חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רגשות - קריאה לפעולה

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי26/10/2013614 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לכולנו יש רגשות. כולנו מרגישים מאושרים, שמחים, אהובים או סוג אחר של רגשות חיוביים. אך, לא מעט פעמים אנחנו גם כועסים, מאוכזבים, עצובים, מדוכאים ועוד.. כולנו חווים רגשות כי אנחנו בני אדם. אבל זה לא העניין! העניין הוא שישנם אנשים רבים מאמינים שהם אינם מסוגלים לשלוט ברגשות שלהם. כלומר, הרגשות הם מחוץ לשליטתם.

לפעמים, מתוך צורך מלהימנע לחוות רגשות מסוימים, אנשים לפעמים מוכנים לנקוט פעולות שאינן מקדמות ויכולות להיות אף מזיקות. למשל - אלכוהול, סיגריות, אוכל. במקום להקשיב לאות שהרגש הזה בא להעביר, להבין מה המסר, הם פשוט מנסים להימנע מהם ולהתמודד איתם.

לפי טוני רובינס, אחד המאמנים המובילים בעולם, ישנם 4 דרכים בסיסיות שבהן אנשים מתמודדים עם רגש:

1. הימנעות - כולנו רוצים להימנע מרגשות שיכולות לגרום לנו כאב. אבל מצב זה, בדרך כלל, או מוביל אותנו למצב שממנו אנחנו חוששים או מונע מאיתנו לגמרי לחוות את הרגש. למה הכוונה? לדוגמה - ניקח רגש של דחיינות. וניקח בחור צעיר שמאוד רוצה להכיר בחורה.

אם הבחור סובל מפחד לדחייה, הוא כבר מראש מתכנת את עצמו שהבחורה תדחה אותו ברגע שהוא ייגש או לחילופין, הוא לא יפנה אליה בכלל מההתחלה בגלל אותו הפחד להיות נדחה. התמודדות בדרך של בריחה והימנעות מהרגשות במקום להסתכל עליהם כאתגר יוצרת מלכודת.

אולי, להימנע מרגשות לטווח הקצר יכול למנוע מאיתנו הרגשה של כאב אבל לטווח ארוך יותר זה עלול למנוע מאיתנו אהבה, אינטימיות, אושר, שמחה, את מה שאנחנו חושקים בו כל כך.

רגש שלילי זה סימן שאומר לנו שצריך לשנות את הגישה, את החשיבה, את ההתנהגות,  צריך לתת משמעות חיובית לאותו הרגש שבעבר ראינו אותו כשלילי ולפעול בדרך אחרת.

2. התכחשות - הרבה אנשים מנסים להימנע מהרגש על ידי ההתכחשות, הם מנסים להתנתק מהרגשות השליליים האלה על ידי אמירות כמו - זה כל כך גרוע, בן בזמן שהאש בפנים ממשיכה לבעור, להיות יותר ויותר לוהטת. ככל שממשיכים להכחיש את המצב הרגשי, כך הכאב הולך וגדל.

לכן, הפיתרון הוא להקשיב למסר שהרגש בא לתת לנו, כל עוד נמשיך להתעלם, הכאב רק יגדל ואנחנו נמשיך לסבול, "לאכול" את עצמנו מבפנים.

3. תחרות - האם יצא לך לספר למישהו על הבעיות שלך ושמעת אותו אומר - אתה חושב שאתה מרגיש רע? אה, המצב שלי יותר גרוע! זה סוג שלישי של התמודדות עם רגשות שליליים. במקום ללמוד מה המסר של אותו הרגש השלילי, הם מתחילים להתחרות עם האחרים, "מתגאים" מהמצב החמור שלהם.

זוהי מלכודת מאוד מסוכנת. האדם פשוט שם את עצמו במצב של רגשות שליליים שנמשכים אליו כל הזמן. הגישה היא להתמודד עם הרגשות המכאיבים בדרך אחרת וחיובית שהיא:

4. ללמוד ולהשתמש - אם אנחנו רוצים ליהנות מהחיים, להצליח בהם, אנחנו צריכים להבין ששליטה ברגשות שלנו היא בידינו. עלינו לגרום לרגשות לפעול למעננו, לא נגדנו, לא להתעלם מהם או להפחית במשמעותם. כל הרגשות, אפילו אלו שמכאיבים ביותר, מהווים סוג של מצפן שמכוון אותנו לפעול על מנת להגיע ליעדים שלנו, ללמוד, לצמוח ולהתפתח.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם רגשות שליליים היא להבין את העובדה שכולם משרתים אותנו, כולנו באים להעביר לנו מסר, לתת אות. רגשות שאנחנו רואים כשליליים אינם אלא קריאה לפעולה, שצריך לעשות משהו, לשנות משהו. אז מהו המסר? ואיזה מסר מעבירים לנו סוגים שונים של רגשות?

לפני שנדבר על המסר עצמו ועל קטגוריות של רגשות, חשוב להבין מה גורם לנו להרגיש רגשות מסוימים, מה גורם לנו להרגיש מאושרים לעומת להרגיש מאוכזבים. על זה נדבר במאמר הבא.

בינתיים, אם אהבת את המאמר, מוזמן להגיב, לשתף

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15992 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151002 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151345 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151054 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151023 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141256 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142237 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192014 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191906 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191949 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173089 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172576 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172679 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172553 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica