חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

להפוך את הפחד לדחף

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי22/07/2013671 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מי לא חווה את הרגש של פחד אי פעם בחיים שלו? כולנו. פחד זה דבר טבעי שמופיע אצלנו בתודעה כאשר אנחנו עומדים מפני שינוי, מפני דבר שלא לא מוכר, לא ידוע. פחד יכול להיות הרסני ולשתק אותנו כאשר הוא מתגבר עלינו במקום שאנחנו נתגבר עליו.

זו הסיבה שהרבה מאוד אנשים שרוצים לצאת לדרך של הגשמה עצמית, רוצים למצוא את עצמם ולממש את הפוטנציאל שלהם, משתוקקים לעשות שינוי אבל נשארים באותו מקום כי מה שעוצר אותם זה הפחד – הפחד לצאת מהאזור המוכר ולהגשים את עצמם ואת החלומות שלהם.

פחד הוא תגובה מותנית – הרגל מצמצם חיים שיכול לדלד בקלות את האנרגיה שלנו, את היצירתיות שלנו ולשהתלט עלינו. אבל אם נבין את האנטומיה של פחד נראה שפחד זה סה"כ המצאה של התודעה שלנו, הוא לא באמת קיים, זהו דבר וירטואלי. וכמו כל דבר שהוא המצאה של התודעה, קל למוטט אותו כמו שקל ליצור אותו.

זה אומר שהמוח שלנו יכול להיות לגמרי חסר פחד, אנחנו יכולים לשלוט בתודעה שלנו ולסלק את הפחד ממנו. אבל מכיוון ששליטה על התודעה דורשת הרבה עבודה ומאמץ, ישנה דרך נוספת הרבה יותר קלה להיפטר מהפחד כל פעם כשהוא מופיע ורוצה לשתק אותנו.

השפה העברית היא שפה מדהימה – משחק של האותיות הרבה פעמים משנה את המשמעות של המילה וזה לא סתם כך. אם ניקח את המילה פחד ונקרא אותה מהסוף להתחלה נקבל את המילה דחף. מה שמשתק את הפחד זה כאשר אנחנו פוחדים מדבר מסוים אבל במקום לחדול מלעשות אותו עושים את ההיפך – עושים את מה שפחדנו לעשות!

האם זה אפשרי? בטח שכן. כדי להוכיח שזה אכן אפשרי בואו נתבונן בתינוק. תינוק נולד חסר פחד, אין לו גבולות, התודעה שלו היא כמו נוף בראשית של פוטנציאל ואפשרויות. אז מתי האדם מתחיל להיות חדור בפחד?

הכל מתחיל באותו הגיל של תינוקות. אפשר לגרום לתינוק לפחד מלדבר מפני קהל, אפשר לגרום להיות אמיץ, אפשר ללמד אותו להסתכל על דברים בגישה מסוימת בחיים. רוב הפחדים שיש לנו בחיים בהמשך הם התוצאה של מה שאנחנו מבוגרים כמלמדים את הילדים ומה שהילד קולט מהסביבה הקרובה והלא כל כך קרובה שלו, הפרשנויות שהוא נותן לדברים ואירועים מסוימים. כתוצאה, מופיעים פחדים ומעצורים בחייו של האדם.

אז אם הדבר הוא כך והפחד הוא רק ההמצאה שלנו, קל מאוד להוציא אותו מהתודעה שלנו ולהפוך לדחף על ידי עשיית אותו הדבר שממנו אנחנו מפחדים. זה פשוט לומר זאת אני יודעת אבל כאשר מגיע רגע האמת ואנחנו עומדים לקראת הצעד המסוים שממנו אנחנו מפחדים, במקום ללכת קדימה, אנחנו הולכים אחורה.

מה שיעזור לכם להתגבר על הפחד ולעשות את מה שממנו אתם מפחדים, זה לשאול את עצמכם: מהו הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות אם אעשה את הצעד? ומהו הדבר הגדול ביותר שאני יכול להפסיד אם אני לא אעשה את הצעד?

תמיד תזכרו שמי שמפחד לא הולך רחוק, בגדול הוא לא מתקדם בכלל, לא נשאר באותו המקום. אז אם יש לכם חלומות ואתם רוצים לגשים אותם, אם אתם רוצים לעשות שינוי בחיים אבל עדיין נעצרים, בגלל הפחד, אם ישנם דברים שתמיד רציתם לעשות אבל לא העזתם לעשות אותם, תשאלו את עצמכם איך ייראו החיים שלכם אם תמשיכו להיות באותה נקודה בחיים בה אתם נמצאים כרגע, תדמיינו מה תפסידו אם לא תעשו את הצעד.

תהפכו את הפחד לדחץ וצאו לדרך – הפחד הוא רק המצאה שלכם.

אם אתם רוצים לקבל כלים נוספים לגבי איך להתגבר על פחד, מזמינה אתכם להיכנס לקישור שלמטה, להשאיר פרטים ותקבלו במתנה ממני וישירות למייל ספר אלקטרוני שכתבתי – 5 פחדים גדולים בדרך להגשמה אישית וכיצד להתגבר עליהם.

http://www.dianabenzvi.com/five-fears-and-how-to-overcome-the

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15992 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151002 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151345 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151054 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151023 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141256 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142237 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192014 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191906 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191949 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173089 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172576 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172679 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172553 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica