חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסיכוי האחרון

מאת: מסע פנימייהדות25/03/2010835 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
פעם הופיע ר' שלמה קרליבך בקונצרט, ועינו קלטה בני זוג שהיו מרותקים להופעתו. הם שתו בצמא כל שיר, כל סיפור וכל מילה שהשמיע.

לאחר הקונצרט פנה אליהם והם שוחחו קצת. לאחר מכן ביקשם שיחזירו אותו למלונו. כאשר הגיע למלון, שאל: "יש בכם משהו כל כך מיוחד. מי אתם?"


האיש פנה לאשתו: "אולי תספרי לו את הסיפור שלך".


האשה היססה מעט, ולאחר מכן פתחה ואמרה: "דע לך שכבר חמישה דורות, כף רגלם של בני משפחתי לא דרכה בבתי כנסת, ואותו הדבר אצל משפחת בעלי. לא שלא האמנתי באלוקים, אלא האמנתי שאין אלוקים! יש אנשים שאומרים שהם אתיאיסטים, אבל אם תשים להם סכין על הגרון, הם יתחילו להתפלל... אבל עבורי ועבור בעלי, אלוקים פשוט לא היה קיים. הכרתי את בעלי בבית ספר תיכון והתחתנו בגיל מוקדם, כשהייתי בת שמונה-עשרה ובעלי בן תשע-עשרה".

האשה לקחה נשימה ממושכת והמשיכה לספר: "אולי לא תאמין, אבל עד גיל עשרים ושמונה הפלתי שמונה פעמים! נגמרו לי כמעט כל הכוחות. ואז התעברתי בפעם התשיעית. כאשר התקרבתי לחודש התשיעי, נזהרתי מאוד וכמעט לא יצאתי מהבית. בוקר אחד התעוררתי בהרגשה לא טובה ונסעתי במונית לרופא. הוא אמר לי באכזריות: 'כבר אמרתי לך שאם תתעברי, לא תצליחי! את פשוט לא בנויה להוליד ילדים. בעוד שעתיים לכל היותר תאבדי את העובר. לא חבל?!"


"יצאתי מהמרפאה והיה לי ברור שאני הולכת להתאבד, כי אי-אפשר לסבול יותר. התלבטתי אם לקפוץ מהגשר שעל פני הנהר, או להגיע הביתה, לכתוב מכתב פרידה לבעלי ואז לפתוח את הגז. בחרתי באפשרות השנייה. לקחתי מונית והגעתי הביתה. כשיצאתי מהמונית והסתכלתי על הרחוב בפעם האחרונה כנפרדת ממנו, שמתי לב פתאום שמול ביתי יש בית כנסת קטן. לא יודעת מה קרה לי, אבל הבזיקה בי מחשבה: הרי אף אחד לא יכול לעזור לי יותר, ואולי בכל זאת יש אלוקים? אולי בכל זאת יש מישהו שמקשיב לתפילות? חציתי את הרחוב ונכנסתי לבית הכנסת שהיה פתוח. נגשתי ישר לארון הקודש, פתחתי אותו והתפללתי לאלוקים בפעם הראשונה בחיי. אמרתי לו: "ריבונו של עולם, מספיק סבלתי מההפלות! שמונה הספיקו לי... אני מתחננת אליך ובוכה לפניך שיהיה לי ילד! אני לא מסוגלת יותר...".

רציתי לעשות משהו לכבוד אלוקים. הדבר היחיד שידעתי הוא, שנשים יהודיות מדליקות נרות בערב שבת. אמרתי: "ריבונו של עולם. אני נשבעת לך שאדליק נרות בערב שבת!".

"לאחר שסיימתי לדבר, לבי לא היה כבד יותר. היתה לי תחושה ברורה שה' שמע את תפילתי. יצאתי מבית הכנסת ועליתי לביתי. היה זה יום חמישי אחר-הצהריים. תכננתי לברך על הנרות למחרת, אבל לא ידעתי איך עושים זאת. היתה איזו אשה דתיה שהכרתי. התקשרתי אליה ואמרתי: "תשמעי, אני זקוקה לך בדחיפות. זו שאלה של חיים ומוות".


האשה טובת הלב הגיעה אלי מיד. סיפרתי לה את הסיפור שלי וביקשתי ממנה שתלמד אותי איך להדליק נרות שבת. היא אמרה: "תראי, זה לא כל כך פשוט. את לא יכולה להדליק נרות בליל שבת, ואחר כך להגיש סרטנים לשולחן..."

אמרתי: "אעשה כל דבר שתאמרי לי, העיקר שאלד הפעם תינוק חי". היא הסבירה לי איך להכשיר את המטבח. אנו אנשים עשירים. יש לנו שתי חנויות כל-בו ענקיות. קנינו כלים חדשים ובתוך כמה שעות המטבח הוכשר על ידי מומחים. קיבלתי מהם הוראות מפורטות איך לשמור כשרות.

לאחר שהכשרנו את המטבח, אמרה לי האשה: "אני לא רוצה להטריח אותך שוב, אבל איך תוכלי להדליק נרות שבת, כאשר בעלך עדיין עסוק בעסקים שלו בשבת?!"

לא חשבתי פעמיים והתקשרתי לבעלי:"האם אתה יודע ששבת נכנסת מחר בשעה חמש ועשרים?"
"נו, אז מה?"
"תסגור את החנויות בשעה חמש ותחזור הביתה!"
"מה קרה לך, השתגעת לגמרי!"
"אם לא תחזור בחמש, אני מתגרשת ממך!"


האשה סיימה את סיפורה לפני ר' שלמה:
"ואתה יודע מה קרה בסופו של דבר? היום יש לנו כבר שני ילדים נפלאים, והשלישי בדרך..."  

* * *

למעוניינים בהפצת הסיפור (תבוא עליכם הברכה!) ניתן להוריד כאן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/10965 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101018 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101291 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101256 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10838 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102102 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102666 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות08/09/1974 צפיות
אם נגזר עלינו חלילה וחס דברים לא טובים אז שהם יהיו על החפץ בו עושים את הפדיון ותמורת זאת האדם יכנס לחיים טובים

מאת: בתיה כץיהדות26/05/1919753 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/1919345 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19549 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1918507 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1919901 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/192098 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica