חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פוליסת ביטוח מקיף ונזק לרכוש בפרעות אזרחיות

מאת: wobiביטוח רכב19/11/2012639 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר רוכשים ביטוח מקיף לרכב, השאיפה של כולם היא שהוא יישאר על נייר ההסכם בלבד. אך יש רצוי ויש מצוי, ולעיתים המצוי בא לידי ביטוי במגוון דרכים, שהמכנה המשותף ביניהן הוא אחד: פגיעה ברכב. אנחנו נתייחס כאן לפרעות אזרחיות, שמהוות משתנה נסתר מעיני מבוטחים רבים.

חושש להתעורר בוקר אחד ולגלות כי שמשת המכונית האהובה עליך נופצה ברגע אחד של זעם מצטבר? פוחד כי הצמיג הבא שיישרף בהפגנה יהיה שלך? זה בדיוק הרגע להכיר את התוספת הביטוחית שיכולה למנוע ממך הוצאות כספיות רבות. אבל האם היא באמת משתלמת?

על פרעות ונזקים אפשריים אחרים

לפני שנתייחס להשפעה של פרעות אזרחיות על פוליסות ביטוח מקיף, יש להגדיר קודם כל את מהותן. אם עולה מול עיניכם כרגע תמונה של האביב הערבי או האינתיפאדה האחרונה, זה לא מקרי: פרעות אזרחיות, ברמה הכללית מאד, הן מעשי אלימות, בזיזה והרס מצד קבוצה של אזרחים, כשהסיבות לכך יכולות להיות כלכליות, פוליטיות, בטחוניות וכן הלאה.

עד לשנת 2000 נכלל כיסוי עבור פרעות אזרחיות בכל הפוליסות של ביטוח מקיף. אולם, באוקטובר באותה שנה חלה האינתיפאדה השנייה, שהביאה להרס רב- ולפיצויים ביטוחיים רבים. עקב כך, החליטו מרבית חברות הביטוח על שינוי המדיניות שלהן ביחס לפרעות מכל סוג, כפי שנראה בהמשך.

ניתן לצרף למורכבות של המקרה גם את העובדה שהשלטון הדמוקרטי בישראל, והאחריות של כל רשות מקומית על התושבים שבשטחה, יכולים להביא לקבלת הפיצויים החיוניים בשלל דרכים אחרות. זוהי סיבה נוספת בגינה החליטו חברות הביטוח להדיר את רגליהן מתחום זה, אלא בתנאים מוגדרים מראש.

בתוספת תשלום, לא כחלק מהפוליסה

כאן הנקודה להדגיש כי במקרה של ביטוח רכב, ברור כי פרעות אזרחיות יאפיינו פחות ביטוח חובה או ביטוח צד ג', אלא את הפוליסה המקיפה יותר. ועם זאת, אין זה הכרח שהן אכן ייכללו בכיסויים השונים הניתנות לכל מבוטח. כך היה עד תחילת המילניום השלישי, ומאז אינתיפאדת אל אקצה, כאמור, שונתה מדיניות הביטוח בעשרות מונים.

כיום, כיסוי מפני פרעות אזרחיות ניתן לרוב בצורה של "ריידרים", כלומר, תוספות שונות לפוליסה המקיפה, שניתנות תמורת תוספת תשלום. עם זאת, בתקופות טעונות מבחינה אזרחית, או באיזורים מועדים לפורענות, רבים מוסיפים את הכספים הללו, ויוצאים "נשכרים", בסופו של דבר. מיותר לציין שלצורך קבלת הכספים, נדרשת גם הוכחה כי הנזק למכונית נגרם עקב הפרעות, ולא עקב אף גורם אחר.

לעשות, או לא לעשות?

בחירה של ביטוח מקיף לרכב אינה דבר פשוט, כשרשימת הנזקים האפשריים לו בוודאי מדירה שינה מעיניהם של רבים. רבים אינם יודעים כי האפשרות להוסיף כיסוי עבור פרעות אזרחיות אכן קיימת, וכשאלה מתרחשות- נשארים הם חסרי כל כיסוי ביטוחי. מצד שני, יש שיציינו כי במדינה "רגועה" דוגמת ישראל, בה מספר הפרעות מצומצם באופן יחסי, התוספת אינה שווה את התשלום.

קשה למצוא תשובה חד משמעית שתכריע בסוגיה זו. לכל מבוטח יש צרכים משלו, ועשרות מאפיינים לפיהם צריך הוא להתאים את הפוליסה. ובכל זאת, טרם קבלת ההחלטה מומלץ מאד לבצע השוואת ביטוחים בין החברות השונות הפועלות בתחום, ולראות איזה מענה הן מציעות לנזקים הנגרמים מפרעות אזרחיות, ובאיזה מחיר.

לעיתים, הפתרון הוא בשילוב

כאשר בוחרים ביטוח מקיף לרכב, נדרש, אם כן, לבדוק את ההצעות הספציפיות של חברות הביטוח. במקרים רבים, יציעו הן מבצעים או הטבות שונות, אשר יהפכו את רכישת התוספת הזו למשתלמת הרבה יותר. כך, למשל, מבצעים נקודתיים עבור אנשים המתגוררים באזור מסוים, או הנחה לאנשים הרוכשים מספר פוליסות דרך חברה מסוימת.

Wobi השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131217 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131329 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131104 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131070 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131874 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131159 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13883 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17887 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163218 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162554 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162217 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162222 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142696 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146967 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica