חפש מאמרים:
שלום אורח
24.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ילדים, אז והיום

מאת: tkidumחינוך ילדים29/09/20151131 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הזיכרונות המוקדמים שלנו מימי הילדות כוללים לרוב פעילויות פנאי בהם עסקנו, ביניהן קיים מרכיב דומיננטי ביותר של פעילויות משחק. משחקים לילדים שונים באופיים ממשחקים למבוגרים וגם כיום, המשחקים האלקטרוניים שילדים נוהגים לשחק בהם מותאמים למשחק לגילאי הילדות.

למרות שהילדים מבלים היום שעות מול המחשב עדיין קיים אצלם מקום של כבוד למשחקים הישנים שמשוחקים בחוץ ובחברותא. משחקים מוצלחים לילדים כוללים הפעלה שמאפשרת להם שחרור מרץ, אך עם זאת גם כוללים הפעלה קוגניטיבית יחד עם פעילות חברתית.

המשחקים הקלאסיים והאהובים

אחד ממשחקי הילדים הקלאסיים שמשלבים את 3 המאפיינים החשובים שהזכרנו לעיל הוא 'מחבואים'. בשלב ההתחבאות והריצה הילדים מתרוצצים במהירות מה שמסייע לכם לשחרר מרץ מיותר. שלב ההתחבאות עצמו כולל חשיבה קוגניטיבית על מקום המחבוא המושלם ולרוב המשחק מועבר בצורה חברתית בקבוצת ילדים שגם מתייעצים בינם לבין עצמם על המקום המושלם.

במשחקי ילדים מודרניים ניתן למצוא ז'אנר משחקים שנוגע בצורה מעולה במאפיינים והוא ז'אנר 'משחקי היריות והאקשן'. המרכיב שמופעל בצורה הטובה ביותר הוא פשוטו כמשמעו רכיב הפעולה. המשחקים מלאים בהתרגשות ובצורך לחשוב מהר ולפעול בזריזות אל מול שטף האויבים. מבחינה חברתית, משחקים אלו משוחקים לעיתים קרובות יחד עם עוד חבר שנמצא ליד וגם קיימת אפשרות לשחק במשותף באמצעות רשת האינטרנט.

קטגוריה נוספת של משחקים אלקטרוניים היא  משחקי החשיבה, לדוגמא פאזלים. משחקים שכאלו עובדים חזק מאוד על המרכיב הקוגניטיבי ומתאים דווקא לילדים רגועים יותר שמעדיפים חשיבה עצמאית ומציאת פתרון בצורה סבלנית ולא לחוצה.

לילדים הגדולים יותר מצויה אפשרות של משחקים קלאסיים בגרסה אלקטרונית נגישה ונוחה. משחקים כגון משחקי קלפים, משחקי קופסא וכדומה. משחקים אלו כוללים לרוב אפשרות משחק רשתית כנגד שחקנים אחרים שמחוברים באותו הזמן. הגרסא האלקטרונית מחזירה עטרה ליושנה ומראה כי יש משחקים שאינם ברי חלוף.

לילדים עם הנטייה האמנותית יותר קיימים משחקי צביעה וציור. מציגים בפני הילדים תבניות שאותם הם ממלאים בצבעים כיד הדמיון החופשי.

מתנות קטנות

ילדים אוהבים מתנות מיוחדות כמעט כמו שהם אוהבים משחקים ואולי אף יותר. כשמעניקים לילדים מתנות במסגרת של גני ילדים יש לשים לב כי המתנה שמוענקת הינה אישית, זאת למרות הפורמט ההמוני שבו היא מחולקת. ילדים אוהבים להרגיש מיוחדים ולכן מומלץ למצוא מתנות בעלי אפשרות להתאמה אישית, אפילו יחסית קטנה, לכל ילד בגן.

השילוב המוצלח ביותר הוא בין מחיר נגיש ועממי, אל מול מתנה שתעניק חווית סיפוק לכל ילד וילד בכל גיל. עולם המשחקים לילדים הוא בהחלט עולם ומלואו - מלבד הנאה, הילדים זוכים גם לשיעורים חשובים שיסייעו להם גם בחייהם הבוגרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tkidum

מאת: tkidumייעוץ עסקי27/01/16763 צפיות
אתם יודעים שאתם מסוגלים להגיע ליעדים עסקיים גבוהים יותר אתם מרגישים שההצלחה על מפתן החברה והעסק...אבל... להלן ארגז כלים יישומי ומעניין שיכול לסייע לכם

מאת: tkidumמסחר אלקטרוני27/12/152423 צפיות
3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?

מאת: tkidumשיווק באינטרנט14/12/151728 צפיות
אחת השאלות הנפוצות של בעלי עסקים מהו ההבדל בין שיווק לבין מכירות? נמשיל את ההבדל באופן ציורי לעולם החקלאות

מאת: tkidumבריאות ילדים28/10/151522 צפיות
כל מה שכדאי על חרדת נטישה בקרב ילדים מגיל צעיר - על התופעה, המאפיינים הבולטים ועל דרכי הטיפול האפשרויות והמומלצות.

מאת: tkidumזוגיות ואהבה29/09/151445 צפיות
כיצד יעוץ זוגי נכון ומתאים יכול לסייע לנו להתגבר על קשיים, בעיות ומשברים שונים בזוגיות?

מאת: tkidumאובדן כושר עבודה20/07/157181 צפיות
נפגעת בתאונת עבודה כלשהי? ראשית החלמה בריאה והרבה בריאות, אך במקביל מה נדרש לעשות במישור המשפטי בכדי לקבל את כל מה שמגיע לכם? הנה מדריך קצר שינסה לסייע בעניין.

מאת: tkidumבניין ואחזקה - כללי30/06/14900 צפיות
על החשיבות הרבה של המצאות מערכות איתור וכיבוי אש בקרבתנו, אם בבית אם בעבודה - האפשרויות, הצורך והתועלת.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ילדים15/03/19472 צפיות
נניח שהילד מתקשה במקצוע או שניים ואתם הייתם רוצים לעזור לו בשעורים פרטיים. הילד מסרב בתוקף!לפני שנצא לקרב השכנועים, כמה כללים חשובים. בואו נחשוב באיזו מידה המקצוע שבו מדובר חשוב להמשך הלימודים או להמשך החיים של הילד. אם מדובר על מוזיקה והילד לא נוטה לזה ולא מוכשר בשירה, הציון "עובר" רק מנבא שהוא לא יהיה מועמד לתכנית “כוכב נולד”. מכירים כמה אנשים כאלה שנשארו בחיים? אז אפשר להתגבר על זה.

מאת: יצחק בכרחינוך ילדים18/06/181537 צפיות
סיפור לפני שינה הוא אחד מהדברים החשובים שאנו עושים עבור הילדים שלנו. על פי המחקר הנוכחי הורה שטורח לקרוא סיפור לילדו לפני השינה משפר את היחס איתו ומעלה את סיכויו להצליח בלימודים וכן תורם ליכולות הרגשיות והמילולית. הורים אלה משפרים למעשה חלקים שונים במוח של הילדים. סריקות מוח שנעשו שהדגימו כיצד אזורים במוח שאחראים למיומנות שפה הכוללים בין היתר את האזור שאחראי להבנת המילים וכן האזור שאחראי לדמיון ערים יותר אצל ילדים שהוריהם נהגו להקריא להם סיפורים באופן שג

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים28/05/181216 צפיות
כאשר נכנסים אל גן במודיעין צפויים לראות את השינויים הללו בתחילת דרכם, וככל הנראה את כל אלה נראה בכל גני הילדים עוד קצת זמן.

מאת: גולאסוחינוך ילדים07/11/17801 צפיות
מקושי רב בלימודים - להצלחה. להרגשת סיפוק ומיצוי עצמי. מהם אסטרטגיות למידה בעצם וכיצד הן מסייעות לילד להצליח בלימודים - וכן , גם בחיים. הדרך בה הילדים לומדים לא השתנתה כבר שנים. מערכת החינוך טרם עשתה את המעבר משיטות הלימוד הישנות ולכן קיימת אי התאמה בין הדרישות לבין הביצועים והציונים. ילדים רבים מתמודדים בחיי היום יום שלהם עם בעיות שונות כגון קשב וריכוז, וליקויי למידה.

מאת: הפרופסור הלא מפוזרחינוך ילדים11/09/171612 צפיות
המבחן לאיתור תלמידים מחוננים לא תמיד מאתר את התלמידים המחוננים והוא מפלה בין אזורים גאוגרפיים. נקודה נוספת חשובה קשורה לעובדה שסינון "המוני" לא בודק מנת משכל. וכך קורה שילדים מחוננים (בעלי מנת משכל קלינית גבוהה מאוד) שלא מתורגלים בעבודה תחת לחץ או לא מכירים שאלון מרובה אפשרויות וכדומה, נשארים מחוץ לתכנית לילדים מחוננים למרות שהם מתאימים לתכנית למחוננים וצריכים את ההעשרה הזאת מאד. לילדים אלו ההכנה חשובה מאד. אל תמתינו שיחליטו בשבילכם האם הילד/ה שלכם ראוי לקבל את תכניות העשרה תפעלו!

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים09/10/16768 צפיות
איך יודעים איזו דרך היא הכי נכונה עבור כל אחד? מכירים את השיטות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica