חפש מאמרים:
שלום אורח
11.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תצהיר עורך דין לפני קבלת רישיון נוטריון

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/2015807 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עורך דין המעוניין לקבל רישיון נוטריון חייב להגיש בקשה לועדת הנוטריונים הפועלת מכוח חוק הנוטריונים. ועדה זו כפופה למשרד המשפטים ונפגשת פעמיים-שלוש בשנה על מנת לדון בבקשות חדשות. מבחינת הועדה, תנאי הסף להגשת בקשה לרישיון נוטריון הם אזרחות ישראלית, ניסיון מעשי של 10 שנים בעריכת דין, היעדר הרשעות שיש עמן קלון והיעדר השעיות מלשכת עורכי הדין. מועמד המגיש את הטופס נדרש להעלות בכתב הצהרה הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות.

על פי הנוסח של תצהיר עורך דין בתמיכה לבקשה לקבל רישיון נוטריון, עורך הדין מכיר בכך שעיסוק בעריכת דין משמעותו ביצוע פעולה מן הפעולות שנתייחדו לעורך דין וזאת רק לפי סעיף 20 לחוק הלשכה. על המועמד להצהיר בבירור כי פעולות אלו לא היו אקראיות ובוצעו באורח קבוע. בנוסף, עורך הדין מצהיר כי תקופת העיסוק או הכהונה שלו במקצוע עריכת דין היא לרבות תקופת העדר זמני. תקופה זו יכולה להיות חופשה למטרה אישית כלשהי, יציאה לשירות מילואים, חופשת מחלה ועוד. לאחר מכן ממלא עורך הדין את הפרטים על הארץ בה נולד, את התאריך ואת היום ממנו הוא נחשב תושב ישראל. אזרחות ישראלית היא תנאי לקבלת רישיון נוטריון ועולים זרים יכולים להגיש בקשה רק בצירוף מסמכים מיוחדים המתאימים למצבם הבירוקרטי.

בקשה לאישור נוטריון לאחר הרשעה בפלילים

מועמד המעוניין להגיש בקשה לאישור נוטריון צריך להצהיר כי לא הורשע בישראל או בחו"ל בפלילים, וכי לא קיים בעניינו אף תיק פלילי גם בארץ וגם מחוצה לה. במקרה של הרשעה פלילית מחייבת הועדה צירוף של העתק כתב האישום, הכרעת הדין וגזר הדין שהוטלו על המועמד.אם הוגש ערעור על ההרשעה יש לצרף את ההעתק מפסק הדין בערעור. במקרה של עורכי דין המעוניינים ברישיון נוטריון ויש נגדם תיק תלוי, הועדה מחייבת צירוף העתק מכתב האישום ופירוט מלא על השלב בו נמצא התיק.

בהליכים משמעתיים הדרישה מעורך הדין אינה שונה באופן מהותי. הוא חייב לצרף העתק של קובלנה, הכרעת דין וגזר דין במקרה של הרשעה משמעתית, בעוד במקרה והוגש ערעור מצופה ממנו לצרף העתק של פסק הדין הרלוונטי. במקרה של תיק תלוי בהליכים משמעתיים אמור המועמד להצהיר על כך מראש, תוך צירוף של העתק הקובלנה ופירוט מלא על שלבי הדיון. עוד נדרש המועמד לתת את הסכמתו לכך שבמסגרת דיון בבקשה לרישיון נוטריון, יכולה ואף תעיין ועדת הרישיונות במרשם הפלילי שלו. עיון זה מתבצע מול משטרת ישראל, הפרקליטות, בתי המשפט וכל גוף אחר הרלוונטי לעניין.

הצהרת עורך דין במשרה ציבורית או בחברה

תצהיר עורך דין בבקשה לאישור נוטריון מתאים גם למי שמחזיק במשרה ציבורית. במקרה כזה עליו למלא נספח המצורף אל הבקשה, ובו הוא מפרט את מקום העיסוק, מועד העיסוק לרבות תאריכים מדויקים, אופי העיסוק, היקף העיסוק, דרישות המשרה מבחינת ותק ואת שמו של הממונה עליו במסגרת התפקיד. פרטים אלו עוזרים לועדת הרישיונות בבואה לבחון את הניסיון המעשי של המועמד ואת כשירותו לכהן בתור נוטריון. במידה והמועמד עסק כעורך דין ביותר ממשרה ציבורית אחת, עליו לפרט את הפרטים המופיעים לעיל לגבי כל אחד מהעיסוקים בנפרד. הוראות דין אלו חלות גם על מועמד שהועסק כעורך דין בחברה פרטית (שאינה חברת עורכי דין) ומעוניין לקבל רישיון נוטריון.

השלב האחרון בהצהרה הוא חתימה על אמיתות הפרטים והכרה בעונשים הקבועים בחוק בכל מקרה של סתירות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16807 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161331 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16803 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151139 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151133 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15930 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאת: אלעד שנירדיני משפחה02/02/15859 צפיות
הליך הגירושין הוא לא הליך פשוט וכדאי לטפל בו בעדינות רבה. כדי לפתוח בהליך הגירושין עלינו להחליט האם לפנות לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה. האם זה משנה?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/20109 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20337 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20288 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20345 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19579 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19364 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica