חפש מאמרים:
שלום אורח
03.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נגד מי מגישים תביעת רשלנות רפואית?

התחום של רשלנות רפואית נכלל בדיני נזיקין. מטופל אשר נפגע עקב רשלנות רפואית, צריך להגיש את תביעתו כלפי מי שהזיק לו או התרשל כלפיו. לרוב, הצד הנפגע אינו בעל רקע משפטי או רפואי בכדי להבין את מי עליו לתבוע במקרה שלו - האם עליו לתבוע את הרופא שטיפל בו, מספר אנשי צוות רפואי, קופת החולים או בית החולים בהם טופל וכו'.

זאת ועוד, ישנם מקרי רשלנות רפואית שנסיבות המקרה מכתיבות תביעה של מספר גורמים. לדוגמא, ישנם מקרים בהם אדם קיבל טיפול רפואי מרופא המשפחה בקופת חולים ואח"כ בבית חולים ובשני השלבים של הטיפול היתה רשלנות באבחון המחלה. במקרים אחרים, מדובר הליכים אשר נערכים תחת הרדמה, והמטופל אשר נפגע אינו יכול לדעת מי בדיוק התרשל בתפקידו.

לכן, תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות הן נגד הרופא המטפל והן נגד המוסד הרפואי בו טופל הנפגע. תביעות אחרות מוגשות נגד המוסד הרפואי בלבד. הזכות לתבוע את המוסד הרפואי נובעת מן האחריות שיש לו על העבודה של אנשי הצוות הרפואי שבו, המכונה 'אחריות שילוחית'. כך האדם הנפגע יכול לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו לו מבלי שיצטרך להוכיח מי בדיוק מאנשי הצוות גרם להם.

להלן מספר גורמים רפואיים אשר תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מוגשות נגדם:

· תביעה נגד הרופא המטפל – תביעות מסוג זה יוגשו במידה וניתן להוכיח כי הרשלנות הינה של רופא או איש צוות רפואי ספציפי. אין הדבר סותר הגשת התביעה גם נגד גורם מטפל אחר או מוסד רפואי.

· תביעות רשלנות רפואית נגד קופות חולים – תביעות מסוג זה יוגשו לדוגמא במקרים של קבלת טיפול רשלני על ידי רופא המשפחה או האחות, או על ידי רופא מקצועי במרפאה ייעודית השייכת לקופת החולים. כאמור, תביעות כאלו יוגשו גם במקרים של רשלנות רפואית שהתרחשה בבית חולים בבעלות קופת חולים.

· תביעות רשלנות רפואית נגד מדינת ישראל – כאמור תביעות אלו מוגשות כאשר רשלנות רפואית התרחשה בבית חולים ממשלתי. כמו כן, תביעות רשלנות נגד המדינה מוגשות על רקע טיפול במסגרת טיפות חלב, אשר גם אותן מפעיל משרד הבריאות בחלק מהמקרים.

· תביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים או מוסד רפואי אחר – תביעות נגד בית החולים יוגשו באם מדובר באירוע אשר התרחש בבית חולים פרטי. כאמור, במידה ובית החולים הינו בבעלות קופת חולים, התביעה תוגש נגדה, ובמידה ומדובר בבית חולים ממשלתי, התביעה תוגש נגד משרד הבריאות. לעיתים, במקרים של רשלנות רפואית במסגרת טיפול בבית חולים פרטי, ניתן להגיש את התביעה גם נגד המדינה, על רקע האחריות שלה לפקח על בתי חולים אלו. תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות גם נגד קליניקות ומוסדות רפואיים או פרא-רפואיים רבים הפועלים באופן פרטי ולאו דווקא נגד בתי חולים.

רובם הגדול של הרופאים ובוודאי המוסדות הרפואיים בישראל מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית בכדי להגן על עצמם מפני תביעות כאלו ואחרות, ובכללן תביעות רשלנות רפואית. לרוב תביעות מסוג זה מתנהלות מול עורכי דין מן השורה הראשונה מטעם חברות הביטוח. תביעות רשלנות רפואית הינן מורכבות ומסובכות, וניהולן מצריך ידע משפטי ורפואי רב. סיכויי ההצלחה של התביעה ללא ייצוג מקצועי של עורך דין רשלנות רפואית הינם קטנים ביותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד עורכי דין ירון מויאל מתמחה בתחום רשלנות רפואית , נזקי גוף וכןתאונות אופנוע קשות. עו"ד ירון מויאל הינו בעל ניסיון של למעלה מ- 15 שניםבטיפול בתביעות רשלנות רפואית, נזיקין ונפגעי גוף קשים.
עורך דין ירון מויאל - רשלנות רפואית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עורך דין ירון מויאל

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171594 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: עורך דין ירון מויאלנזיקין26/01/149277 צפיות
על פי החוק בישראל, בכדי להגיש תביעת נזקי גוף יש לצרף אליה חוות דעת מומחה בתחום הרפואה הרלוונטי אשר תומך בטענותיה. חוות דעת רפואית מצורפת לכתבי תביעת נזקי גוף על רקע המקרים הבאים: רשלנות רפואית, תאונת עבודה או מחלה שהתפתחה כתוצאה מן העבודה, תאונה אישית דוגמת נפילה בקניון, אובדן כושר עבודה, מחלה ועילות נוספות להגשת תביעות ביטוח, תביעת נכות אשר מוגשת למוסד לביטוח לאומי או למס הכנסה, פגיעה במהלך שירות צבאי או שירות ביטחון, פגיעה עקב תקיפה או פעולת איבה.

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית29/04/13542 צפיות
כשליש מסך התביעות המוגשות כל שנה לבתי המשפט בישראל בגין רשלנות רפואית הן על רקע רשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה. ברבות מתביעות אלו, הנזק בגינו נתבע פיצוי הוא פגיעת שיתוק מוחין אצל הילוד.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171594 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161075 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161176 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161113 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152065 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151407 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151409 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica