חפש מאמרים:
שלום אורח
20.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רישוי גני ילדים - שימוש חורג לגן ילדים

בישראל של 2012 גני ילדים, פעוטונים, צהרונים ומסגרות השגחה אחרות לגיל הרך, הנמצאים בבעלות פרטית, כבר מזמן אינם תופעה שולית וללא פעולתם מספר האימהות בשוק העבודה היה צונח ללא ספק. למרות זאת, תחום הסדרת פעולתם מול הרשויות השונות, עדיין מאופיין כסבך של אי בהירויות, טעויות נפוצות ושגיאות, אשר פעמים רבות עולות ביוקר. על מנת לנסות להבהיר מעט את הבלגן, ריכזנו עבורכם כמה שאלות ותשובות רלוונטיות.

1. האם גן ילדים פרטי חייב לקבל רישיון ממשרד החינוך?

נכון לעת זו, למרות מספר ניסיונות חקיקה, החוק בישראל אינו מחייב את כל מסגרות ההשגחה לגיל הרך לקבל רישיון מטעם משרד החינוך. מסגרות בהם מטופלים ילדים מתחת לגיל 4 אינן חייבות ברישיון שכזה, אולם גני ילדים בהם מטופלים ילדים בגילאי 3-4 יכולים לפנות מיוזמתם למשרד החינוך ולבקש להיבחן לצורך קבלת רישיון, זאת (בעיקר) כחלק מהליך הכללתם בסיוע שמעניקה המדינה להורים בחינוך לגיל הרך. הרישיון ניתן במתכונת שנתית ועל מנת לקבלו הגן נדרש לעמוד במספר תנאי סף הנוגעים לתחומים שונים: תברואה, בטיחות, אישור מכבי אש, הכשרת הגננות וכן הלאה.

2. רישיון לגן ילדים - האם הפעלת גן ילדים מחייבת גם הוצאת רישיון עסק?

לא, גן ילדים ומסגרת השגחה אחרת לגיל הרך, גם כאשר היא נמצאת בבעלות פרטית אינה מחייבת הוצאת רישיון עסק מהרשויות המקומיות, אולם חובה לקרוא את הסעיף הבא.

3. שימוש חורג לגן ילדים - מהו היתר לשימוש חורג? ומה יש לעשות על מנת לקבלו?

החוק בישראל (לא במפורש, אלא כחלק מתחולת חוקי התכנון בישראל) מחייב כל בעל גן ילדים או מסגרת השגחה אחרת לגיל הרך לקבל היתר לשימוש חורג ממוסדות התכנון המקומיים בשטחם הוא פועל. משמעות ההיתר היא – אישור של מוסד התכנון לעובדה כי על אף שהמבנה או השטח בהם גן הילדים פועל מיועד בתוכנית המתאר לייעוד אחר (בדר"כ למגורים), הוא נבדק ומאושר לשימוש זה. חשוב לציין כי ברוב של הרשויות המקומיות בישראל ישנה הבנה לשירות החיוני שמספקות מסגרות השגחה לגיל הרך הממוקמות בתוך סביבות מגורים וכן בהיעדר מענה מספק של מסגרות ציבוריות שכאלה, על כן מרבית הפעמים, תפעל הרשות המקומית לספק את ההיתר המבוקש במידה והגן עומד בתנאי הסף המתבקשים. עם זאת, לא פחות חשוב מכך לציין, כי קבלת היתר לשימוש חורג הינו הליך בירוקראטי מסובך ומייגע אשר עשוי להימשך שנים ונושא עימו עלויות בלתי מבוטלות. מאידך פתיחת גן ילדים פרטי, פעוטון, צהרון וכו', ללא היתר לשימוש חורג עשוי להסב לבעלים נזק כספי רב הרבה יותר, אם בצורת קנסות, הוצאת צו סגירה לגן או בגין חשיפה לסיכון משפטי בשל היעדר ההיתר.

כדאי לדעת, על אף ההבנה אשר תוארה לעיל, מרבית הרשויות המקומיות מקיימות פעילות פיקוח במטרה לאתר גני ילדים הפועלים ללא היתר לשימוש חורג. לא פעם פעולות אלה נובעות בשל תלונה על מפגע רעש או מפגע אחר, שהוגשה לרשות המקומית מטעם אחד השכנים. בשורה טובה מעט יותר היא כי מרבית הרשויות המקומיות מחילות גם סף של מספר ילדים בגן, מתחתיו הן אינן מבצעות אכיפה בנושא קיומו או קיומו של ההיתר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

באתר טוב לעסק תוכל למצוא מגוון של שירותים לעסקים ופתרונות יעודיים לעסק שלך.

בין הפתרונות ניתן למצוא: שירותי רואה חשבון, ביטוחים שונים כגון ביטוח משרד, מגוון פתרונות תוכנה לניהול עסק ועוד...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טוב לעסק

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151168 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

מאת: טוב לעסקנדל"ן13/04/13951 צפיות
אחת השאלות המתבקשות בקרב ציבור המשקיעים השוקלים רכישת חלקת קרקע חקלאית משלל החברות המשווקות חלקות אלו הינה – אם אכן ההשקעה המוצעת הינה מוצלחת כל כך מדוע בוחרות החברות לשווקן לקהל הרחב ולא לשמור אותן לעצמן כהשקעה עצמית? לשאלה הגיונית זו מספר תשובות אפשריות והצגתן במאמר זה מיועדת לסייע לאותו ציבור משקיעים להבין טוב יותר להבין את אופן פעולתו של שוק ההשקעה בנדל"ן חקלאי.

מאת: טוב לעסקמיסים - כללי21/09/121100 צפיות
הקושי הכלכלי להתקיים בארץ, מעלה מחשבות אצל שכירים רבים, כיצד ניתן להגדיל את הכנסותיהם. אולם רשויות המס מחייבות דיווח והפקת חשבונית על עסקאות, האפשרויות העומדות הן: הקמת עסק - עם כל המשמעויות הכרוכות בדבר. שירות חשבונית לשכיר - שירות המאפשר לך להפיק חשבונית ללא צורך בהקמת עסק.

מאת: טוב לעסקהלוואות21/09/12797 צפיות
עסקים רבים זקוקים לעזרה כספית במהלך חיי העסק, ופונים למקורות מימון לעסקים לשם לקיחת הלוואה. במאמר זה נתאר את סוגי ההלוואות העומדות בפני עסקים.

מאת: טוב לעסקעסקים קטנים ובינוניים21/09/12857 צפיות
רוב בעלי העסקים המתחילים מוגדרים כעוסק פטור - עסקים אשר מחזור עסקאותיהם החודשי הממוצע אינו עולה על 6,624 ש"ח . רבים עדיין חושבים על פתיחת עוסק זעיר, אולם מונח זה אינו רלוונטי החל משנת 2002. במדריך זה תוכלו למצוא פרטים בכל הנוגע לפתיחת עוסק פטור חדש.

מאת: טוב לעסקעסקים קטנים ובינוניים21/09/12863 צפיות
אי שם בדרך המפותלת לקראת הקמת עסק חדש ככל הנראה תיתקלו בשני מושגים שישמעו לכם עמומים מעט במידה ולא התנהלתם באופן עצמאי מול רשות המיסים בישראל עד לאותה עת, והם: עוסק פטור ועוסק מורשה. במדריך זה תמצאו פרטים לגבי הקמת עסק מורשה.

מאת: טוב לעסקביטוח עסק21/08/127967 צפיות
האם קיימת הצדקה לרכישת ביטוח עבור גן הילדים, או הפעוטון אותו אתם מפעילים? שאלה זו יתכן שהייתה רלוונטית לפני מספר שנים, אולם כיום ניתן לומר במידה רבה של ביטחון, כי ביטוח מסגרות חינוך פרטיות (ובוודאי ציבוריות) לגיל הרך הפכה לנורמה, וכמעט הכרח לכל יזם המבקש להפעיל מסגרת חינוך שכזו.

מאמרים נוספים בנושא עסקים קטנים ובינוניים

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים03/05/20140 צפיות
בכל תהליך של פתוח עסקי או תכנון אסטרטגי ,מתבצע תהליך של ניתוח יכולות עסקיות, במטרה לזהות את נקודות החוזק והחולשה של העסק. באותה נשימה מתבצעת הערכה של ההזדמנויות העסקיות, והאיומים הנשקפים מסביבת התחרות הקרובה (מתחרים, לקוחות, ספקים תחליפים, חודרים חדשים) והסביבה הרחבה ( פוליטית, כלכלית, חברתית, רגולציה, טכנולוגית, שמירת הסביבה).

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים05/04/20256 צפיות
כל בעל עסק ללא קשר לגודל העסק, חייב לבחון ולהעריך מנקודת ראות של "ועדת חקירה עצמית" איך הוא ועסקו חוו את האירוע הזה, ולהיזכר באירועים שליליים נוספים שחוו בעבר, בתהליך ניהול העסק שלהם, לקבל תובנות חדשות בניהול עסקי וליישמם בעסק שלהם.

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים05/04/20186 צפיות
כל בעל עסק ללא קשר לגודל העסק, חייב לבחון ולהעריך מנקודת ראות של "ועדת חקירה עצמית" איך הוא ועסקו חוו את האירוע הזה, ולהיזכר באירועים שליליים נוספים שחוו בעבר, בתהליך ניהול העסק שלהם, לקבל תובנות חדשות בניהול עסקי וליישמם בעסק שלהם.

מאת: רונית אלפסיעסקים קטנים ובינוניים02/08/19979 צפיות
האם לעבוד מהבית או לשכור משרד? לחלקנו התשובה ברורה, יש המעדיפים לעבוד מהבית ויש שעבורם הנושאר טאבו והם חייבים משרד. להלן טיפים שיסייעו לכם לבחור את המשרד האולטימטיבי עבורכם.

ענף שירותי האחסנה הוא תחום רחב של אחסון ציוד לעסקים, אחסון תכולת דירה, השכרת מכולות או אחסנה במכולות. היכן, כמה ומה כדאי לבדוק קודם.

מאת: gal ganonעסקים קטנים ובינוניים01/07/18444 צפיות
כאשר אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה או נסיעה ליעד קרוב יותר הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה הוא שיהיה לנו תקר בגלגל. תקר בגלגל יכול לשבש את לוח הזמנים שלנו ולהפוך את סדר היום שלנו לכזה שיש בו הרבה אי נעימות ועיכובים. במקרה שיש לנו תקר בגלגל אנחנו לא צריכים להתאמץ ולהזיע עד שנצליח להחליף לבד את הגלגל ולתקן אותו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להזמין שירות החלפת גלגל כזה שאנשי מקצוע יבואו לכל מקום בו אנחנו תקועים ויחליפו לנו באופן מהיר ומאוד נוח את הגלגל עם התקר לגלגל קבע חדש שיוכל לשמש אותנו במשך זמן רב.

מאת: תמריץ לעסקיםעסקים קטנים ובינוניים05/01/18608 צפיות
המאמר מפרט מגוון תמריצים ודרכים לקידום המכירות של חנויות פרטיות במרחב הקמעונאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica