חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החזר מס שוק ההון

מאת: גילדיני מיסים25/09/2012563 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בגין פעילות בשוק ההון חל מיסוי, בהתאם, כאשר ישנם הפסדים מפעילות בשוק ההון ניתן לבחון אפשרות לקבלת החזרי מס ממס הכנסה. ישנם מספר מקרים בהם ניתן לקבל החזרי מס ממס הכנסה בגין פעילות בשוק ההון אמנם יש לדאוג לדרוש אותם.

הבנקים או הברוקרים באמצעותם אנו סוחרים בשוק ההון מחויבים לנכות מס במקור בגין הרווחים שנוצרו לנו בבורסה אמנם כאשר נוצרים לנו הפסדים הם לא מחויבים לוודא שאנו מנצלים את אותם הפסדים לצורך קיזוז רווחים שהיו לנו באותה שנה, אלו חלק מן הסיבות בגינן יש לוודא כי אנו מבצעים חישוב אשר מאפשר קבלת החזר מס.

כאשר אנו מבצעים פעילות בשוק ההון אנו צוברים רווחים על ניירות ערך, אמנם לעתים אנו מוכרים ניירות ערך בהפסד, מכיוון שמדובר בפעילות זהה ניתן לקזז את הרווחים מן ההפסדים ולשלם מס רק על הרווחים נטו, אמנם יש הגבלות לעניין קיזוז הפסדים, כאשר החישוב נעשה ברמה שנתית. כמו כן, הפסדים מועברים בין שנים וניתן לקזזם מרווחים אשר נוצרו בשנים הבאות אומנם לא ניתן לבצע פעולה הפוכה, כלומר לקזז רווח משנה קודמת עם הפסד בשוק ההון בשנה הנוכחית.

החזר מס שוק ההון - דוגמה

במקרה בו הפעילות נעשית באמצעות שני ברוקרים, למשל בנק וחברת ביטוח, יתכן מצב בו בגוף אחד יש רווחים בשוק ההון בעוד בגוף השני נוצרו הפסדים בשוק ההון. מכיוון ששני הגופים לא מכירים האחד את השני, גוף אחד ינכה במקור את המס אותו הוא נדרש לנכות בגין הרווחים שנוצרו לפעיל בשוק ההון בהעוד הגוף השני בו נוצר ההפסד לא ידע על הרווח ולא יידע את הגוף הראשון על ההפסדים בשוק ההון. מכיוון שניתן לקזז בין הרווח לבין ההפסד בשוק ההון, יש ליידע את מס הכנסה על הצורך בביצוע התאום וקבלת החזר המס.

לאחר הידוע של מס הכנסה, ניתן יהיה לבצע בדיעבד את החישוב של הרווח נטו אותו יש למסות בגין רווחים נטו בשוק ההון.

מצב נוסף הוא בו נוצר ראשית רווח, במצב זה הברוקר ינכה את המס במקור ויעבירו למס הכנסה, אמנם במידה ולאחר מכן נותר הפסד בגין הפעילות שלכם בשוק ההון, אז לא ניתן יהיה באמצעות הבנק לבצע את החישוב ברמה השנתית. לכן יש לבצע חישוב נפרד ולבקש את ההחזר מס ממס הכנסה.

ישנן דוגמאות מורכבות יותר אשר כוללות פעילות בגין נכסים אשר הוחזקו במשך מספר שנים על ידי הנישום בגין פעילותו בשוק ההון.

האמור במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי וכל העושה בו שימוש עושה זאת על דעת עצמו, בכל מקרה מומלץ להיוועץ בשירות החזרי מס או רואה חשבון על מנת לוודא שמבצעים את פעולת החזר המס בהתאם לתקנות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הכותב מתמחה בחופשות בפריז וכן בארגון של מלונות בפריז ובכול הקשור לעיר האורות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיל

מאת: גילטלפונים סלולריים05/03/13921 צפיות
בשנים האחרונות שוק הסלולר עובר תהליך של התמקדות בקהלי יעד, תהליך זה אופייני לשוק אשר התחרות בו כבדה ואשר היצרנים בו נאלצים להתמחות בתחומים ספציפייים על מנת לצבור יתרון על מתחריהם. הלקוחות הם המרוויחים מהתחרות שכן המוצרים אשר מיוצרים עבורם מתאימים להם והם אינם נאלצים להסתפק במוצרים קרובים לצורכיהם. במאמר זה אסקור את שוק הטלפונים הסלולריים למבוגרים ולכבדי שמיעה.

מאת: גילעסקים מקוונים05/03/13661 צפיות
בעת בניית אתר לעסק קטן חשוב לשים לב למספר נקודות, במאמר זה אסקור את האופן בו יש להקים את האתר וכן נקודות לגביהן יש להקפיד על אף שלעתים הן דורשות השקעה וזמן עד אשר הן נותנות את הפירות.

מאת: גילטלפונים סלולריים03/01/13908 צפיות
עם התארכות תוכלת החיים החלו חברות מסחריות להציע ולפתח מוצרים אשר יועדו לפלח האוכלוסיה המבוגר אשר נודע בתור גיל הזהב. בין המוצרים ניתן למצוא כיום טלפונים המתאימים לאנשים מבוגרים, מוצר אשר בעבר לא ניתן היה להשיג.

מאת: גילייעוץ עסקי19/12/12784 צפיות
קיבלתם דרישה להגיש הצהרת הון ? חשוב לדעת מה המשמעות של דרישה זו ומי עתיד לקבל דרישות להגיש הצהרות הון באופן שוטף. מאמר זה יסקור את נושא הצהרות ההון על עצמאים בעיקר, ויפרט את הסיבות בגינן נדרשת הגשת ההצרת הון ומי נדרש להגישה.

מאת: גילראיית חשבון18/12/121007 צפיות
חיפוש רואה חשבון הנה משימה שכל בעל עסק מתחיל נדרש לבצע, אמנם רבים אינם יודעים כיצד להתחיל או מה לחפש בבואם לבחור רואה חשבון לעסק שלהם, במאמר זה אסקור את תפקידו של רואה החשבון בקצרה ואת האופן בו יש לבחור רואה חשבון.

מאת: גילפיננסים וכספים - כללי 06/12/12545 צפיות
בתור רואת חשבון אני נשאלת רבות על ידי בעלי עסקים קטנים ובינוניים באיזה אופן בא לידי ביטוי תפקידו של רואה החשבון בעסק, ואיך רואה החשבון מסייע להם כמו גם לגבי ההבדלים בין רואה חשבון לבין נותני שירותים אחרים. במאמר זה אסקור את התפקיד של רואה החשבון בעסק.

מאת: גילטלפונים סלולריים05/12/12642 צפיות
כיום ישנם טלפונים המיוצרים במיוחד עבור קהלי יעד יחודיים, במאמר זה נסקור את הסוגים השונים של פלאפונים אלו.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19460 צפיות
בסקירה זו נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר קבע כי היבואן הראשי מחויב לספק אחריות לכלי הרכב בישראל, גם כאשר יצרן הרכב קבע החרגה טריטוריאלית בכל הנוגע לאחריות מצידו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19446 צפיות
בסקירה זו נתייחס להחלטת בית משפט השלום בתל-אביב, אשר קיבלה ברובה את בקשת יבואנית לקבל מסמכים הנוגעים למחלוקת הסיווג שנתגלעה בין הצדדים ביחס לפרופילים מאלומיניום שעברו תהליך אלגון. היבואנית יוצגה על ידי משרדנו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19470 צפיות
בית המשפט קיבל את בקשת מנהל הרציף להמרת כתב אישום בכופר וזאת לאחר שנמצא כי נכנס לחנויות דיוטי פרי מבלי שהיה רשאי לכך ונמצאו אצלו מוצרים שלא שולמו בגינם מיסים.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19435 צפיות
במאמר זה נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה עתירה לפי חוק חופש המידע של בעל חברה לחיפושי נפט וגז טבעי לקבלת מידע אודות ייבוא גופרית.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19312 צפיות
במאמר זה נסקור את פסיקת בתי המשפט שדנה בשאלות שונות שעלו בעקבות הגברת האכיפה בענף השייט.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19262 צפיות
במאמר זה נסקור את השינויים המשמעותיים העומדים להתרחש החל מינואר הקרוב בנושאי הטלת בלו על שמנים וממסים וזאת בעקבות התיקונים לצו הבלו על דלק (הטלת בלו) וצו תעריף המכס ומס קניה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19345 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica