חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת פנים ארגונית - כמיהה ל"פוליטיקה החדשה"

מאת: אילת צוריעסקים - כללי07/03/2013690 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הבחירות לכנסת ה-19 לוו בסיסמאות רבות שהתמקדו בכמיהה ל"פוליטיקה החדשה" ולשינוי, ואכן תוצאותיהן הצביעו על כך שהעם חפץ בשינוי שכזה. 48 חברי כנסת חדשים נכנסו למשכן המחוקקים בשלהי ינואר כאשר מרביתם הגיעו משתי מפלגות – "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד ומפלגת "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט.

עבור כל חברי הכנסת במפלגתו של לפיד, ועבור מרביתם של חברי הכנסת במפלגתו של בנט, מדובר בקדנציה ראשונה. מכאן שאני מאמינה כי ראוי להתייחס ולענות דווקא לשאלה שנדחקה לקרן זווית על רקע המשא ומתן הקואליציוני – כיצד יוכשרו חברי הכנסת החדשים לעבודה בארגון ששמו הכנסת?

מנהיגות היא לא רק תפיסת שלטון

המושגים "מנהיגות" ו"שלטון" קרובים זה לזה. אנחנו רגילים לחשוב על מנהיגות בהקשרים המתייחסים להובלה או למתן הטון של המנהיג והמנכ"ל בארגון, אבל נוטים להסיט הצידה, מסיבות מובנות, את המנהיגות מבחינת המעורבות של המנהיג בהצלחתו של עובד חדש.

לכאורה, זהו היבט די זניח, זמנו של המנהל יקר, ועל הכשרתו של העובד החדש מופקד מנגנון ההדרכה שבארגון. עם זאת, משנות הניסיון הרבות שצברתי בהדרכה, אני יודעת כי גם המנהל יכול להפעיל את מנהיגותו מבחינת ההשפעה גם אם אינו מעורב בפרטים הקטנים ביותר או בנוכחות לא נוכח באופן שוטף במהלכה.

טיפים למנהל – כך תשפיע על השתלבותו של העובד החדש

המנהיגים החדשים, יאיר לפיד ונפתלי בנט, הוכיחו את הדומיננטיות ואת ההשפעה שלהם בתחומים שונים: זה בהייטק וזה בתקשורת. שניהם נותנים את הטון בארגוניהם, לעתים עד כדי סתימת פיות. גם שלי יחימוביץ, מנהיגת העבודה, כלולה בקטגוריה זו, וגם לה מספר לא מבוטל של חברי כנסת חדשים. אני קוראת למנהיגים שדאגו להכניס פנים חדשות לכנסת, לדאוג לכך שהם יישארו לא רק פנים, אלא יחוללו שינוי אמיתי, עמוק וחוקתי באמצעים הבאים:

סבלנות – מתן זמן חסד (של 3 חודשים) לחברי הכנסת החדשים לטובת למידה, התערות ובחירה בתחום ההתמחות הספציפי שבו הם יוכלו לבטא את היתרונות היחסיים שלהם. אנא מכם, הימנעו מהפעלת לחץ על העלאת הצעות חוק פופוליסטיות או פעילות שאינה טמונה בלימוד עמוק.

מתן השראה – בכל מפגש סיעתי הדגישו את חשיבות הלימוד של העיסוק החדש. דברו על מחויבות לבוחר, על מימוש הערכים שעליהם שמתם דגש במהלך קמפיין הבחירות – על מימוש ההבטחות לבוחרים.

מקצועניות – דברו גלויות על השוני שבין הפעילות הפוליטית הרוחשת לבין העבודה התחיקתית האפורה. חזרו בפניהם, בפרט באוזני הצעירים שבהם, על החשיבות הטמונה ברתימת המזג והלהט לטובת מלאכת השכנוע ורתימה של רעיון או אג'נדה. עם זאת, הקפידו להזכיר להם שחבר כנסת אפקטיבי הוא לאו דווקא זה שצועק מעל הדוכן, אלא זה שחוקר, יושב בוועדות ואוסף את החומר.

העצמה – הדגישו גם בפני הפעלתנים שבחבורה כי בכל מקרה יש לחבר הכנסת, לאחר החקירה, הלימוד וגיבוש העמדה עבודה רבה הכרוכה בפעלתנות ובמזג. דברו איתם על האיזון שבין החקירה לבין הפולמוסנות.

גיבוי – תנו להם להיכשל ולעשות טעויות למידה. עמדו מאחוריהם גם בזמנים הפחות נעימים.

לסיכום, תנו להם גיבוי, אפשרו להם ללמוד, לטעות ולהתנסות והעיקר – כדי להעמיק. בוא נאמין שפוליטיקה חדשה היא גם ההתעמקות בתפקיד החוקתי של הכנסת. הלוואי….

אילת צורי - המכון להדרכה בכתיבה עסקית מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית,כתיבה עסקית,
כתיבה שיווקית לאינטרנט,כתיבה אינטרנטית,ניהול תוכן לארגונים,תקשורת פנים בארגון,תקשורת ניהולית ועוד..
מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח.
לפרטים נוספים: 03-6471355/ 052-3510583

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילת צורי –  המכון להדרכה בכתיבה עסקית

מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית ועסקית. מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח. לפרטים נוספים:
http://www.ayeletz.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילת צורי

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי06/06/13686 צפיות
לפני כחודש עברתי ניתוח שיניים כואב ופולשני, שעד היום כשבוע לאחר מכן, אני מתאוששת ממנו. כשפי פעור, קשה לומר שיכולתי להציג עמדה כלשהי בפני מישהו, בטח לא בפני הרופא שלי, אבל יכולתי לצפות בפעולותיו וללמוד מהן כיצד להכין במהירות ובאפקטיביות פעולה אחרת – במקרה שלי, הצגת עמדה בכתב.

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי10/04/13602 צפיות
לא ניתן היה להישאר אדישים לידיעה שעלתה לכותרות בתחילת החודש עם חשיפתו של מסמך חוות הדעת של המורים על התלמידים בתיכון רבין בכפר-סבא. המסמך שהוכן בישיבת עבודה פנימית לקראת יציאתה המתוכננת של שכבת יא' אל המסע המסורתי לפולין, נשלח בשוגג על ידי מרכזת המסע אל אחד התלמידים – ומצא משם את דרכו אל חדשות ערוץ 2.

מאת: אילת צוריניהול17/02/131125 צפיות
לכנסת ה-19 אשר הושבעה זה מכבר נבחרו 48 חברי כנסת חדשים (!), מתוכם לא פחות מ-26 נשים. מספר שיא זה, בשני אופני הייצוג, הח"כים החדשים או מספר הנשים, דומה באופיו לחילופים המשמעותיים המתבצעים בארגון. אמנם זהותו של המנכ"ל לא השתנתה (נכון לעכשיו), אבל אין ספק שמדובר ברה-ארגון אמיתי בארגון המחוקקים הישראלי. במאמר שלפניכם אתייחס לטיפים העיקריים שאני יכולה לתת לחברי הכנסת החדשים בכל הנוגע להסתגלות מהירה לעבודה לאחר רה-ארגון רציני.

מאת: אילת צוריניהול30/01/131215 צפיות
שני כשלים תקשורתיים עיקריים, שעליהם אתן את הדעת בפוסט זה: האחד נעוץ בהיבט המילוני-לשוני – ואילו השני טמון בהיבט התקשורתי-ארגוני.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי02/01/131193 צפיות
ניתוח מקרה מבחן של תרבות ארגונית ב-CIA הסרט ZERO DARK THIRTY שיצא לאקרנים רק לפני כשבועיים, הפך לאחד מסרטי הפעולה המדוברים של השנה; שכן, זהו הסרט הראשון המתעד את המצוד אחרי רב המחבלים אוסמה בין לאדן שחוסל בתחילת מאי 2011.

מאת: אילת צוריייעוץ עסקי20/12/121196 צפיות
גם הנאום המפויס למדי של יושבת ראש מפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ ביום שבו נחשפה רשימת המפלגה לכנסת ה-19 לא יכול היה להסתיר את הקצר בתקשורת שבין יושבת הראש למועמדת שנבחרה למקום ה-5 ברשימה – מרב מיכאלי. התקשורת, כור מחצבתן של שתי העיתונאיות, געשה בעקבות חילוקי הדעות ביניהן, וזאת נוכח ההצלחה הכבירה שקצרה מיכאלי בפריימריז של המפלגה שאליה הצטרפה רק שבועות בודדים לפני מועד הבחירות המקדימות.

מאת: אילת צוריניהול05/12/121624 צפיות
בשלהי חודש אוקטובר פרסמתי פוסט קצר שמבהיר את מהות המושג "תרבות ארגונית" ומבקש להרחיב על החשיבות הטמונה בה. בשבוע שעבר הוספתי והתייחסתי למכלול האמצעים והשיטות המסייעים בהטמעתה של התרבות הארגונית. כעת, הייתי רוצה להרחיב מעט ולתת מספר טיפים מעשיים המתאימים לכל מנהל באשר הוא, בבואו להטמיע את יסודות התקשורת למנהלים , תוך הדגשה על העברת מסרים אפקטיבית בין ההנהלה לעובדים ובין העובדים לבין עצמם.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/1952 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/1965 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19120 צפיות
סדנת מכירות אינה שייכת רק לאנשי מכירות חדשים, בתחילת דרכם, אלא היא מוצר אפקטיבי ואיכותי אשר מהווה ערך מרכזי בכל חברה, ארגון או עסק באשר הוא אשר שואף לשמור על יציבות כלכלית והצלחה, זאת באמצעות שיפור ושדרוג תמידיים של כישורי הניהול של אנשי המכירות. לסדנת מכירות היכולת להפוך כל איש מכירות באשר הוא למקצועי, חזק וטוב יותר, ללא כל משמעות לוותק או ניסיון, לכן ניתן לראות כי בשנים האחרונות ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוות המכירות מתוך אמונה והבנה כי מדובר על אחד המשאבים החשובים ביותר בארגון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19128 צפיות
עולם המכירות הינו מגוון, רחב ומתחדש כל הזמן. ממש כמו כל מקצוע אחר, על העוסקים בתחום להכיר באופן העמוק והרחב ביותר את רזי המקצוע וללמוד אותם באופן מקצועי ויסודי. קורס מכירות נוצר במטרה לקדם ארגונים וחברות שונות באמצעות שיפור מיומנויות המכירה של אנשי המכירות של הארגון, ובכך להגדיל את הרווחים וההכנסות של אותו ארגון. מדובר על השקעה חכמה ומשתלמת במיוחד אשר ניתן לראות כי יותר ויותר בעלי ארגונים בוחרים לקחת, ובצדק.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי05/06/19741 צפיות
מסרים ממותגים בעציצים הם הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים, הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך. אילו קבלתם עציץ ממותג עם ברכה אישית או עסקית, המתנה שקיבלתם תוצג אצלכם על השולחן במשרדכם זמן רב לאחר הכנס.

מאת: אבי דוידיעסקים - כללי22/12/181387 צפיות
כל מה שחשוב לכם לדעת לפני שאתם מזמינים אצלנו שירותי ניקיון משרדים בתל אביב

מאת: אבי דוידיעסקים - כללי16/12/181394 צפיות
מידע שימושי על עלוני תלי דלת ומבחן התאמה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica