חפש מאמרים:
שלום אורח
15.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך צריך פעול למימוש תמ"א 38?

מאת: eyalfatranשיפוצים06/05/2010705 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איך צריך פעול למימוש תמ"א 38?

 

אתה דייר בבניין והחלטת שאתה רוצה לקדם את תוכנית המתאר הארצית 38 בבניין שלך, מה עכשיו ? ננסה לעמוד על השלבים החשובים במימוש התוכנית:

שלב ראשון הוא משיכת הדיירים האחרים. אתם הבנתם שהתוכנית משתלמת אבל לא כל דיירי הבניין יסכימו איתכם באופן מיידי. יש סיכוי גבוהה שתתקלו בבעיות עם שאר הדיירים. חשוב להדגיש שהפרויקט רווחי לכל הדיירים בגלל שערך הדירות צפוי לעלות בין 20 ל 30 אחוזים, רמת החיים בבניין תשתפר והנקודה האחרונה והחשובה ביותר, הבניין יהיה מחוזק ויעמוד באופן יציב יותר במקרה של רעידת אדמה.

שלב השני הוא לימודים ואיסוף מידע על התוכנית. לפני שמשכנעים את הדיירים בבניין חשוב שלכם יהיה מושג טוב לגבי התוכנית ושתדעו לתת פרטים. צריך לדעת אילו אפשרויות יש על מנת לממש את התמ"א? מה היזם מקבל? מה אנחנו צפויים לקבל? האם התוכנית עולה כסף? מה סדר הזמנים של התוכנית? את כל המידע ניתן למצוא באתר תמ"א 38. אם תדעו יותר תהיו יותר משכנעים ויהיה לכם יותר בטחון מול התנגדויות.

שלב שלישי הוא הבנת ותיעוד הדעות של הדיירים השונים בבניין. חשוב שתשימו לב להתנגדויות ממה הן נובעות ומה הדרישות של הדיירים האחרים הדגש בשלב זה הוא על הקשבה. אל תנסו להתווכח תנסו להבין בדיוק מה מקור ההתנגדות. ככל שהדעות השונות יהיו מתועדות טוב יותר, לחברה שתתקשרו איתה יהיה קל יותר לנטרל את ההתנגדויות. חשוב להימנע בשלב זה מריבים ומעימותים כדי שיהיה ניתן להגיע לעמק השווה בעתיד.

שלב רביעי הוא הפנייה לחברה מומחית בתחום. עליכם לפנות למספר חברות ולנסות להבין מה כל חברה נותנת ביחס לחברה השנייה. צריך לשים לב האם החברה בעלת ניסיון בתחום? האם היא חברה בעלת חוסן כלכלי? צריך מאד להיזהר בשלב זה מהבטחות שב של החברות. עוד נקודה חשובה היא עמידה על לוח הזמנים של הפרויקט. שתי חברות שנחשבות רציניות בתחום הן צוק איתן מקבוצת וקסמן גוברין ותמ"א 38 פלוס.

בהצעות של החברות חשוב לשים לב לסדר של הדברים, לשגיאות איות ולמשפטים לא מובנים. ההצעה חייבת להיות כמה שיותר ברורה על מנת שהדיירים האחרים יוכלו לאשר את התוכנית. חוץ מזה אופן ההצעה יכול להעיד על רצינות החברה.

שלב חמישי הוא פגישה עם החברה הנבחרת.הפגישה היא הזדמנות מצוינת לכל הדיירים ללמוד על התוכנית ועל התועלת האישית שתהיה להם ממנה. בסוף הפגישה צריך לראות מה עושים בהמשך: האם פונים לחברה אחרת או שהולכים על החברה עמה נפגשתם. הדרך הטובה ביותר להחליט היא הצבעה בין דיירי הבניין.

שלב שישי הוא מציאת עורך דין מתאים. צריך לשים לב שלוקחים עורך דין עם ניסיון בתחום של תמ"א ואחד שידאג בעיקר לדיירים ולא לעצמו. נורת אזהרה ל"דאגה לעצמו" יכולה להיות התעקשות שלו שתחליפו את החברה שאיתה התקשרתם לחברה שעליה הוא ממליץ. קרוב לוודאי שכך הוא מגדיל את רווחיו. על העורך דין כמעט תמיד תשלם החברה היזמית. עכשיו הגענו לשלב האחרון והחשוב ביותר חתימה עם החברה ויציאה לדרך של הפרויקט.

תמ"א 38

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל פטרן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת eyalfatran

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172042 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/171411 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranעיצוב גינות16/11/171135 צפיות
עיצוב של כל גינה מתחיל במחשבה ועדיף שזו תהיה מחשבה של אנשי מקצוע, מנוסים ובעלי ידע בתחום, שגם אוהבים את מה שהם עושים – כן, בדיוק כמו הצוות של Mr. Green. לכל גינה וגינה יש את המאפיינים שלה וכמובן שלכל לקוח יש את הציפיות שלו ואת הדברים שהוא היה רוצה למצוא בגינה שלו ואת אלה צריך לשלב יחד בצורה נכונה

מאת: eyalfatranחקלאות06/10/17589 צפיות
אז לפני שאתם חושבים מה תרצו שיהיה בחצר, בדקו את גודל השטח ואז תוכלו להתחיל להגדיר מה אתם רוצים, כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: שטח דשא, גינת תבלינים, עץ הדרים, בריכה, מפלי מים, פינת ברביקיו, בריכה, שביל אבנים, פינת ישיבה, פסלים מעוצבים ועוד.

מאת: eyalfatranנדל"ן20/07/12926 צפיות
התיקון השלישי לתמ"א 38 מביא עמו רוח חדשה ואופטימית שמציתה תקווה גדולה בנוגע להצלחת התכנית המבורכת שעד היום, למרות שיצאה לאוויר העולם לפני קרוב לשמונה שנים לא הצליחה להתרומם מן הקרקע ולהמריא. על מנת להבין לעומק את מהות התיקון השלישי לתכנית נסקר בקצרה את ההשתלשלות שלה עד לנקודת הזמן בה בוצע התיקון השלישי.

מאת: eyalfatranאדריכלות06/07/12946 צפיות
כל ילד מודע לעובדה שמדינת ישראל התברכה במיקום מעניין, לטוב ולרע. הכוונה במקרה המדובר היא לא כמדינה יהודית בגוש מדינות ערביות אלא כמדינה ששוכנת על השבר הסורי אפריקאי על כל המשתמע מכך. בעקבות רעידות אדמה שמתרחשות בעולמנו וגובות את חייהם של מאות אלפי קורבנות נראה שהדי רעשי האדמה הגיעו עד לבית המחוקקים שלנו שם הצליחו להזיז דברים

מאת: eyalfatranשוק ההון16/12/111180 צפיות
החלטתם שאתם רוצים להשקיע בבורסה? כדאי שתתייעצו עם מקצוענים. שוק המניות יכול להיות לעיתים אכזרי לאלו שלא מכירים אותו. התקופה העכשווית מאפיינת בחוסר יציבות בשווקים הפיננסים כאשר מגמות מרבות להשתנות. ישראל מאוד תלויה בשוק הבינלאומי, כרגע נראה שאירופה נמצאת במרכז הדאגות

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19451 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/19954 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19881 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19653 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים27/01/19480 צפיות
שטיח pvc לא מוגבל מבחינת הדוגמא שמודפסת עליו,

מאת: רוני הכהןשיפוצים13/01/19478 צפיות
אנשים שאר כבר מכירים את העולם הזה על בוריו, יודעים היטב את הכמות וכיצד לנווט בתוכה, ואחרים לומדים על בשרם כי המיון של הכמות נעשה לפי שני שלבים בסיסיים טרם האקט של הרכישה.

מאת: שיפוץ קלשיפוצים30/08/18713 צפיות
כבר בגשמים הראשונים של החורף, אנחנו רואים את נזקי הרטיבות הנובעים ממים חיצוניים , היינו מי הגשם. בישראל אחוזים גבוהים מאוד מהמבנים סובלים מבעיות רטיבות מגוונות. חלקן בעיות רטיבות הנובעות ממים החיצוניים למבנה - מי גשמים, וחלקן בעיות רטיבות ונזילות הנובעות ממים "פנים מבניים" - בעיות צנרת ונזילות בקירות, רצפות ותקרות המבנה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica