חפש מאמרים:
שלום אורח
15.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד מפעלים יכולים להפחית את זיהום האוויר?

בשנים האחרונות, הולכת וגוברת המודעות לנזק שהאדם גורם לסביבה. אחד ההיבטים המשמעותיים של זה הוא זיהום האוויר, שנגרם במגוון צורות ואופנים. מפעלים נחשבים לאחד ממוקדי זיהום האוויר המרכזיים ביותר כיום, דבר שמצריך גם התעסקות ממשלתית. מהם התקנות בנוגע לזיהום אוויר של מפעלים? ואיך הן יכולות להפחית את זיהום האוויר שהם גורמים?

על חוק אוויר נקי

לא ניתן לדבר על זיהום אוויר של מפעלים מבלי להזכיר את החוק אשר חקקה ממשלת ישראל בנושא. חוק אוויר נקי, אם כן, נועד להגדיר את אמות המידה של זיהום האוויר אצל מפעלים, ואוסר עליהם לעשות זאת במידה גבוהה יותר מאשר זו שהוגדרה עבורם במסגרת תקנת היתר הפליטה. ההשלכות של זיהום אוויר גבוה מכך שליליות בהחלט, ועלולות להביא גם למאסר בפועל של מנהלי המפעל.

יש להבין כי לחוק השלכות מהותיות עבור כל מפעל. המטרה שעומדת לנגד המשרד לאיכות הסביבה, שאחראי לו, היא הפחתת זיהום האוויר והשלכותיו: פגיעה בבריאות האדם או מערכות אקולוגיות, זיהום משאבים, פגיעה באוזון וכן הלאה.

הדרך להפחתת הזיהום

החדשות הטובות לבעלי המפעלים הן שמספר לא מבוטל של גורמים נרתם אף הוא למשימה, ומאפשר להם להקטין במידה משמעותית את זיהום האוויר לו הם גורמים. יש לכך שני היבטים: ראשית, סיוע למפעל להיערך לזיהום המופחת. החברות הפועלות בתחום מסייעות לאנשי המפעל להבין מהם הפתרונות שעומדים עבורו לצורך מטרה זו, תוך שימת דגש על גורמים מהותיים דוגמת תקציב המפעל או כוח האדם המועסק בו. הייעוץ והליווי מתגלים כחיוניים לא פעם.

היבט אחר של הפעילות הזו היא הספקת מוצרים שונים שתכליתם הפחתת זיהום האוויר הנגרמת מהמפעל. אחד המרכזיים הוא מנדפים. כנובע משמם, תפקידים של אלה הוא נידוף ויניקת העשן או החומרים המזהמים אשר נפלטים במהלך הפעילות המפעל, דבר שמקטין את זיהום האוויר בצורה משמעותית. קיימים בנמצא מספר לא מבוטל של מנדפים, חלקם קבועים וחלקם ניידים, עמדות עבודה לחומרים נדיפים וכן הלאה. גם זרועות יניקה ומשפטים ראויים לאזכור, בהקשר של הפחתת הזיהום.

כמובן שנדרש שכל המוצרים האלה יעמדו בדרישות המשרד לאיכות הסביבה, וכן לא ישבשו בשום אופן את פעילות המפעל אשר נעזר בהם. ואכן, פנייה לחברה מקצועית בתחום תבטיח זאת.

 תגיות המאמר: מנדפים, חוק אוויר נקי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144849 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144837 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147839 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144886 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144886 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144975 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/148391 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/191289 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171557 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/161757 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/143044 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/142641 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/142622 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/138660 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica