חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם תמיד כדאי להפעיל את הביטוח המקיף?

מאת: wobiביטוח רכב13/01/2013657 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עבור רבים, המכונית שלהם היא הרבה יותר מאשר אמצעי תחבורה. כל נזק בה מדיר מעיניהם שינה, ומשפיע במידה רבה על הכיס- והרבה מעבר לכך. לכן, לא מפתיע כי ביטוח מקיף נפוץ ביותר בישראל, בעיקר כשזה נוגע לכלי רכב יקרים או נדירים במיוחד.

אולם, כאשר מתרחש הנורא מהכול והרכב נפגע עקב תאונה, אסון טבע או מעשה זדון, עומדת בפני המבוטחים ברירה אחת: האם להפעיל את הפוליסה, או שלא? תאמינו או לא, אבל התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית, ותלויה בגורמים רבים שצריכים להיכנס למשוואה.

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח רכב מקיף, אם כן, נועד להעניק פיצוי כספי במקרה של פגיעה פיזית ברכב, וזאת עקב מספר רב של גורמים. כאן, להבדיל מפוליסות אחרות, דוגמת ביטוח חובה או ביטוח צד ג', הרכב הוא שעומד במרכז התמונה. רכישת ביטוח זה אינה חובה, אולם מומלצת לנהגים במספר רב של מקרים.

כאן התמונה מתחילה להסתבך מעט. ראשית, הנסיבות שיביאו להפעלת הביטוח, כמו גם גובה הפיצוי שיינתן עקב כך, אינם קבועים, ונתונים לשיקול דעתן הבלעדי של החברות השונות הפועלות בתחום. יש לזכור גם כי הפעלת הביטוח כרוכה לרוב באי אילו מאמצים בירוקרטיים, כמו גם בתשלום ההשתתפות העצמית. האם זה מומלץ תמיד?

השפעת ההשתתפות העצמית על כדאיות התביעה

כאשר מדברים על כדאיות הפעלת ביטוח מקיף, שני משתנים עיקריים נכנסים לתמונה. הראשון הוא, כאמור, גובה ההשתתפות העצמית. הוא נקבע בפוליסה מסוימת, ובכלי הרכב היקרים יותר עלול להגיע לסכומים לא מבוטלים כלל. הוא נדרש גם כאשר התביעה לא מתקבלת, בסופו של דבר.

לכן, ברור כי הפעלת ביטוח לא מומלצת על כל שריטה שתהיה במכונית, על כל שכן נסיבות שאינן מפורטות כלל בהסכם הפוליסה. במקרה כזה, כאשר נציגים מטעם חברת הביטוח יגיעו לבחון את הנזק, הם יבינו כי התביעה לא "עומדת בסטנדרטים", וידחו אותה. במצב כזה, המבוטח למעשה יוצא קירח מכאן ומכאן, נאלץ להיפרד מסכום לא מבוטל עבור ההשתתפות (בין מאות לאלפי שקלים), ונדרש לשלם על התיקונים בעצמו.

גובה הפיצוי המשוער

יש מקרים שבהם אכן יינתן פיצוי על רכב מסוים שנפגע במסגרת פוליסת ביטוח מקיף, אולם גובהו של זה לא בהכרח מצריך את התביעה. חשוב לזכור שהפעלת הביטוח כוללת מספר שלבים מהותיים שיש לעשות לפני שחושבים בכלל על קבלת פיצויים: מילוי טפסים, הצהרות שונות וכן הלאה. בנוסף, חולפים מספר שבועות עד שמתקבלת התשובה, חיובית או שלילית.

ראוי להתבונן על סעיפים חשובים אחרים בפוליסה לפני שממהרים להפעיל אותה. גובה הכיסוי המקסימלי מאפשר לדעת עד כמה היא עשויה להיות יעילה: ברור שהשאיפה היא לכיסוי גבוה ככל האפשר, במחיר הנמוך ביותר. כאשר לאחר כל הקיזוזים נשארים עם סכום מינימלי והרבה כאב ראש, לא בטוח שהמאמצים אכן שווים את הטרחה.

המפתח נמצא כבר ברכישה

כל תביעת ביטוח רכב, כמובן, נשקלת בנפרד, על פי תנאי הפוליסה המדויקים ונסיבות המקרה. לא ניתן להיערך לכך מראש, מטבע הדברים, וההכנה הטובה ביותר היא ברכישת פוליסה מקיפה - במחיר הנמוך ביותר. ברור שכאשר תנאי הפוליסה משחקים לזכותו של המבוטח, הרי שגדלים הסיכויים שישתלם לו הרבה יותר להפעיל אותה.

ביטוח מקיף, בדומה לביטוחי רכב אחרים, רצוי לבחור רק לאחר שמבצעים סקר שוק מקיף בין החברות השונות הפועלות בתחום. הזכרנו כבר חלק מהמשתנים שיש לתת עליהם את הדעת: הם תלויי פוליסה, אך גם נתונים למיקוח אל מול החברה. כאשר מבצעים השוואה בין מספר פוליסות, גדלים הסיכויים לבחירה מושכלת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131158 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131238 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131032 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131003 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131770 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131097 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13821 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17800 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163134 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162475 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162127 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162142 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142607 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146884 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica