חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשובה לימנים 2.10.15

מאת: חגי הופראקטואליה02/10/20151076 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשובה לימנים 2.10.15

זה עתה (אתמול) נודע לנו על מותם המצער של הזוג הנקין בפיגוע ירי, כאשר הם משאירים אחריהם ארבעה יתומים. כל לב דואב לנוכח ידיעות אלה. אך אי-אפשר להתעלם מתגובותיהם של ימנים רבים לאירוע. בצד הכאב, באה גם האשמה. אני מצאתי שני סוגים עיקריים שלה:

  1. כלפי אנשי השמאל, בטענה שלגבי רציחתבני משפחת דוואבשה הערבית הם הזדעזעו יותר.
  2. כלפי התקשורת "השמאלנית",שכינתה את בני הזוג הנקין "הרוגים" ולא "נרצחים"

ובכן, כדאי קודם כל לענות על הטענות האלה בקצרה:

  1. לגבי עצמי אוכל להעיד, כי כל רצחמזעזע אותי. אך נכון שבפיגוע נגד משפחת דוואבשה נוסף אלמנט והוא שהפעםהמפגעים היו מבני עמי. לגבי בני עמי יש לי אחריות גדולה יותר מאשר לגבי"חינוכם" של בני עם אחר, ולכן האירוע מצדיק התעסקות יוצאת-דופן. אךגם היות האירוע יוצא-דופן כשלעצמו – וטוב שכך! – גרם להתגברות העיסוק בו, וזהמובן ומוצדק.
  2. אותו רעיון תקף לגבי הידיעההתקשורתית. וכי מישהו מעלה על דעתו שבצד הישראלי לא מזדהים עם ההרוגים, אוהנרצחים, הישראלים? הרי זו איוולת! במקרה של דוואבשה, שאינו דבר שבשגרה היהצריך לציין זאת מפורשות (ואיני זוכר במדויק כיצד כינו את האירוע אז), אבללגבי אירוע שלצערנו אינו דבר חד פעמי אפשר להסתפק בביטוי המרוכך. איני חלקממערכת החדשות ולא בקי בשיטות הניסוח שלהם, אך כצופה מהצד הדבר לא מפריע ליולא הייתי שם אליו לב אלמלא הפנו את תשומת ליבי אליו.

אך הנקודה היותר חשובה שמשותפת לשני הסעיפים האלה היא לאן מופנית האנרגיה הנפשית, לאן מכוון הכעס? הוא מופנה כלפי "השמאל" על כל היבטיו. ההסתה וההשתלחות המתרחשות כל השנה לא פוסחות גם על רגעי המשבר. האם יש תוקף להאשמות? כפי שראינו לגמרי לא. לגבי המקרה הראשון אפשר להוסיף, כי אנשי הימין המסוימים האלה דורשים שוויוניות באופני הביטוי, אך השוויונית – באופני והביטוי ולמעשה – בדרך-כלל מהם והלאה, אז על סמך מה הם מציגים את טענותיהם? זו צביעות! ולגבי המקרה השני אפשר להוסיף, כי הם מחפשים מתחת לאדמה מה הם יוכלו לטעון כנגד, וזו ממש קטנוניות! אך מעבר להכול, צריך לראות מי בינתיים התחמק מלהיות נושא-ההאשמות – השלטון בראשות ביבי, והרי הוא זה האחראי על הביטחון והטענות צריכות להיות מופנות אליו! השמאל כבר לא בשלטון שנים רבות, אם כך כיצד זה הוא עדיין מוקד הדיון? אנשי שמאל חוזרים על כך ללא הרף, אך נראה שהדבר לא נקלט בצד השני.

מדוע זה לא נקלט? בעיניי – וזו הצעה פרשנית בלבד – אנשי ימין רבים חיים בתחושת פרנויה עמוקה. "כל העולם נגדנו" – לא רק הערבים (עם תומכיהם "האנטישמים" מאירופה וארה"ב), אלא גם השמאלנים. והאצבע לעולם לא תופנה אלינו-עצמנו, אלא רק אל האחר, אל "האויב". "ההגנה הכי טובה היא התקפה" – זה הקו המוביל שלהם. מה הפלא, אם כך, שביבי נבחר פעם אחר פעם, כמו במנגנון אוטומטי, בלי קשר להישגיו, אם הם קיימים או לא? ובלי קשר האם הוא מציג תוכנית לפתרון המצב ותקווה?

זה המצב העגום של הימין בימינו, לפי דעתי. ושני פסוקים עולים במוחי שאני חושב עליו: "וימינם ימין שקר" ו-"זה דרכם, כסל למו".

ובינתיים, הלב ממשיך לדאוב על הזוג הנקין. במקום לחוות את הכאב ובנוסף גם לחשוב כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד, האנרגיה שלנו התבזבזה על דברים בטלים. האם נדע להכיל את הכאב בצורה בוגרת?

 תגיות המאמר: תשובה לימנים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגי הופר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגי הופר

מאת: חגי הופראקטואליה04/03/161255 צפיות
עכשיו זו פרשת סתיו שפיר ואראל סג"ל, אך מחר זו תהיה פרשה אחרת עם אותו סגנון. כדאי שנלמד את המנגנון.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/165886 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/161765 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרספרות13/10/151273 צפיות
"איינשטיין" הוא ביוגרפיה רחבה הסוקרת את חייו ועבודתו של גאון המדע בן המאה העשרים, אלברט איינשטיין, והוא עושה זאת בצורה רהוטה ומעניינת מאוד. הנה מספר ידיעות מתוך הספר

מאת: חגי הופרדייטינג14/08/151122 צפיות
ומהי מטרתי? לדעתי אפשר להפיק מכאן עצה טובה לזוגיות, כלומר יש לנסות לחקות את האלה בשלוש התכונות האלה: קיים, יכול וחכם

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/151816 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: חגי הופרספרות13/06/151082 צפיות
סקירת שלושה ספרים: גברים ממאדים נשים מנגה, התאהבות, אהבה זה כל הספר

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה23/01/2038 צפיות
שבוע סוער במזג אוויר – מול שבוע סוער בפוליטיקה. חוות דעת יועץ המשפטי של הכנסת כי ניתן לכנס את הועדה שתדון בחסינות נתניהו, וח"כ כץ. מעניין מאד, שכל הזמן סיפרו לנו שבממשלת מעבר אין החלטות עקרוניות, ופתאום מתברר שאפשר למנות מפכ"ל, נציב שב"ס, ועדה שתדון בחסינות, איך שהזמן פועל ומשתנה. יועץ הכנסת – חתם על ניגוד עניינים, ופתאום מתברר שאשתו בצוות הפרקליטות, והיועץ טוען זה לא מהות זה פרוצדורה, רינה, רינה, זה פרוצדורה, זוכרים את ח"כ כבל מהעבודה: "אני מדבר על מהות ואת גוררת אותי לפרוצדורה".

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/01/20103 צפיות
בקשת החסינות בדקה ה-90 לא היתה מפתיעה, למרות הזעזוע המזויף שהשמיעו כמה מבקרים וכמה פוליטיקאים מובילים מאוכזבים ומתוסכלים. הבקשה לחסינות, שעדיין רחוקה מלהתבצע, נותנת לנתניהו מרווח נשימה מספיק כדי לנסות ולחזק את מעמדו בציבור שלו ובאלה שנמצאים על הגדר או לא החליטו, אם לחזור לשורות או להשאר תקועים בכחול לבן ואפילו ליברמן. והיה ויקבל חסינות – הדרך פתוחה לקדנציה נוספת ואפילו עם יתרון.

מאת: אברהם פכטראקטואליה04/01/20121 צפיות
העותרים לבג"צ כדי לפסול את נתניהו, מלהיות מועמד להרכיב ממשלה, בשל שלושה תיקים פליליים שטרם הוכרעו, טעו בשיקול דעתם שיוכלו למנוע את ההליך החוקתי – ציבורי באמצעים משפטיים. בג"צ אמר בין השיטין – מבלי לומר זאת בצורה ברורה שרק הציבור יכול להחליט מי ינהיג אותו, ואל לבית המשפט להכנס למגרש הפוליטי כשופט או בורר. הטענה של הפרשנים, שאדם עם שלושה כתבי אישום לא היה מתקבל לצבא או סיירת מטכ"ל, היא לא במקומה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/12/19169 צפיות
הקרב על המינוי הזמני של מ"מ פרקליט המדינה יצא מפרופורציות מנהליות, למחוזות של מעמד משפטי קובע. שר המשפטים הזמני – רוצה למנות מ"מ זמני לפרקליט המדינה, והיועץ המשפטי לממשלה מתנגד שלא בוחרים במועמד שהוא הציע. על פי החוק היבש ועל פי הנוהל בשלטון החוק המסודר, שר המשפטים הוא בעל הסמכות במינוי. ושיהיה ברור – שר בממשלת מעבר, הגם שאולי זה תפקיד זמני עבורו, בזמן שהוא שר, כל הסמכויות שבידיו הן חוקיות והוא רשאי להחליט.

מאת: אברהם פכטראקטואליה17/12/19201 צפיות
הפוליטיקאים בגיבוי התקשורת האוהדת, הציפו את הרשתות והמדיה, בטענות שהליכוד מנע או טרפד אחדות, שזה שקר מוחלט. ההצעה שהגיש הליכוד, בראשות נתניהו, לפיו הוא יצא לנבצרות אחרי 6-5 חודשים ויאפשר לגנץ להיות ראש ממשלה משך שנתיים, היתה הצעה נדיבה חד-פעמית. למה? כי בפועל עקב הסירוב הטיפשי, הוא יכהן ממילא 6 חודשים ועוד יכולה להיות הפתעה. ההצעה לגנץ, דומה ומקבילה להצעה שקיבל בזמנו הנשיא קצב, וברוב טיפשותו ויהירותו, דחה אותה וחטף 7 שנים בפנסיון ממשלתי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה02/12/19237 צפיות
האם השיטה עובדת. מה לגבי המפלגות שהראש קובע בלעדית. איפה השיטה הדמוקרטית באה לידי ביטוי נכון אם אין דמוקרטיה במפלגה – מה זכותה לבקר דמוקרטיה. נאמנות למפלגה – לרעיון לאידאולוגיה או למנהיג. הנשיא ריבלין – היועץ המשפטי לממשלה- איפה הם היו ואיך התבטאו כשנחקרו במשטרה. ולמה הם שותקים ומגינים על המערכת היום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/11/19271 צפיות
פרופסור רות גביזון, משפטנית מוערכת ביותר. "באווירה הקיימת נתניהו לא יכול לקבל משפט הוגן". העליהום על נתניהו, אחרי שלוש שנות חקירה, ושלוש שנות הדלפות מגמתיות, אכן יוצרות אווירה, שאפשר להטיל ספק בהליך הוגן בהתאם לכללי הצדק הטבעי. ושלא תהיה אי הבנה בהבנת הנושא: נתניהו רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, וברוב מהלכי ההתנהלות שלו בפרשת המתנות, ובבזק וואלה – הוא לא יצא צדיק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica