חפש מאמרים:
שלום אורח
07.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם בתי אבות סיעודיים?

מאת: tkidumבריאות גיל הזהב11/11/20136120 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בתי אבות סיעודיים מיועדים לקהל הקשישים המתקשים בביצוע פעילויות יומיומיות ונזקקים לעזרה ולסיוע. כמו כן, ניתן לשכן שם גם קשישים החולים במחלות כרוניות או בעלי נכות מסוימת הנזקקים בנוסף לעזרה בשגרת החיים גם להשגחה רפואית. ניתן למצוא בתי אבות מסוג זה בכל מקום בארץ: בתי אבות במרכז, בתי אבות בחיפה ובצפון ואפילו כאלה השוכנים בלב הטבע בקיבוצים. כל מוסד, בין אם הינו בית אבות סיעודי או בית אבות פרטי לעצמאיים ותשושים פרטי, חייב ברישיון משרד הבריאות ועליו להיות מפוקח ע"י מפקחי השירות לזקן. בנוסף, ישנו פיקוח מטעם משרד הרווחה אך רק לבתי האבות ולמוסדות של קשישים המוגדרים עצמאיים ותשושים.

משרד הבריאות מציע תחלופה לבתי האבות הסיעודיים בדמות אשפוז במחלקה גריאטרית שיקומית או לא בהתאם להגדרת מצבו של הקשיש. ניתן לחפש בתי אבות דרך משרד הבריאות כך שתתקבל רשימה של בתי אבות בחיפה, למשל, עם מידע לגבי היותם ציבוריים או פרטיים. בנוסף, אם נחפש בתי אבות במרכז, למשל- נוכל גם לדעת האם קיימת מחלקה סיעודית גריאטרית ואת משך זמן הרישיון שקיבל המוסד ממשרד הבריאות. לא כל בתי האבות ברחבי הארץ מכילים בתוכם מחלקה סיעודית גריאטרית גם אם הינם מוסדות ציבוריים הנתמכים בסיוע ממשלתי ולכן, יש לבדוק כל מוסד לגופו.

קשישים המוגדרים עצמאיים ישוכנו בדיור מוגן ובבתי אבות שונים ברחבי הארץ במימון פרטי (בני המשפחה) או בסיוע ממשלתי באם יש בעיות סוציאליות. קשישים המוגדרים סיעודיים, ישוכנו בבתי אבות סיעודיים ברחבי הארץ כך שהמימון יהיה ע"י בני המשפחה/ביטוח בריאות אם ייבחר מוסד פרטי או ע"י הממשלה בשיתוף בני המשפחה אם ייבחר מוסד ציבורי. לקשישים בעלי מוגבלויות רבות, מחלות ונכות ישנם בתי אבות במרכז, בתי אבות בחיפה וגם בצפון המכונים: סיעודיים מורכבים וממומנים ע"י קופות החולים השונות. בנוסף, ישנן מחלקות לסיעוד מורכב בבתי אבות סיעודיים או בבתי חולים. ניתן לאשפז חולים במצבים סיעודיים, סיעודיים מורכבים ומונשמים במחלקות גריאטריות ונשימתיות בבתי חולים ברחבי הארץ כך שהתשלום יהיה מביטוח הבריאות של הקשיש ובהשתתפות קופת החולים כך שתשלום בני המשפחה יהיה מינימלי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tkidum

מאת: tkidumייעוץ עסקי27/01/16902 צפיות
אתם יודעים שאתם מסוגלים להגיע ליעדים עסקיים גבוהים יותר אתם מרגישים שההצלחה על מפתן החברה והעסק...אבל... להלן ארגז כלים יישומי ומעניין שיכול לסייע לכם

מאת: tkidumמסחר אלקטרוני27/12/152588 צפיות
3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?

מאת: tkidumשיווק באינטרנט14/12/151934 צפיות
אחת השאלות הנפוצות של בעלי עסקים מהו ההבדל בין שיווק לבין מכירות? נמשיל את ההבדל באופן ציורי לעולם החקלאות

מאת: tkidumבריאות ילדים28/10/151697 צפיות
כל מה שכדאי על חרדת נטישה בקרב ילדים מגיל צעיר - על התופעה, המאפיינים הבולטים ועל דרכי הטיפול האפשרויות והמומלצות.

מאת: tkidumזוגיות ואהבה29/09/151619 צפיות
כיצד יעוץ זוגי נכון ומתאים יכול לסייע לנו להתגבר על קשיים, בעיות ומשברים שונים בזוגיות?

מאת: tkidumחינוך ילדים29/09/151282 צפיות
הזיכרונות המוקדמים שלנו מימי הילדות כוללים לרוב פעילויות פנאי בהם עסקנו, ביניהן קיים מרכיב דומיננטי ביותר של פעילויות משחק. משחקים לילדים שונים באופיים ממשחקים למבוגרים וגם כיום, המשחקים האלקטרוניים שילדים נוהגים לשחק בהם מותאמים למשחק לגילאי הילדות.

מאת: tkidumאובדן כושר עבודה20/07/157399 צפיות
נפגעת בתאונת עבודה כלשהי? ראשית החלמה בריאה והרבה בריאות, אך במקביל מה נדרש לעשות במישור המשפטי בכדי לקבל את כל מה שמגיע לכם? הנה מדריך קצר שינסה לסייע בעניין.

מאמרים נוספים בנושא בריאות גיל הזהב

מאת: שלום כהןבריאות גיל הזהב29/09/191077 צפיות
בחירת מסגרת דיור מוגן מתבטאת הן בצורך של החוסה והן ביכולות המימון של האפוטרופוס. ישנן מסגרות דיור מוגן המיועדות לחוסים קשים הסובלים מלקויות נפשיות כבדות, לצד מסגרות שנועדו רק לחוסים קלים ביותר.

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/191223 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/19955 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב26/03/19926 צפיות
מדוע מזרון לפצעי לחץ כב חשוב ומדוע אתם לא יכולים לדחות למחר את התחלת השימוש בו.

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב17/01/191135 צפיות
בקצרה על כסא גלגלים חשמלי ועל כל היתרונות שבו.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18457 צפיות
מבוגרים סיעודיים זקוקים לטיפול רב יחד עם השגחה ברוב שעות היממה. טיפול ביתי באדם סיעודי כרוך בלא מעט אתגרים, הכנות, שעות עבודה וקשיים. לא כל אחד יוכל לטפל באדם סיעודי ולא בכל בית הדבר מתאפשר. פנייה לטיפול ביתי עולה על הפרק כאשר האדם הסיעודי אינו מוכן להכניס לביתו מטפל סיעודי, אינו מסכים לקבלת טיפול במוסד סיעודי וכאשר ישנה נכונות ויכולת לבני המשפחה לספק את הטיפול הדרוש.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18538 צפיות
טיפול סיעודי ביתי ניתן בהיקף מלא של 24 שעות ביממה או בהיקף חלקי של כמה שעות בכל יום. היקף הסיוע לו זקוק האדם המבוגר נקבע בהתאם למצבו הנפשי והמנטלי. ישנם מקרים בהם מספיקה עזרה של כ-3 שעות בכל יום מול מקרים בהם נדרשים סיוע מלא והשגחה 24 שעות ביממה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica