חפש מאמרים:
שלום אורח
28.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שינוי תמ"א 38

מאת: eyalfatranנדל"ן01/04/2010951 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

השינוי של תמ"א – התחלה טובה אבל האם זה יספיק ?

ב 08.03 הצהיר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס שתמ"א 38 נכשלה וצריך לתת תמריצים יותר משתלמים ליזמים על מנת שהתוכנית תצא לדרך. אחרי זה התייחס השר לפריפריה ואמר שאינה באה בחשבון בתוכנית. השר התחיב לחזק מתקציב הממשלה כ 70 אלף דירות שנמצאות באזור עם סיכון גבוהה לרעידת אדמה, מתוכן דירות רבות שנמצאות באזור הפריפריה כמו בית שאן לדוגמא.

בנוסף הצהיר השר שידחוף לכך שהממשלה תסבסד את חיזוק יתר איזור הפריפריה והממשלה תשתדל להקטין את ההליכים הבירוקרטים במרכז על מנת להקל על היזמים.

לפני חודשיים בערך החליטה הממשלה לאשר ליזמים בפריפריה תוספת 2.5 קומות לבניין וליזמים בבניינים במרכז תוספת של קומה וחצי. בתוכנית המקורית של תמ"א הייתה תוספת של קומה כך שהמצב השתפר מבחינתם.

לדעתי הצעדים של השר הם דבר מבורך אך לא מספיק. ההתייחסות אל הפריפריה היא דבר חשוב ובמאמרי הקודמים כבר ציינתי את העובדה שהתוכנית המקורית מתעלמת מהפריפריה והדבר הוא אבסורד מכיוון שאזורי הפריפריה הם המסוכנים ביותר מבחינה גיאולוגית. אבל על שני דברים לא ענה השר בצורה ברורה:

הראשון הבעיה של הסכמת הדיירים. במדינת ישראל אנשים נוטים להרגיש כל הזמן כאילו גונבים מהם ולכן מתעורר אנטגוניזם לחברות היזמיות שבאות לבצע את התמ"א. נכון להיום לפי התוכנית לא צריך אישור של מאה אחוז מתושבי הבניין אבל גם כך יזמים או חברות קבלניות מעדיפים לשכנע מאה אחוז מדיירי הבניין על מנת שלא יהיו בעיות בהמשך. זהו הליך ארוך ומסורבל שלא תמיד מצליח. אי אפשר להמשיך ולחכות ביצוע התוכנית צריך להיות מהיר וחלק על מנת שיהיה המוני. אי לכך הפתרון פשוט, יש לחייב את דירי הבניינים שצריכים לעבור חיזוק, לבצע אותו תוך פרק זמן שתקבע המדינה, עומדות לידם שתי אופציות: הראשונה לבצע את תוכנית בעצמם והשנייה לבצע את החיזוק באמצעות יזם. הדבר הגיוני וזהו בדיוק הכלל לגבי בניין שנמצא בסכנת כריסה. אין סיבה שבמקרה של תמ"א 38 ננהג באופן שונה.

הבעיה השנייה שלא ברור אופן הפתרון שלה בדברי השר היא הבירוקרטיה והמועצות המקומיות. בארץ כל מועצה פתחה לעצמה את התקנות שלה באשר ל סעיף 23 לתמ"א נותן למועצות כוח רב בהחלטה מי יבצע את התוכנית ומי יישאר על הנייר. לדוגמא עירית גבעתיים החליטה שאם לא נמצא פתרון של חנייה בתחום הבניין אין לאשר את התוכנית, עירית תל אביב החליטה שאין להרחיב את הדירות מעבר לחזית הבניין, זאת בעוד שהתוכנית עצמה מתירה הרחבה של 2 עד 3 מטרים. המצב הזה מעקב את התוכניות והעובדות מדברות בעד עצמן, כמות התוכניות שמחכות לאישורים גדולה בהרבה מכמות התוכניות שמבוצעות בפועל כרגע. לכן יש לקבוע תקנות מחייבות לכל המועצות ולהקציב זמן מסוים לאישור התוכנית שיהיה נכון לגבי כל המועצות. לסכום אני מקווה שהשר יתחשב בשתי הבעיות החשובות הללו.

תמ"א 38

איל פטרן

 תגיות המאמר: תמא 38, רעידת אדמה, תמא38


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל פטרן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת eyalfatran

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172199 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/171557 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranעיצוב גינות16/11/171279 צפיות
עיצוב של כל גינה מתחיל במחשבה ועדיף שזו תהיה מחשבה של אנשי מקצוע, מנוסים ובעלי ידע בתחום, שגם אוהבים את מה שהם עושים – כן, בדיוק כמו הצוות של Mr. Green. לכל גינה וגינה יש את המאפיינים שלה וכמובן שלכל לקוח יש את הציפיות שלו ואת הדברים שהוא היה רוצה למצוא בגינה שלו ואת אלה צריך לשלב יחד בצורה נכונה

מאת: eyalfatranחקלאות06/10/17732 צפיות
אז לפני שאתם חושבים מה תרצו שיהיה בחצר, בדקו את גודל השטח ואז תוכלו להתחיל להגדיר מה אתם רוצים, כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: שטח דשא, גינת תבלינים, עץ הדרים, בריכה, מפלי מים, פינת ברביקיו, בריכה, שביל אבנים, פינת ישיבה, פסלים מעוצבים ועוד.

מאת: eyalfatranנדל"ן20/07/121055 צפיות
התיקון השלישי לתמ"א 38 מביא עמו רוח חדשה ואופטימית שמציתה תקווה גדולה בנוגע להצלחת התכנית המבורכת שעד היום, למרות שיצאה לאוויר העולם לפני קרוב לשמונה שנים לא הצליחה להתרומם מן הקרקע ולהמריא. על מנת להבין לעומק את מהות התיקון השלישי לתכנית נסקר בקצרה את ההשתלשלות שלה עד לנקודת הזמן בה בוצע התיקון השלישי.

מאת: eyalfatranאדריכלות06/07/121068 צפיות
כל ילד מודע לעובדה שמדינת ישראל התברכה במיקום מעניין, לטוב ולרע. הכוונה במקרה המדובר היא לא כמדינה יהודית בגוש מדינות ערביות אלא כמדינה ששוכנת על השבר הסורי אפריקאי על כל המשתמע מכך. בעקבות רעידות אדמה שמתרחשות בעולמנו וגובות את חייהם של מאות אלפי קורבנות נראה שהדי רעשי האדמה הגיעו עד לבית המחוקקים שלנו שם הצליחו להזיז דברים

מאת: eyalfatranשוק ההון16/12/111292 צפיות
החלטתם שאתם רוצים להשקיע בבורסה? כדאי שתתייעצו עם מקצוענים. שוק המניות יכול להיות לעיתים אכזרי לאלו שלא מכירים אותו. התקופה העכשווית מאפיינת בחוסר יציבות בשווקים הפיננסים כאשר מגמות מרבות להשתנות. ישראל מאוד תלויה בשוק הבינלאומי, כרגע נראה שאירופה נמצאת במרכז הדאגות

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: רונית אלפסינדל"ן01/05/20433 צפיות
תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח שהעסקה שאתם חותמים עליה בטוחה עבורכם ולשמור על כל הזכויות שלכם בעסקה, לכן, כשאתם מבצעים עסקת נדל”ן, רצוי לקחת עורך דין שמומחה בתחום הנדל"ן. עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן יוודא בעבורכם כי העסקה שאתם חותמים עליה משתלמת בעבורכם, וכך עשוי לחסוך לכם

מאת: טלנדל"ן04/09/182544 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182467 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182470 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181819 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181327 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/181044 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica