חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים

עין עצלה היא עין שהיכולת שלה לעבוד עם המוח אינה תקינה והמוח אינו קולט את המסרים שהיא מעבירה. במקרים בהם המצב אינו מטופל העין מתחילה לאט לאט לתפקד פחות ופחות שכן מבחינת המוח היא אינה מביאה תועלת. הוא מתחיל להשתמש רק במסרים ששולחת העין החזקה.

מצב של עין עצלה ניתן לטיפול בעיקר כאשר מזהים ומאבחנים אותו בגיל צעיר. אז, ניתן להכריח את המוח והעין לתרגל עבודה ביחד בעיקר על ידי כיסוי העין החזקה ברטייה. או אז מתחזקת העין העצלה ומשתווה לעין החזקה, עד החלמה. אבחון וטיפול בעין עצלה פותרים את הבעיה והיא אינה חוזרת.

הטיפול מונע התדרדרות בראייה, משפר את היכולת לקלוט מסרים ורמזים מהסביבה, וכן מבחינה אסתטית הפזילה הקטנה נעלמת והעיניים פועלות יחדיו במקביל.

כיום מי שעודנו מתמודד עם עין עצלה שלא טופלה הם בעיקר אנשים מבוגרים שבזמן ילדותם לא היו טיפולים נגישים למצב ואולי גם לא היתה מודעות לאפשרות לפתור את הבעיה.

במשך שנים מי שלא אובחן כבעל עין עצלה בילדותו ולא טופל נשאר חסר אונים והיה עליו להתמודד  עם הבעיה. טיפולים למבוגרים פשוט לא היו בנמצא והעין העצלה התקבעה יותר ויותר כך שנהיה קשה יותר להחזיר את המצב לאחור. כיום, ישנה שיטה חדשנית אשר פותחה לצורך עבודה עם מבוגרים הסובלים מבעיה של עין עצלה.

השיטה מכונה נוירוויז'ן והיא כוללת עבודה על העין העצלה באמצעות הקרנה של תמונות ייחודיות אשר מחזקות את העין ומתרגלות עבודה שלה עם המוח, עד הגעה למצב בו הוא מתחיל לעבוד עם שדרים המגיעים אליו משתי העיניים.

טיפול חדשני זה ידידותי מאד לאנשים מבוגרים שכן הוא מתנהל בביתם למול המחשב הביתי. התרגילים מועברים למחשב שלהם וממנו חזרה עוברים נתוני התקדמות לרופא המטפל האחראי על תוכנית התרגולים. בכל פעם שהמטופל מתקדם הוא מקבל סדרת תרגולים חדשה ומותאמת יותר. אורך הטיפול אינו קבוע ותלוי במצבו והתקדמותו של המטופל.

חשוב לציין כי מי שמקפיד על התרגול יש לו סיכוי של 80% הצלחה בטיפול זה.

מה החיסרון? דבר ראשון עלות הטיפול גבוהה. הטכנולוגיה חדשנית וכן הטיפול הוא אינטנסיבי ולכן מצריך תשומת לב ממושכת ומיומנות של הרופא המטפל. בנוסף העובדה שלא ידוע בדיוק כמה זמן יארך הטיפול יכולה להקשות על אנשים מבוגרים להתחייב לו ולהתמיד בתרגולים יומיים בני חצי שעה.

נראה שרק מי שהעין העצלה ומראה הפזילה שהיא יוצרת מפריע לו ומעסיק אותו יצליח להתחייב לטיפול מבחינה כספית ואישית. ואולי, מראש בעיקר אנשים אלו, להם המצב מפריע, הם אלו שיפנו לאבחון הבעיה בגיל מבוגר לאחר שנים של חיים עם עין עצלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורטל ניתוחים הינו אתר מקיף ומקצועי העוסק בתחום הקוסמטיקה והניתוחים הפלסטיים והאסתטיים. פורטל ניתוחים מציע מידע על כל תחום הניתוחים הפלסטיים וכן מאפשר יצירת קשר עם מרפאות מומחים ללא התחייבות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צוות פורטל ניתוחים

מאת: צוות פורטל ניתוחיםבריאות העין28/05/13841 צפיות
לאחר אבחון של פזילה יש לחשוב על אופן הטיפול בה. אחת ההצעות היא כמובן ניתוח תיקון פזילה, אך זו אינה האופציה היחידה. מי שמעוניין לנסות ולתקן את הפזילה ללא ניתוח עליו ליצור קשר עם רופא עיניים מיומן שיוכל להדריך וללוות אותו בתהליך.

מאת: צוות פורטל ניתוחיםבריאות העין28/05/13616 צפיות
כיום ישנם טיפולים וניתוחים לפזילה. אך האם מי שלא טופל בעבר וחי כל חיו עם פזילה יכול להמשיך לחיות איתה מבלי לעבור טיפול? או שמומלץ לתקן את הפזילה כעת כאשר הדבר אפשרי?

מאת: צוות פורטל ניתוחיםבריאות העין27/05/13697 צפיות
פתיחת דרכי הדמעות הוא הליך פשוט שמתחיל בניקוי העין. הדמעות שזולגות מעצמן נעלמות לפי רוב, ורק במקרים בודדים יש צורך בניתוח.

מאת: צוות פורטל ניתוחיםבריאות העין27/05/13793 צפיות
בעבר לא היו טיפולים מתאימים לטיפול בפזילה וכן לא היו מודעות ומשאבים לטיפול. בשל כך ישנם אנשים מבוגרים בעלי פזילה שלא טופלה המעוניינים היום לעבור את הניתוח לתיקון פזילה.

מאת: צוות פורטל ניתוחיםניתוחים פלסטיים27/05/13508 צפיות
האם חייבים לספר לאדם חדש כי עברנו ניתוח פלסטי? במידה ולא מספרים, האם זה אומר שאנחנו משקרים לו?

מאת: צוות פורטל ניתוחיםניתוחים פלסטיים27/05/13525 צפיות
מרבית מי שעוברת ניתוח הגדלת חזה היא בעלת חזה קטן. אולי עם השנים תעלם כל אוכלוסיית הנשים בעלות החזה הקטן?

מאת: צוות פורטל ניתוחיםניתוחים פלסטיים13/04/13642 צפיות
למרות הפרסומים הרבים והדיווחים שמאות אנשים עברו ניתוח הסרת משקפיים, אני לא מכירה אנשים כאלו. אבל זה לא אומר שהם לא קיימים...

מאמרים נוספים בנושא בריאות העין

מאת: רוני הכהןבריאות העין02/08/18766 צפיות
כאשר ישנה בעיה של ראייה צריכים לדעת לבחור אופטומטריסט בתל אביב שלא רק קרוב אל הבית אלא גם מוכשר אל העבודה.

מאת: רונןבריאות העין06/11/161004 צפיות
פעם היו משקפיים לכל מטרה. היו כאלה לקריאה, היו כאלה לנהיגה והיו ליום יום. מי שהיו לו כמה סוגים של בעיות ראיה נאלצו להחזיק כמה סוגים של משקפיים. כיום יש משקפי מולטיפוקל שניתן לייצר במיוחד לפי הצורך לכל אדם וכך לא צריך להחזיק כמה זוגות משקפיים.

מאת: רוני הכהןבריאות העין13/01/161887 צפיות
כל האלטרנטיבות אפשריות ובכל מקרה אפר נכון להיום לטפל ברוב בעיות הראייה במהירות וביעילות רבה על יד הרכבה של משקפי ראייה, הרכבה של עדשות מגע או ביצוע של תיקון ראייה בלייזר.

מאת: ניב אבןבריאות העין31/12/151083 צפיות
ישנן לא מעט חברות אשר מייצרות ומשווקות עדשות מגע מעולות לשימוש של אנשים שזקוקים לתיקון של בעיית ראייה כזו או אחרת. המבחר הרחב מאפשר לבחור את סוג העדשות אשר מותאם בצורה הכי טובה שניתן אל מצב הראייה והצורה של האישון על מנת לקבל את איכות הראייה הכי טובה שאפשר.

מאת: שרון צרפתיבריאות העין30/12/151011 צפיות
כאשר העיניים שלנו סובלות מיובש אנחנו סובלים מתחושות של טשטוש וראייה שאינה יציבה, דבר זה נכון פי כמה עבור אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע אשר מוצאים את עצמם ללא כל יכולת להרכיב את העדשות מכיוון שהתחושה של חוסר הנוחות ממש מתחלפת עם תחושה של כאב ככל שהשעות עם העדשות על עיניים יבשות חולפות להן. מה הפיתרון?

מאת: הכותבבריאות העין08/11/151843 צפיות
מה זה קטרקט? קטרקט הוא תופעת דליחות ועכירות המופיעה בהדרגתיות על עדשת העין ופוגמת כך בתפקוד הראייה. קטרקט מביא לתחושה של חוסר נוחות בעין, כפל ראייה וטשטוש, עם עלייה חדשה במספר עדשות משקפיי הראייה.

מאת: ניב אבןבריאות העין30/07/151084 צפיות
ברבות השנים החלו ליצר עדשות מגע אותן מרכיבים על האישון עצמו אשר מייצרות את תיקון הראיה הנדרש בהרכבה פשוטה ומהירה שאף יכולה להוריד את המספר של העדשות בשל אותה קרבה ישירה עין האישונים. עדשות דיספו מציעות יתרונות רבים ואנחנו רואים כי אנשים רבים בוחרים בהן בתור הפתרון לבעיית הראיה, גם כאשר ישנם ניתוחים לתיקון בעזרת לייזר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica