חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גבול אחריות לביטוח צד ג' לרכב

מאת: wobiביטוח רכב21/11/2012827 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר נוהגים ברכב, אין לדעת מה יוליד יום. גם אם הרצון הברור של כולנו הוא לנסיעה חסרת תקלות, לעיתים המציאות טופחת על פנינו. חשבו, למשל, על מקרה בו פוגעים ברכב או באדם אחר: מעבר לסכנה הפיזית למעורבים, הרי שלא פעם זהו הבסיס לתביעות ביטוח רבות. בדיוק לצורך זה, קם לו עם השנים ביטוח צד ג', שמעניק פיצוי עבור נזקים הנגרמים לצד שלישי. מה גובה הפיצוי? לצורך זה, נדרש להתבונן על גבול האחריות.

המהות של ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג', אם כן, הוא פוליסה חשובה ביותר המוצעת כיום לנהגים. ברוב המקרים, היא תישאר על הנייר, ותתפקד כלא יותר מאשר שטר ביטחון עבור הנהג. אולם, כל אימת שמתרחשת תאונה, הביטוח עולה לאוויר- ואז ערכו לא יסולא בפז. משמעות הביטוח היא שעל כל מקרה של פגיעה, הרי שהפיצויים הנדרשים לצד האחר יינתנו על ידי חברת הביטוח.

במילים אחרות: המבוטח עצמו אינו "מרוויח" דבר מבחינה כספית, שעה שאת הפיצויים עבור הנזק שנגרם לו יקבל הוא, אולי, במסגרת ביטוח החובה או הביטוח המקיף. אולם, עצם הבחירה בביטוח צד שלישי מבטיחה כי ההוצאות הנדרשות עבור אותו צד יהיו באחריות חברת הביטוח, שאף תנהל את ההתנהלות הבירוקרטית מולו.

מהו גבול האחריות?

ההיבט של גבול אחריות אינו ייחודי לפוליסות ביטוח צד ג', כמובן, והוא מאפיין גם ביטוח חובה או ביטוח מקיף. ברמה הכללית, זהו הגבול העליון של הכיסוי אשר ניתן מטעמה של חברת הביטוח, כלומר, מעבר לסכום זה כבר לא יינתן פיצוי על ידי החברה. ומתוך הסכום הזה, ייקבע הפיצוי על פי הנזק היחסי נגרם לרכב או לאדם האחר.

כמובן שגובה הסכום הזה משתנה בין החברות השונות הפועלת כיום בשוק הביטוחים בישראל. ועדיין, אפשר לטעון בפה מלא כי בדרך כלל ינוע הסכום סביב כמה מאות אלפי שקלים, כאשר הגורם המכריע הוא המפורט בהסכם הפוליסה אשר נחתם עם הלקוח.

ההיבט המשפטי

לא פעם, כולל ביטוח צד ג' גם התייחסות לתביעות משפטיות אשר עלולות להיות מוגשות כנגד המבוטח במקרה של תאונה. לא כולם יודעים, אבל גבול האחריות נכנס לתמונה גם בהיבט הזה, שעה שנקבע סכום מקסימלי במסגרתו יפוצה המבוטח עבור ההוצאות המשפטיות השונות, דוגמת עורך דין.

הפגיעה גבוהה מהכיסוי. מה עושים?

ברוב המקרים, הרי שתביעות ביטוח צד ג' לא יגיעו בהכרח לאזור הגבול העליון. אולם, כאשר נגרם נזק משמעותי לגורם אחר, והסכום שנדרש לשלם חורג מגבול האחריות, הרי שעדיין יינתן הכיסוי מטעמה של חברת הביטוח- אלא שאת ההפרשים יאלץ לשלם המבוטח מכיסו.

ועדיין, כל עזרה כספית חיונית, במצבים אלה, ויכולה להוות את ההבדל בין התאוששות פיננסית לכניסה לבור עצום. בהתחשב בסכומי הפרמיות הזניחים באופן יחסי של ביטוח צד ג', רצוי מאד שלא לוותר, אם כן, על כיסוי מסוג זה.

השפעת הגבול על הבחירה

כמובן שעבור נהגי ישראל השאיפה בכל ביטוח היא אחת: כיסוי גבוה ככל הניתן, תמורת התשלום הנמוך ביותר האפשרי לחברת הביטוח. הבעיה היא שרבים מאיתנו אינם מודעים כלל לאפשרויות הגלומות בקרב חברות הביטוח השונות, דבר שמביא, לא פעם, לבחירה בחברה אשר גבול האחריות שהיא מציעה רחוק מלכסות את הנזקים הנדרשים.

על מנת לבחור בפוליסה המשתלמת ביותר, עומדים מספר כלים לרשותו של המבוטח העתידי. אחד המרכזיים שבהם הוא השוואת מחירי ביטוח, אשר נעשית כיום, במידה רבה, באמצעות האינטרנט. פרמטר חשוב בדרך לבחירת הצעת ביטוח צד ג' צריך להיות גבול האחריות, שיגדיר, בפועל, את התועלת שבה. לכן, רבים ממליצים להעדיף את הפרמטר הזה על פני מאפיינים אחרים הנוגעים לפוליסות ביטוח רכב

Wobi - השוואת מחירי ביטוח צד ג', ביטוחי חובה וביטוח מקיף לרכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131217 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131329 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131104 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131070 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131874 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131159 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13883 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17887 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163218 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162555 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162217 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162222 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142696 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146967 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica