חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת ארגונית - האיזון הוא שם המשחקלא ניתן היה להישאר אדישים לידיעה שעלתה לכותרות בתחילת החודש עם חשיפתו של מסמך חוות הדעת של המורים על התלמידים בתיכון רבין בכפר-סבא. המסמך שהוכן בישיבת עבודה פנימית לקראת יציאתה המתוכננת של שכבת יא' אל המסע המסורתי לפולין, נשלח בשוגג על ידי מרכזת המסע אל אחד התלמידים – ומצא משם את דרכו אל חדשות ערוץ 2.


בעקבות חשיפת הדברים, קיימו תלמידי בית הספר שורה של מחאות והפגנות כנגד צוות המורים ולאחר שמנהלת בית הספר, רות לזר, התנצלה בפני התלמידים באופן פומבי והורי התלמידים שנפגעו אף דרשו מלזר להניח את המפתחות ולסיים את תפקידה.

האם המנהלת צריכה לשלם על הטעות?

בהקשר הזה השאלה המעניינת ביותר שראוי להעלות לדיון היא האם המנהלת שלא הייתה לה כל יד בדבר, צריכה להכין את מכתב ההתפטרות וזאת בתור מי שנושאת באחריות העליונה לבית ספרה, או שמא מדובר בטעות אנוש שהעומדת בראש המערכת לא צריכה לשלם עליה?

בסופו של יום אני מאמינה כי הקריאות של ההורים להתפטרותה של הגב' לזר נובעות קודם כל ולפני הכל מהמערבולת הרגשית והמובנת לחלוטין שפקדה אותם נוכח המצב אליו נקלעו ילדיהם על לא עוול בכפם. עם זאת, אני לא חושבת שהמנהלת צריכה לשלם על הטעות שבוצעה (בשוגג) על ידי רכזת השכבה. אחרי הכל, המורים הם בעלי הסמכות המקצועית בבית הספר וזכותם להכין מסמך הערכות פנימי על תלמידיהם. בה בעת ברור כי השפה הבוטה בה הם השתמשו הייתה ראויה לעידון.

האמון בין התלמידים לצוות ההוראה הוא קריטי

מספר ימים לאחר חשיפת המסמך הפנימי, הודיע משרד החינוך על השעייתה של הרכזת אשר הביאה להדלפת המסמך מתפקידה. אני חושבת שמדובר בצעד נכון ומתבקש בנסיבות העניין ולא רק כדי למצוא שעיר לעזאזל בכל מחיר. השעיית הרכזת בתפקידה היה הצעד הנכון משום שמבחינה ארגונית היה על משרד החינוך לעשות כל שביכולתו על מנת להשיב את אמונם של התלמידים, ובפרפרזה ארגונית, אמונם של העובדים, בצוות המורים, ובז'רגון הארגוני – בהנהלה.

בדיוק כפי שעובדי הארגון לא יכלו להמשיך ולבטוח באדם שהיה נתפס על ידם כמי שהיה מעורב במישרין בכתיבתו של מסמך פוגעני, בין אם מוצדק ובין אם לא, הרי שגם התלמידים לא יכולים היו להמשיך ולראות ברכזת השכבה ששלחה בטעות את המסמך לאחד התלמידים בבחינת אוטוריטה מקצועית. בנסיבות הללו, היה על משרד החינוך לפעול ועל אף שזו אינה פוטרה מעבודתה – הרי שהיא הושעתה מתפקידה כמרכזת המסע.

האיזון הוא שם המשחק

שנת הלימודים הנוכחית תסתיים בעוד מספר חודשים ולא מן הנמנע כי גם לאחר שוך הסערה, יחליטו במשרד החינוך להעביר כמה מהמורים והמורות שהיו מעורבים בכתיבת המסמך מתפקידם – לטובת בית ספר אחר. ראוי לסייג ולומר כי גם אם זה יקרה, הרי שהמורים שיישארו במערכת יזכו לגיבוי של משרד החינוך וההנהלה משום שכשם שלא ניתן לאפשר פגיעה בתלמידים, הרי שלא ניתן גם לתמוך בכל הטענות שלהם ו"להפקיר" את המורים.

לבסוף ולמען הסדר הטוב, יהיה על הצמרת הארגונית של משרד החינוך לבצע את האיזון הנדרש בין רצון התלמידים לראות את הצדק נעשה (מנקודת ראותם לפחות) בדמות פיטורים של מי מהמורים המעורבים, לבין עצמאותם וסמכותם של המורים שחייבים להרגיש כי גם הם זוכים לגיבוי מקצועי ממקבלי ההחלטות.

אילת צורי - המכון להדרכה בכתיבה עסקית מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית,כתיבה עסקית,
כתיבה שיווקית לאינטרנט,כתיבה אינטרנטית,ניהול תוכן לארגונים,תקשורת פנים בארגון,תקשורת ניהולית ועוד..
מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח.
לפרטים נוספים: 03-6471355/ 052-3510583

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילת צורי –  המכון להדרכה בכתיבה עסקית

מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית ועסקית. מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח. לפרטים נוספים:
http://www.ayeletz.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילת צורי

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי06/06/13734 צפיות
לפני כחודש עברתי ניתוח שיניים כואב ופולשני, שעד היום כשבוע לאחר מכן, אני מתאוששת ממנו. כשפי פעור, קשה לומר שיכולתי להציג עמדה כלשהי בפני מישהו, בטח לא בפני הרופא שלי, אבל יכולתי לצפות בפעולותיו וללמוד מהן כיצד להכין במהירות ובאפקטיביות פעולה אחרת – במקרה שלי, הצגת עמדה בכתב.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי07/03/13730 צפיות
הבחירות לכנסת ה-19 לוו בסיסמאות רבות שהתמקדו בכמיהה ל"פוליטיקה החדשה" ולשינוי, ואכן תוצאותיהן הצביעו על כך שהעם חפץ בשינוי שכזה. 48 חברי כנסת חדשים נכנסו למשכן המחוקקים בשלהי ינואר כאשר מרביתם הגיעו משתי מפלגות – "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד ומפלגת "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט.

מאת: אילת צוריניהול17/02/131165 צפיות
לכנסת ה-19 אשר הושבעה זה מכבר נבחרו 48 חברי כנסת חדשים (!), מתוכם לא פחות מ-26 נשים. מספר שיא זה, בשני אופני הייצוג, הח"כים החדשים או מספר הנשים, דומה באופיו לחילופים המשמעותיים המתבצעים בארגון. אמנם זהותו של המנכ"ל לא השתנתה (נכון לעכשיו), אבל אין ספק שמדובר ברה-ארגון אמיתי בארגון המחוקקים הישראלי. במאמר שלפניכם אתייחס לטיפים העיקריים שאני יכולה לתת לחברי הכנסת החדשים בכל הנוגע להסתגלות מהירה לעבודה לאחר רה-ארגון רציני.

מאת: אילת צוריניהול30/01/131263 צפיות
שני כשלים תקשורתיים עיקריים, שעליהם אתן את הדעת בפוסט זה: האחד נעוץ בהיבט המילוני-לשוני – ואילו השני טמון בהיבט התקשורתי-ארגוני.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי02/01/131243 צפיות
ניתוח מקרה מבחן של תרבות ארגונית ב-CIA הסרט ZERO DARK THIRTY שיצא לאקרנים רק לפני כשבועיים, הפך לאחד מסרטי הפעולה המדוברים של השנה; שכן, זהו הסרט הראשון המתעד את המצוד אחרי רב המחבלים אוסמה בין לאדן שחוסל בתחילת מאי 2011.

מאת: אילת צוריייעוץ עסקי20/12/121244 צפיות
גם הנאום המפויס למדי של יושבת ראש מפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ ביום שבו נחשפה רשימת המפלגה לכנסת ה-19 לא יכול היה להסתיר את הקצר בתקשורת שבין יושבת הראש למועמדת שנבחרה למקום ה-5 ברשימה – מרב מיכאלי. התקשורת, כור מחצבתן של שתי העיתונאיות, געשה בעקבות חילוקי הדעות ביניהן, וזאת נוכח ההצלחה הכבירה שקצרה מיכאלי בפריימריז של המפלגה שאליה הצטרפה רק שבועות בודדים לפני מועד הבחירות המקדימות.

מאת: אילת צוריניהול05/12/121671 צפיות
בשלהי חודש אוקטובר פרסמתי פוסט קצר שמבהיר את מהות המושג "תרבות ארגונית" ומבקש להרחיב על החשיבות הטמונה בה. בשבוע שעבר הוספתי והתייחסתי למכלול האמצעים והשיטות המסייעים בהטמעתה של התרבות הארגונית. כעת, הייתי רוצה להרחיב מעט ולתת מספר טיפים מעשיים המתאימים לכל מנהל באשר הוא, בבואו להטמיע את יסודות התקשורת למנהלים , תוך הדגשה על העברת מסרים אפקטיבית בין ההנהלה לעובדים ובין העובדים לבין עצמם.

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי01/04/2017 צפיות
תעשיית המשחקים הגלובלית מעודדת את השחקנים למלא אחר הנחיות הבריאות והבטיחות לגבי קוביד-19; מספקת מידע וקשר חברתי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי31/03/2026 צפיות
Aptorum Group Limited (Nasdaq: APM) ("Aptorum Group"), חברת תרופות ביולוגיות שמתמקדת בפיתוח של תרופות חדשניות כדי להתמודד עם צרכים רפואיים גלובליים שלא נענו כולל אך לא רק בתחומים של מחלות יתומות, זיהומיות, ומטבוליות, הודיעה היום שהיא מתחילה בפרויקט מחקר ופיתוח נוסף שמטרתו קבוצת נגיף הקורונה והשלימה סינון ראשוני במסגרת הפלטפורמה Smart-ACT™, פלטפורמה לגילוי תרופות חדשות ושעברו שינוי ייעוד, כדי לבחור מתוך יותר מ-2,600 תרופות של מולקולות קטנות שאושרו לפחות שלוש מועמדות פוטנציאליות למחקר קדם קליני נוסף נגד מחלת נגיף הקורונה

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי28/03/2031 צפיות
- נתוני הסמנים הביולוגיים אחרי שלושה החדשים מהניסוי הקליני שלב 2 של EB613 צפויים ברבעון השני של 2020 ונתונים נוספים צפויים ב-2020 ותחילת 2021 -- המימון שהושלם בדצמבר 2019 מממן את החברה לתוך הרבעון השני של 2021

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי18/03/2081 צפיות
GetSwift Limited (ASX: GSW) ("גטסוויפט" או "החברה"), ספקית מובילה של תוכנה כשירות של טכנולוגיית לוגיסטיקה, הודיעה על הקמתה של מועצה מייעצת חדשה ועל המינוי של מושל ורמונט לשעבר הווארד דין והגנרל (בדימוס) מרק באומן כשיושבי ראש משותפים.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי17/03/2090 צפיות
חברות פונות ללמידה מתוקשבת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, ולהכין את העובדים לעבוד וללמוד מרחוק

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי17/03/2091 צפיות
NanoViricides, Inc. (NYSE American: NNVC) ("החברה") מובילה בפיתוח של טיפולים מאוד יעילים נגד נגיפים המבוססים על פלטפורמת ננו תרופות ("החברה"), מוסרת עדכון על מאמציה לפתח תרופה לנגיף הקורונה החדש העכשווי SARS-CoV-2 שגורם לקוביד-19.

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי25/10/19661 צפיות
תכנסות נשים ,תהליך עומק בן שלושה ימים בכפר מצוקי דרגות המשקיף לנופי ים המלח. סופשבוע של טקסים ומופעים, מגוון רחב של סדנאות ב-5 מרחבי מעל לל 50מנחות ואמניות מעולות ועוד הפתעות! 3ימים ו-2 לילות, במרחב נשי ייחודי, קסום ומאפשר. מרחב של ריפוי והעצמה, תנועה ויצירה, התבוננות ומודעות, בריאות ובריאה, פעילות ומנוחה...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica