חפש מאמרים:
שלום אורח
11.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מידע חשוב ושימושי בנושא איטום גגות

1.זיפות גגות שיש על גג הבית דודי שמש רבים רצוי לאטום עם זפת חם תקני + רשת פיברגלס או רשת אינרגלס ולא רצוי לעשות איטום עם יריעות ביטומניות היות ויש להרים את כל קולטי השמש ולהניחם על לבנים בחזרה, לאחר הלחמת היריעות הביטומניות, כמו כן יריעות ביטומניות רגישות להרבה מאוד חיתוכים בגג וסביב כל כניסות צנרת המים בגג.
פעולות אלה מייקרות את עבודת האיטום, ומורידות מאפקט האיטום של היריעות הביטומניות בשל החיתוכים סביב הצנרת, רגלי דוודי השמש וכד'.

2.ישנם שני סוגים עיקריים של זפת חם:
א. זפת מסוג 60/70 אשר אינו תקני ונמס כשהשמש לוהטת.
ב. זפת מסוג 75/25 בעל תקן אשר אינו נמס ועמיד בטמפרטורות גבוהות.
כאשר הנכם בוחרים לעשות זיפות על גג ביתכם יש לשים לב ולבדוק שהקבלן משתמש בזפת מסוג 75/25 ולא מסוג 60/70.

3. איטום חיצוני סביב בין חלונות אלומיניום לבטון אין לאטום ע"י סיליקון היות ואינו נדבק לבטון לאורך זמן, החומרים הטובים ביותר לאטימת חיבורים מעין אלה הם חומרים על בסיס פוליאוריטני בעלי אחוזי גמישות גבוהה אשר נמתחים ולא נסדקים, כמו כן לחומרים אלה כושר הצמדות מעולה גם לבטון וגם לאלומיניום.

4. בפס"ד רוס נ' נציגות הוועד המשותף נקבע ע"י בית המשפט העליון שדייר הסובל מרטיבות, והוועד לא מסכים לתקן את הנזילה, רשאי להזמין קבלן איטום או זיפות, ועל וועד הבית להחזיר לדייר את הסכום ששילם

5. ישנם חומרים שקופים אשר אוטמים קירות חיצוניים בלא לשנות את חזות הבנין, ואשר הינם על בסיס פוליאוריטני ולא סיליקוני, היות שסיליקון אינו מאפשר לצבוע את הקיר לאחר התזתו, וכמו כן חמרי סיליקון פחות יעילים לטווח ארוך לאיטום קירות.

6. זיפות גגות זוהי העבודה המסוכנת ביותר מכל עבודות הבנין ביחס בין מספר הנפגעים למספר קבלני הזיפות, ולכן כאשר הנכם בוחרים קבלן זיפות או קבלן איטום יש לבדוק היטב שהינו מנהל בטיחות בעבודה ועבר הכשרה בנושא. עבודות איטום ובידוד המבנה את עבודות האיטום והבידוד יש לבצע בכל שלב ושלב בבנייה, כהגנה על שטחים תת- קרקעיים, הגנה על שטחים מרוצפים, איטום הגג וכו'.
עבודות האיטום נועדו למנוע נזקים שמקורם במים - והגורמים לרטיבות ולחות.


המקורות לנזקי רטיבות :
א. מי גשמים, שלג וברד.
ב. מי תהום.
ג. רטיבות בבנין הנגרמת הנספגת בצורה קפלרית (נימית).
ד. נזילות הנגרמות מצנרת מערכת המים.
ה. מים כלואים, ללא מוצא שנאגרו בתהליך הבנייה (מתחת לריצוף, למשל).
ו. רטיבות הנגרמת ע"י לחות האויר בעיקר באזורים לחים (קרבת ים).
ז. נזילות מים מחדרי השרותים והמקלחות (צנרת פגומה).
ח. נזקים הנגרמים מאיטום לקוי בגגות, רעפים, או בגג שטוח.

נזקי הרטיבות :
1. נזקים בבריאות ובעיקר מחלות ראומטיות.
2. נזקים בריהוט ובביגוד.
3. נזקים אסתטיים (כתמי עובש וסדקים).
4. נזקים הגורמים לקורוזיה של ברזל הבנין וצנרת המים. נזקים הנגרמים כתוצאה מירידת החוזק המיכני של חמרי הבנייה ומורידים. כושר האיטום והבידוד של הביטון. עבודות הבידוד משמשים גם כדי למנוע חדירת אויר למבנה חדירת אויר חם בקיץ, ואויר קר בחורף.

נקיטת אמצעים למניעת רטיבות בבנין:
א. העמדת הבית בכווני הרוחות בידיעה על גשמים, רוחות, שמש וקרינה. כיווני דלתות כניסה וחלונות.
ב. ניקוז יסודות הבית למניעת הצטברות מים ע"י מעטפת איטום.
ג. ניקוז המים הזורמים מקירות הבית.
ד. ניקוז הגג, שיפועים, יריעות איטום, מרזבים.
ה. תכנון הצנרת ואטימת דרכי הובלה של הצנרת.
ו. בידוד תרמי של הצנרת ותעלות מיזוג אויר. החומרים המשמשים לאטימה חומרים ביטומנים חומרים אילו הם תערובת של פחמימנים שהם בד"כ מוצרי לואי של תהליכי של תהליכי זיקוק נפט. חומרים אילו מתרככים בהשפעת החמום ונעשים צמיגים ומתקשים כשקריר. חומרים אילו עמידים בד"כ אך בחשיפה ארוכה לקרינת השמש - יעילותם נפגמת, לאחר שנים מספר יש לחדש את האיטום.

יש סוגים שונים של בטומנים :

1. ביטומן מזיקיק ישיר
2. ביטומן מופח - כמו הראשון אך עבר תהליך באמצעות אויר ובכך הוא עמיד יותר בתהליכי התרככות לטמפרטורות.
3. ביטומן שפיך בסוג זה משתמשים לסלילת כבישים.
4. ביטומן תחליבי שמופיע בצורה של אמולסיה, לביטומן זה רצוי להוסיף בזמן יצורו גומי או פולימרים סנתטיים. תחליבים אילו נקראים בשפת השוק "זפת קר", בנגוד לביטומן המופח שנקרא זפת "זפת חם".
תערובת של ביטומן ואגרטים ביטומן מופח ואגרגטים ומלאן נקרא מסטיק אספלט. ביטומן שפיך ואגרגטים נקרא מסטיק ביטומני קר. תערובת של תחליב ביטמני וחול נקרא מלט אמולסיה.
ביטמן מושבח בפולימרים נעשה ע"י הוספת גומי או פולימרים סינתטיים. חיזוק חומרי האיטום בתוספת סיבים ויריעות איטום שונות הסיבים המשמשים לאיטום באמצעות מריחות משוריינות הם בד"כ סיבים מתעשית הניר, שיער בעלי חיים, לבד, סיבי זכוכית, פיברגלס ופולאסטר.
- רקמת שיריון בלתי ארוגה כמו רקמת זכוכית שמייצרים בארץ נקרא בשם סיבמון. - רקמה שיריון בלתי ארוגה בתוספת סיבים בכיוון אחד בלבד נקראת גיזה.
- רקמת שיריון בתוספת סיבים בכיוון שתי וערב נקראת אינטרגלס..
- לבד ביטומני המשורין בקרטון או בלבד נקרא "ניר זפת" או "ניר טול".
- גיזת זכוכית ביטומנית ומשוריינת נקראת "ביטגלס" או "סיבאסט".
קימות גם יריעות ביטומניות משופרות אשר כושר ההתארכות שלהם פי 10 מיריעות רגילות הם משווקות ברצועות, לצורך כיסוי חפיפות, פינות ותפרים. ניתן לרכך אותם ולהתיך אותם באמצעות חימום, גם ללא חומר מדביק.
הלבנה  - ההלבנה נעשית לאחר פריסת חומרי האיטום, במטרה להגן מפני קרינת השמש.
ניתן לצבוע ע"י צביעה בסיד סינתטי או בהידרט הסידן ( סיד טבעי) אך בכל מקרה, רצוי להוסיף חומרים מדביקים. שיטת הלבנה אחרת באמצעות צבעי אמילסיה על בסיס אקילי. חומרים פולימרים חומרים אילו מופיעים כיריעות וכנוזלים לאיטום גגות.
החומרים הפולימרים מופיעים בשתי צורות:
א. מחומרים תרמופלסטיים שניתנים לריכוך באמצעות חום כמו P.V.C. שניתן ע"י חימום.P.V.C . (פוליניל - כלוריד).
ב. חומרים תרמוסטיים שניתן לחבר אותם רק ע"י הדבקה, כמו הגומי הבוטילי .E.P.D.M- ( אתילין פרופילן דיאנמונומר).
צורות נוספות של פולימרים קיימות בעלי תכונות תרמופלסטיות ותרמוסטיות כאחד.
סיליקונים הפולימרים הסיליקונים הם חומרים אורגניים למחצה. הם מכילים שרשרות של סילקונם, חמצן וקבוצות אורגניות חומרים אילו מצטיינים בגמישותם ובעמידתם בטמפ' שונות בפני קרינה ובפני אוזון, הם נספגים בקירות ומקטינים את חדירת המים - ושומרים בשל כך על יציבות אורתנים גם הם חומרים פולימרים בעלי תכונות תרמוסטיות ביישום נכון, הם מונעים ריאקציות של האויר עם המים ותורמות לאיטום טוב יותר.

איטום הגגות
אטום הגגות הוא בין עבודות האיטום החשובות ביותר בבנין. חשיפתו של הגג לגשמים, לקרינה, ולשוני טמפרטורות היא רבה ביותר.
טיב האיטום תלוי קודם כל ברמת בעלי המקצוע המישמים אותו ובסוג האיטום תכנון ובניית הקונסטרוקציה של המבנה ימנע שקיעות יסודות וסדקים.
ניקוז נכון - מחייב שיפועי ניקוז של 1.5% לפחות, לכיוון הנקזים (המרזבים ) ומספר נקזים מספיק על הגג בחישוב של נקז "4 (צול) לכל 100 מ"ר גג.
הגבהה היקפית - בהיקף הגג לסיום תקין של שכבת האיטום הגבהה מתקנים שונים : כגון דודי שמש, אנטנות ומיזוג האויר, את ההגבהות יש לבצע לפני פעולות האיטום.
הקפדה על האיטום מסביב לצנורות המרזב הגנה על שכבת האיטום - רצוי לסייד ולהלבין את שכבת האיטום שנה בשנה, אך אם לא מבצעים את ההלבנה כל שנה, רצוי להשקיע מראש הגנה עליונה יקרה יותר שתחזיק מעמד מספר שנים. אחריות לטיב האיטום בד"כ ניתנת ל 3-5 שנים.
איטום קירות תת קרקעיים במבנים בעלי קירות תת- קרקעיים, חשוב ביותר לבצע עבודות איטום. במקרה זה , עבודות האיטום קשה יותר לביצוע מאיטום גגות כי יש צורך בפיגומים וקיים פחת של חומר בשיטת המריחה (חלק ניכר נוזל) - כל חומרי האיטום שהוזכרו באיטום גגות טובים גם לתכלית הזו.
איטום הקירות מתבצע מלמעלה כלפי מטה ובמפגש בין תחתית הקיר ליסוד יש לבצע רולקה.
איטום אנכי מחייב הגנה של חומר המלוי בקרקע חולית משתמשים בפלטות פוליסטירן מוקצף ("קל קר") בעובי 2 ס"מ בקרקע כבדה יש צורך בפלטות בעובי 5 ס"מ, או בעובי 10 ס"מ. איטום רצפות איטום רצפות מתבצע בתחילת הקמת המבנה ולצורך זאת, טובים כל חומרי האיטום שהוזכרו באיטום גגות.

למידע נוסף בנושא בקרו באתר: http://www.zohar-itum.co.il

 



תגיות המאמר: איטום, גגות, יריעות, גג, זיפות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קובי פרי - מנהל תוכן לאתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קובי פרי

מאת: קובי פריניקיון16/12/15570 צפיות
לנקות את הדירה זו פעולה שאין ספק שהיא חשובה. ניקוי הדירה יבטיח לכם שהות נעימה בה, וימנע ממנה להתיישן ולהתבלות בקצב גבוה מהרגיל.

מאת: קובי פריבניין ואחזקה - כללי13/10/15545 צפיות
נזקי מים, הם ללא ספק נזקים עצומים שיכולים לגרום נזק רב לקירות הבית ולגרום למחלות וזיהומים רבים, לכן ישר כאשר אתם מזהים רטיבות או פטריית מים על הקיר או התקרה, הזמינו במהירות בעל מקצו שיבצע איתורנזקימיםבאמצעותגלאיאלקטרוני.

מאת: קובי פרישיער08/06/15612 צפיות
גברים ונשים כאחד (וכאחת) משתמשים בסכיני גילוח- מי יותר ומי פחות. יש המסתפקים בסכיני גילוח חד פעמיים ויש המשתמשים בהם בשל שמירתם הקפדנית אל תנאי היגיינה מיטביים.

מאת: קובי פרישמלות כלה ובגדי חתן30/01/15744 צפיות
איזו נערה לא חולמת על שמלת הכלה שלה עוד מגיל הגן? איזו כלה לעתיד לא שואפת כי השמלה המושלמת תהיה מקורית ונוחה וגם תבטא את הצדדים היפים באישיות ובמבנה הגוף שלה?

מאת: קובי פריבניין ואחזקה - כללי03/10/141806 צפיות
אם אתם מתגוררים בבניין משותף, חשוב לכם ודאי לשמור על מראהו וליהנות מסביבה מטופחת ויפה. אולם, בניינים משותפים רבים אינם מתוחזקים כהלכה, בדרך כלל, ואינם זוכים לטיפול המתאים לצורך שמירה על המראה הנקי והמטופח שלהם. ניתן למצוא בניינים רבים במצב מוזנח, מלוכלך מאד וגם כאלה הסובלים מקירות מקולפים. אחד הפתרונות הטובים ביותר כדי לחדש ולרענן את מראהו של הבניין, הוא באמצעות צביעת חדר המדרגות שלו. איך עושים את זה נכון? הנה התשובה לכך.

מאת: קובי פריקידום אתרים13/09/14578 צפיות
שיווק באינטרנט צריך להביא בחשבון את קהל היעד של העסק, ובהתאם לו לבחור את הדרך הנכונה ל-פרסום באינטרנט

מאת: קובי פריאבטחת הבית07/06/14617 צפיות
אם החלטת להיות מנעולן כנראה שיש לך חוש טכני מפותח ואתה נמשך לעבודה המצריכה עבודה עם הידיים.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/2021 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20181 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20325 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19855 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19751 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19673 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19600 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica