חפש מאמרים:
שלום אורח
19.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקניית הרגלי אכילה נכונים לילדים

מאת: לרדת בקלותדיאטה16/10/20121412 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אנחנו לומדים את רוב ההרגלים שלנו כבר בגיל צעיר, זה דבר ידוע. כבר בתור ילדים, ההרגלים שאנו רוכשים לנו יהיו טבועים בנו למשך כל החיים, ואם נרצה לשנות אותם יהיה לנו קשה מאוד. זוהי הסיבה למשל לכך שממליצים להורים לגמול ילדים ממציצת אצבע, אם הם לא מפסיקים לעשות זאת בעצמם עד גיל שנתיים-שלוש. בגיל מאוחר יותר - קשה יותר לשנות הרגלים, וכך גם הרגלים הקשורים לתזונה. יש אומרים שאפילו להנקה יש השפעה על הרגליו של התינוק. תינוק אשר יונק על פי דרישה ולא בשעות קבועות ומוכתבות מראש על ידי האם - מתרגל לאכול רק כאשר הוא רעב. המסר המועבר אליו הוא שהוא עצמו ולא אחר, קובע את זמני האכילה על פי תחושב פיזית של רעב. ואומרים שהרגל זה מוטמע עמוק באישיותו.

אבל גם אצל תינוקות שאינם יונקים, ואצל ילדים קטנים בכלל - ישנה חשיבות רבה להקניית הרגלי אכילה נכונים. תזונה בריאה חשובה בכל גיל - ובייחוד אצל ילדים, שהם נמצאים במצד תמידי של גדילה והתפתחות של האיברים והמוח. תזונה נכונה תורמת להתפתחות תקינה ומאפשרת לילדים לעשות את מה שהם מוכרחים: ללמוד את הסביבה, לרכוש מיומנויות מוטוריות, ובשלב מאוחר יותר גם לרכוש השכלה בבית הספר ובחיים בכלל.

ילדים שמרגילים אותם לאכול נכון ובריא, ובזמן המתאים - יגדלו להיות מבוגרים בעלי הרגלי אכילה טובים. וזה חשוב מכמה סיבות:

  • מניעת מחלות - תזונה נכונה מספקת לגוף את כל החומרים שהוא זקוק להם: פחמימות, חלבונים, שומנים, מינרלים וויטמינים אשר חשובים לתפקוד התקין של הגוף ולמניעת מחלות.
  • שיפור הריכוז - אדם שבע מסוגל להתרכז טוב יותר ולבצע את המשימות המוטלות עליו, אם זה עבודה, לימודים, גידול ילדים או כל דבר אחר.
  • הפחתת הסיכון להשמנת יתר - הרגלי אכילה לקויים עלולים להביא לאכילה מופרזת של מזון משמין ולא בריא. כל זה, בנוסף לחוסר מודעות לבריאות הגוף - עלול להביא להשמנת יתר, כבר בגיל צעיר.

להלן כמה דרכים להקנות הרגלי אכילה נכונים לתזונה בריאה אצל ילדים:

  • האכלת תינוקות - בין אם מדובר בהנקה, האכלה מבקבוק או האכלה בכפית - הקשיבו לצרכים של התינוק. הגישו אוכל רק לתינוק שרוצה לאכול ואל תכריחו. שימו לב לסימנים שהתינוק מעביר לכם כאשר הוא שבע, ועצרו את ההאכלה ברגע שהוא אינו רעב יותר.
  • אכילה רק ליד שולחן האוכל - ילד שאוכל מול הטלוויזיה, בחדר שלו, במפרסת ובכל מקום אחר, עלול להיות מבולבל. האכילה צריכה להיעשות רק ליד שולחן האוכל, כך היא מקבלת מקום של כבוד והמסר שאנו מעבירים לילדינו הוא שהאכילה תפקידה להזין אותנו ולכן חשוב לאכול בצורה מסודרת ולא בכל זמן ובכל מקום.
  • הגישו את המזון בשעת הארוחה, אך אל תכריחו - חשוב להגיש ארוחות קבועות כדי שיהיה סדר יום קבוע של אכילה, אולם לא כדאי להכריח ילד לאכול או לומר "אם תאכל את המלפפון תקבל פרס" או "ילד טוב משאיר צלחת ריקה". האכילה תיעשה מתוך בחירה ורצון. זהו לא מעשה ייחודי שיש לקבל עליו פרסים. ילד שאינו רעב - לא חייב לאכול.
  • חטיפים - רצוי להגביל את צריכת החטיפים והממתקים לפעם אחת ביום לכל היותר. חשוב לדאוג שאכילת החטיפים לא תבוא על חשבון האכילה בארוחות, כיוון שבארוחות הילדים מקבלים מזון מזין באמת שעלול להיות חסר לגופם אם לא יאכלו אותו.

כל האמור במאמר מתייחס לילדים שהתפתחותם תקינה. במקרה של עלייה לא תקינה במשקל או התפתחות לקויה - יש להיוועץ ברופא.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לרדת בקלות

מאת: לרדת בקלותאימון אישי - כללי19/12/12585 צפיות
אימון אישי לדיאטה ההוא דרך מצוינת להתגבר על כל הקשיים והמכשולים העומדים בינינו לבין משקל היעד שלנו. מאמן אישי בעל הכשרה מיוחדת בתזונה מלווה אותך עד להשגת היעדים!

מאת: לרדת בקלותאימון אישי15/10/12549 צפיות
אנשים שונים זקוקים לליווי של מאמן אישי במצבים שונים בחיים, ויש גם כאלה הפונים למאמן ללא צורך בוער, אלא פשוט מתוך רצון לשפר את איכות החיים ולהרגיש טוב יותר.

מאת: לרדת בקלותאימון אישי19/08/12639 צפיות
כיצד נמדדת ההצלחה של מאמן אישי? אימון אישי, שלא כמו במקצועות אחרים, ההצלחה תלויה במטרה שהוגדרה בתחילת תהליך האימון על ידי המאמן והמתאמנים גם יחד.

מאת: לרדת בקלותדיאטה07/08/12587 צפיות
אם אתם לקראת דיאטה או במהלכה, אתם יכולים להיעזר בכלים שהאינטרנט מספק לכם על מנת לעבור את הדיאטה יותר בקלות. אולם מומלץ לעשות זאת בצורה חכמה, כיוון שלא כל המידע ברשת הינו אמין ואובייקטיבי.

מאת: לרדת בקלותאימון אישי - כללי09/07/12748 צפיות
הכשרת מאמנים אישיים נעשית בבתי ספר לאימון אישי וכוללת לימודים תיאורטיים וצעשיים, כולל התמחות אמיתית, שמעניקים למאמן את היכולת לסייע לאנשים להגיע להצלחות בתחומים שונים בחיים.

מאת: לרדת בקלותדיאטה03/07/12720 צפיות
כולנו יודעים שכדאי לאכול בריא ולהימנע ממזון מזיק, אבל למה בעצם? מה עלול לגרום לנו המזון הלא-בריא ומהי התועלת בתזונה בריאה, ולא רק בזמן דיאטה?

מאת: לרדת בקלותדיאטה23/05/12811 צפיות
אנחנו נמצאים חלק גדול משעות היום באינטרנט. מצאנו עבורכם כמה דרכים לנצל את הטכנולוגיה ברשת על מנת לשרוד את הדיאטה ואפילו להנות.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/191124 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/191693 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182637 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/181784 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/18757 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18721 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18527 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica