חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו כתב מינוי סוכן?

מאת: wobiביטוח רכב11/02/2013632 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חתימה על חוזה ביטוח רכב מהווה את אחד הצעדים החשובים שלנו בדרך להשלמת הרכישה. חתימה זו כוללת בתוכה לא מעט טפסים שיש למלא, אשר מתייחסים למאפיינים האישיים של הנהג, לנתוני הרכב וכן הלאה. חלק מרכזי בכל זה צריך לקבל כתב מינוי הסוכן, בו מעניקים למעשה לסוכן ביטוח את הסמכות לטפל בפוליסה של הנהג המיועד.

מהו כתב מינוי סוכן?

כתב מינוי סוכן, אם כך, הוא מסמך שבו מעניק המבוטח ייפוי כוח לסוכן מסוים, הפועל באופן עצמאי או מטעם חברת ביטוח, לטפל בפוליסות מסוימות בשמו של המבוטח. כמובן שמסמך זה אינו ייחודי לפוליסות ביטוח רכב, אלא מאפיין כל ביטוח באשר הוא.

כל מסמך שונה, כמובן, ותכניו נקבעים על ידי הסוכן (או החברה בשמה הוא פועל). עם זאת, ברוב המקרים הוא יכלול את פרטי המבוטח המלאים, כמו גם פרטי הסוכן, מספר הפוליסה ועוד. יפורט גם התנאים השונים של המינוי- למשל, ביצוע התאמות בפוליסה, קבלת מידע של הסוכן בכל רגע נתון על מצבה ועוד. המבוטח חותם, כמובן, על מסמכים אלה.

מרגע החתימה, הרי שלמעשה רשאי הסוכן לבחון את כל אחד מהמסמכים הנוגעים לפוליסות של המבוטח. כברירת מחדל, אלה נשלחים לכתובת אשר מופיעה לרוב בכתב המינוי, וזאת מספר ימים לאחר אישור המינוי. כך יוכל למעשה הסוכן להעניק שירותים ללקוח החדש שלו כבר מהרגע הראשון.

מועד מינוי הסוכן

רבים אינם יודעים מתי נדרש למלא את מסמכי המינוי החשובים האלה. למעשה, טעות מסוג זה עלולה להיות בעלת השלכות לא נעימות כלל, כפי שנראה מיד. אחד המקרים החשובים, בהקשר הזה, התרחש במרץ 2012, שעה שבעל מוסך מינה סוכן ביטוח ל"תיק" שלו. בזמן שהסוכן ניהל משא ומתן עם חברות ביטוח שונות, בדק את הסיכונים ועוד, חתם הלקוח עם סוכן אחר.

המקרה הגיע לכותלי בית המשפט, ובתום דיון הוחלט שבעל המוסך יפצה את הסוכן האמור ב-5,000 ש''ח על טרחתו. מקרה זה מאפשר לנו להגיע למסקנה החשובה הזו: המינוי צריך להיות הצעד האחרון בשלבים ה"בירורים" על הביטוח, רק לאחר שבטוחים כי הוא אכן האדם המתאים למשימה.

את הנקודה הזו רצוי להבהיר. אם כן, פנייה אל סוכנים יכולה להיעשות בכל שלב, במיוחד אם מבצעים את המשימה המתבקשת של השוואת מחירי ביטוח. אפשר לשמוע את ההצעות של כולם, כמובן. אולם, מרגע מינוי הסוכן למעשה מחויבים אליו, וכל פעולה עם סוכן אחר עלולה להוות עילה לתביעה.

כך בוחרים סוכן

מינוי הסוכן, מטבע הדברים, צריך להיעשות לאחר מחשבה רבה. במקרה שהוא פועל כחלק מחברת ביטוח, הרי שהבירורים השונים צריכים להיעשות מולה. עם זאת, חיוני לבדוק את הניסיון המקצועי של הסוכן, כמו גם את תחומי ההתמחות שלו. סוכן יכול להתאים יופי של פוליסות ביטוח רכב, אך להיות לא שימושי בעליל במקרה של ביטוח דירה, למשל.

חשוב לזכור כי ברגע שממנים סוכן אחד, כל סוכן אחר אשר היה לפניו מבוטל. לכן, רצוי מאד לבצע את הבחירה רק לאחר שנגמר החוזה עם חברת הביטוח או הסוכן הקודמים. "כפל" סוכנים הוא מצב שאינו פשוט גם כן להתמודדות, ועלול לכלול בתוכו את אותן השלכות שליליות שהזכרנו קודם לכן.

המסקנה: העניקו תשומת לב למשימה

כל אלה מאפשרים לנו להגיע למסקנה כי מינוי סוכן, לפחות בכל הנוגע לפוליסת ביטוח רכב, היא משימה שצריכה להתבצע רק לאחר הקדשת תשומת לב ראויה לנושא, ותוך התחשבות ב"לוח הזמנים" של ההתנהלות מול חברת הביטוח. סוכן ביטוח פועל במובנים רבים לטובת הלקוח, כך שהמאמצים האלה אכן במקום.

Wobi השוואת ביטוחי רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131146 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131216 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131018 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13988 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131738 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131084 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13803 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17781 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163117 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162460 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162110 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162125 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142587 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146871 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica