חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה גורם לנו להתנהג בצורה שבה אנחנו מתנהגים

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי19/04/2013663 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

התנהגות בני אדם תמיד סקרנה אותי - מה גורם לנו להתנהג בצורה שאנחנו מתנהגים? למה אנחנו עושים דברים מסוימים או נמנעים, מפחדים לא מעיזים לעשות דברים אחרים? מה גורם לנו לקבל החלטות מסוימות ולהימנע מלקבל החלטות אחרות?

התנהגות בני אנוש מושפעת מכמה גורמים חשובים אבל ישנם שני דברים הכי מרכזיים -  מודל החיים ושישה צרכים בסיסיים לאנושות - שמפיעים הכי הרבה על ההתנהגות שלנו.

במאמר זה ניגע בנקודה השנייה - 6 צרכים בסיסיים של אנושות.

למה הכוונה 6 צרכים בסיסיים? אינני מדברת על הצרכים של מאסלואו, אלא על האסטרטגיה שפיתח אותה אחד המאמנים הגדולים ביות בעולם כיום - אנטוני רובינס שהוא גם המאמן האישי שלי.

למעשה, לכל אחד מאיתנו יש 6 צרכים אלו והם צרכים אוניברסליים אבל ההבדל הוא כיצד צרכים אלו באים לייד ביטוי אצלנו, מהם הצרכים המובילים וכיצד הם משפיעים על ההחטות היומימות שלנו, על ההתנהגות היומיומית. כמובן שהצרכים הללו יכולים להתשנות, והם מושפעים גם כן ממודל החיים שלנו.

אספר בקצרה מהם הצרכים:

1. וודעות או ביטחון - כל אחד מאיתנו מחפש וודעות וביטחון בחיים בין אם זה - בית,  עבודה, חברים, משפחה, תחביבים, אמונה, עיסוק שלי, מטרות שלי, אמונה באלוהים, יצירה, ועוד

2. חוסר וודעות, שינוי או גיוון - אי אפשר כל הזמן לחיות בוודעות לכן אנחנו מחפשים בחיים דברים שמרגשים אותנו, מוציאים אותנו מהשגרה - עבודה מגוונת, יצירה, בילוים, חברים, סיגריות, אוכל, משפחה, טיולים, יציאה עם בן/בת זוג ועוד

3. להרגיש חשוב, בעל משמעות - כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש חשוב רק שאצל כל אחד זה בא לידי ביטוי בדרך אחרת - עבודה, חברים, עיסוק, משפחה, תחביבים, אגו, פרגון, בן/בת זוג, יצירה, נתינה או תרומה , ויכוח, גניבה ועוד

4. אהבה או חיבור - כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש אהוב ומחובר או לתת ביטוי לאהבה שלו - הכוונה לא רק לאהבה לבני אדם אלא גם בדרך אחרת - חברים, משפחה, עבודה, תחביבים, חיבור לאלוהים, חיבור לעצמך, דיכאון, אוכל, בעלי חיים, מוזיקה, ריקוד, אומנין,  אנשים בכלל ועוד

5. צמיחה והתפתחות - מהות החיים זה להתפתח ולצמוח. איפה שהצמיחה נעצרת, אין חיים - צמיחה בעבודה, עסק, תחביבים, יצירה, מוזיקה, לימודים, ספרים, זוגיות ועוד

6. נתינה ותרומה - לכל אחד מאיתנו יש את הצורך בנתינה ותרומה - זה יכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים: עבודה, יצירה, ציור, כתיבה, המצאה, עזרה לזולת, תמיכה, כתיבה, טיפול, ייעוץ ועוד

צרכים אלו יכול לבוא לידי ביוי אצל כל אחד מאיתנו בדרך חיובית או שלילית. חשוב גם לדעת מהו הצורך המוביל או שני צרכים מובילים אצלנו. למשל - אם אתם רוצים לעשות שינוי ולהקים עסק משלכם אבל כל החיים שלכם חויתם או שמעתם שלהיות עצמאי כרוך בסיכונים, אז התפתח אצלכם צורך חזק של ביטחון או וודעות - כל מה שתעשו קודם כל חייב לענות על הצורך של וודעות. אז מן הסתם, כל עוד לא נשנה את הדרך או כלי רכב שהצורך הזה בא לידי ביטוי, יהיה מאוד קשה לעשות שינוי.

אז איך יודעים מהו הצורך המוביל שלנו? איך מגלים מהם כלי רכב שהצרכים הללו באים לידי ביטוי אצלנו? ומהם שני הצרכים המובילים שלנו? ואיך משנים כלי רכב שאינם מקדמים אותנו בחיים?

אם הייתי מספרת לכם איך עושים זאת בכתיבה, הייתי צריכה לכתוב ספר של 50 עמודים לפחות ואולי גם זה לא היה כל כך מועיל. במיוחד כאשר שישה צרכים בסיסיים זו רק נקודה אחת מתוך שתי נקודות הכי מרכזיות שמשפיעות על ההתנהגות שלנו כבני אדם.

לכן, החלטתי להרים סדנה מעשית ומדויקת של 4 שעות במחיר סמלי בעלת ערך רב שתיתן מענה לכל השאלות האלה ולא רק. כל הפרטים לגבי הסדנה- מה היא כוללת, למי היא מיועדת, איפה היא מתקיימת, כמה היא עולה ועוד בקישור המצורף.

http://www.dianabenzvi.com/landing/awaken-the-giant-workshop

ניפגש בסדנה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15992 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151002 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151345 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151054 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151023 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141256 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142236 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192012 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191906 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191949 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173089 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172576 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172679 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172553 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica