חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ילדים - אתגר גדול ומרתק של כל הורה

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי24/04/2013619 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כולנו באים לעולם כילדים, לכולנו יש הורים ובאיזשהו שלב אנחנו בעצמנו הופכים להיות הורים. הטבע כל כך מדהים ומושלם איך שכל זה עובד. האמת, התחלתי באמת להבין מה זה להיות הורה ואיזה תפקיד יש לי בתור הורה בחיים האלו לאחר לידת הבת המדהימה לא מזמן.

בחיים יש לנו אתגרים רבים, אפשר לומר שכל החיים זה אתגר אחד גדול אבל לא מזמן הבנתישאחד האתגרים הגדולים בחיים שלנו זה הילדים שלנו והדרך שבה אנחנו מחנכים ומגדלים אותם.

אנחנו המודל לילדים שלנו, הדוגמה האישית. אנחנו הסביבה הראשונית עבורם, סביבה שממנה הם לומדים, קולטים דברים, מקבלים ערכים, אמונות, ובהמשך מחליטים בין ליישם בחיים שלהם מה שהם למדו או ללכת בדרך אחרת. במילים אחרות, הילדים או הופכים להיות המראה שלנו או שהם בוחרים דרך שהיא ההיפך מהדרך בה גידלנו אותם.

לפעמים אנחנו בתור אנשים מבוגרים חושבים שהילד מבין את הכל לפי הבנת העולם שלנו. הדבר אינו כך. לא צריך לשכוח שילד זה בן אדם קודם כל, שיש לו את תפיסת העולם שלו, את הייחודיות שלי, את החלומות שלו, את האישיות שלו ולא משנה כמה הוא יהיה דומה מבחינה פיזית או רגשית או חזותית להורים שלו, הוא עדיין שונה.

אומנם אנחנו ההורים ומביאים את הילד לעולם, הילד הוא בן אדם בשל עצמו, שיש לו זכות לעשות בחירות משלו, החלטות משלו, לבחור מה טוב עבורו, מי הוא רוצה להיות בחיים, מה לעשות ועוד.

תפקידנו בתור הורים ובתור אנשים עם ניסיון חיים להקשיב לילדים שלנו, לתת הכוונה, עיצה טובה, למנוע מהם לעשות טעיויות דרסטיות כי טעוית מותר לעשות, מהם לומדים וצומחים, לתמוך בהם בבחירה שלהם מקצוע או עיסוק ולא לקבוע מה ללמוד, לעזור להם בדרך ועוד.

בתור הורים חשוב שנשים לב למילים בהן אנחנו משתמשים בזמן שאנחנו מדברים עם הילדים, איך אנחנו אומרים את מה שאנחנו רוצים לומר. למילים יש כוח עצום, לכן זה קריטי להשתמש במילים נכונות. גם אם לפעמים נראה לנו שמילה מסוימת היא חסרת משמעות לחלוטין, היא יכולה להיות בעלת השפעה עצומה בעולם של ילד.

להיות הורה זו הזדמנות אדירה להעביר את הערכים שלנו, את הדרך שלנו לילדים, המנהיג שמגדל עוד מנהיג שימשיך לגדל עוד מנהיג וכן הלאה דורות על גבי דורות. אני חושבת שבין כל התפקידים שיש לנו בחיים, זהו התפקיד המאתגר ביותר שיש - להיות הורה.

אני רואה את התפקיד שלי כאמא כאחד האתגרים הגדולים והמרתקים בחיי, הזדמנות מצוינת להעביר לה דרך חיים שלי של הגשמה, צמיחה, התפתחות, אהבה ונתינה, על מנת שהיא תוכל להיות הדוגמה האישית לילדיה ולאנשים שמסביב.

בתור מורת דרך להגשמה עצמית, שמאמינה שכל אדם זכותו לחיות את החיים שלו בקול רם, לעשות את מה שהוא אוהב לעשות ולהיות האדם שהוא רוצה להיות, אני יודעת שזו בהחלט תהיה הגשמה עצמית עבורי לראות שבת שליהיא זו שמקבלת את דרך החיים הזו, ומעבירה את זה הלאה.

אז כבר החלטתם להיות הורים, תחשבו כיצד אתם רוצים להעביר את דרך החיים שלכם לילדים שלכם על מנת הם יסתכלו עליכם כדוגמה אישית, ירצו להיות כמוכם ולהעתיק מכם, ובנוסף, להעביר את הדרך הלאה לילדים שלהם.

תזכרו - להיות הורה זה לא אומר להגיד לילד מה לעשות! ילד זה בן אדם קודם כל ועלינו להתיחס אליהם כבני אדם בוגרים ולא כאל ילדים שלא יודעים מה הם רוצים בחיים.

אשמח אם תשתפו מה קיבלתם מהמאמר הזה ואיך אתם רואים את עצמכם כהורים.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

לקבלת מפגש  היכרות - בחינם לחצו על הקישור הבא:

http://www.dianabenzvi.com/landing/be-the-person-you-were-born-to-b

גזירה העתקה הדבקה
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15992 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151002 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151345 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151054 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151023 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141256 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142236 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192012 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191906 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191949 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173089 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172576 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172679 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172553 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
   

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica