חפש מאמרים:
שלום אורח
13.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רכישת דירה חדשה

רכישת דירה יד שנייה מאפשרת לכם להיכנס לדירה בהתאם לחוזה שלכם, לרוב בעלי הדירה ידרשו מספר חודשים לגור בדירה לפני שיפנו אותה, אך ישנם מקרים שהמעבר הוא מיד עם חתימת החוזה, לעומת זאת דירה חדשה מקבלן, יתכן שתקנו את הדירה על הנייר עוד לפני שהחלה הבנייה, לרוב קנייה על הנייר מוזילה במעט את הדירה. דירה יד שניה היא לא פעם חתול בשק, אתם לא יודעים מה מצב הדירה באמת, מה מצב הצנרת או הקירות בבית ואם יש נזילה או בעיה אחרת. בעוד שדירה חדשה מהקבלן בשל העובדה שדירה חדשה תהיה בלי בעיות של צנרת או חשמל. להבדיל מדירת יד שנייה שבנויה ועומדת, בדירה מקבלן קשה לדעת מה יהיה המוצר המוגמר. ומה מתכונן מסביב לבית שאתם קונים, לכן ראשית כדאי ללכת לעירייה לבדוק מהו התכנון הסביבתי ומה צפוי להיות בסמוך לבניין בו אתם מעוניינים לקנות. חשוב לבדוק מהן תוכניות המתאר העירוניות והאזוריות. וזאת כדאי לקבל כמה שיותר מידע על מנת לא להיות מופתעים בעתיד מפני דבר שלא צפיתם אותו או שעלול להוריד את ערך הדירה.

עורך דין מקרקעין

רכישה של דירה דורש לבדוק נושאים רבים, החל מרישום בטאבו, אזהרות בטאבו או רישומים על הידרה. במקרה של דירה יד שניה שאין חריגות בניה או תשלומים שלא שולמו על הדירה. בקנייה של דירה חדשה חשוב לבדוק מיהו הקבלן שבונה, האם הוא רשום במרשם הקבלנים – פנקס הקבלנים והאם יש לו רישיון קבלן בתוקף. האם לפרויקט יש בנק מלווה ועוד. לא מומלץ להתפשר על דבר זה הואיל וכל נושא שאינו בהתאם לחוק יהיה בעל השלכות בעתיד שעלולים להוביל להפסד כספים. חושב לראות פרויקטים שבנה, לקרוא עליו באינטרנט וכל מידע שיכול לאפשר לכם ללמוד על העבודה של הקבלן, יש בכך ללמד מה אולי צפוי לנו בעתיד. ניתן גם לחפש תביעות נגד הקבלן וללמוד מהן הרבה על התנהלותו. מאוד מומלץ לבדוק גם את יכולותו הפיננסית של הקבלן , לבדוק אם קיימות נגדו תביעות או הוצאה לפועל, מהי יכולת העמידה בהתחייבויות וחוזקו הכלכלי. אנו מעוניינים בקבלן שיכול ומסוגל לסיים בנייה מבלי לפשוט רגל ולהותיר אותנו עם הבטחות שלא ימומשו.

בנוסף, מסיר עו"ד מקרקעין שוקי ג'אנה, חשוב מאוד לבדוקמהן זכויות הקבלן בקרקע. האם הוא הבעלים, האם זכויותיו רשומות ומה בכלל זכויותיו בקרקע.ישלבדוק את כל הנושאים לפני שחותמים על חוזה, ההבנה כי נושאים אלו שלא נבדקו או אומתו בעתיד ישפיעו על רישום הזכויות של רוכש על הדירה שהוא רכש. אם מוכר הדירה אינו רשום, או זכויותיו לא שלמות, הרי שהעברת הזכויות לרוכש הדירה היא בעיתית. בדומה, אם הקבלן שממנו אתם רוכשים את הדירה לא שילם מיסי מקרקעין, נמנעה זכותו מלרשום בעלות בקרקע ולפיכך נמנעת גם הדרך להעביר את הבעלות אל רוכש הדירה. לא היינו רוצים לגלות זאת לאחר שכבר שילמנו את מלוא תמורת הדירה ולהיווכח בבעיה זאת, וכבר קרו הרבה מאוד מקרים בעבר.

כל בנייה מחייבת היתר בנייה שמותאם לתוכנית. גם לבניין בו רוצים לרכוש דירה חייב שיהיה היתר בנייה. אם נגלה שאין היתר בנייה, או שקיימת חריגה מהיתר, כדאי לשקול היטב  מלכתחילה האם לרכוש את הדירה, וזאת על אף הבטחות הקבלן שמדובר בתקלה זמנית וזאת הולכת להיפתר בקרוב. ככל שנצמצם את אי הוודאויות מראש, כך נחסוך אי נעימויות ועימותים בהמשך הדרך.

עסקה של רכישת דירה היא בעלת משקל רב ועלותה מיליוני שקלים - הזהירות מתחייבת. ועוד הדרך ארוכה, לבחור את הדירה, כוונים, קומה, לוח פריסת תשלומים, בטחונות ועוד ועוד. הרשימה ארוכה, וכמו שעושים בדיקה לרכב לפני קנייתו, הרי שבוודאי שנעשה זאת לפני רכישת דירה וכדאי להתייעץ עם מומחים שיעזרו לנו. יש קשת של מומחים החל מיועצי משכנתאות, שמאי מקרקעין, מהנדסים, מתכננים, אדריכלים עורכי דין ועוד.כדאי להיוועץ בעו"ד מקרקעין לפני שחותמים על חוזה, או לפחות להיות בטוחים לגמרי שהבנו מה המשמעות הגלומה בחוזה. אם יש התלבטות אזי כדאי להוסיף בכתב יד ובהסכמת המשווק כל הסתייגות שיש לנו וכמובן כל הבטחה שניתנה בעל פה על ידי הקבלן, או המשווק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נט מדיה  הינה חברה המומחית בתחום, בניית אתרים, קידום אתרים. חברת  נט מדיה כוללת צוות מקצועי בתחום בניית אתרים, קידום אתרים ועיצוב אתרים. אנו מספקים שירות מקיף עם ניסיון רב בתחום וכמובן במחירים אטרקטיביים. נשמח לשרת אתכם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונית אלפסי

מאת: רונית אלפסינדל"ן01/05/20254 צפיות
תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח שהעסקה שאתם חותמים עליה בטוחה עבורכם ולשמור על כל הזכויות שלכם בעסקה, לכן, כשאתם מבצעים עסקת נדל”ן, רצוי לקחת עורך דין שמומחה בתחום הנדל"ן. עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן יוודא בעבורכם כי העסקה שאתם חותמים עליה משתלמת בעבורכם, וכך עשוי לחסוך לכם

מאת: רונית אלפסירכב20/11/19879 צפיות
כב יד ראשונה הוא חלומם של הרבה אנשים אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם כלכלית. רכישת רכב יד שניה נותנת יותר אפשרויות רכב מליסינג או רכב חברה לשעבר. מה עדיף ומהן ההוצאות על רכב יד שניה

מאת: רונית אלפסיפסקי דין20/11/19448 צפיות
סווגה של פעולה, או של עסקה נקבע על פי סממנים חיצוניים ועל פי מבחנים שונים, אשר על פיהם יש וניתן לסווג את אופיה של אותה פעולה וסווגה של אותה עסקה. ברם בדרך כלל המבחנים אינם חד - חד ערכיים ויש מקרים בהם המבחנים בגין אותה פעולה מצביעים על סווג כפול. כך למשל בסווג פעולה למישור ההוני או למישור העסקי, למישור הפרטי או עסקת אקראי בעלת אופי מסחרי ועוד. בעיתות כאלה מופעל מבחן על – מבחן גג והוא "מבחן הכוונה".

מאת: רונית אלפסישימור לקוחות11/11/19484 צפיות
מועדון לקוחות הוא כלי עסקי ושיווקי מאוד חזק ומשתלם, לכן חשוב מאוד לנהל אותו נכון. לקוח שיצא מהמועדון אולי לא יחזור אליו, ולכן חשוב ללמוד איך לנהל את מועדון הלקוחות של העסק שלכם כך שיתווספו אליו לקוחות כל הזמן ולא ייגרעו ממנו, כי ניהול נכון של מועדוני לקוחות משמעותו הגדלת הרווחים של העסק שלכם.

מאת: רונית אלפסיעסקים קטנים ובינוניים02/08/19938 צפיות
האם לעבוד מהבית או לשכור משרד? לחלקנו התשובה ברורה, יש המעדיפים לעבוד מהבית ויש שעבורם הנושאר טאבו והם חייבים משרד. להלן טיפים שיסייעו לכם לבחור את המשרד האולטימטיבי עבורכם.

מאת: רונית אלפסירשתות חברתיות07/05/151791 צפיות
קידום עסק, מותג או מוצר ברשתות החברתיות קיבל תאוצה משמעותית בשנים האחרונות. הרשת שוקקת בלקוחות פוטנציאליים והרשתות החברתיות מספקות מגוון הולך וגדול של אפשרויות פרסום, החל מיצירת פרופילים עסקיים, דפי נחיתה שיווקיים וקמפיינים ממומנים.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: עו"ד ליאור אבן עזראנדל"ן ומקרקעין18/06/2076 צפיות
להלן נקודות מרכזיות בבחירת שכונה למגורים

מאת: עו"ד ליאור אבן עזראנדל"ן ומקרקעין18/06/2078 צפיות
כולנו רוצים למצוא את בית החלומות שלנו - כזה שמתאים בשלמות למה שרצינו - אבל האם זה מספיק? יש עוד גורם שיש לקחת בחשבון: השכונה שלך. אולי ברור לנו באילו ערים נרצה לגור, אך בואו נחשוב האם שכונה מסוימת זו מתאימה? להלן דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/20408 צפיות
מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין צמוד מקצועי ושמבין את התחום. עו״ד עמית ורד מתמחה בנדל"ן ומקרקעין.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19450 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19664 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18799 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18672 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica