חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח משכנתא בעת רכישת דירה חדשה מקבלן

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן23/05/2013472 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רכישת דירה חדשה מקבלן היא ללא ספק צעד משמעותי מאין כמוהו. הרוכשים דירה כזו מתכוונים, ברוב המקרים, לנצלה למטרות מגורים או כהשקעה עתידית מניבה ביותר. לכן, כשלוקחים משכנתא כדי לרכוש דירה כזו, חשוב לדעת הכל על רכישת ביטוח משכנתא - ביטוח מיוחד שהבנקים מחייבים את לקוחותיהם לעשות במקרים של נטילת משכנתא. הנאמר כאן הוא כמובן מידע כללי, ועל מנת לקבל מידע מפורט עליכם לפנות אל הבנק ממנו תנטל המשכנתא.

הביטוחים שעל נוטל המשכנתא לעשות:

1.      ביטוח חיים שמטרתו לשמש בטוחה לבנק במקרה שבו אחד הלווים המבוטחים נפטר. במקרה כזה, מחוייבת חברת הביטוח לפרוע את יתרת החוב אותו חייב הלווה הנפטר - אל הבנק. במקרה כזה בני משפחתו של הלווה פטורים מתשלום החוב של הנפטר, לפני רכישת ביטוח כזה יש להבין היטב את תנאי הביטוח וגובה הכיסוי הביטוחי.

2.      ביטוח מבנה הוא ביטוח שהופך את הנכס הנרכש לבטוחה עבור הבנק - במקרה של אי פירעון החוב. הביטוח מהווה גם בטוחה פיננסית במקרים של נזקים אפשריים לדירה כתוצאה מנזקי טבע וכו' - שוב, בהתאם לתנאי הפוליסה.

ממי רוכשים את פוליסות הביטוח?

את פוליסות ביטוח החיים וביטוח המבנה תכלו לרכוש מכל חברת ביטוח שמעניקה את השירותים הללו. ברוב המקרים הבנק שבו תטלו את המשכנתא ייעץ לכם לרכוש את פוליסות הביטוח מחברות מסויימות, אך חשוב לציין כי זכותכם לרכוש אותן מכל חברה שתרצו, ובתנאי שזו תסכים לבטח אתכם, כמובן. עם זאת, כדאי לדעת כי לעיתים חברות הביטוח שעובדות עם הבנק עשויות להעניק לכם תנאים מועדפים לרכישת הביטוחים השונים.

אילו תנאים כדאי לבדוק בעת רכישת פוליסת ביטוח?

ראשית, חשוב להשוות מחירים בין חברות הביטוח השונות. לשם כך עומדים לרשותכם אתרי אינטרנט ייעודיים בהם תוכלו לערוך את ההשוואה בקלות ובמהירות.

שנית, הקפידו לבדוק שברשותכם האפשרות להתאים את מועד הביטוח למועד האכלוס, כך שלא תצטרכו לשלם מראש עבור תקופה בה לא נעשה שימוש בדירה. זהו פרט חשוב ביותר במקרים של רכישת דירה חדשה מקבלן כשמועד המסירה הנו עתידי ועלולים להיות דחיות.

דבר שלישי וחשוב, הוא לבדוק אם באפשרותכם לקבל פטור מלא מקנס במקרה של כיסוי המשכנתא לפני הזמן המיועד, כך שלא תצטרכו לשלם את דמי הביטוח שימשיך, וגם לא קנס עבור אי המשך הפוליסה.

חשוב לזכור!

בעת חישוב ההחזר החודשי של סכומי המשכנתא שנטלתם על עצמכם, עליכם לקחת בחשבון את מחירי הביטוחים שעליכם לעשות, ולכלול אותם בתחשיב ההוצאות העתידיות שלכם, כך שלא תכנסו להוצאות ה"גדולות" עליכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד גיא מנדלסון מתמחה בדיני מקרקעין. בעל תואר ראשון ושני במשפטים.
שותף במשרד מ. מנדלסון ושות', המתמחה בנדל"ן ומשקיע נדל"ן בעצמו.

מחבר "המדריך לרכישת דירה". לקבלת המדריך במתנה כנסו לכאן.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא מנדלסון

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן18/07/13540 צפיות
רבים מאיתנו רואים ברכישת דירה חדשה מקבלן חלום רחוק שנראה לחלוטין בלתי מושג. מה שרבים אינם יודעים הוא כי משרד הבינוי והשיכון מסייע לאוכלוסיות רבות בקבלת משכנתאות רכישה, החל ממענקים וכלה בנקודות זכות המוענקות לאותן אוכלוסיות ומאפשרות להן לקבל משכנתאות בסכומים גבוהים יותר.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן11/07/13549 צפיות
צעד מהותי וחשוב כמו רכישת דירה מחייב אתכם לנקוט בכל אמצעי ההגנה והבטחון שבהם תוכלו לנקוט, על מנת להבטיח שהעסקה תתבצע לטובת כל הצדדים, ועל מנת שתקבלו את הדירה שרכשתם בדיוק כפי שהובטח.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן04/07/13573 צפיות
לאחר ההסכמה בעל פה ביניכם ובין מי מטעמו של הקבלן, תקבלו לידיכם טיויטת חוזה רכישת דירה מהקבלן לעיון וחתימה בהמשך, בצירוף כל הנספחים הרלוונטיים. במקרים מסויימים תצטרכו לחתום גם על טופס "בקשה לרכישת דירה" – מעין מסמך מקדים המלווה את הסכום הראשוני לתשלום, שיופקד בנאמנות בידי עורך הדין מטעם הקבלן, עד לחתימה על החוזה.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן27/06/13460 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא צעד גדול וחשוב, ולכן נוצר הנוהג לחתימה על זכרון דברים ראשוני כהקדמה לחתימה על החוזה בין המוכר והקונה. זכרון דברים, בניגוד למה שרבים נוהגים לחשוב, הינו מסמך משפטי לכל דבר, ומחייב את שני הצדדים על הפרטים המצויינים בו. בכל מקרה של חילוקי דעות בהמשך, מהווה זכרון דברים מסמך רשמי בפני בית המשפט.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן ומקרקעין20/06/13833 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא אירוע מרגש ומשמח בחיינו. בפעולה זו, אנו למעשה מגשימים חלום אנושי טריוויאלי, של קורת גג לנו ולבני משפחתנו. עם זאת, תקלות וליקויים עלולים להיווצר תמיד, גם בדירות שנבנו על ידי הקבלנים הטובים ביותר.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן ומקרקעין20/06/13596 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא אירוע מרגש ומשמח בחיינו. בפעולה זו, אנו למעשה מגשימים חלום אנושי טריוויאלי, של קורת גג לנו ולבני משפחתנו. עם זאת, תקלות וליקויים עלולים להיווצר תמיד, גם בדירות שנבנו על ידי הקבלנים הטובים ביותר.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן13/06/13624 צפיות
רכישת דירה חדשה היא החלטה שאין להקל בה ראש. החישובים הפיננסיים שאנו עושים לפני ביצוע צעד שכזה הם חשובים ביותר, אולם הם לחלוטין אינם מספיקים. הנה עיקרי הדברים שחשוב לבדוק לפני רכישת דירה מקבלן.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: טלנדל"ן04/09/182289 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182307 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182366 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181725 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181222 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/18951 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

מאת: דודישנדל"ן16/03/181427 צפיות
דירות בנווה צדק תמיד הרגישו לי אפופות קסם כלשהו, משהו אקזוטי, זר, לקוח מאגדה אפילו. ובתור אחת שהחלום שלה הוא לחיות בתוך פנטזיה, תמיד נמשכתי מאד לשכונה הזאת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica