חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מרכיבים מרכזיים בהסכם הורות משותפת

מאת: מאיה אהרונוביץהורות26/11/2013673 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הורות משותפת הפכה לתופעה די נפוצה בשנים האחרונות. החברה המודרנית פיתחה עם השנים סוגים ומבנים חדשים של משפחה שמתאימים לצורות החיים הקיימות בה. היום כבר לא נדיר לראות משפחה עם שתי אמהות או שני אבות, וגם לא נדיר לראות משפחות שמבוססות על הורות משותפת. הרעיון שעומד בבסיס של הורות משותפת הוא חיבור בין שני אנשים למטרת הורות בלבד. הכוונה היא לגבר ואישה שמחליטים להביא ביחד ילד לעולם למרות שאינם נשואים או מנהלים קשר זוגי כלשהו ביניהם. לרוב מדובר ברווקים ורווקות שלא מוכנים לוותר על חלום ההורות למרות שאינם נמצאים במערכת זוגית מסודרת, או שהמערכת הזוגית שלהם לא מאפשרת הבאת ילדים כמו זוגות חד מיניים.

הורות משותפת היא דרך מצוינת להקים משפחה, אך חשוב מאוד להקפיד לנסח הסכם מסודר בין שני ההורים המיועדים, שיהיה בעל תוקף משפטי וישמור על מסגרת מסודרת של הורות. כאשר שני ההורים אינם קשורים ביניהם בשום קשר אחר, מומלץ מאוד לערוך הסכם הורות משותפת שיעגן בתוכו את כל ההסכמות שני השותפים להורות משיגים בדבר הבאת הילד לעולם, אופן גידולו וחינוכו וכמובן גם שלל פרטים טכניים.

סוגיות בסיסיות של הורות משותפת

מהלך ההיריון- בהסכם הורות משותפת שנערך לפני הכניסה להריון, מומלץ לקבוע את אופן הכניסה להריון של האישה, את התנהלות היחסים וחלוקת האחריות בזמן ההיריון ותהליך הלידה, על מנת שכל התהליך יהיה באישור של שני הצדדים.

שם הילד- הכוונה היא גם לשם פרטי וגם לשם משפחה. כאשר הורי הילד לא נשואים, הוא לא מקבל באופן אוטומטי את שם המשפחה של אחד מהם. על שני השותפים להסכים על השם שיקבע לילד בשלב מוקדם, על מנת להקל את הליך רישומו במשרד הפנים לאחר הלידה.

משמורת- ניתן לקבוע חלוקה שוויונית של המשמורת על הילד, בה כל אחד מההורים מקבל אחריות שווה על גידול הילד. נהוג יותר, במיוחד עד שהילד מגיע לגיל שנתיים שהמשמורת מחולקת בצורה לא שוויונית, כאשר בדרך כלל האם היא הצד הדומיננטי יותר במשמורת.

דמי מזונות- החוק קובע תשלום מזונות מצד האב לפי קריטריונים אחידים. מומלץ לעגן בהסכם הורות משותפת את נושא המזונות בצורה מפורטת ונרחבת יותר, על מנת לדאוג לרווחת הילד בצורה הטובה ביותר

מקום מגורי הילד- יש לקבוע היכן יקבע מקום המגורים הקבוע של הילד וכן את המרחק האפשרי בין מגורי שני ההורים. בהסכמי הורות משותפת נהוג לקבוע מרחק של כמה עשרות קילומטרים בודדים בין ההורים, על מנת לשמור על קירבה הכרחית עבור טובת הילד.

חינוך הילד- רצוי מאוד להכניס להסכם הורות משותפת גם כמה הסכמות בסיסיות לגבי דרך החינוך של הילד. על מנת להגיע להסכמה בדבר הורות משותפת חשוב מאוד ששני הצדדים יבררו ביניהם לפני תחילת התהליך הסכמות מרכזיות לגבי שיטות החינוך שירצו לנקוט בהם. גם כאן, טובת הילד מעל לכל וחשוב לשמור על אחידות בדרכי החינוך גם אם ההורים לא ביחד כדי למנוע בלבול ולשמור על עקביות.


לסיכום, הדרכים השונות להקמת משפחה חדשה הולכות ותופסות מקום מרכזי יותר בחברה המודרנית של ימינו. כל דרך להקמת משפחה היא לגיטימית ומומלצת כל עוד היא נעשית בהסכמה של שני הצדדים ומתוך שותפות אמיתית. חשוב לדאוג להסכם הורות משותפת שאושר על ידי בית משפט לענייני משפחה וקיבל כך תוקף משפטי חזק ואמין שיוכל לשמש את מי מהצדדים בבוא הצורך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה אהרונוביץ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה אהרונוביץ

מאת: מאיה אהרונוביץדיאטה ותזונה27/10/191057 צפיות
טיפים מסדנת תזונה- כיצד להקפיד על תזונה בריאה בשעות העבודה

מאת: מאיה אהרונוביץליסינג והשכרת רכב24/06/191498 צפיות
כל מה שחשוב לדעת על קניית רכב מחברות ליסינג- יתרונות וחסרונות, דגשים חשובים ועוד.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19958 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

מאת: מאיה אהרונוביץמסחר אלקטרוני10/01/182156 צפיות
בשנים האחרונות הצרכן הישראלי גילה את אליאקספרס והבין שקניות ברשת הן משתלמות ביותר. מאז הפופולריות של האתר בישראל רק הולכת וגדלה. להלן מדריך מקוצר למתחילים בקניות באליאקספרס.

מאת: מאיה אהרונוביץצרכנות01/01/18980 צפיות
דבר ידוע הוא שתיקון מכונת כביסה הוא עסק לא זול בכלל, אך מה שפחות ידוע הוא שיש תקלות שאנו יכולים למנוע מראש ויש גם תקלות שאנו יכולים לתקן בעצמנו, מבלי להזדקק לשירות של טכנאי או חברה המספקת שרות למכונת כביסה. הנה כמה דוגמאות לתקלות נפוצות במכונות כביסה והדרכים לטפל בהן.

מאת: מאיה אהרונוביץהריון ולידה13/02/147114 צפיות
על סוגים שונים של בדיקות הריון לאיתור תסמונת דאון

מאת: מאיה אהרונוביץתעשייה26/01/14874 צפיות
על החשיבות של גז טבעי מבחינה אסטרטגית

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/2052 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20232 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20640 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191178 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191615 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191554 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191556 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica