חפש מאמרים:
שלום אורח
09.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשובה לימנים 2.10.15

מאת: חגי הופראקטואליה02/10/20151140 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשובה לימנים 2.10.15

זה עתה (אתמול) נודע לנו על מותם המצער של הזוג הנקין בפיגוע ירי, כאשר הם משאירים אחריהם ארבעה יתומים. כל לב דואב לנוכח ידיעות אלה. אך אי-אפשר להתעלם מתגובותיהם של ימנים רבים לאירוע. בצד הכאב, באה גם האשמה. אני מצאתי שני סוגים עיקריים שלה:

  1. כלפי אנשי השמאל, בטענה שלגבי רציחתבני משפחת דוואבשה הערבית הם הזדעזעו יותר.
  2. כלפי התקשורת "השמאלנית",שכינתה את בני הזוג הנקין "הרוגים" ולא "נרצחים"

ובכן, כדאי קודם כל לענות על הטענות האלה בקצרה:

  1. לגבי עצמי אוכל להעיד, כי כל רצחמזעזע אותי. אך נכון שבפיגוע נגד משפחת דוואבשה נוסף אלמנט והוא שהפעםהמפגעים היו מבני עמי. לגבי בני עמי יש לי אחריות גדולה יותר מאשר לגבי"חינוכם" של בני עם אחר, ולכן האירוע מצדיק התעסקות יוצאת-דופן. אךגם היות האירוע יוצא-דופן כשלעצמו – וטוב שכך! – גרם להתגברות העיסוק בו, וזהמובן ומוצדק.
  2. אותו רעיון תקף לגבי הידיעההתקשורתית. וכי מישהו מעלה על דעתו שבצד הישראלי לא מזדהים עם ההרוגים, אוהנרצחים, הישראלים? הרי זו איוולת! במקרה של דוואבשה, שאינו דבר שבשגרה היהצריך לציין זאת מפורשות (ואיני זוכר במדויק כיצד כינו את האירוע אז), אבללגבי אירוע שלצערנו אינו דבר חד פעמי אפשר להסתפק בביטוי המרוכך. איני חלקממערכת החדשות ולא בקי בשיטות הניסוח שלהם, אך כצופה מהצד הדבר לא מפריע ליולא הייתי שם אליו לב אלמלא הפנו את תשומת ליבי אליו.

אך הנקודה היותר חשובה שמשותפת לשני הסעיפים האלה היא לאן מופנית האנרגיה הנפשית, לאן מכוון הכעס? הוא מופנה כלפי "השמאל" על כל היבטיו. ההסתה וההשתלחות המתרחשות כל השנה לא פוסחות גם על רגעי המשבר. האם יש תוקף להאשמות? כפי שראינו לגמרי לא. לגבי המקרה הראשון אפשר להוסיף, כי אנשי הימין המסוימים האלה דורשים שוויוניות באופני הביטוי, אך השוויונית – באופני והביטוי ולמעשה – בדרך-כלל מהם והלאה, אז על סמך מה הם מציגים את טענותיהם? זו צביעות! ולגבי המקרה השני אפשר להוסיף, כי הם מחפשים מתחת לאדמה מה הם יוכלו לטעון כנגד, וזו ממש קטנוניות! אך מעבר להכול, צריך לראות מי בינתיים התחמק מלהיות נושא-ההאשמות – השלטון בראשות ביבי, והרי הוא זה האחראי על הביטחון והטענות צריכות להיות מופנות אליו! השמאל כבר לא בשלטון שנים רבות, אם כך כיצד זה הוא עדיין מוקד הדיון? אנשי שמאל חוזרים על כך ללא הרף, אך נראה שהדבר לא נקלט בצד השני.

מדוע זה לא נקלט? בעיניי – וזו הצעה פרשנית בלבד – אנשי ימין רבים חיים בתחושת פרנויה עמוקה. "כל העולם נגדנו" – לא רק הערבים (עם תומכיהם "האנטישמים" מאירופה וארה"ב), אלא גם השמאלנים. והאצבע לעולם לא תופנה אלינו-עצמנו, אלא רק אל האחר, אל "האויב". "ההגנה הכי טובה היא התקפה" – זה הקו המוביל שלהם. מה הפלא, אם כך, שביבי נבחר פעם אחר פעם, כמו במנגנון אוטומטי, בלי קשר להישגיו, אם הם קיימים או לא? ובלי קשר האם הוא מציג תוכנית לפתרון המצב ותקווה?

זה המצב העגום של הימין בימינו, לפי דעתי. ושני פסוקים עולים במוחי שאני חושב עליו: "וימינם ימין שקר" ו-"זה דרכם, כסל למו".

ובינתיים, הלב ממשיך לדאוב על הזוג הנקין. במקום לחוות את הכאב ובנוסף גם לחשוב כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד, האנרגיה שלנו התבזבזה על דברים בטלים. האם נדע להכיל את הכאב בצורה בוגרת?

 תגיות המאמר: תשובה לימנים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגי הופר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגי הופר

מאת: חגי הופראקטואליה04/03/161321 צפיות
עכשיו זו פרשת סתיו שפיר ואראל סג"ל, אך מחר זו תהיה פרשה אחרת עם אותו סגנון. כדאי שנלמד את המנגנון.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/165969 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/161872 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרספרות13/10/151337 צפיות
"איינשטיין" הוא ביוגרפיה רחבה הסוקרת את חייו ועבודתו של גאון המדע בן המאה העשרים, אלברט איינשטיין, והוא עושה זאת בצורה רהוטה ומעניינת מאוד. הנה מספר ידיעות מתוך הספר

מאת: חגי הופרדייטינג14/08/151220 צפיות
ומהי מטרתי? לדעתי אפשר להפיק מכאן עצה טובה לזוגיות, כלומר יש לנסות לחקות את האלה בשלוש התכונות האלה: קיים, יכול וחכם

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/151889 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: חגי הופרספרות13/06/151143 צפיות
סקירת שלושה ספרים: גברים ממאדים נשים מנגה, התאהבות, אהבה זה כל הספר

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה07/06/20131 צפיות
שאלת הסיפוח, שנחתמה גם במסגרת ממשלת האחדות, מעוררת מחלוקות בימין ובשמאל. יש קונצנזוס בציבור היהודי – כי גושי ההתיישבות הגדולים, בקעת ירדן וכמה נקודות בטחוניות אסטרטגיות, חייבות להשאר בידי ישראל, למען בטחונה. "תכנית אלון" – משופרת מותאמת לרוח הזמן, היא הפתרון הטוב ביותר כדי ליצור אחידות בין הגושים. בימין יש החוששים מהשם מדינה פלסטינית. תרגעו הערבים לא יסכימו. בשמאל – מפגינים עם דגלי פלסטין ואש"ף, כל מילה מיותרת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה31/05/20165 צפיות
"בנפול אויבך אל תשמח ובכשלו אל יגל לבך". (משלי כד, 17) "ויצב את יהושוע בן נון ויאמר חזק ואמץ כי אתה תביא את בני ישראל אל הארץ אשר נשבעתי להם ואנוכי אהיה עמך". (דברים לא, 23) "ספרי מוסר יש לנו די והותר, אבל אנשי מוסר כל כך מעט". (יוסף חיים ברנר) "מה שיש מן הקיים במוסר, הרי הוא בנפשו של אדם, אבל לא בהגיון שלו ולא בהכרתו, כי אם במסתרי נפשו". (א.ד. גורדון)

מאת: אברהם פכטראקטואליה19/05/20201 צפיות
כולם מדברים על הליכוד, אף אחד לא מדבר על כחול-לבן – חייכו אכלתם אותה. גוש הימין של 59 מנדטים – נכנע למיעוט של 15 כחול-לבן, ובאים בטענות לליכוד. ממשלה מנופחת – בכירים מתייפחים. מעניין ומרגיז – כל הקבוצה של יפי השלטון והחוק, שזעקו מעל כל במה: "רק אחדות – רק אחדות", לא בחירות, הם אלה שעומדים היום בראש המחנה של ממשלה מנופחת, שמנה מיותרת ובזבזנית. הליכוד הפסיד במאבק, אם היו בחירות היה מתקבל 40 מנדטים ולגוש הימין היה שלטון ללא רוטציה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/05/20225 צפיות
טוענים שבג"צ לא נתן אמירה ערכית - שמעתי טוענים בכל כלי התקשורת שבג"ץ לא נתן אמירה ערכית מוסרית. טעות: אמר במפורש, לכל אזרח עומדת חזקת החפות, אישום הוא חשד, לא אשמה מוכחת, הזיכויים הוכחה לכל האמירות. החלטת בג"צ פה אחד - פרשת הרפז- אילה חסון המקור הבלעדי ציטטה מתוך הקלטת שמנדבליט מבטיח לאשכנזי לסגור את התיק .לפרסם לחקור לא לטייח פן הכתם על היועץ. ישאר ויחליש את מעמד הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה09/04/20374 צפיות
הנימוקים של הפרקליטות שהועברו לבית המשפט העליון לא עומדים במבחן הסבירות המשפטית. ההנמקה שלהם רעועה ועקומה כמגדל פיזה – והראויות שמבססות לכאורה את האשמות, היא פירמידה של לגו שנופלת מעצמה מרוב טענות סרק. במקום להודות בטעויות או לאפשר לבית המפשט לבדוק יסודית וסופית את הטענות של הסניגוריה, הפרקליטות מתחפרת בעמדות רעועות מפחד של כשלון. אם זדורוב אשם – בית המשפט יקבע סופית ולא הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה10/03/20458 צפיות
בחירות מספר שלוש – ושוב פלונטר פוליטי, חברתי, מתמטי שמתחלק לשניים בגדול או בשלושה עם נוריד או נוסיף את הרשימה המשותפת – האנטי ציונית שחלק מחבריה תומכי טרור. הערבים הם 20% מהאוכלוסיה ומגיע להם ייצוג הולם. אבל אם הם רוצים גם יחס הוגן, לא יקבלו אותו כל עוד ההנהגה שלהם תהיה בהרכב הנוכחי עם ח"כית נוסח יזבק, תומכת גלויה בטרור ובשהידים רוצחי ילדים. אין דוגמא בעולם הדמוקרטי בו יכול חבר פרלמנט להיות תומך טרור או אנטי אותה מדינה, ולכהן בפרלמנט, אם יש דוגמא – שתקום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה14/02/20555 צפיות
ראיון עם פרופסור כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, שפרסמה יחד עם שורה נכבדה של פרופסורים ומרצים, פשקוויל שממנו ניתן ללמוד, להבין, לפרשן – שעקרונות המשפט הפלילי היסודיים מזה דורות, לא קיימים במשפט הפלילי בישראל. בין היתר טענה הגב' כרמי שברגע שהפרקליטות מגישה כתב אישום ובמיוחד היועץ המשפטי לממשלה החשוד לכאורה, הופך למורשע, מצורע, חייב פיטורין ועבריין לפי הרשעת התקשורת, וכל זאת כי הפרקליטות והיועץ חושדים בו, כלומר: "חזקת החפות" – וחזקת "הספק הסביר" – לא נמצאים יותר בסל המשפטי של האזרח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica