חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיסוי ביטוחי בעת נהיגה בפסילת רישיון

מאת: wobiביטוח רכב30/12/2012852 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פסילת רישיון היא מצב שאינו נעים עבור אף נהג. המשמעות של כך, ברמה הכללית, היא הסתמכות על טרמפים למכביר, או לחילופין הירתמות לתחבורה הציבורית. אולם, יש אנשים שלא נותנים לפסילת הרישיון להפריע להם לשבת מאחורי ההגה, ונוהגים ללא רישיון תקף. לא כולם יודעים, אבל יש לכך השפעה מהותית על פוליסות ביטוח רכב שונות.

על הקשר שבין רישיון לביטוח חובה

ביטוח חובה, ברמה הכללית, מחייב כל נהג ישראלי. מצד אחד של המשוואה, הרי שנהיגה ברכב ללא פוליסה בתוקף מהווה עבירה על חוקי התנועה בישראל, והעונש על כך הוא לרוב כלכלי- קנס בגובה של אלפי שקלים (אם לא מעבר לכך). מצד שני, עבירות תנועה מרובות עלולות להביא לפסילת הרישיון, דבר שמשפיע גם על פוליסות ביטוח רכב.

החוק בישראל מגדיר כי ביטוח חובה יהיה תקף רק כאשר מקויימים מספר תנאים, ובכלל זה רישיון בתוקף של הנהג. במילים אחרות: אפילו אם ביטוח החובה תקף, הרי שכאשר הרישיון לא- אין כל חשיבות לפוליסה. כך, במקרה של תאונה או פגיעה פיזית, חלילה, עומד הנהג לבדו אל מול הנזק הכספי העצום שבוודאי נגרם לו.

ההיסטוריה של בתי המשפט השונים בישראל אכן מראה כי כמעט בכל המקרים, נהיגה ללא רישיון בתוקף תמנע מהנהג את הזכות לקבל את הפיצויים. יוצאים מן הכלל מצבים מסוימים, דוגמת אלה בהם רק מגבלות מסוימות ברישיון אינן מקוימות (למשל, נהג צעיר שלא נעזר במלווה בשבועות הראשונים שלאחר הוצאת הרישיון), ובהם הפסיקה עשויה להיות שונה.

לעיתים, פסילה לא תאפשר רכישת פוליסה כלל

עד כה, התייחסנו בעיקר אל ביטוח רכב מהסוג הנפוץ ביותר: ביטוח חובה. אולם, יש לזכור כי תחום הביטוח רחב עוד יותר, וכולל שני שחקנים מרכזיים אחרים: הראשון הוא ביטוח מקיף, המעניק פיצויים עבור נזקים הנגרמים לרכב, והשני- ביטוח צד ג', שנועד למקרים בהם הרכב המבוטח פוגע בצד אחר ונדרש לפיצויים על כך.

היות וביטוחים אלה לא מחייבים, הרי שחברות הביטוח רשאיות בהחלט לקבוע כי נהג בפסילת רישיון לא יוכל לרכוש את הפוליסות כלל, זה ברור. באותו אופן, הרי שגם פסילת רישיון בעבר, גם אם כבר לא בתוקף, משפיעה על הסיכויים לאישור הפוליסה. ברמה הכללית, אפשר לטעון כי נהג אשר בעברו יותר מפסילת רישיון אחת, ייתכן בהחלט שלא יוכל לרכוש ביטוח כלל.

ואגב, במקרים מסוימים אחרים, פשוטים מעט יותר, חברת הביטוח תאפשר לנהג לרכוש פוליסת ביטוח רכב מסוג מסוים- אבל תדרוש עליה מחיר גבוה בעשרות אחוזים. זאת מכיוון שהסבירות למימושה גוברת אצל "עברייני" התנועה הסדרתיים, ששיעור התאונות שלהם, מן הסתם, גבוה מעט יותר מאלה שמקפידים על חוקי התנועה.

המסקנה: אל תנהגו ללא רישיון בתוקף

כאשר מדברים על פסילת רישיון, חורגים בהרבה מגבולות עולם הביטוח. חשוב לזכור כי סוגיה זו אינה טכנית ברוב המקרים, אלא מהותית: כמעט בכל המקרים, הפסילה מתבררת כמוצדקת, ונובעת מהיסטוריה של עבירות רבות על חוקי התנועה בישראל. בסופו של דבר, פסילת הרישיון היא פועל יוצא של נהיגה לא זהירה, שעלולה לסכן לא רק את הנהג עצמו- אלא גם עוברי אורח, נהגים אחרים וכן הלאה.

כשנוהגים במצב של פסילת רישיון, הסוגיה של ביטוח רכב אינה המרכזית שצריכה להעסיק את הנהג. אולם, ייתכן מאד כי העובדה שהוא עומד לו לבדו, כמעט תמיד, אל מול המצבים הביטוחיים השונים, היא שתמנע ממנו להפר את הפסילה. כך, רק כאשר הרישיון לחזור לו לתוקף, אפשר לחשוב לא רק על המשך הנהיגה ברכב- אלא גם על חידוש פוליסת הביטוח.

וובי - אתר להשוואת ביטוחי רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131158 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131236 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131031 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131002 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131766 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131097 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13819 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17798 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163131 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162474 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162125 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162140 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142606 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146883 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica