חפש מאמרים:
שלום אורח
05.08.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רוכשים ביטוח רכב? אפשר להתמקח על המחיר

מאת: wobiביטוח רכב11/02/2013633 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל אחד מאיתנו רוכש, בשלב זה או אחר, ביטוח רכב. ייתכן מאד כי אנו מודעים למשתנים אשר משפיעים על מחירה של הפוליסה, ולא מן הנמנע שדאגנו אפילו לבדוק הצעות מחיר במספר חברות. אולם, מה עם התמקחות על מחיר הפוליסה? העובדות מראות כי לא מעט אנשים אינם מודעים ליעילות של מיקוח מסוג זה, דבר שמביא לתשלומים מיותרים על הפוליסה.

חשיבותו של מיקוח

אין מחירה של פוליסת ביטוח רכב אחת דומה לאחרת. ותמונה זו, אגב, חלה על כל סוגי הפוליסות: החל מביטוח חובה, דרך ביטוח מקיף, ועד לפוליסה המתייחסת לצד ג'. בכל אחד מהמקרים, נכנסים לתמונה משתנים רבים אשר נוגעים למאפייני הנהג והרכב גם יחד, ובכוחם ליצור פערי מחירים לא מבוטלים כלל.

בנוסף על כך, הרי תחום הביטוח נחשב לאחד התחרותיים ביותר שיש כיום. פועלות בו עשרות חברות ביטוח, כל אחת מהן מציעה פוליסות מגוונות. התחרות חלה על כל לקוח ולקוח, שעה שכל חברה תנסה להבליט את יתרונותיה, או את הייחודיות של המסלולים שלה. הנקודה החשובה היא שבכוחה של הכרת התחום להוזיל לא מעט את תשלומי הפוליסות.

מילת המפתח: השוואת מחירים

הצעד החשוב ביותר שיש לבצע בדרך להתמקחות הוא, איך לא, השוואת מחירים. זאת מכיוון שהמיקוח מבוסס ברובו על "עימות" החברה עם הצעות דומות אחרות. ברור כי חברה אשר יודעת כי הציעו ללקוח המיועד שלה מחיר טוב יותר במקום אחר, תנסה ללכת לקראתו ככל האפשר- כשהוזלת הפוליסה היא אחד הצעדים המרכזיים, בדרך לכך.

יש לציין כי מיקוח אפשרי בכל אחד מהשלבים של רכישת ביטוח רכב. כידוע, נדרש לחדש אותו מדי שנה. לא פעם, חברות מנסות למשוך אליהן לקוחות של חברות קיימות, ומציעות לו הצעות שקשה מאד לסרב אליהן. החברה אשר מחזיקה בפוליסה הנוכחית שלו, כמובן, תנסה לשמור על הלקוח בחזקתה, ותצטרך, פעמים רבות, להוזיל עבורו את המחיר.

לעיתים, המלחמה הופכת למשמעותית יותר

חשוב לציין כי חברות ביטוח רכב, כמובן, מודעות לתחרות הגוברת, ולכך שלקוח שמודע לצרכיו יבדוק הצעות גם בקרב המתחרות שלהן. כאן, עשויים להיכנס לתמונה טיעונים רבים, חלקם מוצדקים יותר וחלקם פחות.

החברה יכולה, למשל, לטעון כי הפוליסות המתחרות דומות רק על הנייר, וכי לאלה שהן מציעות יתרונות למכביר. אחרות עשויות ל"פטור" את הלקוח מהחיפושים בכלל, מתוך נטיעת המחשבה בו על כך שהמחירים אחידים ממילא (מה שרחוק מלהיות נכון לרוב).

מיקוח, התאמה ומה שביניהם

חשוב לזכור כי התמקחות בעת רכישת ביטוח רכב לא חלה על המחיר שלו בלבד. בכל פוליסה יש אינספור סעיפים, אשר ניתן להתאים אותם לפוליסה המיועדת. כאשר החברה לא מסכימה להוריד במחיר, למשל, אפשר פשוט להוריד ממנו סעיפים מסוימים, אשר אינם משמעותיים לנהג המיועד.

כך המיקוח נעשה יותר נוח

נהגים רבים מוותרים על מיקוח פשוט מכיוון שהתהליך נראה להם ארוך ומייגע. למי יש כוח, הם עשויים להגיד, להרים טלפונים לעשרות חברות, בשביל לחסוך "כמה" שקלים? גם זו, כמובן, טעות. פערי המחירים הקטנים על הנייר עשויים להגיע למאות, ואולי אפילו אלפי, שקלים בשנה. במציאות הכלכלית של 2013, סכומים אלה משמעותיים עוד יותר.

כמו כן, חשוב לזכור כי השוואת המחירים, החיונית בדרך להמתקחות יעילה, נעשית כיום באופן הפשוט ביותר. אפשר לעשות זאת, למעשה, תוך דקות באמצעות האינטרנט, בהתבסס על המאפיינים אשר מוכנסים לאתרי ההשוואה הייעודיים. כך, כאשר פונים לחברות ביטוח רכב, מכירים את שדה המשחק- דבר שמגדיל מאד את הסיכויים שלהן להוזיל בעבור הנהג את הפוליסה.

Wobi אתר להשוואת ביטוחי רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131313 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131425 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131192 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131157 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132171 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131328 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13959 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171156 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163487 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162802 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162473 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162476 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142961 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147234 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica