חפש מאמרים:
שלום אורח
18.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשובה לימנים 2.10.15

מאת: חגי הופראקטואליה02/10/20151017 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשובה לימנים 2.10.15

זה עתה (אתמול) נודע לנו על מותם המצער של הזוג הנקין בפיגוע ירי, כאשר הם משאירים אחריהם ארבעה יתומים. כל לב דואב לנוכח ידיעות אלה. אך אי-אפשר להתעלם מתגובותיהם של ימנים רבים לאירוע. בצד הכאב, באה גם האשמה. אני מצאתי שני סוגים עיקריים שלה:

  1. כלפי אנשי השמאל, בטענה שלגבי רציחתבני משפחת דוואבשה הערבית הם הזדעזעו יותר.
  2. כלפי התקשורת "השמאלנית",שכינתה את בני הזוג הנקין "הרוגים" ולא "נרצחים"

ובכן, כדאי קודם כל לענות על הטענות האלה בקצרה:

  1. לגבי עצמי אוכל להעיד, כי כל רצחמזעזע אותי. אך נכון שבפיגוע נגד משפחת דוואבשה נוסף אלמנט והוא שהפעםהמפגעים היו מבני עמי. לגבי בני עמי יש לי אחריות גדולה יותר מאשר לגבי"חינוכם" של בני עם אחר, ולכן האירוע מצדיק התעסקות יוצאת-דופן. אךגם היות האירוע יוצא-דופן כשלעצמו – וטוב שכך! – גרם להתגברות העיסוק בו, וזהמובן ומוצדק.
  2. אותו רעיון תקף לגבי הידיעההתקשורתית. וכי מישהו מעלה על דעתו שבצד הישראלי לא מזדהים עם ההרוגים, אוהנרצחים, הישראלים? הרי זו איוולת! במקרה של דוואבשה, שאינו דבר שבשגרה היהצריך לציין זאת מפורשות (ואיני זוכר במדויק כיצד כינו את האירוע אז), אבללגבי אירוע שלצערנו אינו דבר חד פעמי אפשר להסתפק בביטוי המרוכך. איני חלקממערכת החדשות ולא בקי בשיטות הניסוח שלהם, אך כצופה מהצד הדבר לא מפריע ליולא הייתי שם אליו לב אלמלא הפנו את תשומת ליבי אליו.

אך הנקודה היותר חשובה שמשותפת לשני הסעיפים האלה היא לאן מופנית האנרגיה הנפשית, לאן מכוון הכעס? הוא מופנה כלפי "השמאל" על כל היבטיו. ההסתה וההשתלחות המתרחשות כל השנה לא פוסחות גם על רגעי המשבר. האם יש תוקף להאשמות? כפי שראינו לגמרי לא. לגבי המקרה הראשון אפשר להוסיף, כי אנשי הימין המסוימים האלה דורשים שוויוניות באופני הביטוי, אך השוויונית – באופני והביטוי ולמעשה – בדרך-כלל מהם והלאה, אז על סמך מה הם מציגים את טענותיהם? זו צביעות! ולגבי המקרה השני אפשר להוסיף, כי הם מחפשים מתחת לאדמה מה הם יוכלו לטעון כנגד, וזו ממש קטנוניות! אך מעבר להכול, צריך לראות מי בינתיים התחמק מלהיות נושא-ההאשמות – השלטון בראשות ביבי, והרי הוא זה האחראי על הביטחון והטענות צריכות להיות מופנות אליו! השמאל כבר לא בשלטון שנים רבות, אם כך כיצד זה הוא עדיין מוקד הדיון? אנשי שמאל חוזרים על כך ללא הרף, אך נראה שהדבר לא נקלט בצד השני.

מדוע זה לא נקלט? בעיניי – וזו הצעה פרשנית בלבד – אנשי ימין רבים חיים בתחושת פרנויה עמוקה. "כל העולם נגדנו" – לא רק הערבים (עם תומכיהם "האנטישמים" מאירופה וארה"ב), אלא גם השמאלנים. והאצבע לעולם לא תופנה אלינו-עצמנו, אלא רק אל האחר, אל "האויב". "ההגנה הכי טובה היא התקפה" – זה הקו המוביל שלהם. מה הפלא, אם כך, שביבי נבחר פעם אחר פעם, כמו במנגנון אוטומטי, בלי קשר להישגיו, אם הם קיימים או לא? ובלי קשר האם הוא מציג תוכנית לפתרון המצב ותקווה?

זה המצב העגום של הימין בימינו, לפי דעתי. ושני פסוקים עולים במוחי שאני חושב עליו: "וימינם ימין שקר" ו-"זה דרכם, כסל למו".

ובינתיים, הלב ממשיך לדאוב על הזוג הנקין. במקום לחוות את הכאב ובנוסף גם לחשוב כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד, האנרגיה שלנו התבזבזה על דברים בטלים. האם נדע להכיל את הכאב בצורה בוגרת?

 תגיות המאמר: תשובה לימנים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגי הופר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגי הופר

מאת: חגי הופראקטואליה04/03/161195 צפיות
עכשיו זו פרשת סתיו שפיר ואראל סג"ל, אך מחר זו תהיה פרשה אחרת עם אותו סגנון. כדאי שנלמד את המנגנון.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/165568 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/161698 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרספרות13/10/151216 צפיות
"איינשטיין" הוא ביוגרפיה רחבה הסוקרת את חייו ועבודתו של גאון המדע בן המאה העשרים, אלברט איינשטיין, והוא עושה זאת בצורה רהוטה ומעניינת מאוד. הנה מספר ידיעות מתוך הספר

מאת: חגי הופרדייטינג14/08/151069 צפיות
ומהי מטרתי? לדעתי אפשר להפיק מכאן עצה טובה לזוגיות, כלומר יש לנסות לחקות את האלה בשלוש התכונות האלה: קיים, יכול וחכם

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/151758 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: חגי הופרספרות13/06/151025 צפיות
סקירת שלושה ספרים: גברים ממאדים נשים מנגה, התאהבות, אהבה זה כל הספר

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/08/1928 צפיות
לקראת הבחירות, עומס החום עולה בכל המפלגות. התקפות על מבקר המדינה – על וועדת ההיתרים על הרפורמה שהוא מתכנן. כמובן שאם היו ממנים איש מרץ, הסגנון והביקורת היתה שונה, ובעיקר צודקת!!! סמוטריץ, שר התחבורה – הילד הפרוע מתנהג כמו סמרקטש וצריך טיפול בהתאם. גנץ – נמצא בתקופת שלכת – ההצהרות והטעויות שלו, הגמגום וההסברים – די מביכים. הפדופיל התאבד - אהוד ברק נשם לרווחה, אך הסיפור לא נגמר כי הכל רשום ומתויק ביומנים שלא התגלו בינתיים. סקופ עולמי - היומנים בכספת סודית.

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/08/1970 צפיות
עם סגירת הרשימות לבחירות לכנסת, מצטיירת התמונה המצערת הבאה – לבחירות הקודמות נרשמו 47 רשימות לבחירות, הנוכחיות רק 32. ואילו במדינות "העולם השני" – כמו ארה"ב, 2 מפלגות, אנגליה – 2.5-3 מפלגות, גרמניה, אוסטריה 2-4 מפלגות, וכך רוב מדינות אירופה. ואילו בישראל הדמוקרטיה – הנאורה המתקדמת 47 או 32. הפתרון המוצע – חוק שיחייב הפקדה של כ-250,000 ₪ בצ'ק בנקאי למי שרושם מפלגה. רשימה שתעבור את אחוז החסימה – הכסף יוחזר או יבלע בתקציבה לכנסת. מי שלא עובר – הכסף הולך לאוצר או לתקציב ועדת הבחירות המרכזית.

מאת: אברהם פכטראקטואליה29/07/19122 צפיות
מהפך – מרץ מחליפה כובע, עריקה מעבודה שמגיעה בסתיו ומפלגה של ברק על הנייר ללא יסודות, רקע פוליטי מחפשי מציאות. הצהרת השלישיה הדמוקרטית – ביטול "חוק הלאום" שפירושו הקמת מדינת כל אזרחיה בהנהגת טיבי (יועץ עראפת), זחלקה וזועבי שונאי ישראל בגיבוי ברגותי ואבו-מאזן. ברק רוצה להיות שר בכיר, ממקום ה-10 ברשימה ודבר ראשון ירוץ לבקר את הזקנה במסדרון שהשאיר מתקופת שלטונו. ההצהרות במסיבת העיתונאים – נראו שנשמעו כמו קטע אימפרוביזציה של ארץ נהדרת. ברגע האחרון – החלפת מנכ"לית משרד המשפטים – בסמכות וברשות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/07/19149 צפיות
אזרח ישראלי – המסתבך בעבירות בחו"ל, יכול להעזר בפרקליט ישראלי לצד פרקליט מקומי. עו"ד ישראלי – לא יכול לייצג אזרח ישראלי שמסתבך בעבירה בחו"ל, אלא במקרים נדירים ביותר, בהם יש לעו"ד ישראלי אישור הופעה בחו"ל לאחר שעבר בזמנו מבחנים מקומיים וקיבל הסמכה מלשכת עו"ד המקומית. כאמור, מדובר במקרים בודדים יוצאים מהכלל.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/07/19181 צפיות
זכות הציבור לדעת – הוא עקרון קלאסי במשטר דמוקרטי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה06/07/19210 צפיות
יש להודות בכנות ובעצב, קיימת גזענות גלויה וסמויה כלפי העדה. ביום רביעי הופיע בתכנית הבוקר, מיילדת צעירה ונחמדה מהעדה וסיפרה בעצב ובכעס, כי יולדת סירבה שהיא תישאר בחדר או תיקח חלק בלידה. עצוב, מרגיז אבל זאת לפעמים המציאות. הירי בצעירי העדה באירועים חריגים כמו תקיפת חייל אתיופי עם בגדי צה"ל, תקיפה לא מוצדקת, הם אירועים שחוזרים על עצמם, ולכן הכעס והזעם מובנים.

מאת: אברהם פכטראקטואליה30/06/19224 צפיות
אחרי שריסק את מפלגת העבודה, הגיעה תורה של כחול-לבן. ברק שבתקופת היותו שר בטחון, בממשלת נתניהו, ליקק ושיבח את מנהיגותו של ביבי, מנהיגותו, נחישותו ועשייתו למען בטחון ישראל, שכח את העבר, וגידל זקן. אלוף יאיר גולן בראיון הראשון, שמעתי בנאומו רוחות של התנהלות והאשמות כמו ב-1933 עם עליית הנאצים לשלטון, אם לצטט מדבריו לפני שנתיים. אמנון אברמוביץ קרא למפלגתו של ברק מפלגת "קנביס", לדעתי שניהם שאפו מהחומר לפני הראיון לאור תוכנו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica