חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת פנים ארגונית - כמיהה ל"פוליטיקה החדשה"

מאת: אילת צוריעסקים - כללי07/03/2013762 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הבחירות לכנסת ה-19 לוו בסיסמאות רבות שהתמקדו בכמיהה ל"פוליטיקה החדשה" ולשינוי, ואכן תוצאותיהן הצביעו על כך שהעם חפץ בשינוי שכזה. 48 חברי כנסת חדשים נכנסו למשכן המחוקקים בשלהי ינואר כאשר מרביתם הגיעו משתי מפלגות – "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד ומפלגת "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט.

עבור כל חברי הכנסת במפלגתו של לפיד, ועבור מרביתם של חברי הכנסת במפלגתו של בנט, מדובר בקדנציה ראשונה. מכאן שאני מאמינה כי ראוי להתייחס ולענות דווקא לשאלה שנדחקה לקרן זווית על רקע המשא ומתן הקואליציוני – כיצד יוכשרו חברי הכנסת החדשים לעבודה בארגון ששמו הכנסת?

מנהיגות היא לא רק תפיסת שלטון

המושגים "מנהיגות" ו"שלטון" קרובים זה לזה. אנחנו רגילים לחשוב על מנהיגות בהקשרים המתייחסים להובלה או למתן הטון של המנהיג והמנכ"ל בארגון, אבל נוטים להסיט הצידה, מסיבות מובנות, את המנהיגות מבחינת המעורבות של המנהיג בהצלחתו של עובד חדש.

לכאורה, זהו היבט די זניח, זמנו של המנהל יקר, ועל הכשרתו של העובד החדש מופקד מנגנון ההדרכה שבארגון. עם זאת, משנות הניסיון הרבות שצברתי בהדרכה, אני יודעת כי גם המנהל יכול להפעיל את מנהיגותו מבחינת ההשפעה גם אם אינו מעורב בפרטים הקטנים ביותר או בנוכחות לא נוכח באופן שוטף במהלכה.

טיפים למנהל – כך תשפיע על השתלבותו של העובד החדש

המנהיגים החדשים, יאיר לפיד ונפתלי בנט, הוכיחו את הדומיננטיות ואת ההשפעה שלהם בתחומים שונים: זה בהייטק וזה בתקשורת. שניהם נותנים את הטון בארגוניהם, לעתים עד כדי סתימת פיות. גם שלי יחימוביץ, מנהיגת העבודה, כלולה בקטגוריה זו, וגם לה מספר לא מבוטל של חברי כנסת חדשים. אני קוראת למנהיגים שדאגו להכניס פנים חדשות לכנסת, לדאוג לכך שהם יישארו לא רק פנים, אלא יחוללו שינוי אמיתי, עמוק וחוקתי באמצעים הבאים:

סבלנות – מתן זמן חסד (של 3 חודשים) לחברי הכנסת החדשים לטובת למידה, התערות ובחירה בתחום ההתמחות הספציפי שבו הם יוכלו לבטא את היתרונות היחסיים שלהם. אנא מכם, הימנעו מהפעלת לחץ על העלאת הצעות חוק פופוליסטיות או פעילות שאינה טמונה בלימוד עמוק.

מתן השראה – בכל מפגש סיעתי הדגישו את חשיבות הלימוד של העיסוק החדש. דברו על מחויבות לבוחר, על מימוש הערכים שעליהם שמתם דגש במהלך קמפיין הבחירות – על מימוש ההבטחות לבוחרים.

מקצועניות – דברו גלויות על השוני שבין הפעילות הפוליטית הרוחשת לבין העבודה התחיקתית האפורה. חזרו בפניהם, בפרט באוזני הצעירים שבהם, על החשיבות הטמונה ברתימת המזג והלהט לטובת מלאכת השכנוע ורתימה של רעיון או אג'נדה. עם זאת, הקפידו להזכיר להם שחבר כנסת אפקטיבי הוא לאו דווקא זה שצועק מעל הדוכן, אלא זה שחוקר, יושב בוועדות ואוסף את החומר.

העצמה – הדגישו גם בפני הפעלתנים שבחבורה כי בכל מקרה יש לחבר הכנסת, לאחר החקירה, הלימוד וגיבוש העמדה עבודה רבה הכרוכה בפעלתנות ובמזג. דברו איתם על האיזון שבין החקירה לבין הפולמוסנות.

גיבוי – תנו להם להיכשל ולעשות טעויות למידה. עמדו מאחוריהם גם בזמנים הפחות נעימים.

לסיכום, תנו להם גיבוי, אפשרו להם ללמוד, לטעות ולהתנסות והעיקר – כדי להעמיק. בוא נאמין שפוליטיקה חדשה היא גם ההתעמקות בתפקיד החוקתי של הכנסת. הלוואי….

אילת צורי - המכון להדרכה בכתיבה עסקית מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית,כתיבה עסקית,
כתיבה שיווקית לאינטרנט,כתיבה אינטרנטית,ניהול תוכן לארגונים,תקשורת פנים בארגון,תקשורת ניהולית ועוד..
מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח.
לפרטים נוספים: 03-6471355/ 052-3510583

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילת צורי –  המכון להדרכה בכתיבה עסקית

מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית ועסקית. מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח. לפרטים נוספים:
http://www.ayeletz.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילת צורי

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי06/06/13784 צפיות
לפני כחודש עברתי ניתוח שיניים כואב ופולשני, שעד היום כשבוע לאחר מכן, אני מתאוששת ממנו. כשפי פעור, קשה לומר שיכולתי להציג עמדה כלשהי בפני מישהו, בטח לא בפני הרופא שלי, אבל יכולתי לצפות בפעולותיו וללמוד מהן כיצד להכין במהירות ובאפקטיביות פעולה אחרת – במקרה שלי, הצגת עמדה בכתב.

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי10/04/13686 צפיות
לא ניתן היה להישאר אדישים לידיעה שעלתה לכותרות בתחילת החודש עם חשיפתו של מסמך חוות הדעת של המורים על התלמידים בתיכון רבין בכפר-סבא. המסמך שהוכן בישיבת עבודה פנימית לקראת יציאתה המתוכננת של שכבת יא' אל המסע המסורתי לפולין, נשלח בשוגג על ידי מרכזת המסע אל אחד התלמידים – ומצא משם את דרכו אל חדשות ערוץ 2.

מאת: אילת צוריניהול17/02/131209 צפיות
לכנסת ה-19 אשר הושבעה זה מכבר נבחרו 48 חברי כנסת חדשים (!), מתוכם לא פחות מ-26 נשים. מספר שיא זה, בשני אופני הייצוג, הח"כים החדשים או מספר הנשים, דומה באופיו לחילופים המשמעותיים המתבצעים בארגון. אמנם זהותו של המנכ"ל לא השתנתה (נכון לעכשיו), אבל אין ספק שמדובר ברה-ארגון אמיתי בארגון המחוקקים הישראלי. במאמר שלפניכם אתייחס לטיפים העיקריים שאני יכולה לתת לחברי הכנסת החדשים בכל הנוגע להסתגלות מהירה לעבודה לאחר רה-ארגון רציני.

מאת: אילת צוריניהול30/01/131314 צפיות
שני כשלים תקשורתיים עיקריים, שעליהם אתן את הדעת בפוסט זה: האחד נעוץ בהיבט המילוני-לשוני – ואילו השני טמון בהיבט התקשורתי-ארגוני.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי02/01/131293 צפיות
ניתוח מקרה מבחן של תרבות ארגונית ב-CIA הסרט ZERO DARK THIRTY שיצא לאקרנים רק לפני כשבועיים, הפך לאחד מסרטי הפעולה המדוברים של השנה; שכן, זהו הסרט הראשון המתעד את המצוד אחרי רב המחבלים אוסמה בין לאדן שחוסל בתחילת מאי 2011.

מאת: אילת צוריייעוץ עסקי20/12/121287 צפיות
גם הנאום המפויס למדי של יושבת ראש מפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ ביום שבו נחשפה רשימת המפלגה לכנסת ה-19 לא יכול היה להסתיר את הקצר בתקשורת שבין יושבת הראש למועמדת שנבחרה למקום ה-5 ברשימה – מרב מיכאלי. התקשורת, כור מחצבתן של שתי העיתונאיות, געשה בעקבות חילוקי הדעות ביניהן, וזאת נוכח ההצלחה הכבירה שקצרה מיכאלי בפריימריז של המפלגה שאליה הצטרפה רק שבועות בודדים לפני מועד הבחירות המקדימות.

מאת: אילת צוריניהול05/12/121728 צפיות
בשלהי חודש אוקטובר פרסמתי פוסט קצר שמבהיר את מהות המושג "תרבות ארגונית" ומבקש להרחיב על החשיבות הטמונה בה. בשבוע שעבר הוספתי והתייחסתי למכלול האמצעים והשיטות המסייעים בהטמעתה של התרבות הארגונית. כעת, הייתי רוצה להרחיב מעט ולתת מספר טיפים מעשיים המתאימים לכל מנהל באשר הוא, בבואו להטמיע את יסודות התקשורת למנהלים , תוך הדגשה על העברת מסרים אפקטיבית בין ההנהלה לעובדים ובין העובדים לבין עצמם.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20283 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20308 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20301 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20334 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20444 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19517 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19609 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica