חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדרך להליך גירושין קצר ואפקטיבי

מאת: אלעד שנירדיני משפחה16/07/2013841 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גירושין יכולים להיות תהליך מאוד מתסכל. מלבד המשמעות המיידית והמשפטית, הגירושין גורמים לערעור מסויים בחיים האישיים. הם משפיעים על החברים, על המשפחה המורחבת ובראש ובראשונה על הילדים. בני זוג הנכנסים להליך גירושין לא תמיד יודעים כיצד להתמודד איתו ולכן גם מבצעים לא מעט טעויות. אך יחד עם זאת, קיימים חוקים אשר עשויים לעזור בהטויית הדרך. על מנת לערוך הליך גירושין קצר ואפקטיבי כדאי לזכור את הכללים המרכזיים ולאמץ אותם מוקדם ככל האפשר.

כך תאספו מידע מקצועי טרם תחילת הגירושין

הכלל הראשון ולפני פתיחת תיק גירושין הוא קודם כל לקרוא מידע מקצועי על הנושא. גם אם חייתם עם בן זוג עשרות שנים תחת קורת גג משותפת, סביר להניח את את דיני המשפחה בישראל אתם לא מכירים היטב. מלבד מקרים בהם אחד הצדדים המתגרשים הוא בעצמו עורך דין, רוב האזרחים המגיעים אל בתי המשפט לענייני משפחה או לחילופין אל בתי הדין הרבניים אינם מחזיקים בידע הדרוש. אין פתרונות משפטיים קלים אך החוק מעמיד לא מעט זכויות לרשות המתגרשים. על מנת לממש את הזכויות הללו יש להרחיב את הידיעה ולהגיע אל בית המשפט ברמת מוכנות אופטימאלית.

האם באמת יש צורך בגירושין?

הכלל השני בגירושין הוא לבחון את האלטרנטיבות. רק בני זוג הבטוחים ברצונם להתגרש מצליחים לעבור את התהליך ללא עיכובים ותקלות. גירושין אמורים להיות החלופה המשתלמת והטובה ביותר עבור בני הזוג. אפשר לבצע דיון משפחתי, להתייעץ עם פסיכולוגים או גורמים מקצועיים ולהגיע אל פגישה עם עורך דין. יש להבין את כל מערכת השיקולים המלווה את הגירושין ולהגיע אל תובנה מושכלת. אין צורך ליזום הליך גירושין המונע מתוך נקמה או מרמור. קיימות בעיות נישואין רבות אותן ניתן לאתר גם מבלי לשבור את הכלים, ולא תמיד הגירושין הוא הפתרון הנכון. במילים אחרות, לקפוץ ולומר "אני רוצה להתגרש" זה ילדותי וחסר בגרות. הקושי בנישואים לא תמיד קשור בבן הזוג בו בחרנו.

איסוף נתונים על בן הזוג

לאחר שהחלטתם להתגרש יש צורך בהכנה מעשית ופרקטית. אספו את כל הנתונים והמידע התומכים בטענות הגירושין שלכם. בדקו את המצב ואת הנסיבות, בצעו תכנון אינטגרטיבי ונסו לבחון את הצורך בעבודת הכנה חשאית. מקרי גירושין רבים מתחילים לאחר בגידה של אחד הצדדים, או הצגת מסמכים המוכיחים השלכות פליליות. ככל שתדעו להכין את עצמכם טוב יותר אל הגירושין כך תוכלו להגדיל את סיכויי הצלחתו של התהליך המשפטי.

איך מגייסים את עורך הדין המתאים למשימה?

כלל משפטי נוסף המקבל משנה תוקף בהקשר של גירושין הוא גיוס עורכי דין מקצועיים ומיומנים. זכרו כי עורך הדין הוא הגורם האובייקטיבי אשר עומד לרשותכם במהלך הגירושין. עורך הדין הוא האדם איתו תתייעצו, הוא היחיד שייחשף אל מסמכים סודיים ורגישים והוא גם זה שייצג אתכם מול גורמי החוק והמשפט. ברמה האישית, בדקו האם יש ביניכם לבין עורך הדין דינאמיקה חיובית. אל תתפשרו על עורך דין אשר אינו סימפטי כלפיכם. נסו לקבל המלצות על עורכי דין שונים, בררו לגבי הניסיון שלהם ואל תתביישו לשאול על הרקע המקצועי. רק בצורה כזו תוכלו למנוע עוגמת נפש ולגייס את עורך הדין המתאים למשימה.

האסטרטגיה בדרך לניצחון

הכלל האחרון בהליך גירושין יעיל ככל האפשר הוא בניית אסטרטגיה מנצחת. במובנים רבים דומה הליך הגירושין למאבק בין שני צדדים חזקים. התפקיד שלכם הוא להבטיח שימוש בארגז כלים המתאים לסיטואציה. בנו מראש את האסטרטגיה, אך אל תחששו לבצע שינויים. הגיבו לפסיקות של בתי המשפט והיעזרו בכל מה שעומד לרשותכם על מנת לקצר את התהליך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16822 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161348 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16823 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151155 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15821 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151154 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15953 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20438 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18953 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18617 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18573 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17834 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173908 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171225 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica