חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ספירת העומר - כוחו של הרצון

מאת: מסע פנימייהדות18/04/2010886 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הוא היה תלמיד סורר, כפוי טובה בצורה איומה; ככל שהטיבו עמו כך גברה חוצפתו לשלם רעה תחת טובה. הוא הלך מדחי אל דחי והתרחק ממורו ומרבו, ומן הדרך הטובה. למרות הכל, רבו לא ניתק את הקשר עמו. מפעם לפעם היה אומר לו: "לפחות תצטער מעט על מצבך, תביע רצון כלשהו לעזוב את הדרך הזו", אך הדברים נפלו על אוזניים ערלות.  

לילה אחד הוא חלף ליד בית רבו, ונזכר באותם ימים טובים בהם שהה במחיצת רבו ונהנה מזיו חוכמתו, וחש געגועים בלבו. "הלוואי והייתי זוכה להטיב דרכי ולשוב להיות תלמיד הגון", חשב. הוא פנה ועלה בגרם המדרגות ונקש בדלת: "מורי ורבי, עשיתי כרצונך. הבעתי רצון מסוים להשתנות. עתה אני רוצה לבקש ממך, שבזכות הרצון הזה אתה קודם כל, תתקן את הנזקים שהזקתי עד היום, לאחר מכן נקה אותי מכל אשמה, בנוסף תן לי סיוע נדיב לעתיד, ולבסוף תחלק לכל הניזוקים מענקים ופיצויים מכספך".  

ואנו שואלים - האין גבול לחוצפה?  

אך אם נתבונן, נראה שכך נראים גם אנו בעת תפילתנו אחרי ספירת העומר. סך הכל הבענו במילים ספורות את רצוננו לקבל את התורה מחדש, שהרי זו מהות הספירה בה אנו מתגעגעים וכמו סופרים את הימים עד להגעת היום המיוחל של קבלת התורה.  

אך לספירה זו קדמו ימים רבים בהם קלקלנו עד בלי די! מי יכול לתאר את החורבן שגרמנו למעלה. בליקוטי עצות כתוב: "כשמוציא עבירה מכוח אל הפועל ח"ו, הרי הוא מאבד עצמו ומאבד עולם מלא, כי בכל עבירה פוגמין בכלליות העולמות ובכלליות השמות הקדושים".  

ובכל זאת אנו מתייצבים בעוז ומבקשים שבזכות הרצון הזה, המילים הספורות הללו, קודם כל יתוקנו על הפנגמים, ולאחר מכן נתעלה בקדושה, בנוסף יושפע שפע רב בכל העולמות, ולבסוף יתוקנו נפשנו ורוחותינו ונשמותינו מכל סיג ופגם...  

באיזו זכות אנו מבקשים? האין זו חוצפה?  

כאן מגלה רבנו הקדוש: רצון של יהודי בוקע רקיעים, משנה סדרי בראשית - אפילו שמצידו אין הוא יכול לפעול כראוי, אבל עצם העובדה שהוא בא ורוצה להיטהר פותח צינורות שפע למעלה... כי הרצון עולה על הכל ומשַבר ומבטל ומבער את כל הקשיוּת והעקמימות שבלב והבלבולים.  

עומר השעורים הינו מאכל בהמה. זהו רמז לדרגה השפלה בה נמצא האדם הרחוק מהתורה, כשהוא נמשך לעשות מעשה בהמה ממש. מצוות הספירה זה להשתוקק אל היום בו ניטהר מאותו "עומר שעורים" ונזכה לקבלת התורה. ר' נתן אומר: "ע"י הכיסופין דקדושה - שמשתוקקין וכוספין להשם יתברך כל ימי הספירה, נטהרין בשלמות מטומאת מצרים, וזוכין אחר כך לבחינת קבלת התורה בשבועות".  

* * *  

מעובד מתוך גליון "אוצרות". לקבלת הגליון מידי שבוע למייל, שלחו בקשה ל-braslav@actcom.net.il. גליונות פרשת שבוע רבים נוספים ניתן למצוא באתר "לדעת".

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/10998 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101044 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101341 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101287 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10877 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102136 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102696 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195479 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19257 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19255 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19255 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19260 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19256 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19259 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica