חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח מקיף לרכב - מהם המיגונים הנדרשים?

מאת: wobiביטוח רכב07/02/2013836 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כנובע משמו, ביטוח מקיף נחשב לאחד הרחבים ביותר שניתן לרכוש כיום לרכב. הוא כולל בתוכו פיצוי כספי עבור סוגים רבים של נזקים אפשריים לרכב, אשר ערכם אינו מבוטל כלל. מה שרבים לא יודעים, הוא שלא פעם נדרש הנהג למלא תנאים מסוימים כדי שהביטוח יאושר לו. וכאן אנו נכנסים לסוגיית המיגונים.

מדוע יש צורך במיגון?

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שמיגונים אינו דבר מובן מאליו. אף פוליסה, אפילו של ביטוח מקיף, לא תגיע עם אלה, מטבע הדברים. עם זאת, ברור מתי נזדקק להם: כלי רכב אשר מבוטחים בפוליסה המקיפה, לא פעם, הם יקרים. לכן, הם מהווים יעד מרכזי לגנבים.

אם כך, הרי שהתפקיד העיקרי של המיגונים למיניהם, הוא למנוע גניבות של הרכב. גם אם ביטוח רכב מקיף לא יוכל להחזיר את הסכום המלא עבור כלי רכב שנגנב, הרי שהפיצוי יביא לנזק כספי על חברת הביטוח. אמצעים אלה נועדו להקטין את הסיכויים שמעשים מסוג זה יתרחשו, דבר שמעניק למבוטח לא מעט שקט נפשי, ומאפשר בכלל את אישור הפוליסה.

המדיניות של חברות הביטוח בישראל

יש לציין כי סוגיית נקיטת אמצעי הזהירות היא מרכזית תמיד ביחס לפוליסה. למעשה, במרבית הסכמי הביטוח דורשת חברת הביטוח הוכחה כי אכן ננקטים כל האמצעים האלה, ומתנה את אישור הפוליסה בכך. הדבר נוגע בעיקר לכלי רכב אשר "מועדים" לגניבות, כלומר, אלה היקרים או הנדירים ביותר.

האינטרס של חברת הביטוח מובן, כמובן. לא מעט פוליסות ביטוח מקיף מתייחסות בצורה זו או אחרת לגניבת הרכב, ומעניקות לנהג פיצוי נרחב על כך. כאשר הוא לא עושה את הנדרש ממנו, ומקטין את הסבירות לגניבה- חברת הביטוח היא שעלולה לצאת נפגעת לא פחות.

על אמצעי המיגון השונים

כמובן שכל פוליסת ביטוח מקיף עשויה להתייחס לסוגים שונים של מיגונים לרכב. עם זאת, ברוב המקרים מדובר הוא במספר "שחקנים" מרכזיים אשר נכנסים כאן לתמונה. ראשית, כמובן, האזעקה. היא תופעל כל אימת שיד זרה תבוא במגע עם הרכב, ותהיה לא פעם החסם העיקרי בדרך לגניבה.

אימבולייזר הוא סוג חשוב נוסף של מיגון. זהו למעשה מנגנון אשר מונע אפשרות של התנעת הרכב ללא המפתח המקורי שלו. רכבים חדשים רבים כוללים בתוכם כבר אותו, אך ממש לא כולם. תפקיד דומה מקבלת הקודנית, שתפקידה, כמובן, הוא לדרוש סיסמא טרם ההתנעה. אפילו טובי הגנבים לא יוכלו לעשות זאת, במצב כזה, ללא הסיסמא.

ומה קורה כשהרכב נגנב בכל זאת?

חשוב לזכור שמיגונים אחרים, המהווים גם הם דרישות סף של אישור ביטוח מקיף לרכב, עשויים לסייע גם כשהוא, חלילה, נגנב. המרכזי שבהם הוא מערכת איתוראן, המהווה מערכת לאיתור הרכב. כאשר הוא נגנב, אם כן, מתקבלת התראה במרכזי הבקרה של המערכת, ומיקומו של הרכב מאותר (באמצעות לווין). כך פשוט הרבה יותר להשיג את הגניבה.

כך יודעים מה לעשות

בניגוד לביטוח חובה, למשל, אשר זהה בכל המקרים- פוליסת הביטוח המקיף כוללת בתוכה משתנים רבים. המיגונים, כאמור, מהווים רק חלק מהם. טרם הבחירה החשובה הזו, יש לזכור כי לא מעט מונח לו על כף המאזניים. אין דין קבוע לגבי המיגונים, וחברת הביטוח היא היחידה למעשה המחליטה אילו מיגונים היא דורשת.

על מנת לבצע בחירה מושכלת, רצוי מאד לבצע השוואת מחירי ביטוח מקיף. מומלץ בדיוק לוודא אילו מיגונים נדרשים מהרכב בכל אחת מההצעות, וכן את "מחירם". היות וכל רכב כולל בתוכו סיכונים אחרים, יש לבצע את ההתאמה גם בהתאם לאלה. מיגון הרכב מהווה צעד מרכזי בדרך לביטוח הרכב, ולמעשה מאפשר לו למלא את תפקידו.

Wobi ביטוחי רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131145 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131215 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131018 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13988 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131736 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131084 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13802 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17781 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163117 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162460 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162110 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162124 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142587 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146871 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica