חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח

מאת: wobiביטוח רכב07/04/2013596 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הרגע שממנו חששת קרה. אתה מגיע לחניה, ומבין כי פרצו לך לרכב. מיותר לציין כי מפלס הלחץ עולה, שעה שאתה מנסה לאמוד את גובה הנזק. באם יש ברשותך ביטוח רכב, בייחוד מהסוג המקיף, ייתכן מאד כי תרצה לדעת האם תזכה לפיצויים עבור הנזק. מה עליך לעשות ברגעים הראשונים, אם כך, עוד טרם הפנייה לחברת הביטוח?

הצעד הראשון: הודעה למשטרה

פריצה לרכב, מיותר לציין, מהווה עבירה פלילית לכל דבר ועניין, אשר העונשים בגינה עלולים להיות חמורים. לכן, עוד לפני שחושבים בכלל על הגשת תביעת ביטוח, נדרש ליידע במקרה את רשויות החוק בישראל. עליך להודיע למשטרת ישראל על הגניבה, ולתת כמה שיותר פרטים אודותיה: היכן היא התבצעה? מה נגנב? וכן הלאה.

חשוב לזכור כי בכוחם של נתונים אלה להביא ללכידת הפורצים, בסופו של דבר. הסטטיסטיקה מראה כי מרבית מקרי הלכידה התבצעו סמוך לזמן הפריצה, או לכל הפחות למועד גילויה. כמו כן, הרי שצעד זה יאפשר גם לקבל אישור מפורט על התלונה, הוכחה אשר תהיה חיונית בעתיד לפעילות אל מול חברת ביטוח רכב.

מה עושים עם הרכב?

רבים אינם יודעים מה ניתן לעשות עם הרכב ברגעים לאחר הפריצה. ובכן, הרי שאין לכך תשובה חד משמעית, והנסיבות משתנות בכל מקרה נתון. הוראות המשטרה יינתנו בוודאי במהלך השיחה שהזכרנו, ויש להיצמד אליהן. ייתכן כי בעל הרכב ייאלץ להמתין עד להגעת חוקר מטעם המשטרה לזירת האירוע, או לחילופין להעביר את הרכב למוסך הקרוב.

יש להדגיש, כי בחלק מהמקרים הופכת התמונה לפשוטה מעט יותר. הדבר נוגע בעיקר לפוליסות ביטוח מקיף אשר בהן שירותי גרירה ניתנים כחלק מהפוליסה, ויכולים לסייע במקרים בהם הפריצה גרמה לנזק מהותי ברכב. במצב כזה, לא יהיה מנוס מלפנות לחברת הביטוח כבר בשלב זה, והיא תסדיר עבור הנהג את הגרירה.

הערכת הנזק

בשלב מוקדם ככל האפשר, רצוי לקרוא לשמאי- בין אם מטעמה של חברת הביטוח, ובין אם כזה אשר מוזעק באופן פרטי. השמאי יעריך את הנזק החיצוני לרכב, כמו גם של הפריטים שנגנבו. הערכות כספיות אלה ישמשו בעתיד להתנהלות אל מול חברת הביטוח, אשר תעניק את הפיצויים, ואם וכאשר, בהתאם להערכת נזק זו. על אותו עיקרון, הרי שחיוני לשמור כל סוג של "ראיה", ולהציגה בעת הצורך לחברת הביטוח, או לשמאי עצמו.

בחינת הסכם הפוליסה

עוד לפני שפונים לחברת ביטוח רכב, רצוי לבחון בכלל האם הביטוח אשר נמצא בידי בעל הרכב אכן נועד לכסות מקרים של פריצה. זה לא מובן מאליו: על פי מפת הביטוחים, הרי שהפוליסה היחידה שעשויה להתייחס לכך היא פוליסת ביטוח מקיף, שנועדה להעניק פיצויים בגין נזקים פיזיים הנגרמים לרכב. כמובן שיש לבדוק האם פריצה לרכב נמצאת ברשימת המקרים למימוש, אשר מופיעה בוודאי בהסכם.

כמו כן, הרי שחשוב לראות האם הרכב עמד בדרישות המיגון הבסיסיות של חברת הביטוח. זו דורשת לרוב אמצעי מיגון מסוימים בדרך לאישור הפוליסה- למשל, התקנה של אזעקה או קודנית. אם מתברר בחקירה כי אלה לא היו ברכב, הרי שאין עילה לתביעה.

ומה לגבי המוסך?

כשזה נוגע לפוליסות ביטוח מקיף, ברור כי המשוואה הכספית צריכה לכלול לא מעט משתנים. התיקונים במוסך מקבלים תפקיד מרכזי בתוך זה. לאחר הפריצה, ובלי קשר למועד הפניה לחברת הביטוח, רצוי לשמור את כל הקבלות מהתיקונים או מהטיפולים השונים שעבר הרכב עקב הפריצה. כפי שמתברר לא פעם, הם שווים הרבה מאד כסף. לאחר ביצוע ההליכים האלה, ניתן לפנות לחברת ביטוח רכב, ולתת לה לקחת את המושכות.

המאמר בחסות wobi המפעילה אתר להשוואת מחירי ביטוח רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131143 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131215 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131018 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13988 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131735 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131084 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13802 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17781 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163117 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162460 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162110 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162124 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142587 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146870 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica