חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לאיזה קול פנימי אתה מקשיב?

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי11/09/2012552 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאיזה קול פנימי אתה מקשיב?

כמה פעמים קיבלת החלטה, רצית לעשות דבר מסוים, שונה וחדש, או הצבת לך מטרה מסוימת, אבל בפועל לא באמת ביצעת אותה. למה?

כשאנחנו מציבים לעצמנו מטרה מסוימת או מקבלים החלטה לעשות שינוי, לעשותמשהו חדש, להפסיק לעשות דבר מסוים שאינו מקדם אותנו, ישנו דבר שעוצר אותנומלהתקדם הלאה - מיד מתחילה להתנהל בראש שלנו שיחה פנימית, שיחה שמתנהלת על ידי שני קולות. אני קוראת לזה קול חיובי וקול שלילי. לצערנו הרב, הקול שלילי הוא פי כמה וכמה יותר חזק ויותר משפיע מאשר הקול החיובי.

גם לזה יש סיבה - המוח שלנו זוכר אירועים שליליים, מכשולים, טעויות,נפילות וגם הצלחות שעברנו בחיים. אך הזיכרון של הדבר השלילי הוא יותרעוצמתי מאשר של הדברים החיוביים, המוח שלנו מפתח סוג של הגנה על מנת שלא נעבור שוב את אותו הכאב שעברנו כתוצאה האירועים השליליים.

לכן, כשאנחנו מחליטים לעשות דבר חדש, לשעות שינוי, מציבים מטרה בעלתמשמעות, מיד עולה לנו הקול פנימי השלילי שאומר - אולי לא כדאי לך? ולמהשתצליח הפעם? ומה יהיה אם זה לא יצליח? ואם זה לא יעבוד? ולמה אתה צריךלעשות שינוי? לפחות אתה מכיר את  מה שאתה עושה היום, למה להתחיל מחדש? וכןהלאה.

הקול הפנימי השלילי מעלה שאלות שליליות ומכשילות,וכתוצאה מכך גם התשובות שאנחנו מקבלים מכשילות ואינן מקדמות. כבר דיברתיבאחד הסרטונים שלי על החשיבות של שאלות איכותיות ומקדמות. אם עדיין לא יצאלך לצפות בסרטון, הנה הקישור :

http://www.youtube.com/watch?v=RiWLtQWWghU

מרוב שהקול השלילי הוא עוצמתי, אנחנו וכמעט ולא שומעים את הקול החיובי שצועק לנו - אתה יכול, לך על זה, אתה תצליח. גם אם אנחנו שומעים אותו, אנחנו פשוט מתעלמים ממנו ושוב מנסים להגן על עצמנו על מנת לא להיכשל, לא לעשות טעות ולא ליפול.

אז מה עושים? כיצד ניתן להיפטר מהקול השלילי?

להשתיק אותו!

אני בטוחה שאתה אומר - זה כל כך פשוט להשתיק אותו. ואני מסכימהלחלוטין. זהו תהליך לא פשוט ומאתגר, אבל ניתן לביצוע.  אנחנו צריכים להרגילאת עצמנו להתעלם מהקול השלילי על מנת לשמוע את מה שלקול החיובי יש לנולומר. וזה ניתן לעשות על ידי כך שנשאל את עצמנו שאלות מקדמות ומלאות השראה

אני אסביר את זה על ידי שיתוף הסיפור האישי שלי - כשאני החלטתי לעשותשינוי, להתפטר מעבודה ולעשות את מה שאני באמת אוהבת לעשות, מיד הופיע הקולהשלילי - ואם זה לא יצליח? יש לך עבודה מסודרת, ומה אם האנשים שאומרים לך לא לעשות את זה צודקים? ומה יגידו האחרים?

הוא היה מאוד חזק. אבל מצד שני שמעתי גם את הקול החיובי שאמר לי - את יכולה, את תעשי את זה בגדול.

כך זה נמשך תקופה מסוימת אבל כל פעם שעלה שוב הקול השלילי, פשוט השתקתי אותו. שאלתי את עצמי שאלות מקדמות:


    • · ומה יהיה אם אני לא אעשה את הצעד הזה?
    • · מה אני אפסיד במקרה הזה?
    • · מה הדבר הגרוע שיכול לקרות לי?
    • שאצטרך למצוא עבודה חדשה?

בגלל השאלות המקדמות, גם היה לי יותר קל לשמוע את הקול החיובי ולהשתיקאת הקול השלילי. מאז אני פשוט אימצתי את הגישה הזו של להשתיק את הקולהשלילי כל פעם שאני מקבלת החלטה חדשה או מציבה לעצמי מטרה שהיא מאתגרת, עלידי שאלות מקדמות שעוזרות לי לשמוע את הקול החיובי.

תנסה לחשוב מה אתה דוחה? מה אתה לא עושה בגלל הקול הפנימי השלילי? תנסהלשאול שאלות מקדמות ותראה איך הקול השלילי יפנהמקום לקול החיובי.

אשמח אם תשתף אותי אם זה עובד גם אצלך.

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים ושוב תודה!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.dianabenzvi.com/landing/gift-report-self-fulfillment

054-7582076

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/151062 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151059 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151398 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151130 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151082 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141346 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142499 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20883 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192389 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192192 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192229 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173373 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172853 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172974 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica