חפש מאמרים:
שלום אורח
21.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקמת גינה – כל מה שצריך לדעת

מאת: eyalfatranחקלאות06/10/20171379 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הקמת גינה היא תהליך שאמור להיות מהנה, בין אם רכשתם בית חדש ובין אם אתם מעוניינים לשפר ו/או לשנות גינה קיימת. כשמבקשים להקים גינה, הדבר הראשון שיש להתייחס אליו הוא ייעוד הגינה – האם מדובר בגינה בחצר פרטית, בגינה ציבורית, בגן ילדים ועוד. נגיד שאנחנו מעוניינים להקים גינה בחצר הבית הפרטי, גם אז ישנן שאלות בהקשר לייעוד שצריך לענות עליהן, כמו: האם החצר מיועדת לשימוש על ידי ילדים קטנים? האם אתם מעוניינים להתאים אותה לצעירים ולמסיבות בחצר? או האם היא מיועדת למשפחה שרוצה גינה בה יוכלו בני הבית לשבת ולהירגע בסופו של יום עמוס? לאחר שקבענו את הייעוד, מתקדמים לשלב הבא.

תכנון גינה בהתאם לגודל החצר

בעלי בתים פרטיים רבים, ממהרים לקבוע מה הם רוצים לשלב בחצר שלהם, מבלי שלקחו בחשבון את גודל שטח החצר של ביתם – מה שעלול להוביל לתכנון לא נכון ובהמשך גם להקמה של גינה שתהיה רחוקה מאוד ממה שהיה להם בראש, כיוון שכשהתכנון לקוי, הביצוע לעולם לא יהיה טוב.

אז לפני שאתם חושבים מה תרצו שיהיה בחצר, בדקו את גודל השטח ואז תוכלו להתחיל להגדיר מה אתם רוצים, כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: שטח דשא, גינת תבלינים, עץ הדרים, בריכה, מפלי מים, פינת ברביקיו, בריכה, שביל אבנים, פינת ישיבה, פסלים מעוצבים ועוד. כשיש בידכם את מידות החצר ואת רשימת הדברים שתרצו לשלב (אותה עדיף לסדר לפי סדרי עדיפויות ובציון גודל השטח הדרוש לכל אלמנט), תוכלו לתכנן ביתר קלות ולהחליט מה אכן יהיה בגינה שלכם ועל מה תאלצו לוותר.

פרחים, צמחים ועצים לגינת הבית

נכון, לא כולם יבחרו לשלב מן הצומח בגינה שלהם, אבל לטובת אלו שכן, הנה כמה דגשים מרכזיים:

גודל החצר – בהתאם לכתוב לעיל, יש להתאים את אזורי הצמחייה לגודל החצר בשלבי התכנון.

האקלים הישראלי – יש לקחת בחשבון את האקלים הישראלי, החם יחסית, אם אתם לא רוצים שבמהרה כל מה שיהיה בגינה שלכם זה צמחים נבולים ועצובים.

עונות השנה – כדאי לבחור בצמחייה שיש בכוחה לשרוד לאורך כל עונות השנה.

חסכון במים – במדינה חמה כשלנו, תמיד חשוב לקחת בחשבון חיסכון במים לטובת הסביבה וכן לטובת הכיס שלנו.

תחזוקה – בחרו בסוגי צמחייה שלא ידרשו מכם תחזוקה רבה מידי או מורכבת.

דשא סינטטי (?!) – כן, דשא סינטטי! למה לא בעצם? אם יש לכם ילדים למשל ואתם רוצים דשא שיחזיק מעמד תחת תיפופי רגליהם הקטנות, כדאי לכם לחשוב על שילוב דשא סינטטי בגינה – והוא גם עומד בשאלת החיסכון במים והתחזוקה הקלה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל פטרן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת eyalfatran

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/173021 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172319 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranעיצוב גינות16/11/171915 צפיות
עיצוב של כל גינה מתחיל במחשבה ועדיף שזו תהיה מחשבה של אנשי מקצוע, מנוסים ובעלי ידע בתחום, שגם אוהבים את מה שהם עושים – כן, בדיוק כמו הצוות של Mr. Green. לכל גינה וגינה יש את המאפיינים שלה וכמובן שלכל לקוח יש את הציפיות שלו ואת הדברים שהוא היה רוצה למצוא בגינה שלו ואת אלה צריך לשלב יחד בצורה נכונה

מאת: eyalfatranנדל"ן20/07/121488 צפיות
התיקון השלישי לתמ"א 38 מביא עמו רוח חדשה ואופטימית שמציתה תקווה גדולה בנוגע להצלחת התכנית המבורכת שעד היום, למרות שיצאה לאוויר העולם לפני קרוב לשמונה שנים לא הצליחה להתרומם מן הקרקע ולהמריא. על מנת להבין לעומק את מהות התיקון השלישי לתכנית נסקר בקצרה את ההשתלשלות שלה עד לנקודת הזמן בה בוצע התיקון השלישי.

מאת: eyalfatranאדריכלות06/07/121501 צפיות
כל ילד מודע לעובדה שמדינת ישראל התברכה במיקום מעניין, לטוב ולרע. הכוונה במקרה המדובר היא לא כמדינה יהודית בגוש מדינות ערביות אלא כמדינה ששוכנת על השבר הסורי אפריקאי על כל המשתמע מכך. בעקבות רעידות אדמה שמתרחשות בעולמנו וגובות את חייהם של מאות אלפי קורבנות נראה שהדי רעשי האדמה הגיעו עד לבית המחוקקים שלנו שם הצליחו להזיז דברים

מאת: eyalfatranשוק ההון16/12/111720 צפיות
החלטתם שאתם רוצים להשקיע בבורסה? כדאי שתתייעצו עם מקצוענים. שוק המניות יכול להיות לעיתים אכזרי לאלו שלא מכירים אותו. התקופה העכשווית מאפיינת בחוסר יציבות בשווקים הפיננסים כאשר מגמות מרבות להשתנות. ישראל מאוד תלויה בשוק הבינלאומי, כרגע נראה שאירופה נמצאת במרכז הדאגות

מאת: eyalfatranדיני עסקים28/11/111916 צפיות
ליווי חברות - כרואה חשבון מנוסה ובעל משרד רואי חשבון, יהודה פרקש ממליץ: "במהלך עבודתי אני נפגש עם בעלי חברות שנקלעו לקשיים פיננסיים. אני פוגש אותם בשלב כזה או אחר של תהליך התדרדרות, ומניסיוני, ככל שהם מטפלים בבעיה מוקדם יותר, בטרם ננקטו הליכים משפטיים - כך גדל הסיכוי להבריא את החברה. ליווי פיננסי בשלב מוקדם, מאפשר לעסק ליהנות ממגוון פתרונות, וכך גם גובר הפוטנציאל למזעור הנזק".

מאמרים נוספים בנושא חקלאות

מאת: אדירום אוורור תעשייתיחקלאות05/07/153887 צפיות
מהם סופחי לחות, אילו סופחי לחות קיימים בשוק ועבור מי הם מיועדים? יבשנים עבור השוק הפרטי, לתעשייה ולחקלאות.

מאת: שפריר גודלחקלאות05/03/151666 צפיות
הודו איננה רק גסטהאוס בשיפולי ההימליה או בגואה ותמונות צבעוניות של השונה והאחר. 70% מהתפוחים שלה מיובאים, כך מרבית ההדרים, התמרים ועוד ועוד. הודו מתקשה לספק את המזון לאוכלוסייתה ולכן מייבאת חלק ניכר ממנו. היצואנים החקלאיים, כמו רבים אחרים בישראל, נוטים בטעות ש"לא לספור" את הודו שנתפסת אצלם כמרוחקת, אקזוטית, עניה ולא מתאימה כשוק.

מאת: ליאורחקלאות02/02/151888 צפיות
מלגזות למכירה בתנאים מעולים, יעזרו לכם לשנע סחורות ביעילות רבה. מלגזות למכירה, מתאימות לעבודה במחסנים, במפעלי ייצור, בחקלאות, בנמלי ים ועוד.

מאת: רוני מיכאלחקלאות29/10/143300 צפיות
למרות שהביקוש למשרות גבוה יותר מהיצע העבודות, ישנו מגזר אחד בו הביקוש לעובדים תמיד יישאר גבוה. מדובר בענף החקלאות, ענף שדואג הן לספק סחורה רבה למגזרים שונים במשק הישראלי והן לייצא החוצה את הדברים בהם הם הכי מתמקצעים.

מאת: שפריר גודלחקלאות11/08/131584 צפיות
עסקים חקלאיים, בין אם מדובר במגדלים, חברות יצוא תוצרת, חברות סטרט-אפ או חברות יצרניות, עשויים ליהנות ממסלולי הלוואות וסיוע שונים העומדים לרשותם בסיוע המדינה וגופים נוספים. במקרים רבים המנהלים אינם מודעים לאפשרויות הללו ומחמיצים את ההזדמנות להסתייע בכלי הסיוע הנוחים הללו. הרשימה הבאה סוקרת בקצרה את אופי מסלולי הסיוע הזמינים כיום.

מאת: hapachmcחקלאות07/01/138327 צפיות
חברות רבות יעשו הכל על מנת להגיע לקהל היעד. חלק מקידום מכירות יעיל הוא הצבת מתקני תצוגה בחנויות המוכרות את המוצרים והבאה לחשיפת מקסימלית מול הלקוח.

מאת: hapachmcחקלאות30/12/128341 צפיות
סטנדים הם שם כולל למתקנים עליהם אפשר להניח חפצים מסוימים לצורך תצוגה או שימוש בהם קיימים סוגים רבים של סטנדים העשויים מחומרים שונים ובעלי צורה שונה בהתאם לשימוש או לצורך שלהם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica