חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה קשה לכם לקבל החלטות?

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי11/05/2013726 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קרה לכם פעם שנתקלתם במצב מסוים שבו הייתם צריכים לקבל החלטה אבל קרה אחד משני דברים: או שההחלטה התקבלה אך ורק בדיבור או שהיה לכם קשה מאוד להחליט מה לעשות בדיוק. אני בטוחה שכן קרה לכם ואולי לא רק פעם אחת. וזה קורה לא רק לכם אלא לרוב האנשים. והסיבה?

יש כמה סיבות  -זה יכול להיות בגלל הסיבה שאיננו מגדירים מטרות בחיים שלנו ואיננו יודעים מהן המטרות שלנו, זה יכול להיות בגלל מערכת אמונות שאינה תואמת למה שאנחנו רוצים ורק מעכבת אותנו בחיים, זה יכול להיות כמובן קשור לקו המחשבה שלנו ובכלל לחשיבה היום יומית שלנו, זה יכול להיות בגלל הפרדיגמות שיש לנו בחיים לגבי דברים מסוימים, זה יכול להיות גם בגלל הפחדים אבל ישנה סיבה אחת מרכזית שזה קורה לנו.

זה גם יכול להיות בגלל הההגדרה של "האני" שלנו כאנשים לא החלטיים. הרבה אנשים מגדירים את עצמם כאנשים שקשה להם לקבל החלטות - זאת אומרת בהגדרת הזהות שלהם, הם אנשים שלא יודעים לקבל החלטות מהר ואולי גם נמנעים מלהחליט. האם זה  מספיק רק להגדיר את עצמנו כאנשים לא החלטיים? וגם אם אנחנו מגדירים את עצמנו כך, מה גורם לנו לקחת את התכונה הזו של חוסר החלטיות כחלק מהזהות שלנו?

התשובה היא חוסר ידיעה של מה הם הערכים שלנו. כשאנחנו לא יודעים מה הם הערכים החשובים לנו בחיים, מה הם אותם הדברים שהם בעלי משמעות עבורנו, קשה לנו גם לקבל החלטות חד משמעיות בחיים. אם היינו יודעים מהם הערכים המובילים שיש לנו בחיים, כל אותם הפחדים, האמונות ותפיסות שאינן מקדמים אותנו היו מאבדים מחשיבותם!.

מה זה ערך?

ערך זה את אותם הדברים שחשובים לנו בחיים. ערכים הם המצפן שמכוון את ההחלטות שלנו לכן אם איננו יודעים מהם הערכים המובילים והחשובים לנו בחיים באמת, נחווה הרבה מאוד כאב ממצבים ואירועים מסוימים בחיים, נוכל להגיע למצבים רגשיים לא נעימים ולחיות חיים של חוסר הגשמה, תסכול וחוסר צמיחה.

אז מהם ערכים?

אהבה, נתינה, כבוד, יושר,חופש,  אמינות, אחריות, מחוייבות, יצירתיות, למידה, אופטימיות, חיוניות, בריאות, ביטחון ועוד - כל אלו הם ערכים. יכול להיות שחלק מהערכים שכרגע ציינתי הם גם ערכים שלכם ויכול להיות שחלק מהם הם בין הערכים המובילים שלכם. אבל, כאשר אינכם יודעים זאת, אינכם יודעים מהם הערים שלכם, אינכם לקבל החלטות חד משמעיות ולהרגיש שלמים עם עצמכם.

בואו ניקח דוגמה. נניח שיושר זה אחד הערכים המובילים שלכם. מציעים לכם עבודה בתחום המכירות   בו המסר שאתם הולכים להעביר אינו משקף את התכונות של המוצר ובתת מודע שלכם אתם יודעים שזה שקר, שזה לא נכון לומר על המוצר מה שאתם אמורים לומר.

מה קורה לכם? דבר ראשון יהיה לכם קשה לקבל את ההחלטה בכלל אם ללכת על העבודה הזאת ודבר שני יהיה לכם מאוד קשה בכלל לבצע תהליך המכירה - בגלל אותו הערך של יושר שהוא מאוד חשוב עבורכם.

אם אינכם יודעים זאת שיושר הוא אחד הערים המובילים שלכם ורוב הדברים שאתם עושים הם בהתאם לערכים אלו, למרות שהם בתת המודע שלכם, תרגישו מתוסכלים מכך שקשה לכם להחליט אם לקבל את העבודה גם אם אתם מאוד זקוקים לכסף ודבר שני, תצאו אם הגדרה לא נכונה שאינכם אוהבים מכירות.

אם רק הייתם יודעים שזה בגלל הערך של יושר שהוא כה חשוב עבורכם וכה גבוה בסולם הערכים שלכם, בכלל לא הייתם מתלבטים ומיד הייתם אומרים לגבי העבודה ולא הייתן יוצאים עם הצהרה לא נכונה לגבי המכירות.

ניתן להבחים בין שני סוגים של ערכים - ערכי מטרה וערכים של אמצעים. אם הייתי כאן נכנסת לעומק של הערכים הייתי כותבת ספר שלם.

אבל במקום זה החלטתי לעשות משהו אחר. אם הבנתם את המשמעות של חשיבות  הערכים, ואתם מרגישים צורך לדעת מהם הערכים המובילים שלכם, מה מבדיל בין ערכי מטרה וערכי אמצעים ומהו סולם ערים שלכם, ואולי הייתם רוצים להוציא ערכים מסוימים מהרשימה ולבנות רשימת ערכים חדשה, אני מזמינה אתכם לסדנה ייחודית שבה נדבר על נושא הערכים בצורה מורחבת וגם נדון בהם ונדבר לא רק עליהם.

כל הפרטים לגבי הסדנה כאן בקישור. מספר המקומות מוגבל:

http://www.dianabenzvi.com/landing/date-with-yourself

ניפגש בסדנה

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15989 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151001 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151343 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151052 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151020 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141251 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142226 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191982 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191902 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191943 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173084 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172572 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172674 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172548 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica