חפש מאמרים:
שלום אורח
12.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת למנהלים - ZERO DARK THIRTY

מאת: אילת צוריעסקים - כללי02/01/20131285 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניתוח מקרה מבחן של תרבות ארגונית ב-CIA

הסרט ZERO DARK THIRTY שיצא לאקרנים רק לפני כשבועיים, הפך לאחד מסרטי הפעולה המדוברים של השנה; שכן, זהו הסרט הראשון המתעד את המצוד אחרי רב המחבלים אוסמה בין לאדן שחוסל בתחילת מאי 2011.גיבורת הסרט היא הסוכנת "מאיה" (שם בדוי), שגם במציאות שיחקה תפקיד מכריע בלכידתו של בין לאדן כחלק מעבודתה ב-CIA. תחקיר הוושינגטון פוסט מגלה, כי על אף השבחים שזכתה להם מאיה על פועלה המקצועי, חייה בזירה הפנים-ארגונית רחוקים מלהיות גן של שושנים. מסכת הקשיים שעברה הסוכנת המצטיינת מספקת לנו הצצה לתרבות הארגונית של אחד מארגוני הביון המובילים בעולם.

באופן פרדוקסלי, ההצלחה המטאורית של מאיה גרמה לה ל"צרות" הבאות:

לא זכתה לקידום מקצועי נאות

כך למשל, חושף תחקיר הוושינגטון פוסט, כי "מאיה" לא זכתה לקידום המקצועי שנחשב לבטוח מבחינתה לאחר שמילאה חלק כה קריטי במבצע שהוביל ללכידתו של רב המרצחים הסעודי.

היחסים שלה עם חבריה לעבודה הורעו עקב ההצלחה

גם היחסים של מאיה עם חבריה לעבודה עלו על שרטון. אחרי שקיבלה פרס יוקרתי על תרומתה למבצע, שלחה הסוכנת אימייל לחלק מעמיתיה, המבהיר להם שהם לא ראויים לחלוק אתה בפרס, וכי מדובר בהישג אישי שלה.

ה-CIA מתנגד לשיתוף הפעולה של הסוכנת עם הסרט

אם כל אלה לא מספיקים, הרי שעצם שיתוף הפעולה של הסוכנת עם מפיקי הסרט והבמאית שלו, נתפס בעיני חלק לא מבוטל מאנשי הארגון כמזיק לארגון. כיום, שיתוף הפעולה של מאיה עם צוותי הצילום וההפקה של הסרט הם במרכזה של חקירה פנימית המתנהלת ב-CIA.

הסוכנת מאבדת את הקרדיט על המבצע

מנהליה הישירים של הסוכנת שהפכה לכוכבת אסרו עליה להתראיין ואף סירבו לענות על שאלות בנוגע אליה; הם  הדגישו כי מעל הכול, מדובר היה במבצע קבוצתי שלו היו שותפים הרבה מאוד סוכנים ולא רק מאיה.

המסר של ה-CIA – אין כוכבים, יש צוות

הנהלת ה-CIA  משדרת לסוכנת מאיה ולסוכנים האחרים כי אף שחקן אינו חשוב יותר מהקבוצה כולה. ההצלחה, גם  היא נדמית שהיא של פרט, מעוגנת בפעילות התומכת שהוא מקבל לפני המשימה, לאחריה ובמהלכה. אין כוכבים, יש צוות. רק כך, משדרים בארגון – יהיה השלם גדול מסכום חלקיו ויוכל לעמוד ביעדים שהוא הציב לעצמו.

התרבות הארגונית קודמת לאינטרסים של הפרט

התרבות של הארגון קודמת לאינטרסים האישיים של כל סוכן בנפרד – מוכשר וראוי ככל שיהיה. מי שחורג מהכללים הללו, כפי שעשתה על פניו הסוכנת המוכשרת אך גם הסוררת – נענש בחומרה, למרות הצלחתו כביכול.לדעתי, אין ספק שהדבר נכון כלפי ארגון היררכי וסמי-צבאי, כמו ה-CIA. לא נראה לי כי בתנאים שבהם הוא פועל, הוא יכול לשדר אחרת לעובדיו כדי לקבל מהם מסירות והקרבה הנדרשים מהם. אין לי גם ספק, כי כמו כל ארגון ביורוקרטי וענק, יש בו פוליטיקה למכביר. לגמרי ייתכן כי מישהו רוצה לשים למאיה רגליים על הצלחתה, אך אין בידי מידע אובייקטיבי על כך. ייתכן שהצעד גם ירחיק סוכנים מוכשרים או יגרום לירידת המוטיבציה שלהם. אין לדעת.

כל מקרה לגופו – גם המקרה של מאיה

המסר שאני הייתי רוצה להעביר לקברניטים מהסיפור הזה – אנא מכם, לפני הצעדים שאתם נוקטים כלפי עובד זה או אחר, בדקו באופן נאות וללא משוא פנים מיהו האדם ומהו הסיפור שלו בעבר ובהווה. אחד הדברים החשובים בתרבות פנים-ארגונית הוא קשב והגמישות, ההתאמה לאדם שמולנו. בכך נמדדים למעשה כל הערכים החשובים שאנו מדברים עליהם.

אילת צורי - המכון להדרכה בכתיבה עסקית מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית,כתיבה עסקית,
כתיבה שיווקית לאינטרנט,כתיבה אינטרנטית,ניהול תוכן לארגונים,תקשורת פנים בארגון,תקשורת ניהולית ועוד..
מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח.
לפרטים נוספים: 03-6471355/ 052-3510583

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילת צורי –  המכון להדרכה בכתיבה עסקית

מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית ועסקית. מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח. לפרטים נוספים:
http://www.ayeletz.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילת צורי

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי06/06/13772 צפיות
לפני כחודש עברתי ניתוח שיניים כואב ופולשני, שעד היום כשבוע לאחר מכן, אני מתאוששת ממנו. כשפי פעור, קשה לומר שיכולתי להציג עמדה כלשהי בפני מישהו, בטח לא בפני הרופא שלי, אבל יכולתי לצפות בפעולותיו וללמוד מהן כיצד להכין במהירות ובאפקטיביות פעולה אחרת – במקרה שלי, הצגת עמדה בכתב.

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי10/04/13676 צפיות
לא ניתן היה להישאר אדישים לידיעה שעלתה לכותרות בתחילת החודש עם חשיפתו של מסמך חוות הדעת של המורים על התלמידים בתיכון רבין בכפר-סבא. המסמך שהוכן בישיבת עבודה פנימית לקראת יציאתה המתוכננת של שכבת יא' אל המסע המסורתי לפולין, נשלח בשוגג על ידי מרכזת המסע אל אחד התלמידים – ומצא משם את דרכו אל חדשות ערוץ 2.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי07/03/13755 צפיות
הבחירות לכנסת ה-19 לוו בסיסמאות רבות שהתמקדו בכמיהה ל"פוליטיקה החדשה" ולשינוי, ואכן תוצאותיהן הצביעו על כך שהעם חפץ בשינוי שכזה. 48 חברי כנסת חדשים נכנסו למשכן המחוקקים בשלהי ינואר כאשר מרביתם הגיעו משתי מפלגות – "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד ומפלגת "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט.

מאת: אילת צוריניהול17/02/131200 צפיות
לכנסת ה-19 אשר הושבעה זה מכבר נבחרו 48 חברי כנסת חדשים (!), מתוכם לא פחות מ-26 נשים. מספר שיא זה, בשני אופני הייצוג, הח"כים החדשים או מספר הנשים, דומה באופיו לחילופים המשמעותיים המתבצעים בארגון. אמנם זהותו של המנכ"ל לא השתנתה (נכון לעכשיו), אבל אין ספק שמדובר ברה-ארגון אמיתי בארגון המחוקקים הישראלי. במאמר שלפניכם אתייחס לטיפים העיקריים שאני יכולה לתת לחברי הכנסת החדשים בכל הנוגע להסתגלות מהירה לעבודה לאחר רה-ארגון רציני.

מאת: אילת צוריניהול30/01/131301 צפיות
שני כשלים תקשורתיים עיקריים, שעליהם אתן את הדעת בפוסט זה: האחד נעוץ בהיבט המילוני-לשוני – ואילו השני טמון בהיבט התקשורתי-ארגוני.

מאת: אילת צוריייעוץ עסקי20/12/121280 צפיות
גם הנאום המפויס למדי של יושבת ראש מפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ ביום שבו נחשפה רשימת המפלגה לכנסת ה-19 לא יכול היה להסתיר את הקצר בתקשורת שבין יושבת הראש למועמדת שנבחרה למקום ה-5 ברשימה – מרב מיכאלי. התקשורת, כור מחצבתן של שתי העיתונאיות, געשה בעקבות חילוקי הדעות ביניהן, וזאת נוכח ההצלחה הכבירה שקצרה מיכאלי בפריימריז של המפלגה שאליה הצטרפה רק שבועות בודדים לפני מועד הבחירות המקדימות.

מאת: אילת צוריניהול05/12/121721 צפיות
בשלהי חודש אוקטובר פרסמתי פוסט קצר שמבהיר את מהות המושג "תרבות ארגונית" ומבקש להרחיב על החשיבות הטמונה בה. בשבוע שעבר הוספתי והתייחסתי למכלול האמצעים והשיטות המסייעים בהטמעתה של התרבות הארגונית. כעת, הייתי רוצה להרחיב מעט ולתת מספר טיפים מעשיים המתאימים לכל מנהל באשר הוא, בבואו להטמיע את יסודות התקשורת למנהלים , תוך הדגשה על העברת מסרים אפקטיבית בין ההנהלה לעובדים ובין העובדים לבין עצמם.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20219 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20241 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20280 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20319 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20425 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19498 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19595 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica