חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עו"ד אלון וניני על סמכות המעצר

מאת: עו"ד אלון וניניפלילי06/06/2013868 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


בג"צ דגני: העותר גר בטבריה והוזמן למשטרת רמת-גן לחקירה בעניין מתן סיוע לאדם המסרב להחזיר ילד בניגוד לצו ביהמ"ש. העותר סירב לנסוע לרמת-גן ,וביקש כי חקירתו תערך במשטרת טבריה בה הוא גר, ובעניין זה הגיש את עתירתו.


החשד של הסיוע היה לגבי מעשה שנעשה ביום 14 בספטמבר. כאשר הגיש העותר את עתירתו לבג"צ, למעלה משבוע לאחר מכן, נעצר ע"י שוטר בבנין ביהמ"ש בירושלים, ואז צירף העותר לעתירתו המקורית, בקשה נוספת כי ישוחרר ממעצרו. החלטה – השופט שמגר:

א. לעניין מעצרו של העותר - יש לעשות את הצו על תנאי להחלטי ולהורות על שחרורו (בג"צ נתן את החלטתו על השחרור עוד ביום 24.9.75 והנימוקים ניתנו עתה).  בענייננו מדובר בעוון שעונשו למעלה מששה חודשים ופחות משנתיים, ובמקרה כזה יכול שוטר לעצור רק אם מעשה העבירה בוצע בנוכחותו או זה מקרוב, וכאן העבירה שבה נחשד העותר לא בוצעה בנוכחות השוטר שעצר אותו ולא בוצעה "זה מקרוב" שכן עבר למעלה משבוע מהתאריך שבו לפי החשד נעברה העבירה ועד למעצר.

ב. אשר לעתירת העותר שלא יוזמן לחקירה ברמת-גן אלא במשטרת טבריה - בעניין זה לא הוצא צו על תנאי, שכן עפ"י החוק אין כלל סמכות למשטרה להזמין אדם לחקירה בין כעד ובין בשל כך שהוא חשוד בבצוע מעשה עבירה, וכאשר הוא מוזמן לחקירה אין חובה עליו להיענות להזמנת המשטרה.

* השופטים מ. לנדוי וי. כהן הצטרפו לפסק דינו של השופט שמגר, בהערה כי ביריעה הרחבה שנפרשה בפרשנות הוראות פקודת סדר הדין הפלילי אין הם מסתייגים מדברי השופט שמגר, אולם אין לראות הלכה פסוקה אלא בדברים הצריכים במישרין לעניין הנדון לפנינו.

ערעור על צו מעצר לצורכי חקירה שמדובר בעבירת רצח

בג"צ אדרי: המשטרה ביקשה בבימ"ש השלום הוצאת צו מעצר נגד העותרים למשך 15 יום באשר לעותרים מיוחסת מעורבות ברציחות באזור נתניה, כולל הרצח של חנניה אלבז, וכן סחר בסמים. לשופט הוגשו תוצאות בדיקות פוליגרף שנערכו לשני העותרים וכן חומר חסוי שלסנגור ולעותרים לא ניתן לעיין בו.

השופט החליט לעצור את העותרים ל-15 יום באשר בחומר החקירה החסוי יש תחילת חומר ראייתי לעניין רצח חנניה אלבז ולעניין הסחר בסמים. השופט אסר על פרסום שמות החשודים.
העותרים עררו לביהמ"ש המחוזי על צו המעצר והוא דחה את הערר משני טעמים:
1. לפי הלכת ביהמ"ש העליון אין לעציר זכות לערור על החלטת ביהמ"ש לעצור אותו בשל עבירה שדינה מאסר עולם;
2. חומר הראיות בתיק החסוי מספיק לכאורה כדי לקשור את העבריינים למעשה העבירה.

- הערה חשובה-  בג"צ העיר כי בהתאם להלכה שנפסקה על ידו נוצר מצב לא נוח כאשר המשטרה כורכת יחד בקשה למעצר בגין עבירה שבה צפוי הנאשם למאסר עולם כעונש חובה עם עבירות אחרות. במקרה כגון זה, אם צו המעצר הוצא הן בגין הרצח והן בגין העבירות האחרות, העצור צריך לערור על ההחלטה בגין העבירות האחרות בביהמ"ש המחוזי ואילו על ההחלטה בגין הרצח אין לו זכות לערור אלא הוא רשאי לעתור לבג"צ.

ב 1996 תוקן חוק המעצרים וכיום ניתן לערער על החלטת מעצר לצורכי חקירה גם שמדובר בעבירת רצח !!!

עו"ד אלון וניני בעל ניסיון בתחום המקרקעין והחברות.
עו"ד אלון וניני מעניק ייעוץ משפטי ללקוחות פרטיים לצד חברות מתחום ההיי-טק, תעשייה, מסחר ושירותים. 
המשרד נותן דגש גם על סטנדרט מקצועי גבוה וגם על שירות אדיב ללקוחותיו.
עו"ד אלון וניני - פתרון משפטי כולל לחברות בתחומי המשפט המסחרי ובתחומים נלווים כמו דיני עבודה ומיסוי מוניציפאלי. 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד אלון וניני מתמחה בתחום המקרקעין והחברות.
עו"ד אלון וניני מעניק ייעוץ משפטי ללקוחות פרטיים לצד חברות מתחום ההיי-טק, תעשייה, מסחר ושירותים. 
המשרד נותן דגש גם על סטנדרט מקצועי גבוה וגם על שירות אדיב ללקוחותיו.
עו"ד אלון וניני מספק פתרון משפטי כולל לחברות בתחומי המשפט המסחרי ובתחומים נלווים כמו דיני עבודה ומיסוי מוניציפאלי.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אלון וניני

מאת: עו"ד אלון וניניחוק ומשפט - כללי03/04/14841 צפיות
פרשת הרצח בברנוער ארעה בתאריך 1.8.09 בעת פעילות שנערכה בבית אגודת הלהט"ב בת"א. אל המקום נכנס אדם רעול פנים וירה למוות במדריך ובנערה שנכחו במקום, פצע עוד כעשרה בני אדם ונמלט מהמקום. במהלך החקירה קיבלה המשטרה מידע מצעיר אשר סייע לחשודים ברצח, ובתמורה למידע שיספק להם, ביקש מעמד של עד מדינה. השבוע, לאחר שהוכחה התנהלות בעייתית מצידו של עד המדינה, ההסכם בוטל.

מאת: עו"ד אלון וניניפלילי27/02/147271 צפיות
כידוע, עד מדינה הוא אדם שהיה שותף לעבירה כלשהי, הסכים להודות בחלקו בעבירה וגם הסכים לשמש עד ולסייע למשטרה בחקירה שלה את המקרה, נגד שותפיו לעבירה. לאחר בחירת עד מדינה, נחתם עמו הסכם מול המדינה.

מאת: עו"ד אלון וניניפסקי דין08/01/147826 צפיות
חוזה יכול להיכרת בהתנהגות, על כן הקיבול יכול שיהיה לאו דווקא בהודעת הניצע שנמסרה למציע, אלא גם במעשה לביצוע החוזה או בהתנהגות אחרת. יש צורך בגמירות דעת לשם כך.

מאת: עו"ד אלון וניניחוק ומשפט - כללי20/11/13944 צפיות
כאשר רשויות החוק שוקלות אם לתת לחשוד מעמד של עד מדינה, הן צריכות לפעול לפי שיקולים מסוימים, הרלוונטיים למקרה הספציפי. ריכזנו כמה מהם כאן.

מאת: עו"ד אלון ונינידיני חוזים16/10/131892 צפיות
סעיף 1 בחוק החוזים קובע כי חוזה נוצר בדרך של הצעה וקיבול ע"פ הוראות חוק החוזים. הבעיה: ביטוי התופעה החוזית באמצעות מונחי הצעה וקיבות אינו תמיד מציאותי. דוגמא: מקח וממכר בשוק שבמסגרתו מנסה ואף מצליח הקונה להוריד את המחיר הראשון שנקב המוכר.

מאת: עו"ד אלון וניניחוק ומשפט - כללי08/09/131339 צפיות
התועלתנות היא תפיסה פילוסופית-אתית שנוצרה על ידי ג'רמי בנטהם ותומס מיל. זוהי אחת הגישות שמנסות לענות על השאלה המרכזית באתיקה: מהו המעשה הראוי לעשותו?

מאת: עו"ד אלון וניניחוק ומנהל05/08/131492 צפיות
ישנה טענה לפיה חובתו המוסרית של מנהל היא לדאוג לרווחים לבעלי המניות. מנהל הפועל למען מטרות אחרות (מתןך מה שמכונה "אחריות חברתית"), הוא בלתי מוסרי ואנטי דמוקרטי. נבחן כיצד מנמק הכלכלן מילטון פרידמן את הטענה הזו.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/11/20796 צפיות
כיצד תרגישו אם ביום בהיר אחד ידפקו לכם על הדלת וימסרו לכם ביד "צו הריסה מנהלי"? או אולי תמצאו את צו ההריסה מודבק על המבנה או סתם זרוק בכניסה לבניין. מדובר ככל הנראה על הסיטואציה שלא הייתם מוכנים לה או רוצים להימצא בה. בעקבות הלשנה של "שכנים טובים" או עקב ערנות של מפקחי הבניה זה בהחלט יכול לקרוא גם לך אם בנית ללא היתר. רבים נאלצים להתמודד עם מציאות שכזאת לראשונה, מבלי שיהיו מודעים לזכויות, החובות ודרכי הפעולה הרלוונטיות להם.

מאת: בנימין קלינגרפלילי08/09/20511 צפיות
1. עבירות מינהליות (א) שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות כי עבירה על הוראה שנקבעה בחוק מהחוקים המנויים בתוספת או התקנות שהותקנו לפיו, שאינה פשע, היא עבירה שבשלה ניתן להטיל קנס בדרך מינהלית (להלן - עבירה מינהלית); הקביעה יכול שתהיה דרך כלל, בתנאים או בסייגים. (ב) תקנות לפי סעיף קטן (א) טעונות הסכמת השר הממונה על ביצועו של החוק שלפיו נקבעה העבירה, ואישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת (להלן -הועדה). (ג) נקבע בתקנות לפי סעיף קטן (א) כי עבירה פלונית היא עבירה מינהלית, יחולו הוראות חוק זה גם לגבי עבירה

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19998 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18965 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/161408 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/161377 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161841 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica