חפש מאמרים:
שלום אורח
24.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תצהיר עורך דין לפני קבלת רישיון נוטריון

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/20151012 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עורך דין המעוניין לקבל רישיון נוטריון חייב להגיש בקשה לועדת הנוטריונים הפועלת מכוח חוק הנוטריונים. ועדה זו כפופה למשרד המשפטים ונפגשת פעמיים-שלוש בשנה על מנת לדון בבקשות חדשות. מבחינת הועדה, תנאי הסף להגשת בקשה לרישיון נוטריון הם אזרחות ישראלית, ניסיון מעשי של 10 שנים בעריכת דין, היעדר הרשעות שיש עמן קלון והיעדר השעיות מלשכת עורכי הדין. מועמד המגיש את הטופס נדרש להעלות בכתב הצהרה הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות.

על פי הנוסח של תצהיר עורך דין בתמיכה לבקשה לקבל רישיון נוטריון, עורך הדין מכיר בכך שעיסוק בעריכת דין משמעותו ביצוע פעולה מן הפעולות שנתייחדו לעורך דין וזאת רק לפי סעיף 20 לחוק הלשכה. על המועמד להצהיר בבירור כי פעולות אלו לא היו אקראיות ובוצעו באורח קבוע. בנוסף, עורך הדין מצהיר כי תקופת העיסוק או הכהונה שלו במקצוע עריכת דין היא לרבות תקופת העדר זמני. תקופה זו יכולה להיות חופשה למטרה אישית כלשהי, יציאה לשירות מילואים, חופשת מחלה ועוד. לאחר מכן ממלא עורך הדין את הפרטים על הארץ בה נולד, את התאריך ואת היום ממנו הוא נחשב תושב ישראל. אזרחות ישראלית היא תנאי לקבלת רישיון נוטריון ועולים זרים יכולים להגיש בקשה רק בצירוף מסמכים מיוחדים המתאימים למצבם הבירוקרטי.

בקשה לאישור נוטריון לאחר הרשעה בפלילים

מועמד המעוניין להגיש בקשה לאישור נוטריון צריך להצהיר כי לא הורשע בישראל או בחו"ל בפלילים, וכי לא קיים בעניינו אף תיק פלילי גם בארץ וגם מחוצה לה. במקרה של הרשעה פלילית מחייבת הועדה צירוף של העתק כתב האישום, הכרעת הדין וגזר הדין שהוטלו על המועמד.אם הוגש ערעור על ההרשעה יש לצרף את ההעתק מפסק הדין בערעור. במקרה של עורכי דין המעוניינים ברישיון נוטריון ויש נגדם תיק תלוי, הועדה מחייבת צירוף העתק מכתב האישום ופירוט מלא על השלב בו נמצא התיק.

בהליכים משמעתיים הדרישה מעורך הדין אינה שונה באופן מהותי. הוא חייב לצרף העתק של קובלנה, הכרעת דין וגזר דין במקרה של הרשעה משמעתית, בעוד במקרה והוגש ערעור מצופה ממנו לצרף העתק של פסק הדין הרלוונטי. במקרה של תיק תלוי בהליכים משמעתיים אמור המועמד להצהיר על כך מראש, תוך צירוף של העתק הקובלנה ופירוט מלא על שלבי הדיון. עוד נדרש המועמד לתת את הסכמתו לכך שבמסגרת דיון בבקשה לרישיון נוטריון, יכולה ואף תעיין ועדת הרישיונות במרשם הפלילי שלו. עיון זה מתבצע מול משטרת ישראל, הפרקליטות, בתי המשפט וכל גוף אחר הרלוונטי לעניין.

הצהרת עורך דין במשרה ציבורית או בחברה

תצהיר עורך דין בבקשה לאישור נוטריון מתאים גם למי שמחזיק במשרה ציבורית. במקרה כזה עליו למלא נספח המצורף אל הבקשה, ובו הוא מפרט את מקום העיסוק, מועד העיסוק לרבות תאריכים מדויקים, אופי העיסוק, היקף העיסוק, דרישות המשרה מבחינת ותק ואת שמו של הממונה עליו במסגרת התפקיד. פרטים אלו עוזרים לועדת הרישיונות בבואה לבחון את הניסיון המעשי של המועמד ואת כשירותו לכהן בתור נוטריון. במידה והמועמד עסק כעורך דין ביותר ממשרה ציבורית אחת, עליו לפרט את הפרטים המופיעים לעיל לגבי כל אחד מהעיסוקים בנפרד. הוראות דין אלו חלות גם על מועמד שהועסק כעורך דין בחברה פרטית (שאינה חברת עורכי דין) ומעוניין לקבל רישיון נוטריון.

השלב האחרון בהצהרה הוא חתימה על אמיתות הפרטים והכרה בעונשים הקבועים בחוק בכל מקרה של סתירות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/161033 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161840 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/161021 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151537 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151552 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/151151 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאת: אלעד שנירדיני משפחה02/02/151036 צפיות
הליך הגירושין הוא לא הליך פשוט וכדאי לטפל בו בעדינות רבה. כדי לפתוח בהליך הגירושין עלינו להחליט האם לפנות לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה. האם זה משנה?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/21591 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/21808 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/21659 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/21615 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20927 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20795 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20620 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica