חפש מאמרים:
שלום אורח
08.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשובה לימנים 2.10.15

מאת: חגי הופראקטואליה02/10/20151054 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשובה לימנים 2.10.15

זה עתה (אתמול) נודע לנו על מותם המצער של הזוג הנקין בפיגוע ירי, כאשר הם משאירים אחריהם ארבעה יתומים. כל לב דואב לנוכח ידיעות אלה. אך אי-אפשר להתעלם מתגובותיהם של ימנים רבים לאירוע. בצד הכאב, באה גם האשמה. אני מצאתי שני סוגים עיקריים שלה:

  1. כלפי אנשי השמאל, בטענה שלגבי רציחתבני משפחת דוואבשה הערבית הם הזדעזעו יותר.
  2. כלפי התקשורת "השמאלנית",שכינתה את בני הזוג הנקין "הרוגים" ולא "נרצחים"

ובכן, כדאי קודם כל לענות על הטענות האלה בקצרה:

  1. לגבי עצמי אוכל להעיד, כי כל רצחמזעזע אותי. אך נכון שבפיגוע נגד משפחת דוואבשה נוסף אלמנט והוא שהפעםהמפגעים היו מבני עמי. לגבי בני עמי יש לי אחריות גדולה יותר מאשר לגבי"חינוכם" של בני עם אחר, ולכן האירוע מצדיק התעסקות יוצאת-דופן. אךגם היות האירוע יוצא-דופן כשלעצמו – וטוב שכך! – גרם להתגברות העיסוק בו, וזהמובן ומוצדק.
  2. אותו רעיון תקף לגבי הידיעההתקשורתית. וכי מישהו מעלה על דעתו שבצד הישראלי לא מזדהים עם ההרוגים, אוהנרצחים, הישראלים? הרי זו איוולת! במקרה של דוואבשה, שאינו דבר שבשגרה היהצריך לציין זאת מפורשות (ואיני זוכר במדויק כיצד כינו את האירוע אז), אבללגבי אירוע שלצערנו אינו דבר חד פעמי אפשר להסתפק בביטוי המרוכך. איני חלקממערכת החדשות ולא בקי בשיטות הניסוח שלהם, אך כצופה מהצד הדבר לא מפריע ליולא הייתי שם אליו לב אלמלא הפנו את תשומת ליבי אליו.

אך הנקודה היותר חשובה שמשותפת לשני הסעיפים האלה היא לאן מופנית האנרגיה הנפשית, לאן מכוון הכעס? הוא מופנה כלפי "השמאל" על כל היבטיו. ההסתה וההשתלחות המתרחשות כל השנה לא פוסחות גם על רגעי המשבר. האם יש תוקף להאשמות? כפי שראינו לגמרי לא. לגבי המקרה הראשון אפשר להוסיף, כי אנשי הימין המסוימים האלה דורשים שוויוניות באופני הביטוי, אך השוויונית – באופני והביטוי ולמעשה – בדרך-כלל מהם והלאה, אז על סמך מה הם מציגים את טענותיהם? זו צביעות! ולגבי המקרה השני אפשר להוסיף, כי הם מחפשים מתחת לאדמה מה הם יוכלו לטעון כנגד, וזו ממש קטנוניות! אך מעבר להכול, צריך לראות מי בינתיים התחמק מלהיות נושא-ההאשמות – השלטון בראשות ביבי, והרי הוא זה האחראי על הביטחון והטענות צריכות להיות מופנות אליו! השמאל כבר לא בשלטון שנים רבות, אם כך כיצד זה הוא עדיין מוקד הדיון? אנשי שמאל חוזרים על כך ללא הרף, אך נראה שהדבר לא נקלט בצד השני.

מדוע זה לא נקלט? בעיניי – וזו הצעה פרשנית בלבד – אנשי ימין רבים חיים בתחושת פרנויה עמוקה. "כל העולם נגדנו" – לא רק הערבים (עם תומכיהם "האנטישמים" מאירופה וארה"ב), אלא גם השמאלנים. והאצבע לעולם לא תופנה אלינו-עצמנו, אלא רק אל האחר, אל "האויב". "ההגנה הכי טובה היא התקפה" – זה הקו המוביל שלהם. מה הפלא, אם כך, שביבי נבחר פעם אחר פעם, כמו במנגנון אוטומטי, בלי קשר להישגיו, אם הם קיימים או לא? ובלי קשר האם הוא מציג תוכנית לפתרון המצב ותקווה?

זה המצב העגום של הימין בימינו, לפי דעתי. ושני פסוקים עולים במוחי שאני חושב עליו: "וימינם ימין שקר" ו-"זה דרכם, כסל למו".

ובינתיים, הלב ממשיך לדאוב על הזוג הנקין. במקום לחוות את הכאב ובנוסף גם לחשוב כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד, האנרגיה שלנו התבזבזה על דברים בטלים. האם נדע להכיל את הכאב בצורה בוגרת?

 תגיות המאמר: תשובה לימנים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגי הופר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגי הופר

מאת: חגי הופראקטואליה04/03/161232 צפיות
עכשיו זו פרשת סתיו שפיר ואראל סג"ל, אך מחר זו תהיה פרשה אחרת עם אותו סגנון. כדאי שנלמד את המנגנון.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/165860 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/161731 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרספרות13/10/151247 צפיות
"איינשטיין" הוא ביוגרפיה רחבה הסוקרת את חייו ועבודתו של גאון המדע בן המאה העשרים, אלברט איינשטיין, והוא עושה זאת בצורה רהוטה ומעניינת מאוד. הנה מספר ידיעות מתוך הספר

מאת: חגי הופרדייטינג14/08/151105 צפיות
ומהי מטרתי? לדעתי אפשר להפיק מכאן עצה טובה לזוגיות, כלומר יש לנסות לחקות את האלה בשלוש התכונות האלה: קיים, יכול וחכם

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/151790 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: חגי הופרספרות13/06/151059 צפיות
סקירת שלושה ספרים: גברים ממאדים נשים מנגה, התאהבות, אהבה זה כל הספר

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה02/12/1944 צפיות
האם השיטה עובדת. מה לגבי המפלגות שהראש קובע בלעדית. איפה השיטה הדמוקרטית באה לידי ביטוי נכון אם אין דמוקרטיה במפלגה – מה זכותה לבקר דמוקרטיה. נאמנות למפלגה – לרעיון לאידאולוגיה או למנהיג. הנשיא ריבלין – היועץ המשפטי לממשלה- איפה הם היו ואיך התבטאו כשנחקרו במשטרה. ולמה הם שותקים ומגינים על המערכת היום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/11/1980 צפיות
פרופסור רות גביזון, משפטנית מוערכת ביותר. "באווירה הקיימת נתניהו לא יכול לקבל משפט הוגן". העליהום על נתניהו, אחרי שלוש שנות חקירה, ושלוש שנות הדלפות מגמתיות, אכן יוצרות אווירה, שאפשר להטיל ספק בהליך הוגן בהתאם לכללי הצדק הטבעי. ושלא תהיה אי הבנה בהבנת הנושא: נתניהו רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, וברוב מהלכי ההתנהלות שלו בפרשת המתנות, ובבזק וואלה – הוא לא יצא צדיק.

מאת: אברהם פכטראקטואליה16/11/19106 צפיות
כל הפרשנים מטעם, טוענים שסיקור חיובי בתקשורת, יכול להיות או מהווה בסיס לשוחד, אם למפרסם יש אינטרס עסקי. אז מה גורל או פרשנות – סיקור שלילי של השמצות, רכילויות, "פייק ניוז", פרסומים לא מחמיאים, האם מישהו עמד לדין על פרסום שלילי, האם גוף תקשורתי הואשם בביזיון, פגיעה בפרטיות, פגיעה בשם טוב, פרנסה או חדירה לפרטיות. אין תקדים משפטי בארץ או בעולם הדמוקרטי, להעמדה לדין על סיקור חיובי, או סיקור שלילי, להבדיל מפרסום שקרי מכוון, שיכול להפוך לתביעה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה12/11/19121 צפיות
ככלל – שימוש בעדי מדינה הוא הכרח בל יגונה. כל עוד זה נעשה במסורה, במקרים חריגים ועל פי דין. עדי מדינה – הם שותפים לעבירות, עבריינים, שמקבלים הנחות והטבות תמורת עדותם שמסבכת את חבריהם לעבירה. עדי מדינה – הם פרובלמטיים קומבינטורים, חלשי אופי, מוכרים את חבריהם – טובים למשטרה ו"מנייאקים" בעיני עבריינים. המדובבים – שייכים לאותה קטגוריה – שקוראים להם "חלאות" – מוסרים", שגם בהם צריך להזהר. אנשים קרובים, מינויים של אמון, אנשים שאתה מגדל ומקדם והם הופכים לעדי מדינה, הביטוי המקובל הוא – "חרה של אדם".

מאת: אברהם פכטראקטואליה08/11/19134 צפיות
מפרסום התמלילים של ניר חפץ שלא פורסמו בשנה האחרונה, למרות שטף ההדלפות, עד לפרסום ע"י עמית סגל על האיומים והסחיטה שעבר חפץ, למסירת גרסאות שמסבכות את ראש הממשלה. כל אדם בר דעת וסביר – הבין מיד מהתמלילים שהחוקרים איימו על ניר חפץ, בגילויים על המאהבת, בפגיעה במשפחה, בפגיעה בנכסיו ואז הגיע הארה בה נזכר העד בכל תחלואי השלטון. השר אוחנה, כשר משפטים, טעה בפרסום תחת צו איסור פרסום, אך כאזרח מודאג לשלטון החוק בהחלט צדק, והציבור ירוויח מכך.

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/11/19144 צפיות
השר אמיר אוחנה והשר ארדן - באותו יום של חקירת מטה נתניהו וחדירה לטלפון, תקפו את צמרת הפרקליטות ואת נציגי המשטרה, על חקירות חריגות, טעויות מביכות, ללא הסבר לציבור. לכל אלה שמאמינים שהשרים פוגעים בשלטון החוק, כדאי להבהיר, ששר ממונה על משרדו רואה ומבין שמתנהגים או מתנהלים בצורה לא תקינה, אלה הכפופים לו – רצוי וראוי שישמיע קולו ויתירה מכך יעשה מה שנדרש לתיקון הפגמים. שרים ונבחרי ציבור – לא נבחרו כדי שישתקו או יפחדו מלבקר, להעיר ולתקן.

מאת: אברהם פכטראקטואליה30/10/19177 צפיות
עו"ד ירום הלווי, הגיש בקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר ראדה ז"ל. בערעור בעליון – השופט העליון דנציגר היה בדעת מיעוט כשקבע כי יש לזכות את זדורוב מחמת הספק. וזה כשלעצמו נימוק כבד למשפט חוזר. החוק בעניין משפט חוזר – קובע כי רק אם ניתן להציג ראיה או ראיות חדשות "משמעותיות" שיכולות לשנות את הכרעת הדין – רק אז ניתן להחליט על משפט חוזר. כמו כן, אותן ראיות לא היו ידועות או מצויות בידי הצדדים בזמן המשפט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica