חפש מאמרים:
שלום אורח
27.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקריטריונים לקביעת הפרמיה של ביטוח מקיף לרכב

מאת: wobiביטוח רכב18/11/2012555 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אתה מעוניין לרכוש ביטוח מקיף, על כל צרה שלא תבוא לכלי הרכב שלך. אתה מבצע השוואת ביטוחים, ומגלה פערי מחירים גדולים ביותר בין חברה לחברה. כל אלה הופכים אותך לאובד עצות: לא רק שאתה לא בטוח ממה נובעים ההבדלים האלה, אלא אין לך ולו מושג קלוש לגבי הפרמטרים שמשפיעים על המחיר בפועל. אנחנו ננסה לעזור בכך, ולהציג את הקריטריונים המרכזיים שישפיעו על מחיר הביטוח.

השחקן המרכזי: כלי הרכב

ביטוח מקיף, כמובן, נועד להעניק פיצויים עבור שורה ארוכה של מקרים בהם ניזוק כלי הרכב של המבוטח בצורה משמעותית, כשהנסיבות וגובה הפיצוי מפורטים בהסכם הפוליסה. אולם, כדי שזה יקרה, נדרש קודם כל לעמוד בתשלומי הפרמיות החודשיות, כשאמור, נקבעות על פי שורה של מאפיינים.

הקבוצה הראשונה נוגעת, איך לא, לכלי הרכב המבוטח. להבדיל מפוליסות ביטוח חובה או ביטוח צד ג', כאן הוא השחקן המרכזי, ולכן שוויו יגדיר במידה הרבה ביותר את גובה הפרמיה שיש לשלם. כמובן שככל הערך הרכב המבוטח גבוה יותר, כך גם עלות התיקונים שלו- ואלה נותנים את אותותיהם על התשלומים הניתנים לחברות הביטוח.

יש לציין כי הדבר נוגע הן למחיר הכולל של הרכב, והן לעלותם של חלקי החילוף שלו. גם מכונית "זולה" יחסית בעלת חלקי חילוף נדירים (למשל, כאלה שמצריכים ייבוא מיוחד מחו''ל), תביא לעלויות גבוהות באופן יחסי. עם זאת, אלה מתבטלות בשישים אל מול הכספים שניתן לחסוך באמצעות הפעלת הביטוח.

יש כלי רכב שגנבים אוהבים

פוליסות ביטוח מקיף רבות כוללות בתוכן גם סעיף המתייחס לגניבות או למעשי זדון הנוגעים הרכב. הגם שאלה עשויים להיראות אקראיים, העובדות מראות כי ישנם דגמים אשר "מועדים" לפגיעות מסוג זה. מטבע הדברים, הגנבים יעדיפו את הדגמים היקרים או הנדירים יותר, ולכן מחיר הביטוח המקיף עבורם יהיה גם הוא גבוה מעט יותר.

מאפייני הנהג והעבר הביטוחי שלו

לא כולם יודעים, אבל מחיר פרמיית ביטוח רכב עבור אדם אחר עשוי להיות שונה מאשר חברו, אפילו אם המדובר הוא באותו דגם של כלי רכב. מאפייני הנהג משחקים גם הם תפקיד חשוב בקביעת הפרמיה החודשית, כשהעיקרון המנחה הוא, איך לא, הסבירות למימושו של הביטוח. נהגים אשר סביר יותר שיגרמו להפעלת הביטוח, ייאלצו להיפרד מסכומי כסף גבוהים יותר מדי חודש בחודשו.

אחד המדדים המרכזיים, בהקשר הזה, הוא העבר הביטוחי של הנהג. גם כאן, הרי נהג שאין באמתחתו דף חלק מתביעות, לא מן הנמנע שימהר להזעיק את חברת הביטוח שוב. באותה מידה, הרי שנהגים שיכולים לנופף במסמך היעדר תביעות יזכו להנחה משמעותית במחיר הפוליסה עבורם. חשוב להבין כי נסיבות כל מקרה בעבר אינן נלקחות בחשבון, אלא הפעלת הביטוח עצמה. כמו כן, לרוב מתייחס הסעיף לטווח של שלוש שנים אחורה.

צעיר? תשלם יותר על ביטוח מקיף

המרכיב האחרון בעוגת פרמיית הביטוח המקיף שלנו הוא היחידי שלא ניתן לשנות- גיל הנהג. סטטיסטיקות רבות מראות כי אחוז משמעותי מהתאונות, כולל אלה הקשות יותר, כולל מעורבות של נהג צעיר אחד לפחות. כמו כן, הנהגים הצעירים חסרים את הנסיון החיוני כל כך על הכביש, וכן נוטים, לעיתים, לפעול שלא מתוך שיקול דעת מלא.

גם לגיל הנהג, עקב כך, השפעה משמעותית על מחיר ביטוח מקיף. עלות הפרמיה החודשית לנהג צעיר או חדש (ועבור חברות הביטוח זוהי הגדרה שונה לחלוטין) תהיה גבוהה, לעיתים בעשרות אחוזים, מאלה הותיקים יותר. ושוב, המשוואה פועלת גם בצד השני, שעה שוותק רב על הכביש יוכל בהחלט להקנות הנחה משמעותית במחיר הביטוח החשוב הזה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131133 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131202 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131008 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13978 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131714 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131075 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13792 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17765 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163105 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162444 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162094 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162112 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142572 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146850 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica