חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשובה לימנים 2.10.15

מאת: חגי הופראקטואליה02/10/20151358 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשובה לימנים 2.10.15

זה עתה (אתמול) נודע לנו על מותם המצער של הזוג הנקין בפיגוע ירי, כאשר הם משאירים אחריהם ארבעה יתומים. כל לב דואב לנוכח ידיעות אלה. אך אי-אפשר להתעלם מתגובותיהם של ימנים רבים לאירוע. בצד הכאב, באה גם האשמה. אני מצאתי שני סוגים עיקריים שלה:

  1. כלפי אנשי השמאל, בטענה שלגבי רציחתבני משפחת דוואבשה הערבית הם הזדעזעו יותר.
  2. כלפי התקשורת "השמאלנית",שכינתה את בני הזוג הנקין "הרוגים" ולא "נרצחים"

ובכן, כדאי קודם כל לענות על הטענות האלה בקצרה:

  1. לגבי עצמי אוכל להעיד, כי כל רצחמזעזע אותי. אך נכון שבפיגוע נגד משפחת דוואבשה נוסף אלמנט והוא שהפעםהמפגעים היו מבני עמי. לגבי בני עמי יש לי אחריות גדולה יותר מאשר לגבי"חינוכם" של בני עם אחר, ולכן האירוע מצדיק התעסקות יוצאת-דופן. אךגם היות האירוע יוצא-דופן כשלעצמו – וטוב שכך! – גרם להתגברות העיסוק בו, וזהמובן ומוצדק.
  2. אותו רעיון תקף לגבי הידיעההתקשורתית. וכי מישהו מעלה על דעתו שבצד הישראלי לא מזדהים עם ההרוגים, אוהנרצחים, הישראלים? הרי זו איוולת! במקרה של דוואבשה, שאינו דבר שבשגרה היהצריך לציין זאת מפורשות (ואיני זוכר במדויק כיצד כינו את האירוע אז), אבללגבי אירוע שלצערנו אינו דבר חד פעמי אפשר להסתפק בביטוי המרוכך. איני חלקממערכת החדשות ולא בקי בשיטות הניסוח שלהם, אך כצופה מהצד הדבר לא מפריע ליולא הייתי שם אליו לב אלמלא הפנו את תשומת ליבי אליו.

אך הנקודה היותר חשובה שמשותפת לשני הסעיפים האלה היא לאן מופנית האנרגיה הנפשית, לאן מכוון הכעס? הוא מופנה כלפי "השמאל" על כל היבטיו. ההסתה וההשתלחות המתרחשות כל השנה לא פוסחות גם על רגעי המשבר. האם יש תוקף להאשמות? כפי שראינו לגמרי לא. לגבי המקרה הראשון אפשר להוסיף, כי אנשי הימין המסוימים האלה דורשים שוויוניות באופני הביטוי, אך השוויונית – באופני והביטוי ולמעשה – בדרך-כלל מהם והלאה, אז על סמך מה הם מציגים את טענותיהם? זו צביעות! ולגבי המקרה השני אפשר להוסיף, כי הם מחפשים מתחת לאדמה מה הם יוכלו לטעון כנגד, וזו ממש קטנוניות! אך מעבר להכול, צריך לראות מי בינתיים התחמק מלהיות נושא-ההאשמות – השלטון בראשות ביבי, והרי הוא זה האחראי על הביטחון והטענות צריכות להיות מופנות אליו! השמאל כבר לא בשלטון שנים רבות, אם כך כיצד זה הוא עדיין מוקד הדיון? אנשי שמאל חוזרים על כך ללא הרף, אך נראה שהדבר לא נקלט בצד השני.

מדוע זה לא נקלט? בעיניי – וזו הצעה פרשנית בלבד – אנשי ימין רבים חיים בתחושת פרנויה עמוקה. "כל העולם נגדנו" – לא רק הערבים (עם תומכיהם "האנטישמים" מאירופה וארה"ב), אלא גם השמאלנים. והאצבע לעולם לא תופנה אלינו-עצמנו, אלא רק אל האחר, אל "האויב". "ההגנה הכי טובה היא התקפה" – זה הקו המוביל שלהם. מה הפלא, אם כך, שביבי נבחר פעם אחר פעם, כמו במנגנון אוטומטי, בלי קשר להישגיו, אם הם קיימים או לא? ובלי קשר האם הוא מציג תוכנית לפתרון המצב ותקווה?

זה המצב העגום של הימין בימינו, לפי דעתי. ושני פסוקים עולים במוחי שאני חושב עליו: "וימינם ימין שקר" ו-"זה דרכם, כסל למו".

ובינתיים, הלב ממשיך לדאוב על הזוג הנקין. במקום לחוות את הכאב ובנוסף גם לחשוב כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד, האנרגיה שלנו התבזבזה על דברים בטלים. האם נדע להכיל את הכאב בצורה בוגרת?

 תגיות המאמר: תשובה לימנים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגי הופר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגי הופר

מאת: חגי הופראקטואליה04/03/161562 צפיות
עכשיו זו פרשת סתיו שפיר ואראל סג"ל, אך מחר זו תהיה פרשה אחרת עם אותו סגנון. כדאי שנלמד את המנגנון.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/166515 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/162397 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרספרות13/10/151566 צפיות
"איינשטיין" הוא ביוגרפיה רחבה הסוקרת את חייו ועבודתו של גאון המדע בן המאה העשרים, אלברט איינשטיין, והוא עושה זאת בצורה רהוטה ומעניינת מאוד. הנה מספר ידיעות מתוך הספר

מאת: חגי הופרדייטינג14/08/151634 צפיות
ומהי מטרתי? לדעתי אפשר להפיק מכאן עצה טובה לזוגיות, כלומר יש לנסות לחקות את האלה בשלוש התכונות האלה: קיים, יכול וחכם

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/152348 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: חגי הופרספרות13/06/151397 צפיות
סקירת שלושה ספרים: גברים ממאדים נשים מנגה, התאהבות, אהבה זה כל הספר

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: בנימין קלינגראקטואליה03/05/22339 צפיות
מי רשאי להגיש בקשה להיתר בניה? הנדסאי בנין, אדריכל, מהנדס , קונסטרוקטור או כולם? בקשות כעורך ראשי להיתר בנייה ובאילו מבנים? פסק דין שהתקבל בימים האחרונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מפזר את הערפל ועושה סדר בסוגיה הבוערת. השופטת תמר שרון נתנאל, קבעה כי אדריכלים בלבד יוכלו לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר למבנים של ארבע קומות ומעלה. מהנדסים לעומתם, יהיו רשאים לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר רק כאשר מדובר במבנים פשוטים בשימושים מוגבלים, כשהכוונה היא למבני מגורים, אחסנה ומלאכה בני פחות מארבע קומות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה22/01/22762 צפיות
רישוי זמין ומידע חיוני בעניין הגשת בקשה לתיק מידע להיתר והליכי הרישוי: כחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, ביוזמה הנקראת 'ממשל זמין', הוקם ב-2006 אתר רישוי זמין של מנהל התכנון, אשר מאפשר בקשה להיתר בנייה באופן מקוון לחלוטין. המערכת הוקמה בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה16/09/211058 צפיות
בית המשפט לעניינים מנהליים בראשל"צ הורה לאחרונה לבטל שני כתבי אישום שהוגשו נגד עברייני בנייה, בנימוק שהמדינה התעלמה מתיקון מס' 66 לחוק סדר הדין הפלילי, המאפשר לסגור תיקים "קלים" בהסדר וללא מעורבות בית משפט.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה19/08/211055 צפיות
מהו רישוי הבנייה? תהליך רישוי הבנייה מלווה את הבונה משלבי תכנון הבנייה ועד לסיום הבנייה. התהליך מתבצע מול הועדה המקומית לתכנון ובנייה. ועדות לתכנון ובנייה נמצאות בפריסה ארצית, לכל ישוב ועדה מקומית לתכנון ולבנייה אליה הוא שייך. לרשימת הועדות והיישובים לחץ כאן תהליך רישוי הבנייה מרכב מ 5 אבני דרך מרכזיות: התקשרות עם עורך בקשה - קבלת מידע להיתר- תכנון - קבלת היתר בנייה - מהלך הביצוע האם תמיד צריך לבצע את כל תהליך הרישוי? לרוב עבודות הבנייה יש לבצע את כל תהליך הרישוי ולקבל היתר בנייה, המהווה אישור מהוועדה המקומית לכך שתכנון הבניין תואם לתוכניות המאושרות ולדרישות הוועדה. ישנן מספר עבודות בנייה שמצריכות דיווח בלבד - פטור מהיתר. גם בפטור מהיתר הבנייה חייבת להיות בהתאם לדרישות הועדה המקומית והתוכניות המאושרות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה01/06/21929 צפיות
אז מה זה אגרות בניה והיטלי פיתוח? אגרות בניה והיטלי פיתוח, הינם תשלומי חובה המוטלים על ידי רשויות מקומיות ותאגידי מים וביוב, לשם מימון התקנתם ורכישתם של תשתיות ציבוריות בתחומן המוניציפלי כגון: כבישים ומדרכות, תיעול, ביוב וצנרת מים. אגרות בניה והיטלי פיתוח אלו נדרש לשלם מי שהוא בעלים של קרקע ו/או מי שמבקש לבנות על קרקע ו/או בעלים המעוניין להוסיף בניה למבנה קיים. לצורך גביית אגרות בניה והיטלי פיתוח יש צורך בהתקיימותן של עילות (“אירועי מס”) המצויות ברוב חוקי העזר ובכללי דמי ההקמה, אשר במועד התממשות

מאת: אברהם פכטראקטואליה26/05/21792 צפיות
איפה ההסברה הישראלית – ישנה, מנמנמת, מגמגמת ובעיקר מפגרת בזמן אמת. למה אין בישראל – שר הסברה? אם יש מקום לשר מים- יש בוודאות מקום לשר הסברה במשרה מלאה. אבל משחקי אגו – מאבק בין משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה – מונעים זה שנים מינוי חיוני של שר הסברה בארץ, אך בעיקר בחו"ל, במיוחד בימים אלה של אנטישמיות מתגברת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/05/21702 צפיות
"הר הבית בידינו" – קריאתו ההיסטורית של מוטה גור עם כיבוש העיר העתיקה והר הבית, והנפת דגל ישראל, היה אירוע היסטורי, שבמשך השנים לצערנו נמוג בערפל הפוליטי השגוי, שאת פירותיו משלמים היום. הקרב על ירושלמים – אינו קשור כלל לפרובוקציה של בן-גביר שֵׁייח גָ'רַאח, ולא ליום ירושלים או מצעד הדגלים, שעובר או מתחיל בשער שכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica