חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח רכבי ליסינג

מאת: wobiביטוח רכב18/12/2012503 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כיום, כמעט בלתי אפשרי לרכוש מכונית. ההוצאות הראשוניות עצומות, והאחזקה עצמה מורכבת לא פחות: הוצאות תדלוק, ביטוח חובה, טסטים, טיפולים תקופתיים- בכוחם לייאש אפילו את הנהג הסבלני ביותר. עקב כך, רבים בוחרים לבצע עסקת ליסינג, ויש שיאמרו בצדק גמור. מה המשמעות של בחירה זה מבחינת נושא הביטוח?

האחריות: על חברת הליסינג

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שעסקת ליסינג, מעצם היותה כזו, מעניקה את האחריות על ביטוח רכב לחברת הליסינג עצמה. זה לא מפתיע: אחרי הכול, העסקאות מבוססות על כך שהאדם שוכר רכב, ולא קונה אותו. כך, החברה תרכוש ביטוח חובה או ביטוח מקיף, ו"דאגה" זו תימנע מהלקוח (לכל הפחות בעסקאות הליסינג התפעולי). ואגב, ביטוח צד ג' אינו נכנס לתמונה מהבחינה הזו, ונופל לרוב על מבקש עסקת הליסינג עצמו.

אם נתייחס לחברת הליסינג עצמה, הרי שברור כי ביטוח רכבי ליסינג הוא סוגיה מרכזית ביותר בפעילותן, ומכשול שיש לעבור לצורך ביצוע ההשכרה בכלל. החדשות הטובות הן שצצו עם הזמן לא מעט חברות ביטוח שמציעות ביטוחים ייעודיים לחברות ליסינג, כלומר, ביטוחים שבאים לבטח את כלל צי כלי הרכב של החברה.

הכמות כן קובעת

מה גורם לחברת ליסינג לבחור בביטוח ליסינג, ולא לבטח כל רכב בנפרד? התשובה לכך היא, כמובן, כלכלית גרידא. חברות הביטוח הפועלות בתחום מציעות תעריפי ביטוח חובה ומקיף מוזלים, אשר הופכים לאטרקטיביים עוד יותר כאשר כמות המכוניות גדולה.

המתמטיקה כאן פשוטה: אפילו מחיר פרמיה נמוך באופן יחסי של ביטוח רכב מושכר אחד, יתפח למימדי ענק כשמצורפות אליו עוד עשרות פוליסות. אם תרצו, הכמות כאן משחקת תפקיד חשוב לא פחות מה"איכות", ממש כמו בביטוחי הקולקטיב השונים. ואגב, ברור שגם המוניטין של כל חברת ביטוח רכב יגדל כשהיא תהיה אחראית על כלי הרכב של אחת מחברות הליסינג המובילות בישראל.

חשיבותה של מהירות

חברות ליסינג מתבססות בפעילותן, כמעט באופן ייחודי, על מאגר כלי הרכב שלהן. כל השבתה של רכב אחד, עלולה לגרום לקשיים רבים עבור הלקוח, ובכך להוריד בעיניו את קרנה של חברת הליסינג כולה. כדי להימנע ממצבים מסוג זה, הרי שביטוחי הליסינג השונים מתבססים על מעטפת שירותים רחבה ככל האפשר, שמבוססת על מהירות.

כך, החברות המבטחות יציעו שירות טיפולים רחב במקרה של הפעלה ביטוחית, הנפקת כלי רכב חלופיים במידת הצורך, מספר דרכי התקשרות מקבילות וכן הלאה. פוליסת הביטוח המקיף, באותו הקשר, תכסה גם מצבים לא נעימים של גניבה או מעשי זדון, פגיעות בצד ג' ועוד.

תפקידם של אלה להוריד את אחריות חברת הליסינג עוד יותר, שעה שכל שירותיה מבוצעים, למעשה, על ידי החברה המבטחת. כך היא יכולה לבצע את ניהול מערך הליסינג בפועל, מבלי לבזבז זמן, מאמצים וכספים רבים על סוגיות הביטוח השונות.

השוואת מחירים ככלי הכרחי

מיותר להדגיש כי עסקאות ביטוח רכבי ליסינג מסתכמות בהון תועפות עבור כל חברת ליסינג. הדבר מעניק חשיבות רבה לצורך לבחור בהצעת הביטוח המשתלמת ביותר, כלומר, כזו שתעניק את הכיסוי הרחב ביותר בתמורה לתשלום הנמוך ביותר. הבעיה היא שפערי המחירים בתחום מגיעים לאחוזים נכבדים, ולעשרות אלפי שקלים בפוטנציה – אפילו מבלי שנכנסים לתמונה מאפייני הנהגים או כלי הרכב.

פתרון מהותי, בהקשר הזה, הוא השוואת מחירים. לא כל חברה המציעה ביטוח חובה לרכב פרטי אכן תאפשר ביטוח מערך שלם של רכבי ליסינג. לרוב, יהיו אלה החברות הגדולות והיציבות יותר- החיפוש רצוי שיתחיל מהן. כאשר יודעים בדיוק מהן האפשרויות, רצוי לוודא בדיוק את התנאים שמציעה כל חברה, ולבחור בהצעה שנראית הכי טוב על הנייר.

Wobi - השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131157 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131234 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131031 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131001 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131763 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131095 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13816 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17796 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163130 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162471 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162123 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162137 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142604 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146881 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica