חפש מאמרים:
שלום אורח
19.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טכניקות עיצוב אתרים

מאת: ראובן אזולאיעיצוב אתרים10/03/2009929 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מטרתו העיקרית של עיצוב האתר היא לשמש פלטפורמה ייצוגית ומסוגננת לתוכן האתר, והאחריות על היבטיו האסתטיים של אתר האינטרנט מוטלת בדרך כלל על הגרפיקאי. לרשותו של הגרפיקאי עומדות מגוון טכניקות בהן הוא יכול להשתמש בעת עבודתו על עיצוב אתרים.

טכניקה אחת היא יצירת התאמה בין תדמית החברה, המבוקשת או הקיימת, ובין אופני העיצוב בהם יבחר הגרפיקאי להשתמש בעת עיצוב אתרים לחברות. לצורך עיצוב אתר לחברות בעלות תדמית שמרנית, יבחר הגרפיקאי בטכניקות עיצוב אתרים מסורתיות, כגון התאמת צבעוניות סולידית ובחירה בתפריטים פשוטים יותר. עיצוב אתרים לחברות דינאמיות ובעלות מיתוג צעיר, לעומת זאת, יאופיין בגישה אינטראקטיבית ודינאמית יותר, כדוגמת אנימציה ויאפשר "השתוללות" יצירתית.

טכניקה אפקטיבית נוספת של עיצוב אתרים היא העדפת השימוש בתמונות על פני טקסט. תמונות ואמצעים ויזואליים אחרים, כמו אנימציה או קבצי פלאש, מעבירים מסר ברור יותר וקליט יותר. על ידי עיצוב אתרים הנעזר בפתרונות גראפיים אלה, מצליח האתר לתקשר עם הגולש ברמה גבוהה יותר מאשר בעזרת שימוש בטקסט בלבד. תמונות וסרטונים יעלו את רמת ההזדהות של הגולש עם התכנים המוצגים לפניו, משום שהם הופכים אותם לנגישים יותר.

כאשר נדרש שימוש בטקסט תוך כדי עיצוב אתרים למטרות אינפורמציה, יכול הגרפיקאי להשתמש בטכניקת עיצוב אתרים פופולארית הנקראת גרפיקה דינאמית. בטכניקה זו מתייחסים גם אל הטקסט כאל תמונה, כך שלא יהיה פער טכנולוגי או ויזואלי בין האנימציה לבין הטקסט. עיצוב אתרים מסוג זה מאפשר עיצוב גרפי ברמה גבוהה וחווית הגלישה באתר תהיה עשירה ובלתי נשכחת.

מלבד שימוש בתמונות כבסיס לעיצוב האתר, עיצוב אתרים משלב כיום גם אפקטים קוליים. כפי שיכול הגרפיקאי לשלב תנועה ואשליית עומק על ידי שימוש בעזרים של תוכנות גרפיות, קיימת ברשותו גם האפשרות להוסיף נגיעות סאונד בעת הגלישה. הרובד החדש מאפשר לחוויית הגלישה של המשתמש לחרוג מן המימד הוויזואלי, ולספק אינטראקציה נוספת דרך האוזניים.

עיצוב אתרים מוצלח נמדד, בין השאר, באחוזי הצפייה באתר, במספר הכניסות לאתר ובמשך הזמן שמבלה בו הגולש. כפי שראינו, טכניקות ויכולות גראפיות גבוהות הן בעלות חשיבות רבה בתהליך עיצוב אתרים, כמו גם יצירתיות, מקוריות וחדשנות, להן חלק נכבד בלכידת תשומת ליבו של המשתמש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ראובן אזולאי
מתכנת 15 שנה ומומחה קידום אתרים
מנכ"ל חברת בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ

http://www.bonsite.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ראובן אזולאי

מאת: ראובן אזולאיטיולים משפחתיים30/09/091222 צפיות
האם גם לך יש ילדון קטן שפשוט לא יכול לשבת בשקט כשהולכים לאכול במסעדות ? אם כן, זה בדיוק המאמר בשבילך! ילדים קטנים נוהגים לבדוק גבולות כל אימת שהם יכולים

מאת: ראובן אזולאיאחסון אתרים03/09/091017 צפיות
מעולם לא היה זמן טוב יותר לבניית אתרים. ראשית הצעות אחסון אתרים היום זולות מתמיד, הטכנולוגיה מאחורי חשבונות אחסון אתרים פשוטה ביותר בכל הנוגע לניהול החשבונות וישנם סוגים רבים ומגוונים של תוכנות חינמיות ושירות תמיכה הכלולים בחבילות אחסון אתרים.

מאת: ראובן אזולאיאסטרולוגיה10/08/091891 צפיות
אסטרולוגיה וכן הורוסקופ הם חלק מחיינו. הורוסקופ נמצא בכל מקום, הורוסקופ שבועי בעיתונים, בטלויזיה ובכל יום שומעים משהו בנושא הורוסקופ או אסטרולוגיה. אנשים אינם מתייחסים לאסטרולוגיה בדרך כלל בכל הרצינות, וקוראים הורוסקופ שבועי בשביל הכיף

מאת: ראובן אזולאייזמות עסקית08/07/091683 צפיות
אם אתה רוצה לעשות הרבה כסף בענף שמעטים האנשים שמעזים להיכנס אליו, כדאי לך לבדוק קניית ציוד של מסעדות לשם מכירה שלו. אתה יכול לחפש מכירות פומביות של ציוד מסעדות או מסעדות לפני סגירה המוכרות ציוד, ולרכוש ציוד יד שניה של מסעדות מאוד מאוד בזול. תוכל למצוא ציוד מסעדות כמו מקררים, מערבלי מזון, תנורים ועוד מוצרים במצב מצוין בעבור מאות שקלים בלבד.

מאת: ראובן אזולאיעסקי מזון23/06/091035 צפיות
מאמר מבית בונסייט, חברה ותיקה לעיצוב אתרים, בניית אתרים וקידום אתרים בגוגל. המאמר דן בעסקי המסעדות ומפשט שני כלים חשובים לשיפור הצלחת כל מסעדה.

מאת: ראובן אזולאיעיצוב אתרים03/06/091420 צפיות
מאמר מבית בונסייט מור אינטראקטיב המתמחה בעיצוב אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מורכבים, אתרים מסחריים ופורטלים, קידום אתרים. המאמר עוסק בדפי נחיתה, מטרת דפי הנחיתה ועיצוב נכון שלהם.

מאת: ראובן אזולאיבניית אתרים11/05/091008 צפיות
המאמר נכתב על ידי ראובן אזולאי, מנכ"ל חברת בונסייט מור אינטראקטיב, המתמחה בעיצוב אתרים, בניית אתרים וקידום אתרים. המאמר דן בבניית אתרים ככלי למיתוג העסק במדיית האינטרנט ובכלים לבניית אתר נכון שישיג את מטרת המיתוג.

מאמרים נוספים בנושא עיצוב אתרים

מאת: nirעיצוב אתרים29/09/21434 צפיות
נכון לעכשיו שתי הגישות העיקריות בנוגע לעיצוב אתרי אינטרנט מנוגדות זו לזו – מצד אחד, גישת המעצבים שטוענים שעיצוב הוא כל מהותו של אתר האינטרנט ולכן חייב להיות מושקע ומרשים. מולם עומד שאר העולם וטוען שלעיצוב חשיבות משנית בלבד בהצלחת האתר.

מאת: מיכה קורעיצוב אתרים13/03/21964 צפיות
להבין כיצד לבחור את בניית האתרים הטובה ביותר לאתר שלך הוא תהליך קשה ולעתים קרובות מבלבל. בזה יכול לעזור לכם ייעוץ עסקי שיווקי

מאת: אליעיצוב אתרים27/12/172325 צפיות
גרפיקאים ומעצבי אתרים נתקלים לא פעם באותה הבעיה – מציאת תמונות מתאימות לעבודה שהם מבצעים ובעיקר תמונות שיש אפשרות חוקית לעשות בהן שימוש מבלי לעבור על חוק זכויות יוצרים בארץ או בעולם. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתמונות יהודיות או בעלות הקשר לישראל.

מאת: רוני הכהןעיצוב אתרים18/10/161629 צפיות
אז איך בדיוק מצליחים לעבור את כל השלבים שכוללים תכנון אתר, עיצוב אתר ובנייה בפועל שלו כולל קידום בצורה טובה? עובדים לפי הכללים הבאים.

מאת: amirdadon90עיצוב אתרים16/08/162154 צפיות
"לא מחליפים סוס מנצח" אומר המשפט, אך משפט קצת מוכר יותר מדבר על כך שתמונה שווה אלף מילים. חברו את שני המשפטים הללו יחד, וקבלו את התובנה כי עם גיבוי של סטודיו מקצועי לעיצוב גראפי, יש ברשותכם את הכלי החזק ביותר - המפגש של המילים, המסר שלכם, עם כוחה של תמונה.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/152563 צפיות
הקמת אתר אינטרנט לעסק עלול להיות מבלבל חיפוש אחר מעצבי אתרים במיוחד בשנת 2015 עם התחרות בעולם הפרסום לעסקים באינטרנט. הבחירה קשה בין כל האפשרויות שיש לעסק חדשלפרסום באינטרנט ולרוב הכל קצת לא ברור במאמר זה אשתדל לסקר כמה שיותר על האפשריות לפרסום עסקים באינטרנט.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/152206 צפיות
קידום אתרים בגוגל והקשר לעיצוב אתרים אז מה הקשר בין קידום אורגני בגוגל לעיצוב אתרים? יש קשר הדוק! עיצוב אתרים על ידי חברות עיצוב אתרים אשר אינן מתחשבות קידום אתרים בגוגל מחוסר ידע כמובן! ואופן קוד האתר אינו מותאם לדרישותיו של מנוע החיפוש גוגל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica