חפש מאמרים:
שלום אורח
24.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פתרון חלומות – מה אומרת על זה הקבלה?

מאת: מאיר בן מרוםחלומות02/07/20152268 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהו חלום על פי הקבלה?

על פי הקבלה, החלום הוא הזמן שבו הנשמה שלכם נפרדת מהגוף הפיזי שלכם, ומתעלה אל העולמות העליונים, אל הממדים הרוחניים יותר, שהם ביתה הטבעי, וממנו היא מגיעה לחיבור עם הגוף בעולם הזה. בעת השינה מתעלה הנשמה לאותם עולמות רוחניים, שם היא חווה חוויות באופן חופשי מהגוף, מקבלת מסרים רוחניים הנכונים לה להמשך המסע הפיזי המתקיים בעולם הזה, נטענת באנרגיות חדשות ומעבדת את האירועים העוברים עליה בזמן הערות, בתוך הגוף. כך, כאשר הנשמה מתעלה מדי לילה, היא בעצם משדרת את המסרים שהיא מקבלת באותם עולמות, אל הגוף והנפש – הארציים יותר והאחראים לחיינו בעולם הזה – באמצעות החלומות שאנו חולמים.

פתרון חלומות על פי הקבלה

באופן טבעי ומובן, לאור האמור לעיל, אם מסעה הלילי של הנשמה מתבטא בחלומות שאדם חולם, הרי שלכל חלום יש פשר, והוא משמעותי. פתרון חלומות על פי הקבלה נשען על מסורת של שנים רבות, וכבר בתנ"ך מסופר על חלומות שחלמו אנשים חשובים כיוסף למשל, כולל החשיבות שייחסו להם ולפתרונותיהם. כלומר, המסורת הקבלית לפתרון חלומות מבוססת על פענוח של הכתבים הקדושים שלנו, ומתוכם על הפירושים השונים המקובלים בקבלה לכל אחד מן הסמלים המופיעים בחלומות.

איך פותרים חלומות על פי הקבלה?

מאחר שהקבלה מבוססת על סודות רוחניים עמוקים כפי שהם מתבטאים בעולם החומר שלנו, גם בכל הקשור לפענוח חלומות, היא מתבססת על הפירושים המקובלים לסמלים מסוימים המופיעים בחלומות. כך, כאשר אדם חולם חלום והוא מעוניין לפתור אותו, פותר החלומות ישמע ממנו את החלום שלו ויבקש ממנו לספר אותו בפירוט רב ככל האפשר. לאחר מכן, פותר חלומות מקצועי ישמע מאותו אדם כמובן גם על המקום שבו הוא נמצא כרגע בחייו, על הדברים המטרידים אותו ועל הנפשות המרכזיות השותפות לחייו באותו זמן. לאחר שכל אלה נמצאים לפניו, פותר החלומות ישתמש בידע הקבלי שלו ובחכמתו המקצועית כדי לפענח את הסמלים שהתקבלו בחלום ולשלב אותם עם הסיפור הייחודי של אותו אדם מסוים – כדי להפיק את המסר שאותו באמת מבקש החלום להביא לאדם בזמן המסוים הזה.

פתרון אישי לסמלים מקובלים

משמעות הדבר היא שאף על פי שיש פירושים מוסכמים לסמלים נפוצים המופיעים בחלומות של בני אדם בדרך כלל – כגון שיניים, נחש, נסיעה, רכב, מקור מים, גשר, היריון ועוד ועוד – הרי שהפרשנות להם יכולה להיות שונה מאדם לאדם. המשמעות של כל סמל תהיה תלויה הן בפרטים של הסמל עצמו כפי שהופיעו בחלום (למשל – היריון מתקדם או היריון בשלביו הראשונים, לידה וכן הלאה) והן בשילובם עם יתר הסמלים שהופיעו בחלום, בהתאם לסיפור המלא שנארג באותו חלום, להרגשה שעמה התעורר החולם ולמקום שבו הוא נמצא בחייו באותו זמן.

לסיכום, פתרון חלומות מקצועי ייעשה על ידי פותר חלומות הבקי בכל רזי הסמלים, הסימנים והמסרים. יחד עם זאת, הדבר החשוב ביותר מלבד בקיאותו של פותר החלומות הוא היכולת שלו להבין את נפשו ואת עולמו של האדם שמולו, ולחבר בין כל חלקי התמונה – החלום, האדם והמציאות – כדי להבין מה המסר המדויק שאותו הוא מוסר לאדם שחלם, בזמן המסוים בחייו, בהתאם לתמונה השלמה וכדי לקדם את אותו אדם, כמובן.

 תגיות המאמר: פתרון חלומות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיר בן מרום - יועץ מתקשר ומיסטיקן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיר בן מרום

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות19/01/161606 צפיות
בעולם של היום, שבו כל אדם שני מכריז על עצמו כעל מתקשר, חשוב לדעת כיצד להבחין מה הוא תקשור אמיתי. איך עושים את זה ומה הדברים שצריך לשים לב אליהם? היכנסו וקראו.

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות10/01/161626 צפיות
כולכם אוהבים אותם, כולכם מכירים אותם היום ורבים מכם הפכו ל"צרכנים" קבועים שלהם. קלפי טארוט – איך עובדים איתם, ומה חשוב לדעת על העבודה איתם לקבלת תשובות מדויקות?

מאת: מאיר בן מרוםכישוף28/12/151835 צפיות
מסתבר שהיא נמצאת בכל מקום וחלקנו חשופים אליה הרבה יותר מאחרים ומושפעים ממנה. עין הרע – מהי ואיך היא משפיעה עלינו? ואיך מבצעים הסרת עין הרע?

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות02/12/151799 צפיות
הם קיימים זה שנים רבות, ומשתמשים בהם בשלל תרבויות. מקלפים שהיו אזוטריים ומיועדים אך ורק ל"מכשפים" למיניהם, כיום רבים מכם כמעט "מכורים" אליהם, או לפחות לא יכולים בלעדיהם. רוצים לדעת איך זה עובד ומה חשוב ביחס אליהם? קלפי טארוט – כל הדברים החשובים ביותר.

מאת: מאיר בן מרוםמיסטיקה23/11/152335 צפיות
תשכחו רגע את כל מה שידעתם או שחשבתם או שחשבתם שאתם יודעים על הסרת עין הרע. שכחתם? יופי! עכשיו תשמעו את זה: הסרת עין הרע היא לא רק לאנשים מוזרים שמאמינים בכישופים או משהו כזה. רוצים לדעת מה זה באמת? הנה, בשביל זה נכתב המאמר הזה.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה11/10/151847 צפיות
תקשור עם נשמות, או תקשור עם נפטרים, הוא אחד התחומים בעולם התקשור שהיה קיים מאז ומתמיד, ואף על פי כן – רק בשנים האחרונות מדברים עליו שוב בגלוי, חזרו לעסוק בו ממקום שונה מעט מזה שהיה, וכן – הוא אחת החוויות המומלצות ביותר ומשנות החיים ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה11/10/151759 צפיות
אם אינכם מכירים את המצב שבו מישהו נעלם מחייכם לנצח ולא הספקתם לפתור איתו את כל מה שהיה לכם לפתור – אתם בני מזל. אם אתם שייכים לאלו שמכירים את החוויה הזאת ואת התחושות המתלוות אליה, תקשור עם נפטרים הוא הפתרון המושלם בעבורכם.

מאמרים נוספים בנושא חלומות

מאת: מאיר בן מרוםחלומות02/07/151488 צפיות
החלומות שאתם חולמים הם שבילים לעולמות הלא מודע; הם נתיבים למסרים שהנפש והנשמה שלכם מבקשות להעביר אל המודע שלכם; הם דרך להכיר את עצמכם טוב יותר; והם מפה לכיוונים הנכונים לכם בכל שלב בחיים.

מאת: ירון פלדחלומות11/10/143380 צפיות
הרעיון של מילון חלומות ושל פירוש חלומות אמנם קיים בתרבויות רבות - עוד משחר ההיסטוריה ועד לימינו, אך חשוב מאד לציין כי המשמעויות שנותנים לחלום באופן בסיסי, הן משמעויות שונות מאד. אפשר בהחלט להכיר את המשמעויות השונות, ולחשוב מה זה אומר על עולם החלומות שלנו.

מאת: danikחלומות27/12/138569 צפיות
אני יודע מה אתם חושבים: אני לא בנאדם קטן וקירח בגלימה כתומה, אז למה אני צריך לעשות מדיטציה? אם אתה רוצה שיכולת החלימה הצלולה שלך תרקיע שחקים, אז אתה צריך. סליחה.החדשות הטובות הם - שזה בעצם די כיף. הרבה דברים מגניבים יכולים לקרות במהלך מדיטציה שאתה כנראה לא יודע. זה יכול להרגיש כאילו אתה בהשפעת משככי כאבים חזקים מאוד. והעולם מסתובב בזמן שאתה תוהה מה בעצם קורה.

מאת: דר' ירון זפרןחלומות08/11/138491 צפיות
איך לזכור חלומות? מה המשמעות של סמלים המופיעים בחלום? מה המסר של החלום עבורי? דר' ירון זפרן, סופר רב מכר, מטפל ומנחה קבוצות, מלמד על פירוש חלומות / פענוח חלום.

מאת: מוטי לקסמןחלומות18/07/115182 צפיות
צום, תענית מציינים את י"ז בתמוז על מה צמים? על בני אדם? לא!

מאת: פרפרים המרחב הרוחני דפנה ביסמוטחלומות19/03/116120 צפיות
חלומות הנם ערוץ הרוחני לתת המודע שלנו ולמתרחש בחיי היום יום שלנו. חלומות ילדים הם דבר מופלא שיכול לתת לנו תמונה מדהימה על עולמם של ילדינו ולחוות אותו באמצעות החלום שלהם כפי שאנו עושים עם הציורים של ילדינו. ישנה חשיבות רבה לחלומות של ילדינו במיוחד אילו שמבטאים מצוקה, פחד ועוד ואנו מחויבים לשים עליהם דגש רב על מנת לעזור ולעיתים להציל את הילד. במאמר זה אני מסבירה על הבדלי החלימה בין הגילים השונים, הבדלי החלום בין בנים לבנות, חלוקת החלומות של ילדים לקטגוריות שונות , פירושים לחלומות נבחרים מתוך פורום

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות16/01/115413 צפיות
אצל בני האדם היודעים לדווח מילולית נמצאה הקבלה בין חוויות החלום לבין השינה הפעילה, בייחוד לבין המצב של התפרצות המתח האמוציונלי המרובה בעת השינה הפעילה, ובשינה בכלל לקראת שעות ההתעוררות. בבואנו לחפש תשובה לשאלה- האם תינוקות ובעלי חיים חולמים, נבדוק ראשית כל- האם גם אצלם קיים סוג השינה הפעילה על כל התופעות הפיזיולוגיות הכרוכות בו, דבר זה נחקר באופן יסודי ביותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica