חפש מאמרים:
שלום אורח
19.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מסלולי סיוע ומימון למגזר החקלאי

מאת: שפריר גודלחקלאות11/08/20131307 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עסקים חקלאיים, בין אם מדובר במגדלים, חברות יצוא תוצרת, חברות סטרט-אפ או חברות יצרניות,  עשויים ליהנות ממסלולי הלוואות וסיוע שונים העומדים לרשותם בסיוע המדינה וגופים נוספים. במקרים רבים המנהלים אינם מודעים לאפשרויות הללו ומחמיצים את ההזדמנות להסתייע בכלי הסיוע הנוחים הללו. הרשימה הבאה סוקרת בקצרה את אופי מסלולי הסיוע הזמינים כיום.

בנקים

מניסיוננו אנו למדים כי בעבודה נכונה מול הבנק ניתן לגייס ממנו אשראי גדול יותר ובתנאים טובים יותר כאשר עובדים מולו נכון. כאשר מבינים ומדברים את השפה של הבנק. גיוס האשראי מול הבנק לרוב יעשה במהירות גבוהה יותר מאשר העבודה מול המסלולים שיוזכרו להלן, ולכן גם במקרים בהם נדמה למנהלים כי מהבנק כבר אי אפשר או לא כדאי לקבל הלוואה רצוי לבחון את השאלה מחדש, יחד עם גורם מקצועי ומנוסה בעבודה מול הבנקים.

קרנות סיוע פילנטרופיות

· קרנות הסיוע נועדו לסייע לעסקים שמתקשים בגיוס אשראי בנקאי באופן רגיל, וזאת לאור מחסור בביטחונות או מיצוי מסגרות האשראי שניתנו להם בבנקים. חלקן מציעות ריבית בתנאים מועדפים.

· לרוב, הקרן ערבה לכסף אותו מלווה בנק שמצוי אתה בהסדר ולכן, גם כאשר "לוקחים הלוואה מהקרן" עדיין נדרשת הסכמת הבנק להלוואה. כמובן שבשל מעורבות הקרן, הבנק מסתכן פחות ולכן מקל את תנאי קבלת ההלוואה.

· לכל קרן התנאים ייחודיים לה מבחינת רמת הביטחונות וגובה הריבית, גובה הסכום, יעוד הכסף, ומאפיינים עסקים אחרים.

· התהליך ברוב המקרים דומה - הגשת תכנית עסקית לקרנות השונות, בחינה בוועדה/בודק מקצועי, אישור, הזרמת הכסף ע"י הבנק.

· למי מותר להגיש תכנית עסקית לקרנות? בחלק מהקרנות היזם יכול להגיש בעצמו (כמו קרן בערבות מדינה), בחלקן יועץ עסקי (כמו קרן נס), ובחלקן רק יועצים עסקיים שמורשים מראש לקרן זו (כמו קרן דרומה).

· לקרנות מסלולים שונים והן מבחינות בין עסקים שצריכים כסף לצורך השקעה, הון חוזר, הקמת עסק, אוכלוסייה מועדפת ופרמטרים נוספים.

קרנות ייעודיות לחקלאות

אלו הן קרנות מגדירות את מגזר החקלאות כמגזר מועדף ופועלות מתוך כוונה לפתח את הפריפריה ומתוך הבנת חשיבותה של החקלאות בישראל.

חלקן תומך בעסקים החקלאיים עצמם וחלקן תומך גם במגזר הכפרי מתוך ראייה שפיתוח הקהילה בה מתגוררים החקלאים הוא זה שיקדם את צמיחת העסקים החקלאיים.

קרנות אלה מעניקות הלוואות בתנאים מועדפים ולעיתים אף מענקים.

היקף הפעילות שלהן נמוך יחסית לקרנות אחרות.

קרנות הון פרטיות

הישגי החקלאות הישראלית ותפוקתה הגבוהה יחסית למשאבים שבמחסור (קרקע, מים וכוח אדם) לא נעלמות משוק ההון. שחקנים רבים בשוק ההון רואים בחדשנות הישראלית פתרון לחלק ממשבר המזון המתרחב בעולם, ומכיוון שכך מזהים כאן הזדמנויות עסקיות.

· בארץ פעילות מספר קרנות שגייסו הון ממשקיעים פרטיים המעוניינים להשקיע בתחום החקלאות ובחברות הפועלות בתחום.

· משקיעים אלה ישקיעו לרוב בחברות טכנולוגיות/יצרניות ופחות בגידולים חקלאיים.

· לבעלים של העסק/המנכ"ל הפונים למסלול זה צריכה להיות פתיחות ונכונות לשינויים שכן לרוב המשקיעים ירצו, מעבר למימון, לתרום מהידע הניהולי שלהם. משקיע יממן חברה כאשר הוא מאמין ביכולתו לשנות בה, וכך להוביל אותה למקום אחר שיאפשר לו לקבל תשואה על השקעתו. תהליך זה דורש נכונות של בעל העסק לשינויים ולשותפות בניהול ולבקרה על מעשיו.

· תכנית עסקית המוגשת למשקיע נשקלת באופן שונה מזו הנבנית לבנקים או לקרנות ולכן יש לבנותה אחרת. המשקיע בוחן בעיקר את סיכוייו לתשואה בעוד המסלולים הנ"ל בוחנים בעיקר את כושר ההחזר ורמת הסיכון מול גובה הריבית.

מסלולי סיוע ממשלתיים לחקלאים

· מתן תמיכה וסיוע לחקלאים לצורך קידום מטרות לאומיות- העסקת עובדים ישראלים בחקלאות, הרחבת מגוון הגידולים ליצוא, פיתוח ייצוא ענפים/שווקים חדשים, קידום תיירות חקלאית, קידום המגזר הכפרי והפריפריה, עידוד חדשנות בחקלאות.

· הסיוע ניתן עבור הוצאות השיווק וקידום המכירות, למימון אמצעי ייצור, לבניית אב טיפוס לפיתוחים חדשניים בתחום החקלאות, מיכון, וכד'.

· נישה מיוחדת מוקדשת לעסקים העוסקים בסחר בינלאומי- עבורם פועלים מסלולי סיוע לצרכי שיווק וחדירה לשווקים בינלאומיים והגשת מועמדות למכרזים בינלאומיים. בתוך כך, ישנה תמיכה ספציפית ליחסי מסחר עם מדינות מסוימות כגון הודו (קרן הודו סין).

· התהליך-

o באתרים הממשלתיים ובמדיות השונות מתפרסמים נהלים/קולות קוראים עם תאריך הגשה וקריטריונים למתן הסיוע.

o יש להגיש את הבקשות בליווי המסמכים הדרושים, לעיתים נדרש מהעסקים להכין תחזית פיננסית או תכנית שיווק כמדד לקבלת הסיוע.

o ועדה שמחליטה על פי אמות מידה שנקבעו מראש מי מקבל את הסיוע ומה גובה הסיוע.

o לאחר קבלת הכסף יש להמשיך ולעמוד באמות מידה ודיווח שהוגדרו מראש.

הרשימה שלמעלה סוקרת בקצרה את סוגי מסלולי המימון אליהם יכולים לפנות עסקים במגזר החקלאי. להכרות עם הקריטריונים ולאופי בו כל גורם חושב יש השפעה גדולה על סיכויי ההצלחה של כל מסלול.  במקרים רבים קיים חוסר אמון מצד בעלי עסקים ביכולתם לגייס מימון מהמסלולים השונים. חוסר אמון זה נובע מחוסר הכרות או מניסיונות לא מוצלחים בעבר. סיוע של גורם מנוסה יכול לשנות את התמונה עבור העסק.

לפרטים נוספים- צרו עמנו קשר

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יעוץ עסקי ממנכ"ל בעל ניסיון בסחר בינלאומי המשלב הבנה שיווקית ופיתוח עסקי מעמיקים עם ניסיון נוסף בסוגיות מימון, גיוס כספים ועבודה מול בנקים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שפריר גודל

מאת: שפריר גודלחקלאות05/03/151311 צפיות
הודו איננה רק גסטהאוס בשיפולי ההימליה או בגואה ותמונות צבעוניות של השונה והאחר. 70% מהתפוחים שלה מיובאים, כך מרבית ההדרים, התמרים ועוד ועוד. הודו מתקשה לספק את המזון לאוכלוסייתה ולכן מייבאת חלק ניכר ממנו. היצואנים החקלאיים, כמו רבים אחרים בישראל, נוטים בטעות ש"לא לספור" את הודו שנתפסת אצלם כמרוחקת, אקזוטית, עניה ולא מתאימה כשוק.

מאת: שפריר גודלעסקים קטנים ובינוניים11/08/13738 צפיות
הנהלת החשבונות היא כלי הבסיס לניהול הכספים של העסק ועל כתפי מנהל העסק מונחת האחריות להביאה למצב בו תשרת אותו ותהווה בסיס לניהול כספי של החברה, תקציב, תזרים ודוחות רווח והפסד מעודכנים

מאת: שפריר גודלעסקים קטנים ובינוניים11/08/13839 צפיות
מאמר זה מתייחס למשבר הפיננסי העולמי מנקודת מבטו של העסק הקטן והבינוני ומערכת יחסיו עם הבנקים איתם הוא עובד. אין כאן כוונה לתת הסברים מלומדים על הסיבות למשבר או להתייחס להשפעות הגלובליות והלאומיות של המשבר הפיננסי והמיתון שמתדפק בשער. נחדד מקצת מנקודת המבט של הבנקים על המצב ונחדד את הכלים העומדים בפני מנהלי העסקים כדי להתמודד עם מצוקת האשראי העומדת בשער.

מאת: שפריר גודלשיווק11/08/13955 צפיות
הנטוורקינג הוא טוויית רשת קשרים, שמבוססת על הרחבת מעגלי היכרות אישיים, המניבה לקוחות בטווח הארוך ותומכת בהצלחה העסקית. הרחבת רשת הקשרים נעשית בכל מישור ובכל תחום של חיינו

מאת: שפריר גודלעסקים קטנים ובינוניים11/08/13839 צפיות
פתחת עסק? אתה בוודאי מכיר את הסיפור. כדי לעזור ולשכלל, ולו במעט, את המשא ומתן עם נציגי המכירות המנוסים, המשכנעים האולטימטיביים והעקביים וכדי להגדיל את האפקטיביות של הפרסום שלך, קיבצתי מספר קווים מנחים לפרסום נכון עבור העסק הקטן והבינוני – זה שאין לו משרד פרסום מקצועי שמלווה אותו.

מאת: שפריר גודלעסקים קטנים ובינוניים11/08/13765 צפיות
הכנת תקציר המנהלים היא חלק מתהליך גיוס ההון בחברות הזנק כמו גם בחברות וותיקות יותר, המבקשות להניע תהליך חדש, פרויקט חדש או שיתוף פעולה עם גורם מממן או גורם עסקי אסטרטגי. ברשימה זו אתמקד בתקציר המנהלים מנקודת מבטו של היזם המתחיל, המבקש לגייס מימון למימוש רעיון עסקי שהגה ויזם.

מאת: שפריר גודלעסקים בינלאומיים08/08/13794 צפיות
יצואנים רבים מתלבטים בשאלה כיצד ואייך לפתח שווקים חדשים עבור מוצריהם. אחד האפיקים היעילים והממוקדים הוא השימוש בשרותיהן של חברות סחר. ההתקשרות עם חברת סחר היא מיקור חוץ out sourcing של תהליך השיווק או חלקים ממנו. מטבע הדברים יש להתקשרות מעין זו יתרונות וחסרונות ועל כל יצואן, או יצואן פוטנציאלי, לבחון את ההתאמה של חברת הסחר לצרכיו ולצורכי לקוחותיו.

מאמרים נוספים בנושא חקלאות

מאת: eyalfatranחקלאות06/10/171022 צפיות
אז לפני שאתם חושבים מה תרצו שיהיה בחצר, בדקו את גודל השטח ואז תוכלו להתחיל להגדיר מה אתם רוצים, כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: שטח דשא, גינת תבלינים, עץ הדרים, בריכה, מפלי מים, פינת ברביקיו, בריכה, שביל אבנים, פינת ישיבה, פסלים מעוצבים ועוד.

מאת: אדירום אוורור תעשייתיחקלאות05/07/153584 צפיות
מהם סופחי לחות, אילו סופחי לחות קיימים בשוק ועבור מי הם מיועדים? יבשנים עבור השוק הפרטי, לתעשייה ולחקלאות.

מאת: שפריר גודלחקלאות05/03/151311 צפיות
הודו איננה רק גסטהאוס בשיפולי ההימליה או בגואה ותמונות צבעוניות של השונה והאחר. 70% מהתפוחים שלה מיובאים, כך מרבית ההדרים, התמרים ועוד ועוד. הודו מתקשה לספק את המזון לאוכלוסייתה ולכן מייבאת חלק ניכר ממנו. היצואנים החקלאיים, כמו רבים אחרים בישראל, נוטים בטעות ש"לא לספור" את הודו שנתפסת אצלם כמרוחקת, אקזוטית, עניה ולא מתאימה כשוק.

מאת: ליאורחקלאות02/02/151595 צפיות
מלגזות למכירה בתנאים מעולים, יעזרו לכם לשנע סחורות ביעילות רבה. מלגזות למכירה, מתאימות לעבודה במחסנים, במפעלי ייצור, בחקלאות, בנמלי ים ועוד.

מאת: רוני מיכאלחקלאות29/10/142876 צפיות
למרות שהביקוש למשרות גבוה יותר מהיצע העבודות, ישנו מגזר אחד בו הביקוש לעובדים תמיד יישאר גבוה. מדובר בענף החקלאות, ענף שדואג הן לספק סחורה רבה למגזרים שונים במשק הישראלי והן לייצא החוצה את הדברים בהם הם הכי מתמקצעים.

מאת: hapachmcחקלאות07/01/138032 צפיות
חברות רבות יעשו הכל על מנת להגיע לקהל היעד. חלק מקידום מכירות יעיל הוא הצבת מתקני תצוגה בחנויות המוכרות את המוצרים והבאה לחשיפת מקסימלית מול הלקוח.

מאת: hapachmcחקלאות30/12/128031 צפיות
סטנדים הם שם כולל למתקנים עליהם אפשר להניח חפצים מסוימים לצורך תצוגה או שימוש בהם קיימים סוגים רבים של סטנדים העשויים מחומרים שונים ובעלי צורה שונה בהתאם לשימוש או לצורך שלהם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica