חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אמונה תמימה

מאת: מסע פנימייהדות31/01/2010818 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אברהם אבינו ראה פעם אדם זקן שהולך לקנות פסל. שאל אברהם לגילו, ענה הזקן שהוא בן 70. שאל אברהם "אתה בן 70, והנך קונה פסל שיצרו אותו לפני כמה ימים?!", שאל הזקן "אז את מי אעבוד?", השיב אברהם "תעבוד את ה', המשגיח על כולנו, מסובב הסיבות שברא את הכל!", אמר הזקן "מה אני צריך לומר?" ענה אברהם "תגיד: ה' הוא האלוקים, אין עוד מלבדו".

לאחר מכן לקח אברהם שני פסלים וקרא: מי רוצה לקנות אליל? אליל אליל, שאין בו מועיל. הגיעה אליו זקנה והתעניינה בפסל. אמר לה "אבל ראיתיך לפני כמה ימים קונה אחד", ענתה "נכון, אך הוא נגנב", אמר לה "למה את מתפללת אליו? הרי אֶת עצמו הוא לא יכול לשמור, אם כן כיצד ישמור אותך?". שאלה אותו את מי לעבוד, השיב לה כמו שהשיב לזקן. וכך היה מחזק את הלבבות לאמונה בה'

בספר "שומר אמונים" של ר' אהרון ראטה, מסופר על אדם בזמנו של האר"י הקדוש, שישב באחד מלילות שבת בבית הכנסת ושמע את הרב דורש על "לחם הפנים" בבית המקדש. היו 12 לחמים, שבכל שבת מחדש נעשו חמים ועשן יצא מהם, היה זה נס פלאי. אך מאז שחרב בית המקדש, אין לה' את לחם הפנים. שמע האדם וזה נגע לליבו. כשהגיע לביתו, סיפר לאשתו וביקש שתכין שתי חלות כדי שיכבדו את ה'. הוא החל לעבוד שעות נוספות כדי לקנות את הקמח המשובח ביותר להכנת החלות, ואשתו הכינה.

ביום שישי הוא הגיע לבית הכנסת לפני כולם, פתח את ההיכל והניח את החלות ליד ספרי התורה. עפ"י חז"ל זה אסור, כי יכולים להיכנס עכברים פנימה. אותו אדם לא ידע ועשה זאת בתמימות, ואמר "דע לך ה' ששני הלחמים כשרים מאד, אני נורא השתדלתי. קח את לחם הפנים הזה". למחרת בבוקר הוא פתח שוב את ההיכל, הלחמים נעלמו. הוא שמח מאד; ה' קיבל את הלחם! הוא סיפר לאשתו בשמחה גדולה, וכך במשך חמישה שבועות היא המשיכה להכין, הוא הניח והלחמים נעלמו.

בשבוע החמישי, כשהניח את הלחמים, היה שם הרב שהכין את דרשתו, אך הוא לא שם לב. הוא סיים ואמר "הכנתי לך את לחם הפנים, אנא תקבל את הלחם", שמע הרב ונדהם. הוא הבחין בלחם ושאל אותו מה הוא עושה, סיפר לו האדם בביישנות על מעשיו ואמר שה' מקבל את הלחם ושמח בו. הזדעזע הרב וצעק "זה חילול ה'! וכי נראה לך שה' אוכל לחם?". אותו אדם הוכה תדהמה והחלו לזלוג דמעות מעיניו. הוא הרי היה משוכנע שעשה לכבוד ה'.

מיד הגיע אל הרב שליח מהאר"י הקדוש, ובישר לו "מת אתה ולא תחיה". נבהל הרב והלך לאר"י לשאול לפשר הבשורה. ענה האר"י: מאז שחרב בית המקדש עד לזמן שהאדם הזה הכין את הלחמים, לא הייתה לה' נחת כזו. הייתה שמחה גדולה בשמיים על תמימות האדם, שהאמין שה' מקבל את הלחמים, ואתה באת ושברת את ליבו. נגזר עליך מיתה ואין לך תקומה". ואכן למחרת אותו רב נפטר.

 

תמימות היא מעלה בעבודת ה'. על אף שאדם עלול לטעות כמו בסיפור הנ"ל, מעשיו חשובים מפני שליבו תמים, שמח ומאמין. יהי רצון שנזכה לעבוד את ה' בתמימות ובפשטות ולקרב את ביאת הגואל, אמן.   

מתוך דברי הרב עמנואל מזרחי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/10998 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101043 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101341 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101286 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10877 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102135 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102696 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195444 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19252 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19250 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19250 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19255 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19251 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19254 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica