חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרובירון - Proviron (מסטרולון - mesterolone) - קובי עזרא

פרובירון - Proviron (מסטרולון - mesterolone) - קובי עזרא

Proviron ® הוא שם המותג שרינג עבור mesterolone אנדרוגן אוראלי (1-מתיל דיהידרוטסטוסטרון). בדיוק כמו עם דיהידרוטסטוסטרון (DHT), פעילות של סטרואיד הנ"ל הינו של אנדרוגן חזק שאינו ארומטי (aromatize) לאסטרוגן. במצבים קליניים פרובירון משמש בדרך כלל לטיפול בסוגים שונים של תפקוד מיני, אשר לעתים קרובות כתוצאה מרמת טסטוסטרון נמוכות אנדוגני. זה יכול להפוך בדרך כלל בעיות של חוסר עניין ואונות מינית, והיא משמשת לפעמים להגדיל את ספירת הזרע. התרופה אינה גורמת לעירור הגוף לייצר טסטוסטרון, אבל היא פשוט תחליף אנדרוגן אוראלי המשמש כדי לפצות על חוסר אנדרוגן הגברי הטבעי.

חיים פעילים: 8-12 שעות (אפקטים לאחרונה כ -24 שעות)

התרופה Class: Androgenic Steroid/Anti- Aromatization (Oral)

מנה ממוצעת: גברים 25-100 מ"ג / ולנשים 25-50 מ"ג ליום.

נראה כי הסיבה הנפוצה ביותר עבור רבים לשקול את זה כולל סטרואידים מחסנית עבור פעילות אנטי-אסטרוגנית (estrogenic). בימים שלפני הטיפול בתרופות אנטי-ארומטיים aromatases)) ושימוש כמודולאטור לקולטן אסטרוגן סלקטיבי (SERMs), כגון: התרופות נולבדקס (טמוקסיפן ציטראט) וקלומיד (קלומיפן ציטראט) (clomid and nolvadex).

יחד עם זאת הפעילות האנטי-אסטרוגנית של המסטר ולון (פרובירון), חשוב לציין כי ישנה גם את ההשפעה אסטרוגנית (estrogenic) עם כל המשתמע מכך. כלומר שהשימוש בתרופות הנ"ל שצוינו כמעט ואין כיום צורך בתרופה פרובירון.

המנגנון שבו יש למסטרולון המחייבים החלשות של הקולטן (רצפטור) לאסטרוגן מבלי שהפעיל אותו ואת האנזים הארומטי (aromatase). במקרה הראשון, הדבר מפחית  חלקית את מספר האתרים קולטן-אסטרוגן לרגע זמינה לאיחוד, ובכך מקטין את פעילות האסטרוגנית (estrogenic). במקרה השני, כמה החלק היחסי של מולקולות הארומטיות  ((aromatase בכל רגע נתון אינן זמינות להמיר טסטוסטרון, בגלל שהאתרים שלהם עסוקים עם ה- mesterolone.

הסיבה השנייה הנפוצה ביותר היא כנראה החשש לאיבוד הליבידו. דבר זה נכון כאשר מוסיפים  לרמות אנדרוגן נורמלי את התרופה Proviron יש השפעה androgenic  במקרים רבים הפרובירון משפר ליבידו (תאווה מינית).

חשוב לציין, כי בסייקל של הסטרואידים האנבולים, הוספת Proviron משיג דבר נוסף. כמו למשל במקרה של קבלת סטרואידים אנבוליים, כגון: nandrolone) Deca) אשר מסיבות אחרות עלול להשפיע לרעה על הליבידו, Proviron מספק לעזור יותר מאשר סטרואידים אנבוליים שונים אחרים.

הפרובירון (Proviron) בשימוש אצל מפתחות הגוף הנשים, אבל זה כמעט ללא ספק את היחס הגרוע ביותר של אפקט אנבוליים. הערך המוסף של הפרובירון הינו אובדן שומן "התקשות" השרירים.

מה גם, שיש לציין כי הפרובירון בניגוד לכמעט רוב הסטרואידים אשר ניתנים באפן אוראלי (orals), אינו רעיל לכבד (hepatotoxic), כמו שאר הסטרואידים ממשפחת ה- 17-אלפא-אלקילייד (alkylated).

כדור פרובירון מכיל בדרך כלל 25 מ"ג מהרכיב הפעיל מסטרולון. נטילה של אחד (25 מ"ג) או שניים (50 מ"ג) בכל פעם. כמויות יותר גבוהות לא ישפיעו יותר על שיפור בחשק המיני מחוץ למעגל.

מסטרולון (Mesterolone) הינו השם הכימי של המרכיב התרופה פרובירון (. (Proviron הפרובירון היה סימן מסחרי רשום של חברת שרינג AG בארצות הברית ובמדינות אחרות, לאבות ישראל.

בקרב ספורטאים Proviron משמש בעיקר אנטי אסטרוגן. ההערכה היא לפעול נגד aromatase בגוף, למנוע או להאט את ההמרה של סטרואידים לאסטרוגן. התוצאה היא קצת דומה Arimidex (אם כי פחות חזקה), התרופה פועלת למנוע הצטברות של אסטרוגן בגוף, לכן ספורטאים משתמשים בפרובירון לפני תחרויות למראה שרירים נוקשה יותר. זאת בניגוד ישיר לנולבדקס nolvadex (טמוקסיפן ציטראט), אשר חוסם רק את היכולת של אסטרוגן לאגד ולהפעיל רצפטורים ברקמות מסוימות. נגד השפעת הארומטיות (aromatization) היא העדיפה, כפי שהוא אמצעי יותר ישיר ויעיל להתמודדות עם בעיה של תופעות לוואי אסטרוגניות (estrogenic). חיסרון נוסף של הנולבדקס ((nolvadex היא שאם הופסק מוקדם מדי, אפקט הריבאונד עלול להתרחש כאשר רמות האסטרוגן גבוהה בסרום הן שוב חופשיים לפעול. זה כמובן יכול להיות ברוב המקרים מהירה של תופעות לוואי, כמו: גינקומסטיה (חזה נשי בגבר). למעשה רוב האנשים מעדיפים להשתמש בשניהם: פרובירון (Proviron) ונולבדקס (nolvadex), במיוחד במהלך מחזורים ארוכי טווח כשרמות האסטרוגנים ( ((estrogenic בתוקף. עם כל האפשרויות לתקוף את הורמון המין הנשי - אסטרוגן בזווית שונות, תופעות הלוואי הן בדרך כלל קטנות באופן משמעותי.

תרופה זו היא החביבה גם על ידי רבים במהלך ההכנות לתחרות, כאשר אסטרוגן נמוך / רמת אנדרוגן גבוהה הוא ביקש במיוחד אחרי. זה מועיל במיוחד כאשר נוטלים סטרואידים אנבוליים ((anabolics, כמו: אוקסנדרולון, ויטנסטרול ופרימובולן (Winstrol), (oxandrolone) (Primobolan) נמצאים בשימוש לבד, כתוכן אנדרוגני (androgenic) של התרופות הללו היא נמוכה יחסית. לכן הפרובירון (Proviron) יכול כתוספת אנדרוגן, להביא ולשפר את קשיחות השרירים וצפיפות השרירים.

ספורטאיות נשים, בפרט צורכות כדור אחד של  25mg  ליום, יהיה יעיל להזיז את היחס אנדרוגן / אסטרוגן, כך יכולה להיות השפעה רבה על מבנה גוף (נוקשות השרירים). אך יחד עם זאת נשים צריכות להזהר, היות ובמינונים גבוהים ישנם בבירור פוטנציאל לגרום לסימפטומים לסימני מין גבריים  די בקלות. מסיבה זו נשים, צריכות להגביל את צריכתו בטווח של לא יותר ארבעה עד חמישה שבועות בלבד !!! גלולה אחת לשימוש יחד עם 10 או 20 מג של התרופה נולבדקס (nolvadex) יכול להיות אפילו יעיל יותר התקשות השריר, ביצירת סביבה שבה הגוף הוא הרבה יותר נוטה לשרוף את שומן הגוף הנוסף (במיוחד באזורים בעיות נשיות כמו המותניים והירכיים).

המינון אופיינית לגברים היא עד 100 מ"ג ליום. זו כמות מספקת כדי למנוע גינקומסטיה, התרופה  משמש לעתים קרובות לאורך כל מחזור (סייקל) שלם. כפי שציינתי קודם לכן, היא לעתים קרובות בשילוב עם התרופה nolvadex (טמוקסיפן ציטראט) ו/או קלומיפן ציטראט (clomiphene) או בשמה הנפוץ איקקלומין או קלומיד (clomid).

כאשר ספורטאים נוטלים "סייקל כבד" כלומר סטרואידים בעלי פעילות אנדרוגנית חזקה (estrogenic), כגון: דיאנבול (Dianabol), טסטוסטרון וכו'. מתן 50 מ"ג של פרובירון ((Proviron ונולבדקס 20 מ"ג nolvadex) ) ליום הוכיח יעיל ביותר במקרים כאלה, וזה די נדיר במינונים גבוהים יותר להיות חובה. ובדיוק דיברנו על נשים, מתחם זה הוא מבורך מאוד במהלך ההכנה לתחרות. כאן שוב צריך פרובירון (Proviron) ניכרת לטובת קשיחות וצפיפות השריר, עוד באותו הזמן להגדיל את הנטייה שורפים כמות רבה יותר של שומן גוף.

תופעות לוואי מעל 100 מ"ג ליום לגברים, עלול לפתח רמה גבוהה מדי של אנדרוגנים אשר יותר מספר בעיות. תופעות לוואי אופיינית אנדרוגניות  (androgenic) כוללים עור שמנוני, אקנה, הגוף / צמיחת שיער הפנים של החרפת תנאי דפוס התקרחות גברית, ואת עלולה להתרחש גם עם שימוש במינון מתון. עם DHT יש השפעה חזקה על מערכת הרבייה, פעולות אנדרוגניות  (androgenic) עשוי לכלול גם קיצוני עלייה ודעיכה בליבידו הגברי. וכפי שפורט קודם לכן, נשים צריכות להיזהר סביב השימוש בפרובירון (Proviron). היות וזהו אנדרוגן, וככזה יש לו את הפוטנציאל לתסמינים גבריים די בקלות. זה כולל, כמובן, העמקה של הקול, אי סדירות המחזור החודשי, שינוי מרקם העור ואת הרחבת הדגדגן.

יעקב עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים: 

 1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף. 

2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.

 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140                            
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר הישראלי - http://www.healthnfit.org/index.php
* אתר הדיאטות עיצוב וחיטוב הגוף: http://www.dietme.co.il/   

תזונה בריאות ודיאטות (דיאטה) : http://www.2all.co.il/Web/Sites/diet-kobi/

http://blogerim.co.il/bodybuilding

תחרויות מרי ישראל ופיתוח גוף (בודי בילדינג): 

דיאטות, הרזייה וחיטובים: http://blogerim.co.il/kobi

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קובי עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטה מהירה דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר.
ארגון הבריאות והכושר הישראלי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעקב קובי עזרא

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/03/20317 צפיות
קובי עזרא ויטמין D כנגד זיהומים - ויטמינים. לאחר התפרצויות שפעת H1N1 בשנת 2009, המליצו בחום על כל עובדי הבריאות והחולים להיבדק ולטפל במחסור בוויטמין D כדי למנוע החמרה של דלקות בדרכי הנשימה. ויטמין D מפחית גם את ייצור הציטוקינים הפרו-דלקתיים, מה שעלול להפחית את הסיכון לסערת ציטוקין בזיהום H1N1.48

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/19799 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ורפואה כללי25/08/131030 צפיות
סוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) סוכרת מסוג 2 בעבר כונתה סוכרת מבוגרים, היות ובעבר כמעט ורק מבוגרים ובעיקר שמנים סבלו ממנה. כיום עם מגפת ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער, חלה עלייה בתחלואה של סוכרת סוג 2 בילדים ונוער, זאת עקב ההשמנה אשר נובעת מתזונה בלתי נאותה וחוסר פעילות גופנית. בסוכרת סוג 2 נוצרת תופעה של תנגודת הגוף להורמון אינסולין וכך בהמשך הפרשת אינסולין מוגברת, ובסופו של דבר ירידה בכמות האינסולין המופרשת מבלוטת הלבלב, כך לנעשה נוכל להבחין בעליית רמות הסוכר בדם, מצב המכונה היפרגליקמיה והתפתחות סו

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה18/08/13956 צפיות
דיאטה, ודיאטות בלתי פעילות אם כן נשאלה השאלה מדוע דיאטות אינן פעילות? או לפחות אנו רואים ירידה במשקל בהתחלה, אך כעבור זמן קצר אנו נתקעים! הסיבה העיקרית שדיאטות לא עובדות היא שלכל תוכניות הדיאטה למיניהן יש הנחת יסוד שגויה המבוססת על טיפול בסימפטומים, בגורמים החיצוניים וללא התייחסות לקשר של גוף-נפש הסתכלות מלאה על החיים שלנו. דיאטת מתבססות על כוח רצון ומשמעת עצמית בעיקר בלי לבדוק למה מלכתחילה אוכלים יותר מידי. בנוסף, השינוי המוצע הוא מבחוץ פנימה במקום מפנים החוצה. כלומר, דיאטות מציעות שנשנה את הפ

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה01/08/131061 צפיות
דיאטת אטקינס: ד"ר אטקינס ממליץ בדיאטה שלו לצרוך בכמות כמעט בלתי מוגבלת, את המזונות הבאים: בשר, ביצים, גבינה ושומן, שמן וחמאה, וללא ספירת קלוריות. אך ישנו הצורך להגביל את צריכת הפחמימות מוגבלת לכ- 20 גרם ביום. דיאטה של אטקינס הינה ללא פחמימות לפחות בשלב הראשון. דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות. למידע נוסף אודות דיאטת אטקינס. התיאוריה שאחרי הדיאטה, לדברי יודעי דבר ואטקינס הינה שלאורך התפתחות האדם, למעשה עד המהפכה החקלאית שחלה לפני כ- 10,000 שנה, האדם כמעט שלא ני

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/04/131140 צפיות
מחקר על השפעות של דיאטה ללא פחמימות על פי מחקרים תצפיתיים תוכננו רופאים ומדעני תזונה, נמצאו ביצועים גופניים בלתי תקינים הם נפוצה אך אינם מחייבים תוצאה של דיאטת דלת פחמימות או דיאטה ללא פחמימות. אך יחד עם זאת, שימוש טיפולי בדיאטות קטוגניות לא צריך לחייב הגבלה מכל עבודה פיזית או פעילות גופנית, עם הייחודיות שהיכולת האנאירובית היחידה היא מוגבלת, כגון הרמת משקולות. במקרה זה, בשל רמות הגליקוגן הנמוכים בדיאטה קטוגנית, ספורטאים תחרותיים קשה עד כדי שאינם מסוגלים לעקוב אחרי זה סוג של דיאטה. בשנת 1939 שני

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה03/04/131047 צפיות
מיץ טהור מכיל לא מעט סיבים תזונתיים, מיץ צם לעתים קרובות להשתמש בחוקן או משלשלי צמחים או מים מלוחים בתקופת צום יעילים לסלק פסולת מהמעיים והמעי הגס. שיטה נוספת להשגת אפקט זה כרוך קליפות פסיליום בערבוב עם המיץ הטבעי. בגלל שפסיליום אינו נספג לגוף, אך הוא סופח נוזלים באופן משמעות, כך הוא יוצר את העיקר הנחוץ כדי להקל על פינוי.

מאמרים נוספים בנושא פיתוח שרירים

מאת: gilad edelsteinפיתוח שרירים 07/10/143035 צפיות
אם לוח הזמנים הצפוף שלכם בקושי משאיר לכם זמן להתאמן, כשאתם מוצאים שעה פנויה אתם רוצים לנצל אותה ביעילות. אם המטרה שלכם היא מבנה גוף שרירי, להלן טיפים חיוניים לבניית השריר במהירות.

מאת: סטרואידיםפיתוח שרירים 11/08/131689 צפיות
אפקט שדווח עם השימוש בדקה דורבולין, הוא יכולתו להקל ו/או לרפא את העצם וכאבים באופן כללי. היו השערות אנקדוטיים רבות, מדוע זה קורה, החל מכמה הצהרות אבסורדיות. האמת היא שמחקר מסוים שבו נשים בגיל הבלות קיבלו מנות קטנות של ננדרולון הראה כי הננדרולון קידם עלייה משמעותיות בסינתזת הקולגן. מחקר נפרד הראה גם כי הננדרולון מגורה עלייה משמעותית בתכולת מינרלים בעצם. זוהי עובדה ידועה שכל הסטרואידים אנבוליים יכולים לקדם את העלייה בסינתזת הקולגן ולהגדיל את בתכולת מינרלים בעצם, אך מחקרים אלה הראו כי הננדרולון מפג

מאת: סטרואידיםפיתוח שרירים 09/08/131468 צפיות
מסטרון הינו סטרואיד אנאבולי שמו הגנרי דרוסטנולון. המסטרון הינו סטרואיד אנבולי הניתן בזריקות על בסיס שמן, והוא נגזר מההורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT), מה שהופך את המסטרון לחבר של משפחת הסטרואידים או האנלוגים של ה- DHT. מסטרון (Masteron) הינו סטרואיד אנאבולי שמו הגנרי דרוסטנולון (Drostanolone). המסטרון הינו סטרואיד אנבולי הניתן בזריקות על בסיס שמן, והוא נגזר מההורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT), מה שהופך את המסטרון לחבר של משפחת הסטרואידים או האנלוגים של ה- DHT. סטרואידים אנבוליים אחרים השייכים למשפחת

מאת: סטרואידיםפיתוח שרירים 08/08/131253 צפיות
פרימובולן - סטרואיד אנבולי (מטנולון) פרימובולן (Primobolan) הינו שמו המסחרי של הסטרואיד האנבולי מטנולון (Methenolone). סטרואיד זה זמין גם בצורת בסיס שומני להזרקה תוך שרירית – מטנולון איננטאט, וגם בצורה אוראלית – מטנולון אצטאט. כאמור הפרימובולן בזריקות זמין כמטנולון איננטאט (Methenolone Enanthate), והפורמט האוראלי ידוע כמטנולון איצטט (Methenolone Acetate). סקירה כללית והיסטוריית הפרימובולן (Primobolan) פרימובולן (Primobolan) הינו שמו המסחרי של הסטרואיד האנבולי מטנולון (Methenolone). סטרואיד ז

מאת: יעקב קובי עזראפיתוח שרירים 01/04/131500 צפיות
איך סטרואידים אנאבוליים מנוצלים ע"י ספורטאים? סטרואידים אנאבוליים נלקחים בדרך כלל או דרך הפה = באופן אוראלי או מוזרקים לתוך השריר (IM), למרות שחלקם נמרחו על העור כקרם או ג'ל. מינונים שננקטו ע"י הספורטאים עשויים להיות גבוהים פי- 10 עד כפי- 100 ממינונים שנקבעו לטיפול במצבים רפואיים נורמטיבים.

מאת: רונן חזיפיתוח שרירים 27/12/127632 צפיות
פיתוח גוף כולל למעשה חיזוק של הגוף ובנייה של מסת שריר טובה ואיכותית. פיתוח גוף אולי מצטייר רק כרצון להיראות שרירי וחזק, אבל למעשה פיתוח גוף מהווה אבן יסוד בתחומי ספורט שונים, על מנת להגיע לתוצאות מתקדמות ורצויות. לצורך פיתוח גוף יעיל יש לצרוך חלבונים רבים, אשר בונים את מסת השריר.

מאת: רונן חזיפיתוח שרירים 23/12/127813 צפיות
ספורטאים צריכים להקפיד על דברים רבים על מנת להגיע לתוצאות מתאימות. מעבר לנושא של האימונים, יש צורך להקפיד על תזונה מתאימה ועל תפריט מתאים לספורטאים. חלק מרכזי מהתפריט יהיה תוספי מזון לספורטאים, מכיוון שלעיתים ישנו קושי להשיג את כל מה שהספורטאים צריכים דרך אוכל בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica