חפש מאמרים:
שלום אורח
12.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת ארגונית - האיזון הוא שם המשחקלא ניתן היה להישאר אדישים לידיעה שעלתה לכותרות בתחילת החודש עם חשיפתו של מסמך חוות הדעת של המורים על התלמידים בתיכון רבין בכפר-סבא. המסמך שהוכן בישיבת עבודה פנימית לקראת יציאתה המתוכננת של שכבת יא' אל המסע המסורתי לפולין, נשלח בשוגג על ידי מרכזת המסע אל אחד התלמידים – ומצא משם את דרכו אל חדשות ערוץ 2.


בעקבות חשיפת הדברים, קיימו תלמידי בית הספר שורה של מחאות והפגנות כנגד צוות המורים ולאחר שמנהלת בית הספר, רות לזר, התנצלה בפני התלמידים באופן פומבי והורי התלמידים שנפגעו אף דרשו מלזר להניח את המפתחות ולסיים את תפקידה.

האם המנהלת צריכה לשלם על הטעות?

בהקשר הזה השאלה המעניינת ביותר שראוי להעלות לדיון היא האם המנהלת שלא הייתה לה כל יד בדבר, צריכה להכין את מכתב ההתפטרות וזאת בתור מי שנושאת באחריות העליונה לבית ספרה, או שמא מדובר בטעות אנוש שהעומדת בראש המערכת לא צריכה לשלם עליה?

בסופו של יום אני מאמינה כי הקריאות של ההורים להתפטרותה של הגב' לזר נובעות קודם כל ולפני הכל מהמערבולת הרגשית והמובנת לחלוטין שפקדה אותם נוכח המצב אליו נקלעו ילדיהם על לא עוול בכפם. עם זאת, אני לא חושבת שהמנהלת צריכה לשלם על הטעות שבוצעה (בשוגג) על ידי רכזת השכבה. אחרי הכל, המורים הם בעלי הסמכות המקצועית בבית הספר וזכותם להכין מסמך הערכות פנימי על תלמידיהם. בה בעת ברור כי השפה הבוטה בה הם השתמשו הייתה ראויה לעידון.

האמון בין התלמידים לצוות ההוראה הוא קריטי

מספר ימים לאחר חשיפת המסמך הפנימי, הודיע משרד החינוך על השעייתה של הרכזת אשר הביאה להדלפת המסמך מתפקידה. אני חושבת שמדובר בצעד נכון ומתבקש בנסיבות העניין ולא רק כדי למצוא שעיר לעזאזל בכל מחיר. השעיית הרכזת בתפקידה היה הצעד הנכון משום שמבחינה ארגונית היה על משרד החינוך לעשות כל שביכולתו על מנת להשיב את אמונם של התלמידים, ובפרפרזה ארגונית, אמונם של העובדים, בצוות המורים, ובז'רגון הארגוני – בהנהלה.

בדיוק כפי שעובדי הארגון לא יכלו להמשיך ולבטוח באדם שהיה נתפס על ידם כמי שהיה מעורב במישרין בכתיבתו של מסמך פוגעני, בין אם מוצדק ובין אם לא, הרי שגם התלמידים לא יכולים היו להמשיך ולראות ברכזת השכבה ששלחה בטעות את המסמך לאחד התלמידים בבחינת אוטוריטה מקצועית. בנסיבות הללו, היה על משרד החינוך לפעול ועל אף שזו אינה פוטרה מעבודתה – הרי שהיא הושעתה מתפקידה כמרכזת המסע.

האיזון הוא שם המשחק

שנת הלימודים הנוכחית תסתיים בעוד מספר חודשים ולא מן הנמנע כי גם לאחר שוך הסערה, יחליטו במשרד החינוך להעביר כמה מהמורים והמורות שהיו מעורבים בכתיבת המסמך מתפקידם – לטובת בית ספר אחר. ראוי לסייג ולומר כי גם אם זה יקרה, הרי שהמורים שיישארו במערכת יזכו לגיבוי של משרד החינוך וההנהלה משום שכשם שלא ניתן לאפשר פגיעה בתלמידים, הרי שלא ניתן גם לתמוך בכל הטענות שלהם ו"להפקיר" את המורים.

לבסוף ולמען הסדר הטוב, יהיה על הצמרת הארגונית של משרד החינוך לבצע את האיזון הנדרש בין רצון התלמידים לראות את הצדק נעשה (מנקודת ראותם לפחות) בדמות פיטורים של מי מהמורים המעורבים, לבין עצמאותם וסמכותם של המורים שחייבים להרגיש כי גם הם זוכים לגיבוי מקצועי ממקבלי ההחלטות.

אילת צורי - המכון להדרכה בכתיבה עסקית מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית,כתיבה עסקית,
כתיבה שיווקית לאינטרנט,כתיבה אינטרנטית,ניהול תוכן לארגונים,תקשורת פנים בארגון,תקשורת ניהולית ועוד..
מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח.
לפרטים נוספים: 03-6471355/ 052-3510583

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילת צורי –  המכון להדרכה בכתיבה עסקית

מפתחת שיטת צורי להדרכה בכתיבה שיווקית ועסקית. מגוון סדנאות בנושא. מלקוחותינו המרוצים- סלקום, בזק והראל ביטוח. לפרטים נוספים:
http://www.ayeletz.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילת צורי

מאת: אילת צוריהודעות לעיתונות - כללי06/06/13772 צפיות
לפני כחודש עברתי ניתוח שיניים כואב ופולשני, שעד היום כשבוע לאחר מכן, אני מתאוששת ממנו. כשפי פעור, קשה לומר שיכולתי להציג עמדה כלשהי בפני מישהו, בטח לא בפני הרופא שלי, אבל יכולתי לצפות בפעולותיו וללמוד מהן כיצד להכין במהירות ובאפקטיביות פעולה אחרת – במקרה שלי, הצגת עמדה בכתב.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי07/03/13755 צפיות
הבחירות לכנסת ה-19 לוו בסיסמאות רבות שהתמקדו בכמיהה ל"פוליטיקה החדשה" ולשינוי, ואכן תוצאותיהן הצביעו על כך שהעם חפץ בשינוי שכזה. 48 חברי כנסת חדשים נכנסו למשכן המחוקקים בשלהי ינואר כאשר מרביתם הגיעו משתי מפלגות – "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד ומפלגת "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט.

מאת: אילת צוריניהול17/02/131200 צפיות
לכנסת ה-19 אשר הושבעה זה מכבר נבחרו 48 חברי כנסת חדשים (!), מתוכם לא פחות מ-26 נשים. מספר שיא זה, בשני אופני הייצוג, הח"כים החדשים או מספר הנשים, דומה באופיו לחילופים המשמעותיים המתבצעים בארגון. אמנם זהותו של המנכ"ל לא השתנתה (נכון לעכשיו), אבל אין ספק שמדובר ברה-ארגון אמיתי בארגון המחוקקים הישראלי. במאמר שלפניכם אתייחס לטיפים העיקריים שאני יכולה לתת לחברי הכנסת החדשים בכל הנוגע להסתגלות מהירה לעבודה לאחר רה-ארגון רציני.

מאת: אילת צוריניהול30/01/131301 צפיות
שני כשלים תקשורתיים עיקריים, שעליהם אתן את הדעת בפוסט זה: האחד נעוץ בהיבט המילוני-לשוני – ואילו השני טמון בהיבט התקשורתי-ארגוני.

מאת: אילת צוריעסקים - כללי02/01/131286 צפיות
ניתוח מקרה מבחן של תרבות ארגונית ב-CIA הסרט ZERO DARK THIRTY שיצא לאקרנים רק לפני כשבועיים, הפך לאחד מסרטי הפעולה המדוברים של השנה; שכן, זהו הסרט הראשון המתעד את המצוד אחרי רב המחבלים אוסמה בין לאדן שחוסל בתחילת מאי 2011.

מאת: אילת צוריייעוץ עסקי20/12/121280 צפיות
גם הנאום המפויס למדי של יושבת ראש מפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ ביום שבו נחשפה רשימת המפלגה לכנסת ה-19 לא יכול היה להסתיר את הקצר בתקשורת שבין יושבת הראש למועמדת שנבחרה למקום ה-5 ברשימה – מרב מיכאלי. התקשורת, כור מחצבתן של שתי העיתונאיות, געשה בעקבות חילוקי הדעות ביניהן, וזאת נוכח ההצלחה הכבירה שקצרה מיכאלי בפריימריז של המפלגה שאליה הצטרפה רק שבועות בודדים לפני מועד הבחירות המקדימות.

מאת: אילת צוריניהול05/12/121721 צפיות
בשלהי חודש אוקטובר פרסמתי פוסט קצר שמבהיר את מהות המושג "תרבות ארגונית" ומבקש להרחיב על החשיבות הטמונה בה. בשבוע שעבר הוספתי והתייחסתי למכלול האמצעים והשיטות המסייעים בהטמעתה של התרבות הארגונית. כעת, הייתי רוצה להרחיב מעט ולתת מספר טיפים מעשיים המתאימים לכל מנהל באשר הוא, בבואו להטמיע את יסודות התקשורת למנהלים , תוך הדגשה על העברת מסרים אפקטיבית בין ההנהלה לעובדים ובין העובדים לבין עצמם.

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי12/07/203 צפיות
הסטייליסטית של הסלבס טארה סווינן והמייסדת של Glamhive סטפני ספריינג'רז יפגישו שוב כמה מהשמות הכי גדולים מכל העולם בסטייל, אופנה, ביוטי והעצמת נשים ב-Glamhive Digital Summer Bazaar - אירוע דיגיטלי פורץ דרך.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי10/07/2022 צפיות
בומברדייה (TSX: BBD.B) אישרה את התמיכה שלה בהתחייבויות שהודיעה עליהן אלסטום מוקדם יותר היום לטפל בבעיות פוטנציאליות שהועלו על ידי הנציבות האירופית בקשר לרכישה של אלסטום את בומברדייה תחבורה, כולל ההקניה של נכסים מסוימים שמוחזקים כעת על ידי בומברדייה תחבורה

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי08/07/2029 צפיות
- ועדות הלסינקי המוסדיות מאשרות פרוטוקול שלב 2 מתוקן עם חולות חדשות שיירשמו ויקבלו מנה של 2.5 mg, מנה של 1.5 mg או פלצבו -

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי03/07/2041 צפיות
אחרי שהושלמה הרכישה של טק דטה על ידי קרנות שמנוהלות על ידי חברות מסונפות של אפולו, ההשקעה תבוצע בחמש השנים הבאות

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי03/07/2043 צפיות
אנדרסן גלובל הודיעה על התקשרותה בהסכם לשיתוף פעולה עם חברת המיסים עם מלוא השירותים שנמצאת בסן חואן, פוארטו ריקו BDO Tax LLC, וזאת הופעת הבכורה של הארגון באזור

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי24/06/2047 צפיות
אנדרסן גלובל מודיעה על הכניסה שלה לשוק של גמביה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם Fajara Chambers, חברת עורכי דין מפג'רה, בהמשיכה את ההתרחבות המהירה שלה באפריקה שמשמשת כחלק בלתי נפרד מהנוכחות הגלובלית של הארגון.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי23/06/2048 צפיות
היום בוועידה הבינ"ל על מחשבי על (ISC) הוכרז שמחשב העל Fugaku, מערכת שפותחה במשותף על ידי RIKEN ו-Fujitsu Limited, ומבוססת על טכנולוגיית Arm®, זכה למקום הראשון ברשימת TOP500. אחרי שהוכתר למחשב העל הכי יעיל בעולם ברשימת Green500 בנובמבר 2019, Fugaku קיבל היום גם את הכבוד הגדול ביותר ברשימת HPCG, דירוג של בוחני ביצועים ביישומים מהעולם האמיתי, וה-HPL-AI, שנותן ציונים לביצועים במשימות שמשמשות ביישומים של בינה מלאכותית.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica