חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שירים ישנים - למה הם חשובים לפרסום

מאת: לירון תמםשירה23/08/20141838 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אני כותב שירים מגיל 10, בגיל 20 התחלתי לכתוב שירים במחשב, בזכות חבר טוב התחלתי באותה שנה גם לפרסם את השירים שלי באתרי אינטרנט שונים, בקבוק, במה חדשה ואחרים. זה לקח כמה שנים עד שצברתי קהל קוראים קטן ונאמן שהצלחתי לשמור עליו לאורך שנים. עם חלקם אף יצרתי קשר מעבר לטקסטים למשל אל תחלופת מיילים או בשיחות טלפוניות.

לפני יותר משנה החלטתי להתחיל בפרויקט אישי והקמתי אתר שכולו שירים וסיפורים שלי, האתר נועד לשמש לי במה נוחה ואחידה לפרסום יצירות שונות, בעיקר שירים אך גם סיפורים קצרים ויצירות לא ברורות בחלקן שכתבתי במכונת כתיבה בגיל 16. ביחד עם עמודים אלו, יצרתי באתר עמודים נספים דוגמא בלוג בו אני מפרסם מעת לעת פוסטים על כתיבה, ועמודים נוספים שנועדו לקדם את יצירותיי.

אחת הבעיות בהם נתקלתי כשהקמתי את האתר היה , מה לעשות עם השירים הישנים בעברית שכתבתי במהלך השנים, לא ידעתי כיצד להתייחס עליהם, האם עלי לפרסם אותם בצורה רגילה, האם להסתפק בכך שהם מתפרסמים באתרי יצירה שונים וכיצד להבדיל ביניהם לבין שירים חדשים. מאחר ועם הקמת האתר היה לי צורך בפרסום שירים ישנים בשביל למלא מקום החלטתי לפרסם אותם בצורה רגילה , במהלך הזמן החלטתי להבדיל אותם מהשירים החדשים בכך שאציין באיזו שנה הם נכתבו ולאחר מכן אף יצרתי עמוד שירים ישנים בעברית מסודרים על פי שנים שמאגד בתוכו את כל השירים שנכתבו משנת 2002 עד שנת 2013, נכון לעכשיו משנים אלו לקחתי שירים שלא נכתבו בימי עידן האתר.

למה היה לי חשוב לפרסם שירים ישנים?

למרות שאני מאוד גאה בשירים החדשים שאני כותב מדי שבוע, עדיין יש לא מעט שירים ישנים שבעיניי חשובים יותר ומספרים את הסיפור שלי בצורה מדויקת וטובה. מי שיקרא את שיריי יוכל לזהות את ההתקדמות שעשיתי אם מותר לי לומר זאת על כתיבתי, אך יותר חשוב יוכל לזהות דברים שונים שהתרחשו בחיי באותה עת. זה יכול להיות שיר ציני נוסח "ג'ק דניאלס" בגרסתו הראשונה והשנייה, שיר כמו "מה את מבינה, הכל את מבינה" שמציג צד יותר חביב ומצחיק, "אם יש לך חמש דקות" שמדבר על בדידות איומה, או שירים קשים הרבה יותר כמו "קרב מוחות מול אלוהים", "אין שידור חוזר" או "ירייה בגב". מן הסתם העובדה שמדובר בטווח שנים כל כך ארוך יוצר פסיפס הרבה יותר מדויק של חיי. הפסיפס הזה הוציא ממני יצירתיות רבה שלשמחתי לא נפסקה ומובילה אותי ליצור גם היום. את כל השירים הנ"ל אפשר למצוא באתר שלי תחת עמוד שירים ישנים כמובן.

אני יודע שיש לא מעט אנשים שמרגישים קושי לקרוא שירים של אחרים ובפרט שירים אישיים , זה כמו לקרוא ביומן אישי, אך יש משהו מנחם ואולי אמיתי בקריאת שירים על פני ציר זמן מסוים, כך קל יותר להכיר את הבן אדם שכותב את השירים ואפשר לזהות את תהליך הכתיבה שלו. אני מזמין אתכם לקרוא את שיריי הישנים , בתקווה שתמצאו אותם מעניינים ומרגשים.

 

המאמר נכתב על ידי לירון תמם בעל אתר שירים וסיפורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אני מזמין אתכם לבקר באתר של לירון תמם, כאן ניתן לקרוא שירים, סיפורים קצרים, פוסטים מהבלוג, להשאיר הודעות בפורום ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לירון תמם

מאת: לירון תמםליקויי למידה27/12/151561 צפיות
מדוע אבחון פסיכודידקטי נחוץ כל כך? מאמר זה מבקש לענות על כל השאלות בנושא, אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא

מאת: לירון תמםשירה23/08/151864 צפיות
יותר מעשרים שנה אני כותב, והכתיבה לא הופכת קלה יותר אולי רק יותר ברורה. על זה המאמר.

מאת: לירון תמםשירה22/09/131006 צפיות
המאמר מתעסק בבחירת שירים לפרסום ברשת בכלל ובאתר פרטי בפרט.

מאת: לירון תמםשירה06/06/13723 צפיות
לא תמיד ברור איפה שיר מתחיל. אם הוא מתחיל בתמונה שאנחנו רואים מול העיניים שמתורגמת למילים או שהוא מתחיל במילים שמתחברות ביחד למשפטים ועם הזמן, הופכות לתמונה אחת גדולה אותה אפשר לצייר בראש.

מאמרים נוספים בנושא שירה

מאת: עידן אברהמישירה06/06/183010 צפיות
עדי אברהמי ?! משהו שמע מכיר ?! רב האנשים לא שמעו אבל ממש עכשיו מתחת לאף של כולם מתבשלת לנו בתוך סיר בבשול איטי יצירת אומנות אחת גדולה תרתי משמע!? מרבית הזמרים כיום הם זמרים שיש להם קול יפה ואוהבים לשיר מהסיבה הפשוטה שהם פשוט מתים על הפידבק החיובי של הסיסבה שסובבת אותם, כלומר הם פשוט כל כך מסופקים מכך שהסובבים אותם מפרגנים להם באיזה קול יפה ומיוחד שזה בדיוק אחד הדברים שגורמים להם להמשיך לדרוש את המיקרופון ליד

מאת: מוטי ריקליןשירה31/10/171795 צפיות
לא לקנות את הספר. ספר אנמי, לא מעניין, לא מרגש, לא יפה. הספר כן יקלט אצל הקורא, כמתנשא ונפוח. חובבי שירה מובהקים ביותר, אולי ירצו להוסיף את הספר לספריה. לכאורה ספר לכולם, בעצם ספר למביני עניין.

מאת: הילה קומםשירה15/07/172723 צפיות
המאסטרקאלס הבינלאומי לשירה אומנותית ע"ש ז'מבוקי יתקיים זו הפעם השלישית בירושלים. את המאסטרקלאס יזם יוסף זמבוקי, מוזיקאי ואיש עסקים, שניצל בשואה בזכות המוזיקה (פרטים בהמשך). במטרה להעניק הכשרה אמנותית מעולה לזמרים צעירים, תוך מתן דגש על זמרים מוכשרים מהפריפריה. כמו גם שיתוף ניצולי שואה כאורחים בקונצרטים. בין המורים שיישתתפו השנה ב IMVAJ בכירת מורות גרמניה, פרופ' קלאודיה אדר מאקדמיית בארוק ווקאל שבאוניברסיטת מיינץ, פרופ' תמר רחום ראש המחלקה הווקאלית באקדמיית בוכמן-מהטה, מנהלת בית האופרה המלכותי לשעבר של סרביה, ילנה ולאכוביץ, המנצח הישראלי הפעיל באירופה עדי בר והמנצח הישראלי יונתן שפנדורף. כמו כן תערך כתת אמן מיוחדת עם נעמי פולני. כמו כן שותפים בהפקות הפסנתרן ברק טל, כנר, מנצח והמנהל המוזיקלי של אנסמבל סולני ת"א והסופראן הישראלית -בינלאומית גב' רונה ישראל קולת, המנהלת האמנותית של המיזם.

מאת: מוטי ריקליןשירה14/05/162480 צפיות
עונש חכם. אלמוג בהר. הוא סופר צעיר יחסית שסיפורו "אנא מן אל-יהוד", זכה להצלחה. הרעיון המרכזי בסיפור, מבריק. אלמוג גם כותב שירה. ונחשב לאחד המשוררים המזרחיים המבטיחים. האמנם? ב 2016 יצא ספר השירים. הספר מכיל בתוכו הרבה דברים טובים. באמת הישג. חוץ מבחינה אחת. לא לקנות. הספר לא דקיק, כבד מאוד, רציני, ולפעמים חמור סבר. נדרש מאמץ גדול של ריכוז כדי לצלוח אותו. ברובו המוחלט הספר משעמם ומתיש. במאמר אפרט ואדגים טענות אלו.

מאת: מוטי ריקליןשירה11/02/162759 צפיות
פואטרי סלאם, זו תחרות שירה בה משוררים מקריאים יצירה בסגנון הנקרא ספוקן וורד. ספוקן וורד. הוא סוג של הקראת שירה המבוצעת בד"כ בדגש על קצב, חריזה, משחקי מילים, וכדומה. אדגים מספר רב של שירים, גם מישראל, וגם מהעולם. אנתח אותם, בצורה שמראה, שפואטרי סלאם באנגלית ( ארה"ב...). שירה אדירה. פואטרי סלאם ישראל, לא שירה.

מאת: מוטי ריקליןשירה01/12/152139 צפיות
מירון ח. איזקסון, הוא משורר וסופר ישראלי בולט בעשרות השנים האחרונות. הספר "מעבר". יצא בדפוס, ב 2015. הספר בלתי קריא לחלוטין. עם טקסטים בלתי אפשריים לפענוח, אפילו בקריאה די משקיענית. במאמר, נבחן את הספר, ונציג את מגרעותיו. הספר ינותח בהקשר למצב הכללי של השירה בארץ.

מאת: מוטי ריקליןשירה22/10/151870 צפיות
אלמוג בהר. הוא סופר צעיר יחסית שסיפורו "אנא מן אל-יהוד", זכה להצלחה. הרעיון המרכזי בסיפור, מבריק. אלמוג גם כותב שירה. ונחשב לאחד המשוררים המזרחיים המבטיחים. האמנם? נסקור גם את הקשר למשורר מאיר ויזלטיר, בו נדון גם באופן כללי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica