חפש מאמרים:
שלום אורח
18.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO

מאת: wobiביטוח רכב07/05/20131300 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשנת 2005, נפל דבר בעולם הביטוח בישראל. בשנה זו, הוחלט לקחת צעד קדימה את המאבק בהונאות הביטוח במדינה, ולרתום לשם כך את מיטב הטכנולוגיה. המדובר הוא במאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח, המופעל מאז על ידי חברת ISO. פוליסות ביטוח חובה, מקיף או צד ג'- לפני אישור כל אחת מהן תיעשה בדיקה במאגר זה.

על הונאות ביטוח בישראל

הנתונים מראים כי הונאות הביטוח בישראל גבוהות בכל קנה מידה, ו"מגלגלות" מדי שנה סכום של עשרות מיליוני דולרים. מרבית הנסיונות נעשים בתחום של ביטוח רכב, על מרכיביו השונים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. יהיו אלה לרוב מעשים דוגמת זיוף פגיעות פיזיות (ברכב או הנהג) בעת הגשת תביעת ביטוח, הצגת נתונים מסולפים לחברות הביטוח, העלמת רכב במסווה של גניבה- והרשימה עוד ארוכה.

מעבר לכך שההונאות מהוות עבירה פלילית לכל דבר ועניין, הן גם מסכנות את תחום הביטוח כולו. כל הונאה שכזו מביאה להפסד כספים של חברת הביטוח, ובטווח הרחוק עלולה אף לסכן את המשך פעילותה. בעולם המכיל הונאות ביטוח רבות, אין ספק שמחיר הפוליסות המוצעות היה גבוה פי כמה.

כך המאגר נכנס לתמונה

לפני מספר שנים, החליטו במשרד התחבורה ובמשרד המשפטים, בשיתוף עם המפקח על הביטוח בישראל, לנסות ולצמצם את מימדי הונאות הביטוח. אחד הצעדים המרכזיים שנעשו למטרה זו הוא הקמת מאגר ממוחשב, אשר נועד להכיל מידע על כל הונאת ביטוח אשר נעשתה בישראל. מאגר זה מופעל, מאז ועד היום, על ידי חברת ISO, והיקף הנתונים הנמצא בו מרשים בהיקפו.

בשנת 2009, נחקק גם חוק הקובע את התנהלות חברות ביטוח רכב ביחס למאגר זה. נקבע כי בעת מכירה של פוליסת ביטוח חובה למבוטח, החברה חייבת לבצע הצלבה של נתוניו האישיים אל מול המאגר. הצלבה זו תאפשר, בשלב הראשון, לזהות נסיונות של הצגת פרטים מסולפים מצידו של הנהג.

המידע נשאר חסוי

אז מי נחשף למאגר החשוב של חברת ISO? החדשות המרכזיות, בהקשר הזה, הן שהפרטים הנמצאים במאגר נחשבים לחסויים, והם לא מגיעים לאף צד שלישי- רק חברות הביטוח המורשות בישראל הן שיוכלו לראות את הנתונים שבו. חשוב לזכור כי המידע מתעדכן גם באופן שוטף, ונחשב למדויק בכל קנה מידה.

ההשפעה על מחיר הפוליסה

יש לציין כי למאגר איתור הונאות הביטוח מספר תפקידים מרכזיים אחרים. הוא משמש, ברמה הכללית, גם לקביעת המחיר שיידרש מכל מבוטח בעת רכישת פוליסה. עבור מבוטחים אשר יש באמתחתם מספר תביעות ביטוח, מפוברקות או לא, רשאית החברה בהחלט לייקר את מחיר הפוליסה, ולו מכיוון שגדלים הסיכויים שיתבע אותה גם בעתיד. על אותו עיקרון, באפשרות החברה לא לאשר הפוליסה עבור נהגים עם עבר "מרשים" במיוחד.

סוגיית הערעור

באתם לרכוש ביטוח חובה, וגיליתם את שמכם במאגר על לא עוול בכפיכם? זה לא סוף העולם. החוק בישראל מאפשר לכל אדם שמופיע במאגר זה להגיש ערעור על כך. הדבר ייעשה באמצעות טופס ייעודי, אשר יוגש לחברה המפעילה. מעבר לפרטים האישיים של מגיש הערעור, צריך המסמך להכיל פירוט קצר על הסיבות בגינן הערעור מוגש.

מכאן, יחל הליך בדיקה, הנעשה על ידי חברת ISO  עצמה, לעיתים בשיתוף עם מאגרי מידע אחרים- למשל, אלה הממשלתיים. היות ומפעילי המאגר נמצאים גם בקשר מתמיד עם גורמים המוכרים ביטוח חובה, מקיף או צד ג', הם יכולים גם לברר איתם את פרטי המבוטח העתידי שלהם. בלי קשר להחלטת החברה, עליה למסור אותה תוך שלושה שבועות.

אתר וובי wobi להשוואת מחירי ביטוח רכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131333 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131450 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131210 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131180 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132199 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131355 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13987 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171189 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163514 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162831 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162501 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162506 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142990 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147266 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica