חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ משפחתי - הורים ובני נוער

מאת: לירן יוסףהורות17/07/2014663 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
הורות היא העבודה הכי קשה, ואין ספק בכך. ועדיין, יש גילאים מאתגרים יותר מאחרים. היום, אפשר לראות כי ייעוץ משפחתי נפוץ בעיקר בקרב הורים ובני נוער בגלל יצר המרדנות.
כאשר התינוק הראשון מגיע, בני הזוג, ההורים הטריים, מתחילים להבין את הקושי שההורים שלהם חוו כשהם היו תינוקות. בכל שלב התפתחותי של הילדים, בני הזוג חווים קשיים, אבל יש שלב התפתחות קשה יותר מכולם, והוא גיל ההתבגרות שדורשים ייעוץ משפחתי התמודדותי בירושלים או בסביבת מגוריכם.
לאור כך, הרבה פעמים נראה ייעוץ משפחתי שניתן בעיקר להורים ובני נוער, והסיבה לכך היא יצר המרדנות שמתחיל להתפתח בגיל הטיפש-עשרה. למרות שגם ההורים היו בעבר בני נוער, ולמרות שאולי יש להם זיכרונות על דברים שחוו ועברו בתקופה ההיא, אבל לעולם לא יוכלו לזכור את התחושות שהיו להם. אין זמן טוב יותר להרגיש נעורים מאשר גיל הנעורים.

ייעוץ משפחתי לאורך תקופה


כשיש פער מחשבתי גדול כל כך בין הורים לבין הילדים שלהם, כשהם נכנסים לגיל הנעורים ואף עד גיל 19 שהוא מאוחר יחסית, ריבים, ויכוחים וסכסוכים הם לא דבר מפתיע כל כך. השאלה היא, איך ההורים בוחרים לטפל בעניין זה, וכאן יכולה להיות ההפתעה הגדולה.
ייעוץ משפחתי הוא הפתרון הכי טוב. שלא כמו ייעוץ להורים עבור הזוגיות שלהם, שאינה תמיד הכרחית אם למשל בחרו להיפרד ברוח טובה, שמירה על קשר נכון ויציב בין ההורים לבין הילדים הוא קריטי. הורים שבוחרים ללכת בדרך הזו יכולים בהמשך לקצור פירות וליהנות מחיי משפחה נהדרים.

בעיות משפחתיות


הייעוץ עבור משפחות על רקע קשיים עם ילדים בגיל הנעורים יכול להיות על רקע סיבות שונות- הבעיה ביחסים יכולה להיות תוצר לוואי של תהליך התבגרות טבעי, והיא יכולה להיות תוצאה של משהו חמור לדוגמא שימוש בסמים או אלכוהול. במצב כזה, כשההורים והילדים הולכים "ראש בראש", הם לא יוכלו להגיע לשום מקום, וכאן טמונה החשיבות של הייעוץ המקצועי.


במהלך ייעוץ מקצועי דנים עם ההורים והן עם הילדים. כל אחד מהצדדים יכול לדבר על מה שמפריע לו וההורים כמובן יציינו את הסיבה בגללה הם בחרו לפנות ליועץ. אם בסיס הבעיה היא בני הנוער, המשך הייעוץ מתמקד כמובן בהם. הרבה יועצים יבחרו להפנות אותם לייעוץ אחר, אולי פסיכולוגי, כדי שיוכלו לקבל עזרה בבעיות הרגשיות שלהם, בעיות חברתיות, בעיות של שתלטנות, אגרסיביות וכן הלאה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לירן יוסף

מאת: לירן יוסףאילוף בעלי חיים23/07/143512 צפיות
הכלב שלכם מציג אגרסיביות או אפילו תוקפנות כלפי אנשים? יכולות להיות לכך כמה סיבות, ביניהן מאפיין של טריטוריאליות וסיבה שנייה היא מטענים רגשיים והתנהגותיים שהכלב רכש לעצמו במהלך הזמן.

מאת: לירן יוסףאבטחת הבית22/07/14573 צפיות
מרכז הארץ סובל מכמות גבוה שלפריצות בשנים האחרונות תודות לשבטי בדואים רבים שרואים בכך פרנסה לגיטימית. על כן רבים מהבתים והדירות בערי הצפון עוברים מיגונים רציניים בפני פריצה. אבל מה קורה כשהבית סגור בפנינו ואין לנו דרך להיכנס או לצאת ממנו?

מאת: לירן יוסףניקיון22/07/14712 צפיות
סביבת עבודה נקייה היא חשובה על מנת ליצור סדר במקום העבודה ובמקביל גם ליצור מקום שנעים להגיע אליו ולעבוד בו. הנה כמה דרכים שאיתן אפשר לשמור על סביבת עבודה נוחה ונקייה.

מאת: לירן יוסףדיני ירושה16/07/143290 צפיות
בעזרתו של עורך דין צוואות כל אדם רשאי ויכול להכין צוואה מבעוד מועד שבעזרתה ניתן לטפל באופן שבו ההון יחולק לקרובי משפחה או לאנשים שאינם מוטבים על פי חוק.

מאת: לירן יוסףטיולים משפחתיים16/07/143032 צפיות
צפון הארץ הוא אחד האזורים היותר יפים בה. יש מי שמכנים בחורף את הגליל העליון ורמת הגולן כשוויץ של ישראל ואכן אין כמו סיור בצפון בליווי של מדריך טיולים בצפון המתמחה באזור על מסלוליו השונים והנקודות החשובות בו.

מאת: לירן יוסףאבטחת הבית22/06/14641 צפיות
ישנם יצרנים רבים העוסקים במצלמות אבטחה אלחוטיות המתאימות לבית, למשרד, למחסנים, לבתי עסק ועוד. אם אתם מעוניינים בבקרה על המתרחש בביתכם או בכל מקום אחר שבבעלותכם תוכלו להזמין חברה המתעסקת במצלמות אבטחה שתתקין עבורכם במקום נסתר או גלוי לבקשתכם מצלמת אבטחה אלחוטית.

מאת: לירן יוסףתחבורה ורכב - כללי18/06/14715 צפיות
מפתחות לרכב הם מצרך קרוב לליבנו, תרתי משמע. אנחנו מחזיקים אותם איתנו לאורך כל היום והם אמורים להיות תמיד תקינים ולאפשר לנו כניסה ויציאה חלקה מהמכונית

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20241 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19813 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191263 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191300 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191438 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191568 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181957 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica