חפש מאמרים:
שלום אורח
28.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח רכב חובה

מאת: wobiביטוח רכב31/01/2013548 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לא צריך להסביר לכם על החשיבות של ביטוח חובה, ובכל זאת- לא מעט אנשים מנסים לקחת את החוק לידיים, ולבצע הונאת ביטוח מסוג מסוים. כך, הם "מזייפים" פגיעות, מעוותים את הנתונים שלהם ועוד, לרוב מתוך רצון לחסוך כספים. על מנת להילחם בתופעה, הוקם ב-2005 מאגר מידע לאיתור הונאות ביטוח רכב, אותו אנו נסקור כאן.

הונאות ביטוח בישראל

החדשות הרעות הן שתחום הונאות הביטוח בישראל פועל לו לכל אורך השנה, ומגלגל מיליוני שקלים עקב כך. ברור כי המלחמה בכך צריכה להיות אינטרס של כולם, ולא רק של חברות ביטוח רכב. היות וכל הונאה עלולה להביא להפסד כספים ניכר של חברות הביטוח, יציבותן הכלכלית עומדת בספק, דבר שפוגע בכל מבוטח ומבוטח.

חשוב לזכור כי מספר רב של הונאות ביטוח עלול להביא, בסופו של דבר, לכך שהסכום שכל אחד מאיתנו ישלם על ביטוח חובה, מקיף או צד ג' יהיה גבוה יותר, או אף שנישאר ללא כיסוי לחלוטין. במסגרת זו, נפתח לפני מספר שנים הקו האדום, בו אנשים יכולים לדווח, באופן אנונימי, על הונאות ביטוח בהן הם נתקלו. מה שחשוב יותר לעניינו הוא הקמת מאגר הונאות הביטוח.

משמעותו של המאגר

החוק בישראל קובע כי טרם חתימה על כל הסכם ביטוח חובה, רשאית כל חברה הפועלת בתחום "להצליב" את נתוני הנהג עם מאגר הונאות הביטוח. מאגר זה, אשר מתופעל על ידי חברת ISO, מציג למעשה היסטוריה של כל הונאות הביטוח אשר נתגלו בישראל. זהו פרי יוזמתם של המפקח על הביטוח בישראל, משרד התחבורה ומשרד המשפטים.

מדוע אנו זקוקים למאגר?

לא קשה לחשוב מדוע חברות הביטוח יהיו מעוניינות במידע מסוג זה. אחרי הכול, לגיטימי בהחלט עבורן לדרוש תשלום גבוה יותר עבור מבוטחים עם עבר "בעייתי", או אפילו לא לאשר את הפוליסה כלל עבורם. חשוב לזכור כי הסיכון שלהן עולה במצבים אלה, ולו רק מבחינת הסבירות שאותו מבוטח ינסה להונות את החברה המבטחת שלו גם בעתיד.

חשוב לציין כי מאגר זה נחשב לאחד האמינים ביותר שניתן למצוא כיום. מעטים המקרים בהם אכן התגלתה אי התאמה בין נתונים אלה לבין "מבחן המציאות". המאגר מתעדכן באופן שוטף, וכל המידע בו נותר חסוי, ולא מפורסם לאף גורם מלבדה של חברת הביטוח.

לעיתים, ניתן לערער

יש לציין כי לרשותו של כל אדם אשר שמו מופיע במאגר לערער על כך. הדבר יקרה בעיקר כאשר קיימת סתירה בין הנתונים אשר נמצאים להם במאגר לבין אלה אשר עליהם הצהיר אותו מבוטח בעת חתימת הסכם ביטוח חובה. ערעור זה ייעשה באמצעות טופס אשר יוגש לחברת ISO, ויכלול פרטים מזהים של המערער, הסבר על מהות הערעור וכן פרטים ליצירת קשר.

חברת ISO  רשאית להפעיל מספר כלים כדי לבדוק את אמיתות הערעור. באמתחתה מאגרי מידע ממשלתיים, עימם היא יכולה להצליב מידע. אפשרות אחרת היא יצירת קשר עם חברות ביטוח קודמות אשר העניקו פוליסות למבוטח. בכל אחד מהמקרים, התשובה לגבי הערעור תגיע לא יותר מאשר שלושה שבועות לאחר מועד הגשתו.

כך נמנעים מחוסר הנעימות

כפי שכבר רמזנו, ההשלכות של הונאת ביטוח חובה אינן נעימות כלל. חשוב לזכור כי מעבר למאגר מסוג זה, הרי שלחברות הביטוח יש לא מעט אמצעים לאיתור ההונאות אלה כבר "בזמן אמת". כמעט בכל המקרים, ה"חיסכון" הזמני הזה בתשלומי הפרמיה לא באמת שווה את הסיכון. כשם שאתם, רוכשי הפוליסות, מצפים להגינות מחברת הביטוח, כך גם לגבי הצד השני של המשוואה.

Wobi אתר להשוואת ביטוחי רכב באינטרנט

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131219 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131330 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131104 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131071 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131875 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131161 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13885 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17888 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163219 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162555 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162217 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162222 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142696 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146968 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica