חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תצהיר עורך דין לפני קבלת רישיון נוטריון

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/2015765 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עורך דין המעוניין לקבל רישיון נוטריון חייב להגיש בקשה לועדת הנוטריונים הפועלת מכוח חוק הנוטריונים. ועדה זו כפופה למשרד המשפטים ונפגשת פעמיים-שלוש בשנה על מנת לדון בבקשות חדשות. מבחינת הועדה, תנאי הסף להגשת בקשה לרישיון נוטריון הם אזרחות ישראלית, ניסיון מעשי של 10 שנים בעריכת דין, היעדר הרשעות שיש עמן קלון והיעדר השעיות מלשכת עורכי הדין. מועמד המגיש את הטופס נדרש להעלות בכתב הצהרה הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות.

על פי הנוסח של תצהיר עורך דין בתמיכה לבקשה לקבל רישיון נוטריון, עורך הדין מכיר בכך שעיסוק בעריכת דין משמעותו ביצוע פעולה מן הפעולות שנתייחדו לעורך דין וזאת רק לפי סעיף 20 לחוק הלשכה. על המועמד להצהיר בבירור כי פעולות אלו לא היו אקראיות ובוצעו באורח קבוע. בנוסף, עורך הדין מצהיר כי תקופת העיסוק או הכהונה שלו במקצוע עריכת דין היא לרבות תקופת העדר זמני. תקופה זו יכולה להיות חופשה למטרה אישית כלשהי, יציאה לשירות מילואים, חופשת מחלה ועוד. לאחר מכן ממלא עורך הדין את הפרטים על הארץ בה נולד, את התאריך ואת היום ממנו הוא נחשב תושב ישראל. אזרחות ישראלית היא תנאי לקבלת רישיון נוטריון ועולים זרים יכולים להגיש בקשה רק בצירוף מסמכים מיוחדים המתאימים למצבם הבירוקרטי.

בקשה לאישור נוטריון לאחר הרשעה בפלילים

מועמד המעוניין להגיש בקשה לאישור נוטריון צריך להצהיר כי לא הורשע בישראל או בחו"ל בפלילים, וכי לא קיים בעניינו אף תיק פלילי גם בארץ וגם מחוצה לה. במקרה של הרשעה פלילית מחייבת הועדה צירוף של העתק כתב האישום, הכרעת הדין וגזר הדין שהוטלו על המועמד.אם הוגש ערעור על ההרשעה יש לצרף את ההעתק מפסק הדין בערעור. במקרה של עורכי דין המעוניינים ברישיון נוטריון ויש נגדם תיק תלוי, הועדה מחייבת צירוף העתק מכתב האישום ופירוט מלא על השלב בו נמצא התיק.

בהליכים משמעתיים הדרישה מעורך הדין אינה שונה באופן מהותי. הוא חייב לצרף העתק של קובלנה, הכרעת דין וגזר דין במקרה של הרשעה משמעתית, בעוד במקרה והוגש ערעור מצופה ממנו לצרף העתק של פסק הדין הרלוונטי. במקרה של תיק תלוי בהליכים משמעתיים אמור המועמד להצהיר על כך מראש, תוך צירוף של העתק הקובלנה ופירוט מלא על שלבי הדיון. עוד נדרש המועמד לתת את הסכמתו לכך שבמסגרת דיון בבקשה לרישיון נוטריון, יכולה ואף תעיין ועדת הרישיונות במרשם הפלילי שלו. עיון זה מתבצע מול משטרת ישראל, הפרקליטות, בתי המשפט וכל גוף אחר הרלוונטי לעניין.

הצהרת עורך דין במשרה ציבורית או בחברה

תצהיר עורך דין בבקשה לאישור נוטריון מתאים גם למי שמחזיק במשרה ציבורית. במקרה כזה עליו למלא נספח המצורף אל הבקשה, ובו הוא מפרט את מקום העיסוק, מועד העיסוק לרבות תאריכים מדויקים, אופי העיסוק, היקף העיסוק, דרישות המשרה מבחינת ותק ואת שמו של הממונה עליו במסגרת התפקיד. פרטים אלו עוזרים לועדת הרישיונות בבואה לבחון את הניסיון המעשי של המועמד ואת כשירותו לכהן בתור נוטריון. במידה והמועמד עסק כעורך דין ביותר ממשרה ציבורית אחת, עליו לפרט את הפרטים המופיעים לעיל לגבי כל אחד מהעיסוקים בנפרד. הוראות דין אלו חלות גם על מועמד שהועסק כעורך דין בחברה פרטית (שאינה חברת עורכי דין) ומעוניין לקבל רישיון נוטריון.

השלב האחרון בהצהרה הוא חתימה על אמיתות הפרטים והכרה בעונשים הקבועים בחוק בכל מקרה של סתירות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16765 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161253 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16745 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151083 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151073 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15877 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאת: אלעד שנירדיני משפחה02/02/15826 צפיות
הליך הגירושין הוא לא הליך פשוט וכדאי לטפל בו בעדינות רבה. כדי לפתוח בהליך הגירושין עלינו להחליט האם לפנות לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה. האם זה משנה?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2041 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19488 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19300 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19408 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19433 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191229 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica