חפש מאמרים:
שלום אורח
27.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מאמץ קטן, חיסכון גדול: כיצד לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב

מאת: wobiביטוח רכב19/11/2012555 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לא צריך להסביר לכם את החשיבות של פוליסות ביטוח רכב, ועל אחת כמה וכמה אלה שפשוט חייבים לרכוש- דוגמת ביטוח חובה. בדרך כלל, אנחנו נאנחים ומשלימים עם רוע הגזירה הפיננסית, מתוך ידיעה כי "אחזקת רכב ממילא אינה דבר פשוט כיום". אולם, מה שרבים מאיתנו לא יודעים הוא שניתן לחסוך כספים עצומים במחירי הביטוח באמצעות כלי פשוט ביותר, והוא השוואת ביטוחים.

המהות של השוואת ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב, אם כן, היא צעד מרכזי בדרך לרכישת פוליסה מותאמת וזולה. היא מבוססת על הליך פשוט ביותר, שבו בודקים בדיוק את הצעות חברות הביטוח השונות עבור פוליסה מוגדרת, כלומר, בהתאם לסוג הביטוח, מאפייני הנהג, דגם כלי הרכב וכן הלאה. ברור, לדוגמא, כי ההצעות של ביטוח צד ג' יהיו שונות בתכלית מאשר ביטוח מקיף.

ההשוואה מאפשרת, אם כן, לדעת את תמונת המצב הביטוחית ברגע נתון. בהתבסס על ההצעות השונות, אפשר להבין לא רק את טווח המחירים, אלא גם איזו פוליסה היא המשתלמת ביותר- ובעולם המבוסס על תחרות ובחירה חופשית, חשיבותם של אלה מכרעת. בכך ניתן, כמעט ללא מאמץ, לחסוך כספים עצומים. אבל מאיפה בדיוק מתחילים?

החבר הכי טוב שלכם: האינטרנט

בעבר, השוואת מחירי ביטוח רכב הצריכה שיחות מרובות עם אנשי החברות הפועלות בתחום, בין אם בארבע עיניים ובין אם בצורה טלפונית. הדבר גרם לבזבוז זמן יקר עבור רבים, מה שהביא לכך שהם ויתרו על עריכת ההשוואה מלכתחילה. מכאן ועד לבחירת עסקה שאינה משתלמת כלל, הדרך קצרה מאד.

בשנים האחרונות, נכנס לתמונה האינטרנט, והוא האמצעי המרכזי דרכו מבצעים מרבית האנשים את ההשוואה כיום. באמצעות אתרי השוואת מחירים יכול הגולש, בלחיצת כפתור, להגדיר בדיוק את מאפייני הביטוח שהוא מעוניין בו, ולקבל את ההצעות הרלוונטיות מהחברות הפועלות בתחום. ישנם אתרים אשר מרחיקים לכת ומאפשרים לגולש אף לסגור באופן ישיר את הביטוח דרכם, ללא צורך בתיווך אנושי, דבר שמקל עוד יותר על התהליך. אתר Wobi הוא האתר המוביל בתחום השוואת ביטוחי הרכב.

שימוש באתרי הבית של החברות

אפשרות אחרת, מורכבת מעט יותר, היא להשתמש בבסיסי הנתונים של כל חברת ביטוח, אשר יוצגו לרוב באתר האינטרנט שלה. אלה מאפשרים גם הערכה של העלות הכוללת: באמצעות מחשבון ביטוח המובנה בחלק מהאתרים, ניתן לראות, אם כן, את הצעת חברת הביטוח הרלוונטית.

הגדירו לעצמכם מטרות מראש

בישראל, פועלות כיום מספר חברות ביטוח רכב, גדולות וקטנות כאחד. אין נוסחה מתמטית שתאפשר לנו לדעת איזו חברה תהיה הזולה ביותר, ואיזו תציע פוליסות שאינן משתלמות כלל. לא ניתן לוותר על הבדיקה, אך אפשר בהחלט להפוך אותה לפשוטה יותר באמצעות הגדרת היעדים.

ראשית, כמובן, נדרש להחליט על סוג הביטוח הרצוי- כאן יש לתת את הדעת על כך שחברות רבות מציעות מחירים מוזלים עבור רכישה של מספר ביטוחים גם יחד. את מאפייני הנהג או הרכב לא ניתן לשנות, אך רצוי בהחלט להשקיע מחשבה בציפיות מהפוליסה.

בהתאם לכך, צריכות להישאל לא מעט שאלות לגבי הפוליסה, למשל: האם היא תעניק כיסוי במקרה של גניבות? האם סל השירותים שלה צריך שיכלול גם הוצאות משפטיות? וכן הלאה. כך ניתן, למעשה, לצמצם את ההצעות הרבות, ולהתמקד רק באלה שרלוונטיות באמת.

גם מיקוח הוא בגדר אפשרות

נקודה חשובה נוספת, ונוגעת בעיקר במקרים שנדרש תיווך אנושי, היא היכולת לבצע מיקוח. כאשר עורכים השוואת מחירים, לומדים למעשה על מגמות בשוק. כך, פשוט הרבה יותר לדרוש מכל אחת מהחברות "להתגמש" לקראת הלקוח, פשוט מכיוון ש"חברות אחרות מציעות תנאים טובים יותר". מיקוח הוא חלק חשוב ברכישה של כל ביטוח רכב, והוא הופך פשוט יותר בעזרת השוואת מחירים והכרת התחום.

Wobi השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131133 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131202 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131008 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13978 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131714 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131075 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13792 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17765 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163105 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162444 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162094 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162112 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142572 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146850 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica